Da li Beograd postaje tesan ili prevelik?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
Za ljude, za objekte ,za automobile,za život.Samo pre pedesetak godina bilo je manje automobila, manje gradjevina, vise parkova , šuma okolo Beograda, manje ljudi po ulicama..moglo je da se dise.Procitah negde da je Beograd liči na ekspres lonac koji samo što nije eksplodirao. Kada kreneš nikada ne znaš gde ćeš da zaglaviš i kada će da se vratiš.

Da li je u pitanju loša urbanizacija grada ili je nesto drugo u pitanju?

Po meni je najveci problem Beograda loša urbanizacija i neplansko zidanje i saobracaj.Gužve su stalne i velike.Vise ne postopje špicevi vec je ceo dan guzva gde god da krenes.Parking se nekada trazi i po pola sata. Malo je parkinga u gradu.Parking je postao problem i na Novom Beogradu gde se ima mesta iu širine.
 
Beograd, kao i Zagreb, ima iste probleme. To su gradovi koji su 40-tih imali oko 300000 stanovnika. Njihova infrastruktura je rađena za taj broj stanovnika, negdje sam čitao da je Zagreb rađen za oko 650 tisuća, da je sve preko toga previše. Beograd je kao tadašnji glavni grad, imao još veći priljev novih stanovnika i normalno da se infrastruktura ne može nositi s tim. Više ljudi, više automobila, nema parkirališta, ceste nemaju dovoljnu protočnost. U centru grada treba zabraniti promet automobilima, napraviti velike podzemne garaže ili zgrade parkirališta. Trebaju novi GUP i temeljitu rekonstrukciju, pa vidjeti što i kako dalje. Možda je riješenje i poticati iseljavanje iz Zagreba i Beograda u druge gradove da se ovi rasterete.
 
Beograd, kao i Zagreb, ima iste probleme. To su gradovi koji su 40-tih imali oko 300000 stanovnika. Njihova infrastruktura je rađena za taj broj stanovnika, negdje sam čitao da je Zagreb rađen za oko 650 tisuća, da je sve preko toga previše. Beograd je kao tadašnji glavni grad, imao još veći priljev novih stanovnika i normalno da se infrastruktura ne može nositi s tim. Više ljudi, više automobila, nema parkirališta, ceste nemaju dovoljnu protočnost. U centru grada treba zabraniti promet automobilima, napraviti velike podzemne garaže ili zgrade parkirališta. Trebaju novi GUP i temeljitu rekonstrukciju, pa vidjeti što i kako dalje. Možda je riješenje i poticati iseljavanje iz Zagreba i Beograda u druge gradove da se ovi rasterete.
Само треба забранити усељавање на барем 10 година.

Не постоји држава која има само главни град и ништа више.
 
A sta kao ima resenja ima nazad vazi
Решење није толико у подизању барикада колико у објашњењу да је живот овде нездрав и изнад свега скуп.

Не живим у најскупљем делу Београда, у згради сам, па ипак, док платим од инфостана до мобилног, треба ми 20000 (требало ми је пре 3-4 године када сам сабирао, сада и више). Тек преко тога су обични кућни трошкови, храна, забава итд.
Овде се минималац чита као 50 000.
 
Решење није толико у подизању барикада колико у објашњењу да је живот овде нездрав и изнад свега скуп.

Не живим у најскупљем делу Београда, у згради сам, па ипак, док платим од инфостана до мобилног, треба ми 20000 (требало ми је пре 3-4 године када сам сабирао, сада и више). Тек преко тога су обични кућни трошкови, храна, забава итд.
Овде се минималац чита као 50 000.
Evo ja se sad nerviram sto mi je struja u kuci 2800 a prosle godine sam placao 1500,imam lopovski godisnji porez i net a u gradu robiji,pff nema kraja racunima
 
Evo ja se sad nerviram sto mi je struja u kuci 2800 a prosle godine sam placao 1500,imam lopovski godisnji porez i net a u gradu robiji,pff nema kraja racunima
Bilo bi dobro, platiš struju jednom i kažeš im da te više ne uznemiravaju.

Ali ne može, živimo u banana državi gde traže pare za struju non stop.
 
A sta kao ima resenja ima nazad vazi


Osim za nas rodjene prave beogradjane.
Izumirete kao vrsta, da nađete spas na Zlatiboru?

Screenshot_20220525-065855~2.png


To je cinjenica o kojoj BG treba da razmislja ali ... otom potom
BG ne razmišlja, vlast to radi u ime svih gradjana ?
 
Bilo bi dobro, platiš struju jednom i kažeš im da te više ne uznemiravaju.

Ali ne može, živimo u banana državi gde traže pare za struju non stop.
Da piizde sto kuvam na plin,1500 din potrosim godisnje a struju obracunavaju po proslogodisnjoj potrosnji,cudno im ako me nema gajbi isti mesec kad ne radi brojilo,sad su da im doakam,ima suma oko mene skupljam drva i lozim za dz,a sta kazes
 

Back
Top