Da li ateisti idu u Raj?

Cackalica21

Aktivan član
Poruka
1.682
Pitanje je u naslovu:
Da li ateisti koji su za života ,pomagali drugima, cinili dobra dela , a ne veruju u Boga ,da li oni mogu biti primljeni u carstvo Nebesko?

mozda pod nekim specificnim okolnostima, ako se poklope stvari

a to je, ako Ateista ne dodje u dodir sa bozijom objavom, zivi u nekom zabacenom mjestu i nema pristup Bozijoj objavi i umre..takav moze da ima opravdanje kod Bog, i onda ta osoba spada u posebnu kategoriju ljudi na sudnjem danu, a to je da budu testirani na sudnjem danu, pa ako poloze test idu u Raj ako padnu idu u pakao.

osoba koja ima mogucnost i pristup Boizjoj objavi a i dalje niti je interesuje niti sta istrazuje niti je slijedi, i umre na ateizmu, takav ide u Pakao.

Sto se tice osobe ateiste koja je dobra i cini dobra djela, takvoj osobi Bog isplacuje u raznim oblicima na ovom svijetu, kroz blagodati koje dobiva i otklanja nevolja koje bi je mogle nastetiti...dok kad dodje na sudnji dan, nema udjela za svoja djela pa samim tim nece moci u Raj, jer iionako nije vjerovala da ima ista poslije pa zasto da dobije ista.

Bog kaze:

42:20 Onome ko bude želio nagradu na onom svijetu – umnogostručićemo mu je, a onome ko bude želio nagradu na ovom svijetu – daćemo mu je, ali mu na onom svijetu nema udjela.

ovo je stanje vjernika i ateiste, vjernik trazi dobro i ovoga i buduceg svijeta, i moze da ocekuje dobro ovoga i buduceg svijeta....dok ateista je u fazonu daj ti meni samo da mi je dobro dok sam ziv , a kad umrem nema od toga nista pa zato Bog kaze: a onome ko bude želio nagradu na ovom svijetu – daćemo mu je, ali mu na onom svijetu nema udjela.

evo ovdje objasnjenje na tvoje pitanje, detaljnije.

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Pitanje je u naslovu:
Da li ateisti koji su za života ,pomagali drugima, cinili dobra dela , a ne veruju u Boga ,da li oni mogu biti primljeni u carstvo Nebesko?
Ne, jer je Raj život sa Bogom. Činiti dobra dela te neće uvesti u Carstvo Nebesko. Jer moraš prvo prihvatiti Gospoda Boga, i raditi po Njegovoj volji i zakonu.
A imamo i citat iz biblije za to
Isus kaže:
,,Ja sam put istina i život, do Oca se može doći samo preko mene"
Jovan 14:6

LazaB

Domaćin
Poruka
4.847
Ne. Ateisti odbacuju zajedničarenje sa Bogom, tako da bi slanje u raj bilo suprotno njihovomo slobodnom izboru na Zemlji.
Ne postoji nikakav slobodan izbor , Bog se navodno javio jednoj grupi ljudi dok svi mi ostali moramo da verujemo njima dok se on krije , znaci svako ko ne poveruje u tu pricu samo koristi mozak koji mu je Bog i dao.
Znaci mozes da budes dobar covek da pomazes drugima cak i da pogines za dobru stvar ali zato sto si razmisljao na pogresan nacin neces zavrsiti u raju , zamisli da neko veruje u ovo i posle kaze da je njegov Bog dobar :D

bmaxa

Elita
Poruka
23.607
Ne postoji nikakav slobodan izbor , Bog se navodno javio jednoj grupi ljudi dok svi mi ostali moramo da verujemo njima dok se on krije , znaci svako ko ne poveruje u tu pricu samo koristi mozak koji mu je Bog i dao.
Znaci mozes da budes dobar covek da pomazes drugima cak i da pogines za dobru stvar ali zato sto si razmisljao na pogresan nacin neces zavrsiti u raju , zamisli da neko veruje u ovo i posle kaze da je njegov Bog dobar :D
Pa dovoljno da poveruješ da smrt nije kraj :)

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
17.913
Žao mi je. Imate pravo na žalbu u najbližoj parohiji, ali žalba ne odlaže izvršenje. :D

Mstislav

Buduća legenda
Poruka
35.584
Ne, jer je Raj život sa Bogom. Činiti dobra dela te neće uvesti u Carstvo Nebesko. Jer moraš prvo prihvatiti Gospoda Boga, i raditi po Njegovoj volji i zakonu.
A imamo i citat iz biblije za to
Isus kaže:
,,Ja sam put istina i život, do Oca se može doći samo preko mene"
Jovan 14:6

Znaci mozes ciniti losa dela, ali ako prihvatis Boga ides u raj.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.