Da li asocijalne osobe mogu postati socijalne osobe u 30 im godinama

Svi oni koji su asocijalni od rodjenja,i oni koji su bili socijalni pa su vremenom postali asocijalni u 30 im, zbog raznoraznih razloga

Da li je moguca obnova po tom pitanju...
Asocijalni? Ne antisocijalni, nadam se? Naravno da mogu, ukoliko razlog te asocijalnosti nije nešto što ne bih da pominjem.

Ukoliko je u pitanju stidljivost, ili neko naučeno ponašanje kome je uzrok, recimo nedostatak socijalne veštine, to može da se veoma lako savlada: ukoliko nekog, recimo plaši kako će biti prihvaćen u društvu onda počne tako što zamisli situaciju da je negde u društvu, i hoće nešto da kaže a ne zna kako će to da bude prihvaćeno: Donbro, šta može da mi se desi? Da me ignorišu? Odlično, i ja ću njih, idemo dalje, ne gubim vreme na takve. Onda pričam sa nekim, šta može da se desi? Da mi se smeje? Pa šta, neću valjda zbog toga sad da plačem? Smejaće se i ja, ako nastavi onda ću i njemu/njoj.

Socijalna veština se stiče u društvu, tako da je vežba nezamenljiva. Ukoliko je neko baš anksiozan, onda (to samo najeventualnije, samo uveče u gradu/na žurci i to ukoliko ne vozi!) može da proba i da malčice “primiriše” alkohol - lično ne pijem uopšte, a nisam nikad, niti nameravam - znači veoma malo, na nekoj žurci, ima i izvesnih anksiolitičkoh (ali i dezinhibišućih - i pozitivno - sasvim malo da se neko uplašen “otkoči”, ali i veoma negativno ako je iole više) svojstava. Ni slučajno se ne napijati po žurkama, niti voziti tako, a još manje piti sam!
 
Vrlo tesko .Poznam ih na 100 kada su mali bili isti su takvi i sada u godinama.Da li bolest ili nacin zivota ko ce ga znati.Ali da ih se klonuti treba treba
Nije to bolest, primetili bi se simptomi. Ima mnogo razloga za to, ukoliko je (najčešće) u pitanju nedostatak socijalne veštine onda se to prevlada, postepeno se stekne socijalna veština, pa sve bude bolje.
 
Jel stvarno nikad u životu nisi sreo ni čuo ni za koga ko nije bio društven a ko je imao svoj život, svoje hobije i zanimanja kojima se posvećivao NE tražeći tuđe društvo i pri tom bio sasvim zadovoljan svojim životom i ni najmanje psihički bolestan?
Никад, то је немогућа конструкција. Човек је социјална животиња. Ако можеш сам онда си бог или звер. Написа Платон.
 
Ili je u pitanju šizoidna ličnost/poremećaj ličnosti.
Знам шизоа који живи сам ко пањ, живи од инвалиднине. Но фолира се на фејсбуку, шаље оно што би се људима свидело,
како би скупљао што више лајкова, и то му је једина сатисфакција у животу. Друштвене мреже су вентил за те људе
који су силом прилика усамљеници.
 
Никад, то је немогућа конструкција. Човек је социјална животиња. Ако можеш сам онда си бог или звер. Написа Платон.
Zabole me za Platona. Ljudi stalno zaboravljaju da je čovek bio filoSof, NE psiholog ni psihijatar, i da je o čoveku pisao u kontekstu društva. Pretpostavljam. Jer je to nešto što bi filoSof uradio. Osim toga, ovo je još jedan razlog što ljudi stalno brkaju podforume, pa teme za filoSofiju postavlju ovde i - pretpostavljam - obrnuto.

Što su babe i žabe.

Zašto je nemoguća konstrukcija? Tvoji su argumenti: "čovek je socijalna životinja" i "to je rekao Platon". TO nisu nikakvi argumenti. To su opšta mesta. Odavno mrzim da govorim s ljudima koji nemaju ništa argumentovano da ponude kao protutežu. Ok, misliš da je moj argument neispravan. Navedi mi svoje argumente, KONTRAaguemente koji podržavaju tvoje mišljenje. Nemoj mi se bacati opštim mestima tipa "socijalna životinja" i "Platon".

Na stranu što to onda uopšte nije tema za psihilogiju već za filoSofiju. Tako da možeš svoj odgovor postaviti tamo.
 
Ili je u pitanju šizoidna ličnost/poremećaj ličnosti.
Ne znam da li sam u opisu otišla u extrem, jer se čini da ovde ljudi ili žive u plemenu, ili te smatraju devijantnim otpadnikom - ne postoji im ništa između belog i crnog.

Zašto mislite da je introvertan čovek devijantan? TO je pitanje na koje želim odgovor. Odgovor nije: "introvertni su ljudi šizoidni/štagod" ili "to nije po Platonu". Zanima me kojim argumentima raspolažete da dokažete da su introvertni ljudi mentalno bolesni, ili devijantni, ili otpadnici od "društva koje je definisao Platon/kogod". ARGUMENTE. NE vaša mišljenja.

Obzirom da se arguementi ne slažu s (vašim) mišljenjem.
 
Ne znam da li sam u opisu otišla u extrem, jer se čini da ovde ljudi ili žive u plemenu, ili te smatraju devijantnim otpadnikom - ne postoji im ništa između belog i crnog.

Zašto mislite da je introvertan čovek devijantan? TO je pitanje na koje želim odgovor. Odgovor nije: "introvertni su ljudi šizoidni/štagod" ili "to nije po Platonu". Zanima me kojim argumentima raspolažete da dokažete da su introvertni ljudi mentalno bolesni, ili devijantni, ili otpadnici od "društva koje je definisao Platon/kogod". ARGUMENTE. NE vaša mišljenja.

Obzirom da se arguementi ne slažu s (vašim) mišljenjem.
Nisam uopšte ni tvrdio niti mislim da je neko ko je introvertan “devijantan”. Daleko od toga.
 
Misim da si navodio nešto kao šizoidan ili šta god. Šizoidno podrazumeva da nisi mentalno sav svoj. Izvinjavam se ako je moj odgovor delovao agresivno, ili ako to nisi bio ti koji si to napisao.
Samo sam konstatovao da jedino u slučaju da je neko šizoidan njemu stvarno nije potrebno nikakvo ljudsko društvo - potrebu za društvom nemaju uopšte, samo prosto podnose druge.

Introvertna ličnost uopšte tu ne spada, ni pod razno, ni neko ko se ne oseća dobro pa mu je lakše kad se malo izdvoji - to bude i prođe.
 
Ne znam da li sam u opisu otišla u extrem, jer se čini da ovde ljudi ili žive u plemenu, ili te smatraju devijantnim otpadnikom - ne postoji im ništa između belog i crnog.

Zašto mislite da je introvertan čovek devijantan? TO je pitanje na koje želim odgovor. Odgovor nije: "introvertni su ljudi šizoidni/štagod" ili "to nije po Platonu". Zanima me kojim argumentima raspolažete da dokažete da su introvertni ljudi mentalno bolesni, ili devijantni, ili otpadnici od "društva koje je definisao Platon/kogod". ARGUMENTE. NE vaša mišljenja.

Obzirom da se arguementi ne slažu s (vašim) mišljenjem.

Introvertan je bio Sarl de Gol,iako je bio drzavnik,van posla izbjegavao je ljude.Ceremonije i proslave izbjegavao


A Alen Delon je rekao jednom ,,mi smo svi usamljenici i asocijalci razlicitih stepena,takodje asocijalna licnost ali on je bio i antisocijalan lik.Al eto primjeri da covjek i nije nuzno socijalna jedinka upravo
 

Back
Top