Да ли 6. јануара ПОЧИЊЕ грађански РАТ у САД?

Да ли 6. јануара ПОЧИЊЕ грађански РАТ у САД?


  • Ukupno glasova
    70
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
20.103
ДА ЛИ 06. ЈАНУАРА ПОЧИЊЕ ГРАЂАНСКИ РАТ У САД?

38696_h-56499077_kf.jpg

МИЛИОН Американаца сјатиће се у Вашингтон ове среде, на дан када Конгрес треба да потврди резултате председничких избора одржаних у новембру. Ако га медији не прикажу веродостојно, догађај би могао бити искра за „мајку“ свих националних раскола, сматра амерички новинар и писац Роберт Бриџ.

У прошлости су заговорници конзервативизма и либерализма увек могли, и што је још важније били су вољни, да пронађу начин да реше своје затегнуте односе. Међутим, данас је медени месец завршен и деца су се иселила. Две стране једва разговарају, а сада, усред жестоке битке за Белу кућу, чини се да су једино решење две одвојене домовине за два запањујуће различита народа.

Тренутно стотине хиљада Американаца крећу ка Вашингтону, због оног што би могло ући у уџбенике историје као један од оних кључних, преломних тренутака који су заувек променили ток земље. Усред бројних оптужби за превару и неправилности на председничким изборима у новембру, све већи број републиканаца, укључујући Теда Круза (Тексас), Џоша Хавлија (Мисури) и Марша Блекбурна (Тенеси), наводе да неће, ако не буде истраге, потврдити гласање електорског колеџа у корист Бајдена.
...
Укратко, било би тешко замислити опаснију ситуацију од оне са којом се сада суочава Америка. Иако медијске личности сигурно имају право да мрзе Доналда Трампа, њихова главна дужност је према америчком народу и америчком изборном процесу.
Једном када Американци изгубе веру у изборни процес, као што су већ изгубили у медије, за Сједињене Америчке Државе је готово. Неће се сматрати ништа бољим од банана република које редовно грде, закључује аутор.

*********************************
Лично мислим да ће тог 6.јанура почети ЖЕСТОКИ протести по улицама (нарочито у Њујорку)..а да ће то онда полако кренути ка неком виду ГРАЂАНСКОГ рата, да би могло да буде и невиних жртава (ШТО НИКАКО НЕ ЖЕЛИМ!!!)...па да ће врло брзо РЕАГОВАТИ војска ....и...................КО БИ ГА ЗНАО шта ће се тада у САД десити:mrgreen:
Поставићу анкету, па да гласамо,....а онда, када прође овај јануар, да се уверимо да ли смо, или нисмо, погодили:zimag:
 
Poslednja izmena:
Поставићу анкету, па да гласамо,....а онда, када прође овај јануар, да се уверимо да ли смо, или нисмо, погодили:zimag:
Za tvoja dosadasnja pogadjanja ne ide snesko i grudvanje,nego drugaciji smajliji...
👉💩 naprimer..
 
Ti si i otvorila ovu temu jer još uvek priželjkuješ raspad SAD u stilu SFRJ a to je zato što još uvek imaš traume iz vremena kada su Ameri rušili Slobu. :lol:

ГДЕ сам то написала:?: Откуд ти знаш, шта ја желим:?: :dontunderstand:

СВАКАКО, НЕ ЖЕЛИМ НИГДЕ У СВЕТУ РАТ, а НАРОЧИТО, НЕ ЖЕЛИМ ДА НИКО НА НЕЛЕГАЛАН НАЧИН ПОСТАНЕ ПРЕДСЕДНИК!!!
 
ГДЕ сам то написала:?: Откуд ти знаш, шта ја желим:?: :dontunderstand:

СВАКАКО, НЕ ЖЕЛИМ НИГДЕ У СВЕТУ РАТ, а НАРОЧИТО, НЕ ЖЕЛИМ ДА НИКО НА НЕЛЕГАЛАН НАЧИН ПОСТАНЕ ПРЕДСЕДНИК!!!
Pa deluje mi tako u poruci koju si postavila ispod vesti kojom si otvorila temu. Kao da bi bilo super da zarate i da bi to bilo neka pravda za sve što su nama uradili. Jednostavno ličiš mi na prikrivenog Tihija. On kaže otvoreno da bi bilo super da zarate tamo za nas. :lol:
 

Back
Top