ravana
Domaćin
- Poruka
- 4.537
А ти мислиш да је економски јаку државу лако поцепати?
grcka ekonomski jaka ? aj otvori tu temu na pdf ekonomija pa ces dobiti ban zbog provociranja .
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
А ти мислиш да је економски јаку државу лако поцепати?
amerika vise stvara nego sto trosi?
grcka?
italija?
spanija?
citava zapadna evropa koja je sopstvenu proizvodnju prebacila na istok vise stvaraju?
ne bih rekla
Наравно.
BND је заправо, манипулишући кварним банкаром и контра-револуционаром Милошевићем а преко њега као "српског вожда" и са најгорим друштвеним талогом као и уз каснију помоћ богатих усташа и њихових лобиста у Конгресу САД, у 'задњи час' разбио Југославију.
Данас, разлике не би ни постојале међу младима који би сви били Југословени осим наравно национал-шовиниста / верских фанатика којих ће увек бити, али било би их неупоредиво мање него пре победе контра-револуционара на Осмој седници СКС 1987 што означавам као почетак распада Југославије.
pa sad, mala slovenija, velika srbija..
kad izvuces jednu kariku, lanac se kida
koliko god da je karika mala
grcka ekonomski jaka ? aj otvori tu temu na pdf ekonomija pa ces dobiti ban zbog provociranja .
Није тачно јер су и САД и Британија и Русија подржавали савезну владу Анте Марковића.
planska privreda ne moze vise da trosi nego sto stvara jer nije trzisnaНаравно да је СФРЈ више трошила него што је стварала. Једина изнимка од наведених држава је та што је Југославија искључена из тог кола, па се самим тим и распала. И данас би имали добар стандард да се то није десило.
BND je odigrala veliku i kljucnu ulogu rovareci decenijama po Jugoslaviji, ali mislim da nisu imali mnogo veze sa Milosevicem. Milosevic im
je kasnije dosao kao kec na jedanaest.
sta jednopartijska drzava sa planskom privredom i drustvenim samoupravljanjem je mogla opstati nakon okoncanja hladnoig rata?
podrzavali su dok im je bilo u interesu
- - - - - - - - - -
planska privreda ne moze vise da trosi nego sto stvara jer nije trzisna
Онда ствара губитке у којима се на крају и удави. Исход је исти – смрт привреде. Банкрот.
Наравно да је СФРЈ више трошила него што је стварала. Једина изнимка од наведених држава је та што је Југославија искључена из тог кола, па се самим тим и распала. И данас би имали добар стандард да се то није десило.
Није тачно. Југославија је одлично економски стајала у време распада. Југославија се није распала попут Совјетског савеза који је практично банкротирао јер није могао даље са лакираним стаљинизмом тј Совјети су уместо да приступе реформама (како је друг Тито саветовао Брежњева) упали тенковима у Чехословачку, већ се Југославија распала због сукоба национализама а чему је узрок победа контра-револуционара на Осмој седници Савеза Комуниста Србије што је заправо била победа BND_a.
sta jednopartijska drzava sa planskom privredom i drustvenim samoupravljanjem je mogla opstati nakon okoncanja hladnoig rata?
podrzavali su dok im je bilo u interesu
sta bi konkretno podrazumevale te reforme
Rusija za vreme jeljcina,rusija danas?
planska privreda ne stvara gubitke jer joj je proizvodnja usmerena na zadovoljenje realnih potreba
moze eventualno da stvori manjak
gubitke pravi trzisna privreda stvarajuci ono sto nije potrebno
privreda je vezana za politcko-vojni sistem i "smrt" privrede u SFRJ je izazvalo okoncanje hladnog rata i nova podela uloga u svetu
Немаш појма. Реформама Анте Марковића било је обухваћено и увођење вишепартизма у Југославији.
Заправо план је био да се одрже савезни избори и да на њима победи Савез реформских снага Анте Марковића, који би највише гласов адобио у БиХ, а требало је да га подржи Милошевић са својим СПС као и Рачанова странка, но Милошевића је са Шешељем кренуо да ствара Велику Србију.
Не, већ да се угледају на Његову Југославију и да направе неку своју варијанти самоуправљања, а са дозвољеном малом привредом ( до 20 запослених радника, као у СФРЈ). Наравно, и да прекину да се максимално исцпрљују у унапред изгубљеној трци у наоружању, а коју Совјетски савез није могао финансијски да издржи.
У теби драгом Совјетском савезу, а за твоју информацију, ниси могао да држиш ни кафану, а камоли неки мали погон и да штанцујеш нешто. Зашто?
Па зато што су имали лакирани стаљинизам као систем.
Са планском привредом се завршило 1965. године, од тада имамо тржишну.
Da, narocito je tako bilo sa petogodisnjim planovima ( i kod nas neko vreme) ali je SSSR za to bio genijalan.]planska privreda ne stvara gubitke jer joj je proizvodnja usmerena na zadovoljenje realnih potreba[/B]
moze eventualno da stvori manjak
gubitke pravi trzisna privreda stvarajuci ono sto nije potrebno
privreda je vezana za politcko-vojni sistem i "smrt" privrede u SFRJ je izazvalo okoncanje hladnog rata i nova podela uloga u svetu
Da, narocito je tako bilo sa petogodisnjim planovima ( i kod nas neko vreme) ali je SSSR za to bio genijalan.
Ko odredjuje sta su realne potrebe? Neki Staljin?
Ali u uredjenim drzavama i sistemima deo profita ( i to ihihihi koji procenat) ide u korist nejakih, slabih.a sta trziste odredjuje?
jedini vodic na takozvanom slobodnom trzistu je profit
ako je do profita prodace ti i gowno upakovano u mirisljavi papir!
A tek odeca i obuca koji su izgledali kao da su izasli iz fabrike traktora. Seti se prodavnica Kluz-a ili Borova. Da ne govorim o kvalitetnom porodicnom automobili Jugo 55.Ali u uredjenim drzavama i sistemima deo profita ( i to ihihihi koji procenat) ide u korist nejakih, slabih.
A sta bi inace trebalo da bude zvezda vodilja jednoj uspeshnoj privredi? Besmislena proizvodnja traktora
koji nikome ne trebaju?
A tek odeca i obuca koji su izgledali kao da su izasli iz fabrike traktora. Seti se prodavnica Kluz-a ili Borova. Da ne govorim o kvalitetnom porodicnom automobili Jugo 55.
Nesto se ne secam vise ( prolaze godine, mladost , lepota) da li se cekalo ( neka waiting lista) za taj Jugo?
U DDR-u je vreme cekanja bilo 30 godina na Trabant.