Da je Jugoslavija zaista bila 'tamnica naroda', onda bi - kad su se oslobodili od iste te Jugoslavije - ti narodi 'procvetali' u nešto bolje....

Ima li i jedna pametna ideja koju podrzavas, ili su sve potpuno pomahnitali kolektivisticki idiotizmi?
Нисам ја крив што ти пишеш будалаштине у рангу титоиста.
Ово за мобилни ти је на нивоу њихових тврдњи о супериорности напретка
СФРЈ у односу на краљевину.

П.С. О каквој идеји се ради?

Нисам ја крив што ти пишеш будалаштине у рангу титоиста.
Ово за мобилни ти је на нивоу њихових тврдњи о супериорности напретка
СФРЈ у односу на краљевину.
Cool story bro.

Ti lažeš jer ti se pozivaš na link koji potvrđuje ono što sam ja rekao.

Ti se pozivaš na link na kome piše ovo
👇
odluku Ustavnog suda treba dobro pročitati i da ona neustavnim proglašava samo nova imenovanja ulica i trgova u Sloveniji prema Titu ili drugim predstavnicima nedemokratskog totalitarnog režima iz vremena bivše SFRJ, te da ta presuda ne važi retroaktivno, na Titove ulice i trgove koji su tako nazvani još u vrijeme bivše Jugoslavije“

Ja sam rekao ovo
👇
Ustavni sud Slovenije je 2011. presudio da je imenovanje ulica i trgova po Brozu posle raspada SFRJ u suprotnosti sa Ustavom Slovenije

Ti se pozivas na link koji potvrdjuje da je u Sloveniji zabranjeno glorifikovanje Josipa Broza od 1991. godine jer je od 1991 zabranjeno imenovanje ulica i trgova po Brozu.
:vatromet:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/nas-tito-ponovno-v-novi-gorici.html
https://old.delo.si/druzba/panorama/spostujem-jezusa-na-krizu-a-tita-ne-bom-nikoli-pozabil.html
https://www.24ur.com/novice/slovenija/zagorel-napis-nas-tito.html

Šta je prosečna porodica u Estoniji mogla da kupi 1988. godine, a šta može sada?
To ti ne mogu sa sigurnošću reći, ali da su bili teška fukara ko što neki misle, baš i nisu...

Ruskinja došla u BL i pitala za fabriku obuće Bosna sadašnja Bema. Kada sam joj rekao da postoji i proizvodi žensku i mušku obuću (jako dobru i kvalitetnu btw) htjela je da ode i vidi šta imaju u ponudi. Naima, njoj su mama i baka pričale kako su nekada za cipele iz banjalučke Bosne cijelu noć čekale u redu da ih kupe, bile su malte ne statusni simbol ko Prada :eek:

Što neko napisa, da smo bili pod Sovjetima BG bi ima metro na tri nivoa...vrlo moguće, ali bi svi čekali satima u redu za najlon čarape i paštetu na bonove kao i većina istočnog lagera...

To ti ne mogu sa sigurnošću reći, ali da su bili teška fukara ko što neki misle, baš i nisu...

Ruskinja došla u BL i pitala za fabriku obuće Bosna sadašnja Bema. Kada sam joj rekao da postoji i proizvodi žensku i mušku obuću (jako dobru i kvalitetnu btw) htjela je da ode i vidi šta imaju u ponudi. Naima, njoj su mama i baka pričale kako su nekada za cipele iz banjalučke Bosne cijelu noć čekale u redu da ih kupe, bile su malte ne statusni simbol ko Prada :eek:

Što neko napisa, da smo bili pod Sovjetima BG bi ima metro na tri nivoa...vrlo moguće, ali bi svi čekali satima u redu za najlon čarape i paštetu na bonove kao i većina istočnog lagera...
:hahaha: A sredom i subotom pola Šugoslavije bilo na jednodnevnom ŠOPING izletu u Trstu! :hahaha:A Poljaci, Čehoslovaci i Mađari se kupali na Jadranu....

107100912_2568917386771204_1688215594258525583_n.jpg

Jesu cinjenice cinjenice, bukvalno tvoj mobilni bi vredeo vise od svega sto su oni radili u SFRJ, da imas vremeplov.
Нису имали мобилне телефоне, али су јели 70% више меса него данашњи Срби, добијали станове, живели и радили нормално.

Тада није било мобилних телефона, али је било уређаја који се данас више не користе.

:hahaha: A sredom i subotom pola Šugoslavije bilo na jednodnevnom ŠOPING izletu u Trstu! :hahaha:A Poljaci, Čehoslovaci i Mađari se kupali na Jadranu....
Ja i? I sad se ide iz BL u organizovane šoping izlete u Grac i Beč tako reći jednom sedmično, a nije baš da su ovdje izlozi prazni...što li bogati :think:
Sada ti pola Srbije ide rintati u Češku i Slovačku, tretiraju ih ko crnce na plantažama USA juga, a Jadran mogu samo da sanjaju koliko im je nedostižan. Poljacima, Česima i Mađarima je naprotiv Jadran danas pristupačan, Srbima je preskup. I to ne samo onaj u HR, nego i CG.

A do 90-te nam je taj isti Čeh, Slovak i Poljak ljubio guzicu za kilu Vegete, leviske i najlon čarape...ono, baš smo napredovali ne'a šta :roll:

Нису имали мобилне телефоне, али су јели 70% више меса него данашњи Срби, добијали станове, живели и радили нормално.

Тада није било мобилних телефона, али је било уређаја који се данас више не користе.
Jeste, npr. asov na omladinskim radnim akcijama, gde su radili za 0 dinara.

Da je Jugoslavija zaista bila 'tamnica naroda', onda bi - kad su se oslobodili od iste te Jugoslavije - ti narodi ‘procvetali’ u nešto bolje, razvili se u slobodne i slobodarske narode, a ne u narode ispunjene mržnjom i netrpljivošću jednih prema drugima, i sigurno ne bi na ovako besraman način iskorišćavali i iscrpljivali sami sebe. Slobodna nacija je narod ispunjen ljubavlju, mirom, srećom, pravdom i tolerancijom.

Da li sada svi narodi koji su izasli iz Jugoslavije uzivaju u slobodi i demokratiji ?
:think:

Auutorska tema
Ne uživaju, ali povratak u Jugoslaviju ne dolazi u obzir. Stvaranje Jugoslavije je zapravo samo donilo zlo mada onako okvirno jugoslavenska ideja je bila plemenita, ali...

Te omladinske akcije su u to vrijeme bile popularne zbog svirki, druženja, provoda, cuganja, guzeljanja, putovanja i ići na njih je bilo jako popularno (vjerovali ili ne). Svi troškovi od smještaja, hrane i ostalog su bili pokriveni, a išlo se na prilično atraktivne lokacije...Spajalo se ugodno sa korisnim, em se radio društveno koristan rad, em se raja upoznavala i družila...Nemali broj veza i brakova je tu nastajao.

Ja ne vidim šta je tu bilo loše, a i ne vidim da je iko od starijih o tome nešto loše govorio.

Ne uživaju, ali povratak u Jugoslaviju ne dolazi u obzir. Stvaranje Jugoslavije je zapravo samo donilo zlo mada onako okvirno jugoslavenska ideja je bila plemenita, ali...
Ukratko, usrali smo šefa, stanicu i kilometar pruge i zato nema više nazad....

Sada smo podstanari u vlastitim zemljama, a predsjednik zajednice stanara je u Briselu :per:

Te omladinske akcije su u to vrijeme bile popularne zbog svirki, druženja, provoda, cuganja, guzeljanja, putovanja i ići na njih je bilo jako popularno (vjerovali ili ne). Svi troškovi od smještaja, hrane i ostalog su bili pokriveni, a išlo se na prilično atraktivne lokacije...Spajalo se ugodno sa korisnim, em se radio društveno koristan rad, em se raja upoznavala i družila...Nemali broj veza i brakova je tu nastajao.

Ja ne vidim šta je tu bilo loše, a i ne vidim da je iko od starijih o tome nešto loše govorio.
Ne govorim nista lose o tome.

Samo kazem da je licemerno od komunista da pljuju po kapitalizmu zbog decijeg rada, kada je to jedini sistem gde su deca bila placena za svoj rad.

U svim ostalim sistemima, deca rmbace, i dobijaju 0 dinara za to.

Naravno, osim u modernim istocnoevropskim drustvima, gde su deca Bozanstva, pa ne rade nista.

Back