Da je Jugoslavija zaista bila 'tamnica naroda', onda bi - kad su se oslobodili od iste te Jugoslavije - ti narodi 'procvetali' u nešto bolje....

Ova zgrada je stara 100 godina.
Posto nikad nisi bio u Kini evo ti kako danas izgledaju kineske zeleznicke stanice sa vozovima koji idu 400km/h

New Jersey City Terminal USA​

image.webp
Знам све то и много више. Нисам коментарисао архитектруру и инфраструктуру, већ идеологију комунизма.

Не знам да ли си ти био у Кини. Али ако си било где путовао (и то у својој режији, а не да те туристичка агенција вода као неку бабу), а да то није Грчка, односно правац кретања хотел плажа, плажа бар, онда знаш да је данас за било какво путовање потребна навигација и способност сналажења у непознатом простору.
Кина је држава која је цензурисала гугл и још неке западњачке платформе као рецимо here we go, maps.me навигацију итд.
Можеш да користиш њихове навигације као што су Baidu и Аmap, али оне су на кинеском и не постоји варијанта на енглеском. Свака улица, знаменитост, хотел све је на кинеском.
Значи је%ада жешћа. Препорука је да странци користе само систем метроа, јер je он мање конфузан, док бусева има мали милион и човек лако може завршити у погрешном делу града, јер је све на кинеском и врло мало тога на енглеском језику.
Предност је што рецимо МТС нуди планета пакет од 3 гигабајта, где су потписали уговор са China Unicom оператером, тако да можеш увек да будеш на нету и да користиш скен превод.

Али Срби су лицемери, тај просечни српски путинофил који се као куне у Русију, никада неће посетити Русију ни за три живота, а да не говоримо тек о Кини.

Ko vlada Kinom ? Komunisticka partija Kina za koje je Mao Ce Dung sve i svja, reci nesto protiv njega i komunizma u Kini, a jaki su ti dokazi ko kisela voda
Формално се држе Маоа, како би одржали диктатуру партије, али одавно су подлегли кинеском национализму, попуштају пред религијом, лижу се са капиталистима толико да су постали главни капиталисти у свету, направили економски бум управо на крилима капитализма.

Да су остали комунисти који се држе своје гетоизације и комунизма ... и данас би јели шаку пиринча дневно и живели у неким вукоје%инама, али били су паметни што су се отворили ка свету и приграбили капитализам и глобализам.

Знам све то и много више. Нисам коментарисао архитектруру и инфраструктуру, већ идеологију комунизма.

Не знам да ли си ти био у Кини. Али ако си било где путовао (и то у својој режији, а не да те туристичка агенција вода као неку бабу), а да то није Грчка, односно правац кретања хотел плажа, плажа бар, онда знаш да је данас за било какво путовање потребна навигација и способност сналажења у непознатом простору.
Кина је држава која је цензурисала гугл и још неке западњачке платформе као рецимо here we go, maps.me навигацију итд.
Можеш да користиш њихове навигације као што су Baidu и Аmap, али оне су на кинеском и не постоји варијанта на енглеском. Свака улица, знаменитост, хотел све је на кинеском.
Значи је%ада жешћа. Препорука је да странци користе само систем метроа, јер je он мање конфузан, док бусева има мали милион и човек лако може завршити у погрешном делу града, јер је све на кинеском и врло мало тога на енглеском језику.
Предност је што рецимо МТС нуди планета пакет од 3 гигабајта, где су потписали уговор са China Unicom оператером, тако да можеш увек да будеш на нету и да користиш скен превод.

Али Срби су лицемери, тај просечни српски путинофил који се као куне у Русију, никада неће посетити Русију ни за три живота, а да не говоримо тек о Кини.
Ja imam veliku želju da odem u Rusiju i obiđem je. Tura Transibirskom željeznicom mi je fantastična. Ali nažalost i preskupa.

:hahaha:
Maribor: Titova cesta (glavna)
Postojna: Titova cesta
Postojna: Titov trg (glavni)
Radeče: Titova ulica
Velenje: Titov trg (glavni)
Jasenice: Cesta maršala Tita
Koper: Titov trg (glavni)
Ilirska Bistrica: Titov trg
:rotf:
Sve te ulice i trgovi su imenovani po Brozu u vreme SFRJ. Ustavni sud Slovenije je 2011. presudio da je imenovanje ulica i trgova po Brozu posle raspada SFRJ u suprotnosti sa Ustavom Slovenije. Dakle, glorifikovanje Josipa Broza je zabranjeno u Sloveniji.:super:

Riga je bila Pariz SSSR. Pribaltičke republike su bile najrazvijenije i najnaprednije u zajedničkoj državi, izlaskom iz nje i ulaskom u Evropu ekonomija im je grohnula samo tako, a pogotovo "prljavi" energetski sektor. Sada su ekološke države ala Crna Gora i peračnice para (čitaj spolja kalaj iznutra belaj). Doduše sada mogu slobodno da veličaju i baštine mjerače visine kukuruza i ostale desne patriotske sektore...

Samo jbg to ne piše u EU pamfletima :whistling:
Šta je prosečna porodica u Estoniji mogla da kupi 1988. godine, a šta može sada?

Ja imam veliku želju da odem u Rusiju i obiđem je. Tura Transibirskom željeznicom mi je fantastična. Ali nažalost i preskupa.
Ja сам био у Москви, и она није скупа, ако путујеш у својој режији, још ако те не мрзи да идеш бусом, онда је то још јефтиније. Авио карта је пре 8 година била 240е (исту цену су држали и еирсрбија и аерофлот), инфлација је снизила цене хотела који су били много јефтинији него на западу, храна није била скупа у поређењу са Београдом.
Метро мрежа је савршена, да ти није уопште потребан бус превоз, који нисам нешто ни приметио.

Да није било ковида и овог рата, посетио бих и С.Петербург.

Ti lažeš jer ti se pozivaš na link koji potvrđuje ono što sam ja rekao.

Ti se pozivaš na link na kome piše ovo
👇
odluku Ustavnog suda treba dobro pročitati i da ona neustavnim proglašava samo nova imenovanja ulica i trgova u Sloveniji prema Titu ili drugim predstavnicima nedemokratskog totalitarnog režima iz vremena bivše SFRJ, te da ta presuda ne važi retroaktivno, na Titove ulice i trgove koji su tako nazvani još u vrijeme bivše Jugoslavije“

Ja sam rekao ovo
👇
Ustavni sud Slovenije je 2011. presudio da je imenovanje ulica i trgova po Brozu posle raspada SFRJ u suprotnosti sa Ustavom Slovenije

Ti se pozivas na link koji potvrdjuje da je u Sloveniji zabranjeno glorifikovanje Josipa Broza od 1991. godine jer je od 1991 zabranjeno imenovanje ulica i trgova po Brozu.
:vatromet:

Poslednja izmena:
Ti lažeš jer ti se pozivaš na link koji potvrđuje ono što sam ja rekao.

Ti se pozivaš na link na kome piše ovo
👇
odluku Ustavnog suda treba dobro pročitati i da ona neustavnim proglašava samo nova imenovanja ulica i trgova u Sloveniji prema Titu ili drugim predstavnicima nedemokratskog totalitarnog režima iz vremena bivše SFRJ, te da ta presuda ne važi retroaktivno, na Titove ulice i trgove koji su tako nazvani još u vrijeme bivše Jugoslavije“

Ja sam rekao ovo
👇
Ustavni sud Slovenije je 2011. presudio da je imenovanje ulica i trgova po Brozu posle raspada SFRJ u suprotnosti sa Ustavom Slovenije

Ti se pozivas na link koji potvrdjuje da je u Sloveniji zabranjeno glorifikovanje Josipa Broza od 1991. godine jer je od 1991 zabranjeno imenovanje ulica i trgova po Brozu.
:vatromet:
Ne lazi vise, u Sloveniji imas ulica sa Titovih imena koliko hoces , a Slovenci vole Tita
:hahaha:

A u cemu je tvoj problem sa kineskim komunizmom?

Da je Jugoslavija zaista bila 'tamnica naroda', onda bi - kad su se oslobodili od iste te Jugoslavije - ti narodi ‘procvetali’ u nešto bolje, razvili se u slobodne i slobodarske narode, a ne u narode ispunjene mržnjom i netrpljivošću jednih prema drugima, i sigurno ne bi na ovako besraman način iskorišćavali i iscrpljivali sami sebe. Slobodna nacija je narod ispunjen ljubavlju, mirom, srećom, pravdom i tolerancijom.

Da li sada svi narodi koji su izasli iz Jugoslavije uzivaju u slobodi i demokratiji ?
:think:

Auutorska tema
Jeste bila i ostala ali samo ostala na kraju onim naj gorim!Koji su sve ovo s..nje i odradili da je otope!Hrvatska je odlično a za ostale me ne briga :whistling:

A u cemu je tvoj problem sa kineskim komunizmom?
У том коментару нисам писао о кинеском комунизму, већ о туризму.
Просечни Србин је исти као и просечни западњак, не зна ништа о Кини.

Вухан, туробно и чамотно место, где је неки гладни анемични убоги Кинез на пијаци појео буђавог слепог миша који је имао грип и ко зна какве бубе је јео.

Вухан, туробно и чамотно место, где је неки гладни анемични убоги Кинез на пијаци појео буђавог слепог миша који је имао грип и ко зна какве бубе је јео.
COOL! A mi, zahvaljujući TITU, nemamo ni metro u Beogradu! Da smo ostali pod Staljinom, imali bi kao i u Budimpešti metro na TRI nivoa, pa čak i ISPOD DUNAVA! Sada nas jedino Kinezi mogu da spase urnebesne gužve u gradu! :bravo:

Ima li neki grad danas iz bivse SFRJ, gde gradjani ne zive boljim standardom nego u doba SFRJ?

Znaci, cak i kada uracunamo i ratove, i klanje, i bandite na vlasti koji su harali ponekim prostorima ovde, i Sluzbu iz Srbije koja jeste definitivno najgora organizacija na ovim prostorima, ima li makar i jedan takav grad?

Ima li neki grad danas iz bivse SFRJ, gde gradjani ne zive boljim standardom nego u doba SFRJ?

Znaci, cak i kada uracunamo i ratove, i klanje, i bandite na vlasti koji su harali ponekim prostorima ovde, i Sluzbu iz Srbije koja jeste definitivno najgora organizacija na ovim prostorima, ima li makar i jedan takav grad?
U većini žive lošije.

Back