Da je Jugoslavija zaista bila 'tamnica naroda', onda bi - kad su se oslobodili od iste te Jugoslavije - ti narodi 'procvetali' u nešto bolje....

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
34.875
Da je Jugoslavija zaista bila 'tamnica naroda', onda bi - kad su se oslobodili od iste te Jugoslavije - ti narodi ‘procvetali’ u nešto bolje, razvili se u slobodne i slobodarske narode, a ne u narode ispunjene mržnjom i netrpljivošću jednih prema drugima, i sigurno ne bi na ovako besraman način iskorišćavali i iscrpljivali sami sebe. Slobodna nacija je narod ispunjen ljubavlju, mirom, srećom, pravdom i tolerancijom.

Da li sada svi narodi koji su izasli iz Jugoslavije uzivaju u slobodi i demokratiji ?
:think:

Auutorska tema

Poslednja izmena od moderatora:
Da je Jugoslavija zaista bila 'tamnica naroda', onda bi - kad su se oslobodili od iste te Jugoslavije - ti narodi ‘procvetali’ u nešto bolje, razvili se u slobodne i slobodarske narode, a ne u narode ispunjene mržnjom i netrpljivošću jednih prema drugima, i sigurno ne bi na ovako besraman način iskorišćavali i iscrpljivali sami sebe. Slobodna nacija je narod ispunjen ljubavlju, mirom, srećom, pravdom i tolerancijom.

Da li sada svi narodi koji su izasli iz Jugoslavije uzivaju u slobodi i demokratiji ?
Dobro jutro! Ti si juče pao sa Marsa!? Jesi zaboravio kako smo se RASKOLČILI? I za to su krivi oni koji su bili na VLASTI PRE raspada. Zasšto se nismo razišli mirno kao Česi i Slovaci...Pa sve ranije traume, posledice nepravdi, kriminala, zločina, kosturi iz ormara, ispod tepiha od ranije itd..itd....

Naravno da je Titova Jugoslavija bila tamnica Srpskog naroda u kojoj je skoro pola veka vladao neprijateljski Austrijski vojnik
i mrzitelj Srba zahvaljujuci njegovim komunjaramaa tamnicarima poput Rankovica, Djilasa i drugim srpskim izdajnicima.
To je bas i danas nastavljeno kako vlada Kvinsling Vucic sa svojom izdajnickom mafijom.

A, šta mislite da li je nama Vojvođanima bilo bolje u 'tamnici' Austrougarske nego prisajedinjeni Srbiji.
Bilo je.
Da li mi je bolje bilo u Jugoslaviji nego sada?
Bilo je.
------------------------------
Tada su u inostranstvo odlazili nekvalifikovani ljudi, danas odlaze intelektualci.
Tada su nam dolazili studenti medicine, elektrotehnike, mašinstva, rudarstva,.. iz nerazvijenih zemalja, danas nam dolaze nekvalifikovane izbeglice.
tada smo imali industriju koja je bila na svetskom nivou pa se čak i auto Jugo izvozio do daleke Amerike, u Francusku,.. a šta danas imamo ?
---------------------------------------------
Očigledno, da je u nekim tamnicama bolje, nego na "slobodi". (ili u 'tamnicama' domaćih Kvinslinga).
-----------------------------------------------
I sad smo mi u Nemačkim, Italijanskim, Kineskim, Koreanskim tamnicama (osim što smo i u 'domaćim'), ali hrlimo u neke bolje EU tamnice (u koje nas možda i ne prime). --------------------------

Sad je gore nego što je bilo, gledano u odnosu na ostali svet.

Da li sada svi narodi koji su izasli iz Jugoslavije uzivaju u slobodi i demokratijI
čitanka austro ugarske - svi narodi naše velike države žive u slobodi
čitanka krljevine jugoslavije - svi narodi naše slavenske ujedinjene države žive u slobodi
čitanka SFRJ - svi narodi naše socijalističke države žive u slobodi
čitanka novijih država - naši narod žive u slobodi
....samo mi nije jedno jasno jel sloboda muška ili ženska kur...

Kaže mi brat ( u vreme vladavine Žutih i rasprodaje naše propale privrede, kojom u Slobodi nismo znali da upravljamo) : "Nama je jedino rešenje, da objavimo rat Nemačkoj, brzo kapituliramo i onda će oni dovesti stvari u red".
Ionako nam je i Marka i sada Euro jača podloga od dinara.
Za neke narode, nije "Sloboda" najbolji izbor. Iznenadio sam se da u Petrovgradu (u Rusiji) ima 4000 Nemaca i da su 98% direktori tamo. I poštuju ih Rusi i paze,.. i debelo plaćaju.

Kaže mi brat ( u vreme vladavine Žutih i rasprodaje naše propale privrede, kojom u Slobodi nismo znali da upravljamo) : "Nama je jedino rešenje, da objavimo rat Nemačkoj, brzo kapituliramo i onda će oni dovesti stvari u red".
Ionako nam je i Marka i sada Euro jača podloga od dinara.
Za neke narode, nije "Sloboda" najbolji izbor. Iznenadio sam se da u Petrovgradu (u Rusiji) ima 4000 Nemaca i da su 98% direktori tamo. I poštuju ih Rusi i paze,.. i debelo plaćaju.
koje budalaštine..ne bi njemačka bila njemačka da ne iskorištava kmetove..

koje budalaštine..ne bi njemačka bila njemačka da ne iskorištava kmetove..
Pa naravno, kao i sve razvijene zemlje, samo što je nekim kmetovima bolje pod njima nego pod domaćim Feudalcima. Nisu to budalaštine, ako ti to ne vidiš tako. Naravno, da se brat malo šalio,.. ali u svakoj šali bude malo i istine.

i pripazi malo na rečnik,... ili ne umeš bolje ?

Југославија јесте била тамница народа.

То што је по распаду земље дошло до економске кризе, није зато што је Југославија била добра, а оно после тога лоше. Доказ томе је и то што су све источноевропске земље прошле кроз сличну финансијску кризу док нису стале на зелену грану. А већина тих земаља није била у тамници народа, већ само у идеолошкој црвеној тамници.

Народи данас јесу слободни. Могу сами да бирају свој пут. Неки народ одабере погрешан пут, па сноси последице своје одлуке, а народи који одаберу исправан пут, они просперирају.

Лоше ствари које имамо данас, нису последица распада Шугославије, већ последица природних политичких токова који су далеко од времена распада Шуге.

Нпр. све земље ех Шугославије имају нпр. демографске проблеме, којих није било у Шугославији. То једно са другим нема никакве везе. Цела западна Европа је била далеко од Шугославије, па је имала велики пораст младог становништва после рата, а данас је то становништво старо, а нових нема, као ни у земљама ех Шугославије.

Имамо нове изазове у свету. Земље ех Шугославије су део тог света, па што погађа свет, погађа и нас.

И последње питање ти је да ли народи ех Шугославије уживају у слободи и демократији.

Народи ех Шугославије имају слободу и демократију (осим Србије где је криминална организација украла народу слободу и демократију.

Е, сад...да ли уживају у слободи и демократији? Ту већ морамо да поставимо питање одговорности.

Сваки човек (па и сваки народ или друга група људи) треба да има слободу да делује како жели. Али, то деловање са собом носи и последице. То деловање са собом вуче и оно добро и оно лоше. Ако делујемо у правом смеру, убраћемо плодове свог деловања, те ће нам бити боље. Ако делујемо у погрешном смеру, последице морамо да осетимо на својој кожи. Па, опет, слобода је једно од највећих људских добара (уз нпр. зравље). Некоме слобода донесе велике проблеме. Нпр. наркоману који слободном вољом одлучи да шмрче траву или да се боде у педу. Слободном вољом је одлучио, али слободна воља са собом носи одговорност, и он плаћа цену своје неодговорности.

Алтернатива овоме је песма Баба Боре "Како је лепо бити глуп",

Кako je lepo biti glup
O, kako je lepo biti glup
Stoka ume da nervira
Gutaj šta ti se servira
Kako je lepo biti glup

[Strofa 2]
O, kako je lepo biti glup
Kako je lepo biti glup
Bolje mozak sakrivati
Pa ćutati i plivati
Kako je lepo biti glup

[Refren]
Ne bavi se politikom
Spavaj, radi, ćuti, jedi
I ne veruj više nikom
Lezi, dig se, ustaj, sedi!
Lezi, dig se, ustaj, sedi!
Kosa gori ispod šlema
Valjamo se po prašini
Niko od nas pojma nema
Da smo odavno u mašini
Da smo odavno u mašini

(песма је о Шугославији и њеном систему)

СМРТ ШУГОСЛАВИЈИ!!!

Osamdesetih je bila. Cim dodju na vlast razne demokrate kao Milka Planinc i Profesor Zec, i Boris Tadic, i Vucic, normalno da je tamnica. To je mracno doba.
Kreteni koji vole da rasprodaju carsku imovinu, vole strane pare, strane zakone, i nista ne znaju stvoriti. Normlano da je pod takvim kretenima tamnica i Mracno Doba. I do danas je, jer tu nema Carevine. Zivis pod nekom demokratskom bandom. Mracno Doba.

SFR Jugoslavija je bila vrhunac civilizacije ovih naroda. Iz razrušene, nepismene i zaostale zemlje smo evoluirali u respektabilnu državu.

Sada smo se pretvorili u polukolonijalne države nazor i vratili u feudalizam koracima od seam milja...

A, šta mislite da li je nama Vojvođanima bilo bolje u 'tamnici' Austrougarske nego prisajedinjeni Srbiji.
Bilo je.
Da li mi je bolje bilo u Jugoslaviji nego sada?
Bilo je.
Глупости.садашња територија АПВ је била у врло неповољној економској позицији у Аустро-Угарској.Зато су се људи масовно исељавали из Војводине, и само у периоду од 1900-1914 године из Војводине се иселило 150 000 људи, више од 10% популације.

Глупости.садашња територија АПВ је била у врло неповољној економској позицији у Аустро-Угарској.Зато су се људи масовно исељавали из Војводине, и само у периоду од 1900-1914 године из Војводине се иселило 150 000 људи, више од 10% популације.
Ahamm,.. ti nisi iz Vojvodine, a ja jesam,.. i ti znaš bolje kako je meni (tj. mojima ) bolje.
ja vidim šta je ovde ostalo iza Austrougarske - puno više nego iza Tita. Slušao sam šta pričaju moji preci.

Koliko se danas iselilo iz Vojvodine ? I koliko će ih se još iseliti (ako uđemo u EU) ?

i daa: da se nisu možda iselili južno ili južnije , :whistling:.. i gde misliš da će se iseliti ako uđemo u EU ?

Pa čim su dobili EU pasoše svoje matice, Mađari su masovno počeli da se iseljavaju u Evropu...
Naravno,.. pobegli od "lepog života",.. tako će i drugi narodi i srpski intelektualci (dobri majstori, vredni ljudi,.. Slovaci, Rumuni,..) što da ovde budu kineske sluge ?...

Ili misliš da neće ? ..

Naravno,.. pobegli od "lepog života",.. tako će i drugi narodi i srpski intelektualci (dobri majstori, vredni ljudi,.. Slovaci, Rumuni,..) što da ovde budu kineske sluge ?...

Ili misliš da neće ? ..
Neće.
Uskoro će da se vraćaju i oni što su otišli za vreme titovine.

Svetske gazde puste stado da mu naraste vuna, pa ondak šišanje.

U SFREU dolaze vremena za šišanje.
Prepoznaju to i mnogi Nemci i traže mesto gde da se presele iz one lepote.

SFR Jugoslavija je bila vrhunac civilizacije ovih naroda. Iz razrušene, nepismene i zaostale zemlje smo evoluirali u respektabilnu državu.

Sada smo se pretvorili u polukolonijalne države nazor i vratili u feudalizam koracima od seam milja...

Bullshit!

Ту Шугославију су градили људи који су били школовани у Краљевини,

а онај распад после су водили људи који су школовани у тој Шугославији.

Била је разрушена после другог светског рата као и буквално све остале европске земље. Наравно да су све разрушене европске земље у истом том периоду обновљене, неке далеко боље од Шугославије.

За све то што смо данас полуколоније захвали тој Шугославији која је одшколовала дебиле који нас воде после те Шугославије.

Србији ће кренути кад поцркају сви који су живели у Шугославији и кад поцркају сви који се сећају шугаве Шугославије.

Ahamm,.. ti nisi iz Vojvodine, a ja jesam,.. i ti znaš bolje kako je meni (tj. mojima ) bolje.
ja vidim šta je ovde ostalo iza Austrougarske - puno više nego iza Tita. Slušao sam šta pričaju moji preci.

Koliko se danas iselilo iz Vojvodine ? I koliko će ih se još iseliti (ako uđemo u EU) ?

i daa: da se nisu možda iselili južno ili južnije , :whistling:.. i gde misliš da će se iseliti ako uđemo u EU ?

Баш сам јутрос, и не видевши ову тему, размишљао да отворим тему "Како би Бојбодина изледала данас да је остала у Мохархији"

додуше, више као шаљиву тему, да трпам новобојбођане попут млађег водника Марка и сл.

Баш сам јутрос, и не видевши ову тему, размишљао да отворим тему "Како би Бојбодина изледала данас да је остала у Мохархији"

додуше, више као шаљиву тему, да трпам новобојбођане попут млађег водника Марка и сл.
Ja bih ti šaljivo odgovorio.
Verovatno kao što bi izgledao Niš da je u istoj državi kao Kairo

Рецимо, архитекта Бранко Пешић за кога се данас прича да је пројектовао пола Београда.

Технички факултет у Београду — архитектонски одсек уписао је 1939, но услед ратног прекида студија дипломирао је 1947. године. У периоду 19471951. радио је као пројектант, шеф градилишта и бироа у Дирекцији за изградњу Новог Београда.

Дакле, школован у Краљевини (добро, прекинуо школовање због рата, али је тај исти Универзитет наставио да ради по програму од Краљевине, нису ови шумари могли да измене план и програм техничког факултета до његовог дипломирања 1947. године.

А онда су шумари ушли и у Универзитете, па су нашколовали дебиле који воде земљу од 1990 до 2024 године (погледати где су сви они школовани, буквално сви! Школовани баш у том накарадном шугословенском систему, по шугословенском плану и програму, па нас воде дебили чколовани у Шугославији и зато пропадамо.

Беше, Дражи Михаиловићу се приписује нека изјава...

саћу је изгуглам

„Lako će vama biti da stvarate tu vašu novu državu sa omladinom koja je vaspitavana i školovana u Kraljevini. Voleo bih da doživim i vidim kakvu će državu stvoriti ta vaša komunistička omladina.“

Беше, Дражи Михаиловићу се приписује нека изјава...

саћу је изгуглам

„Lako će vama biti da stvarate tu vašu novu državu sa omladinom koja je vaspitavana i školovana u Kraljevini. Voleo bih da doživim i vidim kakvu će državu stvoriti ta vaša komunistička omladina.“
Nije to samo Čiča govorio.
Tako je govorio svako ko je tada gledao kakve šumske bitange dolaze na položaje.

Nije to samo Čiča govorio.
Tako je govorio svako ko je tada gledao kakve šumske bitange dolaze na položaje.
OK, ali se nije zapošljavalo po partijskoj liniji, jer je bila samo jedna partija. Sada je još gore... a tek privatni univerziteti,..

Back