Da hrišćani ili kršćani poštuju Isusovo učenje "od reči do reči", bili bi najbolji ljudi na svetu.

1587076553445.png
 
Naravno da bi pričao i sam sam do 33 godine bio komunist, ateista, oficir JNA , te 1992 godine.
E pa da si igrom slucaja sa 33 postao jehovin svedok. I da su ti deca postala jehovini svedoci. Kad bi ti dete postalo ateista, ne samo da niko iz organizacije ne bi hteo ni da mu se javi na ulici, nego bi se i od tebe ocekivalo da ne pricas sa rodjenim detetom.
 
E pa da si igrom slucaja sa 33 postao jehovin svedok. I da su ti deca postala jehovini svedoci. Kad bi ti dete postalo ateista, ne samo da niko iz organizacije ne bi hteo ni da mu se javi na ulici, nego bi se i od tebe ocekivalo da ne pricas sa rodjenim detetom.

Bila mi je baba, mamina mama Jehovina svedokinja, udata za muslimana , pa je sa svima nama pričala, niko joj nije zabranjivao da s nama priča, plus znali su tada da sam Titov vojnik. Pa valjda bismo to već tada saznali? Naprotiv, nikakvih problema nije bilo
 
Vidi se To, kako se ponašaju Crkve, sveštenstvo u Crkvama kako Jehovini svedoci. Skromnost, lep pristup ljudima, nema kiča, nema sjaja, ne traže ništa, strpljivi su da slušaju, ne govore samo oni kao u Crkvama, i drugima daju pravo glasa.
Nisi valjda stvarno toliko naivan u tim godinama?to ti je sve spoljasnost bez uvrede za tvoju baku ali varaju I zavode ljude koji su u problemu iskoriscavaju ih nista oni nisu bolji od drugih.
 
Bila mi je baba, mamina mama Jehovina svedokinja, udata za muslimana , pa je sa svima nama pričala, niko joj nije zabranjivao da s nama priča, plus znali su tada da sam Titov vojnik. Pa valjda bismo to već tada saznali? Naprotiv, nikakvih problema nije bilo
Normalnim ljudima nema problema.
Ima problema kod onih koji mrze tudju veru ma koja bila
to stvara podele ta mrznja nekih
zato se oni i cude sto mi ne mrzimo
 
Bila mi je baba, mamina mama Jehovina svedokinja, udata za muslimana , pa je sa svima nama pričala, niko joj nije zabranjivao da s nama priča, plus znali su tada da sam Titov vojnik. Pa valjda bismo to već tada saznali? Naprotiv, nikakvih problema nije bilo
Razlika je da li je neko krsten ili nije. Jesi ti bio krsten jehovin svedok? To sto si naveo nema smisla. Oni kad tako ne bi pricali ne bi ni mogli da sire propagandu.
 
Ja ne mogu ništa reći ako je to tvoje iskustvo sa Jehovinim svedocima
To nije samo moje iskustvo. Odrastao sam u jehovinim svedocima. Doziveo sam to. To sto si ti doziveo zove se na engleskom "Love bombing". Oni tako obasipaju paznjom i ljubaznoscu sve potencijalne clanove. Video bi kad se krstis da li bi nastavili tako da se ponasaju. Cuveni su po tome. Istrazi.
 
Bila mi je baba, mamina mama Jehovina svedokinja, udata za muslimana , pa je sa svima nama pričala, niko joj nije zabranjivao da s nama priča, plus znali su tada da sam Titov vojnik. Pa valjda bismo to već tada saznali? Naprotiv, nikakvih problema nije bilo
E pa da si igrom slucaja sa 33 postao jehovin svedok. I da su ti deca postala jehovini svedoci. Kad bi ti dete postalo ateista, ne samo da niko iz organizacije ne bi hteo ni da mu se javi na ulici, nego bi se i od tebe ocekivalo da ne pricas sa rodjenim detetom.
Molim te procitaj jos jednom sta sam napisao i reci mi je li to i priblizno isti slucaj koji si ti opisao?
 
Ok, a tapiju na to "kako ga Crkva ispoveda" ima, pretpostavljam, neko ko je lak na tome da "jeretik" etiketu zakuca svom bratu u Hristu

Govoriš / pišeš kao da se braniš od etikete jeretik, i kao da u Crkvi ima nekog presuditelja.
Nema ni jedno ni drugo.
Da li je nešto kako Crkva ispoveda, kompleksno je i obimno i složeno.
Najpre Sv.Pismo, pa Crkvene tj. Duhom Svetim nadahnute knjige - Svetitelja, Svetih otaca i molitvenika pred Bogom, sve to zajedno pod terminom Sveto predanje.
Mi Srbi imamo tu sreću da je Sv. Justin Popović, Justin Ćelijski, napisao najbolju Dogmatiku u celoj Pravoslavnoj Crkvi. Koju su prevodili neki Pravoslavni narodi. Obimna je, 3-tomna, ali se čita sa velikim ushićenjem i predstavlja ono što ljudi za neku lepotu kažu: melem za dušu. (Ovi novi episkopi SPC, pojedini, koji imaju unijatske ideje, zamenili su tu fenomenalnu Dogmatiku sa nekom siromašnom i bledom - neuporedivom. Zašto.... ne znam.)
Potom dela Sv. Otaca, pa obilje, obilje... divnih dela, kao što je Dobrotoljublje u 7 ili 8 tomova.
Sve to je Crkveno pravoslavno učenje. A ako želimo da saznamo nešto iz žive reči, onda se ide u manastire kod monaha ispovednika. Nekada Otac Tadej. danas npr. Otac Simeon, pa monasi i ispovednici u brojnim Srpskim manastirima... oni su ti od kojih možemo čuti prave Pravoslavne reči. Doduše, i u našim pomesnim Crkvama ima katiheza, vrlo pučnih. Neke crkve organizuju predavanja obično subotom posle večernje službe, ponekad i sa gostima iz kulture.
A potom tek predstoji opravoslavljivanje u sopstvenom molitvenom podvigu.
On je neizostavan.
Tada nas Bog lično poučava, na vrlo suptilan način, saobražen svakom Svom ljubljenom stvorenju - Čoveku.
Ko ovako Pravoslavno živi, nalazi se na pravom putu i biće mu jasno šta je Pravoslavlje a jeres - je sve ostalo.
Hristos Vakrse Braćo.
 
Ti nisi nikada bio JS pa zato nisi kompetentan da pises o njima.
Ja jesam JS i zato me napadas jer mrzis tudju veru.
A verovatno i one koji su ti preneli istinu, jer volis laz..
Ja koliko sam procitao covek je lepo rekao da je odrastao sa njima tako da je po meni vrlo kompententan da pise o njima svakako vise od drugih.
E sad zasto svi koji nisu razumeli vasu istinu vole laz?niste prvi js od koga cujem takvu izjavu?jel to imate neki prirucnik ili to ucite na sastancima?
 
Ja koliko sam procitao covek je lepo rekao da je odrastao sa njima tako da je po meni vrlo kompententan da pise o njima svakako vise od drugih.
E sad zasto svi koji nisu razumeli vasu istinu vole laz?niste prvi js od koga cujem takvu izjavu?jel to imate neki prirucnik ili to ucite na sastancima?
Sta znaci odrastao sa njima?
On moze pisati sta hoce ja vidim iz njegovog pisanja kako je.
Nije kompetentan jer nije nikada bio JS. A ja jesam JS pa sam kometentna i providno mi je to sto on pise.
Nije kompetentan jer nije nikada shvatio Bozju rec i ne poznaje je.
Ko ne voli istinu voli laz a on pokazuje da ne voli istinu.
To je cista psihologija. I duhovni princip.
Pisem ono sto znam a sama sam se obrazovala.
 
Sta znaci odrastao sa njima?
On moze pisati sta hoce ja vidim iz njegovog pisanja kako je.
Nije kompetentan jer nije nikada bio JS. A ja jesam JS pa sam kometentna i providno mi je to sto on pise.
Nije kompetentan jer nije nikada shvatio Bozju rec i ne poznaje je.
Ko ne voli istinu voli laz a on pokazuje da ne voli istinu.
To je cista psihologija. I duhovni princip.
Pisem ono sto znam a sama sam se obrazovala.
Dobro ako volite istinu recite da li je laz ono sto je napisao?ja to nisam znao,dakle da li istina da ako Vase dete postane ateista da li biste I dalje bili uz njega ili biste prestali da mu se javljate?
 
Dobro ako volite istinu recite da li je laz ono sto je napisao?ja to nisam znao,dakle da li istina da ako Vase dete postane ateista da li biste I dalje bili uz njega ili biste prestali da mu se javljate?
On sve sto pise o JS su poluistine i lazi, jednostavno covek ne razume Bozju rec i vredja tudju veru
dakle ne bih vise o tome. ne bih komentarisala nebuloze koje on pise
Koga zanima o JS ima zvanican sajt jw.org pa nek izvoli
JS se zalazu za ljubav medju ljudima i mir. Kome to smeta voli ono drugo.
 
On sve sto pise o JS su poluistine i lazi, jednostavno covek ne razume Bozju rec i vredja tudju veru
dakle ne bih vise o tome.
Niko Vas ne vredja jednostavno odgovorite da li je tacno da bi se od Vas ocekivalo da ne govorite sa detetom ako postane ateista?pitanje je jednostavno I ne vredja a ako samo ocutite to mi je potvrda da je to istina.
 
Niko Vas ne vredja jednostavno odgovorite da li je tacno da bi se od Vas ocekivalo da ne govorite sa detetom ako postane ateista?pitanje je jednostavno I ne vredja a ako samo ocutite to mi je potvrda da je to istina.
Ma da ti ces da me ucenjujes da bi morala da odgovorim to nije lepo :)
ovo nije tema o JS
imas sajt JS pa ako te zanima proucavaj tamo
a ti samo pokazujes da si labilan i lakoveran ako verujes nekome ko nije JS i ko ih mrzi
 

Back
Top