Da hrišćani ili kršćani poštuju Isusovo učenje "od reči do reči", bili bi najbolji ljudi na svetu.

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Autorska tema.

Izuzetno sam dobar poznavalac Biblije ili tačnije Novog zaveta, koji se direktno odnosi na učenje Isusa Hrista ili Krista i tamo nalazim najbolje moralne pouke koje niko drugi po svojoj vrednosti nije "dostigao", samo Isus, kao što su "ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe, ljubite svoje neprijateljei ne samo prijatelje, već i neprijatelja, budite u miru sa svima, ukoliko imaš dve košulje, jednu podaj bližnjemu" i druge moralne pouke i poruke koje su po svojoj vrednosti nenadmašne i neviđene po kvaliteti, te da ih se hrišćani ili kršćani zaista istinski drže i pridržavaju, ne bi bilo boljih ljudi od hriščana, bili bi primer celom svetu po moralu, dobroti, ljudskosti, milosrđu i dr.

Nažalost "hrišćani" ili oni koji sebe nazivaju "hrišćanima" su danas u svojoj praksi "daleko od učenja Isusa Hrista ili Krista", tako da su "primer" za nešto sasvim drugo.
 
Poslednja izmena:
Autorska tema.

Izuzetno sam dobar poznavalac Biblije ili tačnije Novog zaveta, koji se direktno odnosi na učenje Isusa Hrista ili Krista i tamo nalazim najbolje moralne pouke koje niko drugi po svojoj vrednosti nije dostigao, kao što su "ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe, ljubite svoje neprijatelje, ne samo prijatelje, budite u miru sa svima, ukoliko imaš sve košulje, jednu podaj bližnjemu" i druge moralne pouke i poruke koje su po svojoj vrednosti nenadmašne i neviđene po kvaliteti, te da ih se hrišani zaista drže i pridržavaju, ne bi bilo boljih ljudi od hriščana, bili bi primer velom svetu po moralu, dobroti, ljudskosti, ljudskosti i dr.

Nažalost hrišćani su danas u svojoj praksi "daleko od učenja Isusa Hrista ili Krista", tako da su "primer" za nešto sasvim drugo.
Biblija je Bozja rec i Bog nam je preko Biblije dao smernice i zakone
da ako ih primenjujemo mi jesmo najbolji ljudi.
Ali ako ih primenjujemo iz ljubavi.
Bog je ljubav i njegove osnovne osobine su:
ljubav mudrost, pravednost i moc.
Pored toga dobrota, milosrdje, samosavladavanje...itd
Stvoreni smo po slici Boga sto znaci po njegovim svojstvima, osobinama.
Tako da mi mozemo odrazavati te osobine Boga JHVH
i mozemo ih razvijati sto i trebamo
da bismo bili sto blize Bogu.
 
Autorska tema.

Izuzetno sam dobar poznavalac Biblije ili tačnije Novog zaveta, koji se direktno odnosi na učenje Isusa Hrista ili Krista i tamo nalazim najbolje moralne pouke koje niko drugi po svojoj vrednosti nije "dostigao", samo Isus, kao što su "ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe, ljubite svoje neprijateljei ne samo prijatelje, već i neprijatelja, budite u miru sa svima, ukoliko imaš dve košulje, jednu podaj bližnjemu" i druge moralne pouke i poruke koje su po svojoj vrednosti nenadmašne i neviđene po kvaliteti, te da ih se hrišćani ili kršćani zaista istinski drže i pridržavaju, ne bi bilo boljih ljudi od hriščana, bili bi primer celom svetu po moralu, dobroti, ljudskosti, milosrđu i dr.

Nažalost "hrišćani" ili oni koji sebe nazivaju "hrišćanima" su danas u svojoj praksi "daleko od učenja Isusa Hrista ili Krista", tako da su "primer" za nešto sasvim drugo.
Davno je to rekao jedan hrišćanski svetitelj, čini mi se sv. Jovan Zlatousti.
"Kad bi mi bili hrišćani kao što treba, ne bi bilo nijednog neznabošca. Neznabošci sude o dogmatu ne po dogmatu, ne po delima i životu.".
Nisi rekao nešto novo.

Mada, lako je vama, muslimanima.
Vama nije zapoveđeno da volite neprijatelje (već da ih ubijate), niti vam je rekao da se najpre bavite brvnom u sopstvenom oku, pre nego posegnete za trunom u tuđem...
 
Poslednja izmena:
Hajde sad ne filozofiraj
Hrist je svrsetak zakona
jel to znas

Ako ja filozofiram onda i apostol Pavle;).

No, kada bi ti tačno znala šta Pavle ovde kaže i podrazumeva pod "svršetak" mogli bismo razviti diskusiju..ali tebi je "svršetak" znak da je nešto prekinutio ali nije i apostolima. Ima još jedno značenje tebi nepoznato:ok:.
 
Ako ja filozofiram onda i apostol Pavle;).

No, kada bi ti tačno znala šta Pavle ovde kaže i podrazumeva pod "svršetak" mogli bismo razviti diskusiju..ali tebi je "svršetak" znak da je nešto prekinutio ali nije i apostolima. Ima još jedno značenje tebi nepoznato:ok:.
Ma ok je filozofiranje u skladu sa pismom :D
Pa ja znam da li ti znas :)
 
Biblija je iskvarena godinama tako da ne znamo sta je prvobitno pisalo.Zato se Dzozefu Smitu (mir s njim!) ukazao andjeo,bog i sin i on je posle napisao Mormonovu knjigu koja koriguje Bibliju.Kasnije,bog se javlja i Dzejmsu Strangu,nesudjenom nasledniku Dozefa Smita i on uspeva da napise Knjigu prava Gospoda...Mozda kad bi smo iskombinovali sve tri knjige i toga se pridrzavali,ziveli bi ispravno? Mozda?
 

Back
Top