Quantcast

da cujem misljenje...

Taisa

Domaćin
Poruka
3.238
svud me diraj samo u novcanik nemoj,a ?
To kaže stipsa sa parama, a stipsa bez para se grebe, a laf se ne grebe (zna se šta je grebanje). Ako neko ko ima plati, a pri tom ne postoji grebanje, nisam rekla da je to ružno, naprotiv. Ima i onih koji nemaju, ali tačno znaju da će ona i poslednji dinar dati, pa su bezbrižni. Eto to nije laf.
Kako ne znate šta znači biti laf ( ne lav pivo), nego laf. O, svašta.

Taisa

Domaćin
Poruka
3.238
MORAŠ BITI LAF, ALI STVARNO. I AKO NEMAŠ NOVCA NEMOJ SE SLUČAJNO GREBATI OD NJE JER SI TADA PUKO.
da li "grebanje" ukljucuje i kad ja platim kad izadjemo? evo preksinoc sam ja placala sve. i sta sad to znaci?[/QUOTE]

To je bilo preksinoć, ja govorim uopšteno, a ti pojedinačno.Šta bi bilo da ti stalno plaćaš sve, on ima za sebe i to čuva, a ti recimo moraš i da se zadužiš?!

Što reče postavljač teme, svaka sličnost sa mnom je isključena.

Poslednja Igra Leptira

Veoma poznat
Poruka
10.663
mnogo je tesko biti sa deckom koji nema novac.....ne zbog toga sto meni smeta, vec zato sto je on konstantno nezadovoljan, iskompleksiran, gonjen mislju da manje vrijedi, da nije dovoljno dobar.
mene je vise namucila njegova prica o novcu, tj. nemanju istog nego sama cinjenica da smo oboje studenti i da ni jedno nema prebijene pare........
Dva najveca problema danasnjice, za zenu....izgled...., a za muskarca.......novac!

marko i tamara

Zainteresovan član
Poruka
477
Koji ce ti ku.... devojka koja stalno nesto trazi i izvoljeva..........
Ona kuju zanimaju tvoje pare to su ti sponzoruse..........Mrzim ih..........Ja da bih nesto kupio devojci mora prvo da zasluzi.....Moracu mojoj nesto da kupim,stvarno je dobra....njoj bih stvarno kupio sve sto pozeli..........;)

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.023
da li "grebanje" ukljucuje i kad ja platim kad izadjemo? evo preksinoc sam ja placala sve. i sta sad to znaci?
To je bilo preksinoć, ja govorim uopšteno, a ti pojedinačno.Šta bi bilo da ti stalno plaćaš sve, on ima za sebe i to čuva, a ti recimo moraš i da se zadužiš?!

Što reče postavljač teme, svaka sličnost sa mnom je isključena.[/QUOTE]

znam. a sta je sa tipovima koji UVEK placaju? ko je rekao da je to pravilo jos uvek na snazi? bilo je na snazi 50-tih. najbolji drug mog decka je cesto znao da nam kuka kako ona NIKAD NISTA NE PLACA. ebiga, pa to je kretenski sa njene strane. sta ona misli, kakvo je to razmisljanje? tome nervira nevidjeno.

lyon69

Poznat
Poruka
8.862
Evo me ovchice :)
Machka drema pored peci...
A sto se tice teme....novac nije presudan i ko god veruje u to da ce jednom, nekad kad ga bude stekao, postati pozeljan, lep, privlachan, atraktivan, veliki yebach, da ce zene pred njim padati nichice....samo je delimichno u pravu.
Imace vise mogucnosti, vise obozavateljki, ali nece uz pomoc novca postati ono sto inace nije bio

Lusy Lusy

Domaćin
Poruka
4.067
Eto o5 teme o parama,MYOB ce me ubiti,ali podstaknut sam vukovom temom-tako da je on kriv...;)

I ja sam od onih sto misle da pare ne mogu da uticu na ljubav,na srecu DA,ali ljubav tesko,osim ako nekome nije ljubav kad privedu dva namontirana skota i igraju se "masne fote" u kolima...:pAli gledam drugara jednog,ima mnogo para,ne solidno,nego bas milione,tj njegov tata ima,evo sad pitanja: ZASTO njega devojke ne bi volele?!Izvodi ih na vecere,kupuje im garderobu,vodi ih na putovanja,to je po meni neki znak paznje,to vam godi,ili gresim...?!
Neka devojka je malopre rekla da je raskinula sa deckom jer joj se ta vidjanja finansijski nisu isplatila,to je cinjenica...Budite iskreni,one price,setacemo se na -10,kao nije nam vazno ,VOLIMO SE,ma daj...To ne pije vodu...Znam po sebi,da nemam stan i kola meni bi mnogo tesko bilo,jer u kaficu vidjanje mi nije prirodno,jer volim i da poljubim,pomazim,a da devojku saljes notjnim busom kutji,psovala bi te celim putem...:D:D

pozz
sad shvatam tvoj problem zgodni..devojke....biras POGRESNE devojke....
ja sam se vise puta sa mojim dragim setala po minusu i nije mi smetalo,proveli smo sate i sate po kaficima...nije mi smetalo...tj smetalo mi je jer nisam mogla da budem onoliko prisna sa njim koliko sam htela,ali kad ti je stalo do odredjene osobe,volis je iskreno...ti neces mariti ni gde ste ni sa kim ste,ni kakvo je vreme ni koliko ko ima para...bitno je samo da si sa njim ili njom,da mozes da je dotaknes,uhvatis za ruku,kazes neku lepu toplu rec punu paznje i bla bla...

taj koji tako razmislja kao sve ovo gore sto si naveo,taj nije nikada stvarno voleo.....
vozdra8-)

artisti

Zainteresovan član
Poruka
140
ali zar se kroz novac,ne tatin naravno, ne odrazava necija sposobnost,pruza se osecaj sigurnosti,sto su neke vrlo lepe i pozeljne osobine...

o5 da kazem da se ovo nista ne odnosi na mene,rekao sam da ja ne verujem da novac utice na ljubav,zanima me da li vi verujete...samo diskutujemo
E slažem se sa tobom. Ovo je poenta.

Vidi se kroz poruke da si neki standardni beogradski keršme (što je kao neki kompliment, pošto je mnogo više od mesta boravka potrebno da bi ja nekom "prikačio" BG table8)).

Znači, da smo u džungli, pare ne bi vredele ništa, ali i tada bi se izdvajali najpoželjniji frajeri...onaj koji ume da ulovi, da napravi kućicu, da brani svoju ženkicu...
A pošto nismo u džungli nego u centru sveta zvanom Belgrade City...ovde se lovi keš, a sve ostalo imaš u maxiju;)

A i pun je grad siledžija i indijanaca, tako da ne treba potceniti ni borbene sposobnosti...

Tako da ja mislim da je sposobnost da se zaradi samo jedna od komponenti muškosti, pa kao takva može da utiče na količinu ljubavi, ali ne može sama za sebe da je stvori ili uništi... Ako te je volela, voleće te i kad pukneš sa kešom... A ako te ne voli, ne možeš da kupiš ljubav nikako...
ALI....ako te voli, tj.sa tobom je zbog tebe, a ne zbog para, a pritom si još sposoban pa stičeš, mogla bi zbog toga da te voli još više, što da ne?

artisti

Zainteresovan član
Poruka
140
sad shvatam tvoj problem zgodni..devojke....biras POGRESNE devojke....
ja sam se vise puta sa mojim dragim setala po minusu i nije mi smetalo,proveli smo sate i sate po kaficima...nije mi smetalo...tj smetalo mi je jer nisam mogla da budem onoliko prisna sa njim koliko sam htela,ali kad ti je stalo do odredjene osobe,volis je iskreno...ti neces mariti ni gde ste ni sa kim ste,ni kakvo je vreme ni koliko ko ima para...bitno je samo da si sa njim ili njom,da mozes da je dotaknes,uhvatis za ruku,kazes neku lepu toplu rec punu paznje i bla bla...

taj koji tako razmislja kao sve ovo gore sto si naveo,taj nije nikada stvarno voleo.....
vozdra8-)

E, i Lusi me je podsetila na nešto...
Ovo sve što rekoh gore to je u proseku, kod većine...
A naravno da postoje i devojke kojima keš previše znači, a i one koje
to uopšte ne zanima...

allice

Ističe se
Poruka
2.383
Eto o5 teme o parama,MYOB ce me ubiti,ali podstaknut sam vukovom temom-tako da je on kriv...;)

I ja sam od onih sto misle da pare ne mogu da uticu na ljubav,na srecu DA,ali ljubav tesko,osim ako nekome nije ljubav kad privedu dva namontirana skota i igraju se "masne fote" u kolima...:pAli gledam drugara jednog,ima mnogo para,ne solidno,nego bas milione,tj njegov tata ima,evo sad pitanja: ZASTO njega devojke ne bi volele?!Izvodi ih na vecere,kupuje im garderobu,vodi ih na putovanja,to je po meni neki znak paznje,to vam godi,ili gresim...?!
Neka devojka je malopre rekla da je raskinula sa deckom jer joj se ta vidjanja finansijski nisu isplatila,to je cinjenica...Budite iskreni,one price,setacemo se na -10,kao nije nam vazno ,VOLIMO SE,ma daj...To ne pije vodu...Znam po sebi,da nemam stan i kola meni bi mnogo tesko bilo,jer u kaficu vidjanje mi nije prirodno,jer volim i da poljubim,pomazim,a da devojku saljes notjnim busom kutji,psovala bi te celim putem...:D:D

pozz

slushaj znash za onu narodnu poslovicu:
chim glad zakuca na vrata, ljubav izleti kroz prozor.
Svi ti koji mashu ma volecemo se i pod kroshnjom drveta su klasichni licemeri, naravno je da se gleda status samo ne znachi i da je presudan.

lyon69

Poznat
Poruka
8.862
slushaj znash za onu narodnu poslovicu:
chim glad zakuca na vrata, ljubav izleti kroz prozor.
Svi ti koji mashu ma volecemo se i pod kroshnjom drveta su klasichni licemeri, naravno je da se gleda status samo ne znachi i da je presudan.
Ne bih rekao da je ta poslovica potpuno tacna.

Da, naravno da od ljubavi nema nista ako duze vreme ljudi zive na ivici egzistencije, a pre toga su imali normalan standard.
Pitanje je medjutim, sta je to u danasnje vreme "glad" a sta "normalan standard"

Za nekog je glad ako ne moze dnevno da potrosi 200 eur, a los standard ako mu je auto stariji od 3 godine, stan manji od 100 kvm, i ne moze na skijanje u Sent Moric.

Kriterijumi su vrlo razliciti. Naravno da svi hocemo da ne budemo socijalno dno ali gde zapravo u toj lestvici materijalne obezbedjenosti zelimo da stignemo i sta smatramo dovoljnim....veoma se razlikuje.

Problem je u tome ako dvoje ljudi ne mogu da prebrode period u kome im ide lose.
'Ebes ti takvu ljubav i brak ako smo srecni i neopisivo se volimo samo kad smo puni love. I ako cemo na prvoj krivini i na prvoj teskoci da dignemo ruke od svega, sa sve narodnom poslovicom kao opravdanjem.

scaryv

Ističe se
Poruka
2.344

pozz
najlepše je kad se dvoje nađu, pa u studentskim danima, ili, ne mora da studiraju, ali kao krenu od podstanarske sobe, pa rade i grade zajedno...
pa jednog dana pogledaju iza sebe i kažu, eeee, a kad smo počeli nismo imali ništa...
eto, desi se da ljudi u traganju izgube ljubav, nežnost romansu, i zaborave one dane kad su jeli podrigušu i četvrt hleba za doručak...

ima raznih priča...

mene je jedan na minus deset pratio kući jer nije imao kola...
nije hteo da me šalje na autobus, za taksi nismo imali, pa je išao samnom peške od novog beograda do centra grada...

usput smo se kikotali i igrali ,,balet"

ta se priča završila jer je ljubav prošla... u međuvremenu oboje smo finansijski stali na noge solidno...

tako da... ta para... sve je to individualno...

a sad sponzoruše...

saberite svi solarijum manikir pedikir nadogradnju guči dis fendi det... ;)

a sve to da bi se dopale određenom soju muškaraca...

pa recimo da je to investicija za koju one žele da se isplati...

ja se gnušam toga...

i bitno mi je da je momak vredan i ambiciozan...
ako nije takav s*ebaće i tatine i mamine pare i sve...

allice

Ističe se
Poruka
2.383
Ne bih rekao da je ta poslovica potpuno tacna.

Da, naravno da od ljubavi nema nista ako duze vreme ljudi zive na ivici egzistencije, a pre toga su imali normalan standard.
Pitanje je medjutim, sta je to u danasnje vreme "glad" a sta "normalan standard"

Za nekog je glad ako ne moze dnevno da potrosi 200 eur, a los standard ako mu je auto stariji od 3 godine, stan manji od 100 kvm, i ne moze na skijanje u Sent Moric.

Kriterijumi su vrlo razliciti. Naravno da svi hocemo da ne budemo socijalno dno ali gde zapravo u toj lestvici materijalne obezbedjenosti zelimo da stignemo i sta smatramo dovoljnim....veoma se razlikuje.

Problem je u tome ako dvoje ljudi ne mogu da prebrode period u kome im ide lose.
'Ebes ti takvu ljubav i brak ako smo srecni i neopisivo se volimo samo kad smo puni love. I ako cemo na prvoj krivini i na prvoj teskoci da dignemo ruke od svega, sa sve narodnom poslovicom kao opravdanjem.
nije stvar u tome, ok kriza svakoga zadesi ali ako se oduzi...ta napetost, nadolazeci rachuni, odgovornost...nisu svi tvrdog kroja...trsnu ubrzo.

zgodan&nezgodan

Aktivan član
Poruka
1.209
Hvala svima na odgovorima,svidja mi se raznolikost vasih postova...Izgleda da ima vise realnijih osoba ovde,sto mi se dopada...ne treba svi da zivimo u bajkama,ali ne treba ni ocrniti sve sto je slatko i nevino...

artisti hvala za taj KAO kompliment...;):p:p

pozz

iivviiccaa79

Početnik
Poruka
11
Zar zaista neko veruje u bajke o bogatom princu i siromašnoj devojci i preskakanju svih barijera i granica i srećan život do kraja svojih života... Nije stvar (samo) finansijske prirode, već i drugih socijalnih okolnosti. Gde su odrasli, šta su po zanimanju, obrazovanje, način života, predrasude, porodična istorija...

Iskreno, brak između pekarke i magistra ne bi upalio... i jedno bi uvek patilo... Zajebano je to jer, ma koliko glupo zvučalo, kod izbora partnera nije sve u ljubavi. Ispod 40%. Ako se to zanemari dobije se pakao od veze, a na kraju i od braka, te nije ni čudno što ima toliko varanja, razvoda i ubistava...

Naravno izuzetaka ima, ali oni su statistička greška...
ZIVA ISTINA!
ali mnoge ce ti zene reci kako si proracunat i bezdusan sto to kazes...iako to ustvari nisi!! ali vole ljudi da zive u bajkama, pa to ti je..

iivviiccaa79

Početnik
Poruka
11
najlepše je kad se dvoje nađu, pa u studentskim danima, ili, ne mora da studiraju, ali kao krenu od podstanarske sobe, pa rade i grade zajedno...
pa jednog dana pogledaju iza sebe i kažu, eeee, a kad smo počeli nismo imali ništa...
eto, desi se da ljudi u traganju izgube ljubav, nežnost romansu, i zaborave one dane kad su jeli podrigušu i četvrt hleba za doručak...

ima raznih priča...

mene je jedan na minus deset pratio kući jer nije imao kola...
nije hteo da me šalje na autobus, za taksi nismo imali, pa je išao samnom peške od novog beograda do centra grada...

usput smo se kikotali i igrali ,,balet"

ta se priča završila jer je ljubav prošla... u međuvremenu oboje smo finansijski stali na noge solidno...

tako da... ta para... sve je to individualno...

a sad sponzoruše...

saberite svi solarijum manikir pedikir nadogradnju guči dis fendi det... ;)

a sve to da bi se dopale određenom soju muškaraca...

pa recimo da je to investicija za koju one žele da se isplati...

ja se gnušam toga...

i bitno mi je da je momak vredan i ambiciozan...
ako nije takav s*ebaće i tatine i mamine pare i sve...
BRAVO!
ovakve devojke cenim!!
ako treba radicu 12sati, propisacu krv zbog nje, al ce mi biti drago sto to radim zbog takve devojke..a ona ce to znati da ceni..
sponzoruse nisu moja ciljna grupa, ali nekad ih nije lako odmah provaliti, veshto se prikrivaju...nemamo dodirnih tacaka...ja ih prezirem, dok one reaguju fizicki na mene, ali kad vide da ih posmatram kao zgazeno ***** sa ulice-predomisle se! Finansijski spadam u srednju klasu-imam solidno, a bice iz godinje u godinu sve bolje i bolje..

Problem je sto su tipovima pune ochi rozikastih minica , kvarcovanih plavusha i sisa!! Misle da su to neke sex bombe! Ko kaze? mozda bolja riba stoji na 2metra od njih, nosi opustenu trenerku i i 10puta je i bolji covek i bolja ljubavnica od gore pomenute budale!!
A onda kad ih sponzorushica odbije, oni navlache komplekse i pricaju kako "ne mozes ribu da smuvas bez para i kola"..NIJE TACHNO!!
koliko malo para sam potrosio a koliko mnogo sam devojaka imao...