ĆW, ČG, FĆ, ŠX... sta je sa normalnim kombinacijama?

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
bas gledam po ulici. možda 10% ima nesto normalno tipa DD, BD, YG... A vecina ima neki nakaradni karabudz srpskosaksonske latinice. kao da namerno svakom uteraju po neko nase slovo. kako uvek ima neko od tih 5 slova? sto ne vidjam nesto kao CX, GT, AS, KT, PE... ?
jesu ove retardirane tablice samo novosadske ili?
mene je us.ralo na oba auta da imam dobre brojeve, al nece me treci i cetvrti put us.rati da ne dobijem ŽĐ, ĆŠ, QĐ, ĆV...
 
Meni samo nije jasno kako su mogli da naprave fijasko sa grbom :lol:
pa nove tablice su stampane jos u toku prosle godine, 800.000 komada, unapred spremljeno za pocetak izdavanja.
medjutim grb je promenjen krajem novembra. novi grb ce se ubaciti od juna ove godine, verovatno ce im do tada trajati ove zalihe tablica.

Pa takva je abeceda. A B C Č Ć D Đ... I kad krenu tim redom imas nakaradne kombinacije na sve strane. Videh jednog golfa BG 015 ĐĐ. Dok mu nisam prisao na 10-ak metara mislio sam da je DD. Ne da ce biti zajebancije sa neprepoznavanjem tablica nego ce mnogi najebati dok dokazu da nisu krivi.
pa dobro, valjda ces lakse prepoznati koji je automobil u pitanju, sigurno nece biti dva ista automobila sa istim brojevima jedan dd drugi djdj
mada jeste debilno u svakom slucaju. koliko ja znam jedna od poenta ovih tablica jeste da moze softver za prepoznavanje texta, kamerom da ih ocita.
 
bas gledam po ulici. možda 10% ima nesto normalno tipa DD, BD, YG... A vecina ima neki nakaradni karabudz srpskosaksonske latinice. kao da namerno svakom uteraju po neko nase slovo. kako uvek ima neko od tih 5 slova? sto ne vidjam nesto kao CX, GT, AS, KT, PE... ?
jesu ove retardirane tablice samo novosadske ili?
mene je us.ralo na oba auta da imam dobre brojeve, al nece me treci i cetvrti put us.rati da ne dobijem ŽĐ, ĆŠ, QĐ, ĆV...

Potupno je za očekivati da na tablicama stoje sva slova iz srpske abecede, što uključuje i Č, Ć, Š, Đ, Ž. Nije normalno da ti na tablicama postoje slova kao napr Q, W, Y, X jer u srpskom pismu to ne postoji. Tebi ako se ne sviđa, doplati pa izaberi koja hoćeš slova.

:bye:
 
Potupno je za očekivati da na tablicama stoje sva slova iz srpske abecede, što uključuje i Č, Ć, Š, Đ, Ž. Nije normalno da ti na tablicama postoje slova kao napr Q, W, Y, X jer u srpskom pismu to ne postoji. Tebi ako se ne sviđa, doplati pa izaberi koja hoćeš slova.

:bye:

A stoji li srpsko slovo "dž"? :mrgreen:
To što će da stoje slova na tablicama je veoma bitno za očuvanje vaskolikog srBstva, tako da je apsolutno neophodno da na svakoj tablici ima neko od ovih slova
 
Potupno je za očekivati da na tablicama stoje sva slova iz srpske abecede, što uključuje i Č, Ć, Š, Đ, Ž. Nije normalno da ti na tablicama postoje slova kao napr Q, W, Y, X jer u srpskom pismu to ne postoji. Tebi ako se ne sviđa, doplati pa izaberi koja hoćeš slova.
:bye:
ne, to je potpuno debilno za ocekivati a sluzi za hranu vama iskompleksiranim isfrustriranim velikosrbima. kao sto se vidi iz prilozenog ta slova stvaraju probleme.
:bye:
 
Ovo nove tablice se izdaju SAMO DO JUNA... onda kreću NAJNOVIJE, sa novim grbom, a verovatno i bez tih slova...ali sa 4 broja i dva slova... BG-1234-RS. al' će tek to zbijeno da bude čitljivo... mašala... a a meni se čini da skoro svaki auto ima u kombinaciji neko naše slovo... tipa ĐJ, ŠŽ, XČ, YĆ... kao da namerno izdaju samo takve... evo baš sad gledam na parkingu od 7 automobila sa novim tablicama 5 ima neko naše slovo... jbgg, to su verovatno jedine tablice na svetu na tri pisma... srpska ćirilica, srpska latinica i engleski alfabet... imaš lepo na jednom mestu i БГ и BG i WĆ... :D
 
Poslednja izmena:
ma smejurija. kao i ono za tx za taksiste. da li je neko uocio da to moze samo 1000 automobila da ima...
ovde stvarno nista ozbiljno ne moze da se uradi, ajde za grb to ce jos i relativno brzo biti sredjeno. ali sad sa dodavanjem jos jednog broja, oni stvarno ne znaju vise sta rade tu je8e lud zbunjenog.

sad sam isao nesto, opet sve retardirane tablice, sa izuzetkom XP. neverovatno.
 
@zike - Pa to slovo dž u latiničnom pismu se baš tako i piše, a ćirilica je nešto drugo ;)
Pretpostavljam da su ga izbacili jer je sastavljeno od dva slova pa im nije pogodno za tablicu.


@SIGNATURE 350 - To što ja volim svoju zemlju je druga stvar i nema veze s ovim. Ja sam rekao da je sasvim opravdano da se koriste takva slova jer u našem jeziku ona nisu samo ukras. Godinama u nazad zbog onemogućenosti na mobilnim telefonima a i kompjuterima smo morali da pišemo s umesto š, c umesto č..itd. E to je problem. Što smo se odvikli od toga i sada izgleda čudno. Hteli to ili ne, ta slova su sastavni deo našeg pisma, dok w, y, i ostala nisu poznata srpskom pravopisu. Kao što rekoh, kome se ne sviđa slobodno neka doplati za koja god hoće.
 
@zike - Pa to slovo dž u latiničnom pismu se baš tako i piše, a ćirilica je nešto drugo ;)
Pretpostavljam da su ga izbacili jer je sastavljeno od dva slova pa im nije pogodno za tablicu.


@SIGNATURE 350 - To što ja volim svoju zemlju je druga stvar i nema veze s ovim. Ja sam rekao da je sasvim opravdano da se koriste takva slova jer u našem jeziku ona nisu samo ukras. Godinama u nazad zbog onemogućenosti na mobilnim telefonima a i kompjuterima smo morali da pišemo s umesto š, c umesto č..itd. E to je problem. Što smo se odvikli od toga i sada izgleda čudno. Hteli to ili ne, ta slova su sastavni deo našeg pisma, dok w, y, i ostala nisu poznata srpskom pravopisu. Kao što rekoh, kome se ne sviđa slobodno neka doplati za koja god hoće.

Ja mislim da je to što nema slova "dž" veliki gubitak za vaskoliko srBstvo. :think:
 

Back
Top