Чврста обећања 14 земаља за повлачење признања самопроглашеног Косова

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
25.361

Чврста обећања 14 земаља за повлачење признања самопроглашеног Косова​

Србија има чврста обећања 14 земаља, које су спремне да повуку своје одлуке о признавању самопроглашеног Косова, пишу Вечерње новости.

Влада Србије (Фото: Tanjug/SAVA RADOVANOVIC) -

Влада Србије (Фото: Tanjug/SAVA RADOVANOVIC)
Уколико Приштина званично поднесе кандидатуру за пријем у Савјет Европе и Партнерство за мир, које је предворје НАТО-а, Србија ће одговорити кампањом отпризнавања, наводи београдски лист.
Лист наводи да најава премијера самопроглашеног Косова Аљбина Куртија, након састанкау Берлину са њемачким канцеларом Олафом Шолцом, о подношењу кандидатуре за чланство Приштине у у међународним оргнаизацијама, представља грубо кршење Вашингтонског споразума.
То, како се наводи у тексту, отвара могућност Србији да одступи од договора постигнутог з вријеме мандата америчког предсједника Доналда Трампа.
Дипломата у пензији Зоран Миливојевић каже за Новости да ово није само Куртијев иступ, већ је ријеч о синхронизованој операцији са Западом, у коју је Шолц и те како упућен.
"Ово је настојање да се потврди `косовска државност` и да се укључи у међународне организације које контролише Запад", рекао је Миливојевић, додајући да у том случају Србија има "одријешне руке".

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=472505

Okrece se kolo srece. Vracamo se na pocetak

Poslednja izmena od moderatora:

AleksaJ

Elita
Poruka
23.814
Šta bi on trebao da kaže?

Ми не 'подржавамо'Русју

Ми не 'подржавамо'обострани крволочни братио убилачки рат

АЛИ

МИ износимо целу историју која није почела само првим метком у најновијем сукобу

Истичемо да на слободном тржишту продавци сировина Русија може да ПОВЕЋА цене сировина

Истичемо да преко две деценија украјина саботира пренос јефтинији сировина од Русије на Запад и.

истичемо да су Украјинцима обежали новац .. а дају оружје да гину ууместо Западњака

Истичемо да сада и ОДсада ће западни конзумрице и конзумери да плаћају ТРИ пута скупљи гас..

Истичемо да је Русији нанела штету Украјина ... и да за штету МОРА да плати , а да је 'намирење' уништење војне силе Украјине

Истичемо да оно што је НАТО урадио СФРЈ то МИ радимо Украјини

Истичемо да је Папа у праву и да када Украјинци и НАТО положи оружје МИ престаемо да пуцамо

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.