gost 23146
Buduća legenda
- Poruka
- 46.396
Beograd -- Premijer Srbije Mirko Cvetković izjavio je da je internet od suštinske važnosti za razvoj privrede.
"Zajednički cilj je investiranje u nova znanja i nove tehnologije, a razvoj interneta je jednako važan za razvoj privrede kao i razvoj infrastrukture i telekomunikacija", rekao je Cvetković.
Premijer je ocenio da će ulaganje u razvoj širokopojasnog interneta, elektronsko bankarstvo i trgovinu imati dugoročni uticaj na razvoj država u celini, naglašavajući da su investicije u tu oblast od velikog značaja za razvoj privrede, a posebno za mala i srednja preduzeća.
On je kazao da je za razvoj interneta potrebno obezbediti regulatorno i političko okruženje koje će omogućiti da internet i dalje bude otvoren za sve, da bude bezbedniji i dostupniji svima.
Cvetković je naglasio i da je u Srbiji, regulatorni okvir potpuno usklađen sa regulativama Evropske unije.
"Investicije u nove tehnologije znače ulaganje u budućnost", kazao je Cvetković.
Premijer Srbije primetio je da internet više nije samo društveni fenomen već je od suštinske važnosti za razvoj i unapređenje privrede i društva, zbog čega bi u budućnosti zajednički cilj svih zemalja trebalo da bude investiranje u nova znanja i nove tehnologije, kao i aktivno učešće u dijalogu za unapređenje interneta.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=30&nav_id=515420
Интернет свакако јесте нечији кључ,само што Влади Србије и Борису Тадићу не служи низашта.Све западне државе су увеле у употребу опен сорс софтвер и оспособиле своје људе да одржавају рачунаре и мреже у државној администрацији а паметњаковићи као деда Мраз су дали монопол Мајкрософту и од њих добијају проценат за то...постали су њихови најамници а Срби виртуелно робље.
"Zajednički cilj je investiranje u nova znanja i nove tehnologije, a razvoj interneta je jednako važan za razvoj privrede kao i razvoj infrastrukture i telekomunikacija", rekao je Cvetković.
Premijer je ocenio da će ulaganje u razvoj širokopojasnog interneta, elektronsko bankarstvo i trgovinu imati dugoročni uticaj na razvoj država u celini, naglašavajući da su investicije u tu oblast od velikog značaja za razvoj privrede, a posebno za mala i srednja preduzeća.
On je kazao da je za razvoj interneta potrebno obezbediti regulatorno i političko okruženje koje će omogućiti da internet i dalje bude otvoren za sve, da bude bezbedniji i dostupniji svima.
Cvetković je naglasio i da je u Srbiji, regulatorni okvir potpuno usklađen sa regulativama Evropske unije.
"Investicije u nove tehnologije znače ulaganje u budućnost", kazao je Cvetković.
Premijer Srbije primetio je da internet više nije samo društveni fenomen već je od suštinske važnosti za razvoj i unapređenje privrede i društva, zbog čega bi u budućnosti zajednički cilj svih zemalja trebalo da bude investiranje u nova znanja i nove tehnologije, kao i aktivno učešće u dijalogu za unapređenje interneta.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=30&nav_id=515420
Интернет свакако јесте нечији кључ,само што Влади Србије и Борису Тадићу не служи низашта.Све западне државе су увеле у употребу опен сорс софтвер и оспособиле своје људе да одржавају рачунаре и мреже у државној администрацији а паметњаковићи као деда Мраз су дали монопол Мајкрософту и од њих добијају проценат за то...постали су њихови најамници а Срби виртуелно робље.

Draško istripov'o da je miš - daljinski?
nikako da upali