ČUVENI REŽISER ISPROZIVAO AMERIKU Ko je protiv rata ne može da snima filmove, a iza svega stoji CIA! Mi smo imperija zla

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
ČUVENI REŽISER O AMERICI: Ko je protiv rata ne može da snima filmove, a iza svega stoji CIA! Amerika je imperija zla!

"Američka filmska industrija se promenila do neprepoznatljivosti, a 2001. godina je bila prekretnica", rekao je poznati režiser Oliver Stoun.

2128951_stoun_ls.jpg


Kako je naglasio, producenti filmove koji se kritički osvrću na američku vojsku i CIA, koriste se finansijskim restrikcijama.

"Možda tokom '80-ih, kada sam snimao 'Vod' ili 'Rođen 4. jula' sam mogao to da radim, to je bio malo opušteniji sistem", rekao je Stoun.

lg.php

Kada je pala Gvozdena zavesa i završio se Hladni rat, stvari se nisu promenile nabolje, smatra režiser.

"Moja karijera je počela da trpi jer bih ponekad rekao nešto što se ne bi svidelo američkim producentima, a onda bi nas sponzori "ekonomski cenzurisali". Možete da skrešete budžet. Recimo da hoćete da snimite film koji kritikuje američku vojsku, rat u Iraku ili nešto slično. Ako želite to da snimite - to se neće dogoditi", objasnio je.


Stoun, dobitnik nagrada Zlatni globus i Oskar, često je kritikovan zbog svojih antiratnih stavova, a u poslednje vreme i zbog serije intervjua koje je snimio sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

"To nije nešto što pogađa samo američku filmsku industriju. Pratim američke medije i oni svi prenose isto. Ne čijete ništa o Iranu i Kini, ne čujete o Severnoj Koreji, o Venecueli, ne možete čuti priču iz njihovog ugla. CIA je posle Drugog svetskog rata shvatila da želi da uđe u biznis, medijski biznis, tako da stavljaju svoje ljude i agente u novine, magazine i TV kanale", rekao je Stoun.

Na pitanje ima li nade, nije bio preterano optimističan. Smatra da obe partije, republikanska i demokratska, igraju po istim pravilima kada je reč o ratu ili miru.

"Ne postoji nijedna partija u Americi, nijedan demokratski glas, osim nekih malih trećih partija, koja bi rekla 'zašto vodimo ove ratove. Demokrate su iste kao republikanci. Hilari Klinton i njena ekipa, Džo Bajden... svi su oni ratni huškači kao bilo koji republikanski Dik Čejni", uveren je.

"Imperije padaju. Nadajmo se da će i ova imperija, ove zle stvari, a mi smo imperija zla...", zaključio je Stoun.

Kurir.rs/RT Foto: Youtube/Printscreen

https://www.kurir.rs/planeta/340325...medium=Widget&utm_campaign=Geo+campaign+RS-ME

Amerika imperija zla. Svako normalan to vidi. Dok ova imperija zla ne propadne svetu ne moze biti bolje.

Danas sam procitao da su Kinezi nasli genom HIV virusa u Koronavirusu. To su dva potpuno razlicita virusa i jasno je da prirodno tako nesto nije moglo da se desi tj da je korona virus kreiran u necijoj kuhinji. Sta mislite u cijoj? I jos pusten u Kini?
 
Америка није империја зла, једна стереотипна и подваљена мантра, и у тој Америци има пуно тога позитивног.
Али владајућа елита, лобији који владају не само Америком, него и глобално, јесу истинско зло, империја зла, и ту је питање да ли су они који афирмишу и спонзоришу ову мантру, такође моћни и бескрупулозни играчи, бољи од ових чију би улогу преузели. На то питање одговор не знамо.

Што се тиче Оливера Стоуна он је режирао филмове "Platoon" и "Salvador" у којима на храбар и критички начин зазгољује и другу страну тадашње Америке, и филм "JFK" је дао свој допринос у бољем сагледавању на америчког предсгедника (мада је ту код филма препоручљив опрез), међутим и тај Стоун је урадио наручене филмове поут "Wall Streeta", има их још, гдје се глорификује један наопак систем вриједности, док је филм "Born on the Fourth of July" наручена пропагандна сплачина.
Како год, Стоун се у овом мудровању шлихта Владимиру Владимировичу, дао јесте кроз своје филмове допринос у млађим данима разгољивању и друге стране истине о увозницима демократије, али на другој страни је припомогао постојању овакве Америке коју прозова, прије свега кроз наручене филмове гдје се промовише и америко поимање и систем вриједнсти.
 
Protivnik Trumpa, zadire u film na živo tj. u politiku Trump-a.
Zgodan čovek, nema šta...
1580512223774.png

Stone, lepo je to sve... ali film na živo je malo više od filma, Trump se tako neće srušiti, niti će se narod srušiti lako u Trump-izmu.
Trump je čovek novca, zna bolje sa novcem nego sa ljudima, a ljudi su se pretvorili u novac... Tako da je Trump stručnjak za ljude, i on će vladati još dugo...hteli mi to ili ne.
Trump nije čovek rata. Dok je Trump-a, neće biti rata. Tog rata.
Neka tamo koškanja možda... ali Trump je gospodin čovek. Čovek novca. Čovek ljudi.
Film na živo... take notes, još traje, stay put.
 
Protivnik Trumpa, zadire u film na živo tj. u politiku Trump-a.
Zgodan čovek, nema šta...
Pogledajte prilog 643808
Stone, lepo je to sve... ali film na živo je malo više od filma, Trump se tako neće srušiti, niti će se narod srušiti lako u Trump-izmu.
Trump je čovek novca, zna bolje sa novcem nego sa ljudima, a ljudi su se pretvorili u novac... Tako da je Trump stručnjak za ljude, i on će vladati još dugo...hteli mi to ili ne.
Trump nije čovek rata. Dok je Trump-a, neće biti rata. Tog rata.
Neka tamo koškanja možda... ali Trump je gospodin čovek. Čovek novca. Čovek ljudi.
Film na živo... take notes, još traje, stay put.

Tramp će vladati još 5 godina koliko iznosi njegov predsednički mandat za razliku od Mila koji već vlada 30 godina a nameračio je još toliko ili ovog našeg Vučića koji se baš nabrijao da vlada dugo dugo.
 
Trump je bog današnjice i bogovaće još dugo, tih 5 godina je aproksimativno. Trump i ako ne ode u istoriju kao eminentni predsednik Amerike, otićiće u nju kao bog novca.
Želim mu da ga se mlade generacije sećaju kao boga novca jer je to uistinu. Istoriji je trebao bog novca. Bog novca je Donald J. Trump, a sad da li je zao, to je neka druga stvar.
Stone je mislio na taj film na živo sve vreme, možda.
Može da proda junaka Trumpa, boga novca Marvel-u i da se veseli do kraja života.
Ostalo je sve jadno i ne pije vodu.
Batman više nije taj koji je rich, to je predsednik Amerike...
 
Poslednja izmena:
ČUVENI REŽISER O AMERICI: Ko je protiv rata ne može da snima filmove, a iza svega stoji CIA! Amerika je imperija zla!

"Američka filmska industrija se promenila do neprepoznatljivosti, a 2001. godina je bila prekretnica", rekao je poznati režiser Oliver Stoun.

2128951_stoun_ls.jpg


Kako je naglasio, producenti filmove koji se kritički osvrću na američku vojsku i CIA, koriste se finansijskim restrikcijama.

"Možda tokom '80-ih, kada sam snimao 'Vod' ili 'Rođen 4. jula' sam mogao to da radim, to je bio malo opušteniji sistem", rekao je Stoun.

Kada je pala Gvozdena zavesa i završio se Hladni rat, stvari se nisu promenile nabolje, smatra režiser.

"Moja karijera je počela da trpi jer bih ponekad rekao nešto što se ne bi svidelo američkim producentima, a onda bi nas sponzori "ekonomski cenzurisali". Možete da skrešete budžet. Recimo da hoćete da snimite film koji kritikuje američku vojsku, rat u Iraku ili nešto slično. Ako želite to da snimite - to se neće dogoditi", objasnio je.


Stoun, dobitnik nagrada Zlatni globus i Oskar, često je kritikovan zbog svojih antiratnih stavova, a u poslednje vreme i zbog serije intervjua koje je snimio sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

"To nije nešto što pogađa samo američku filmsku industriju. Pratim američke medije i oni svi prenose isto. Ne čijete ništa o Iranu i Kini, ne čujete o Severnoj Koreji, o Venecueli, ne možete čuti priču iz njihovog ugla. CIA je posle Drugog svetskog rata shvatila da želi da uđe u biznis, medijski biznis, tako da stavljaju svoje ljude i agente u novine, magazine i TV kanale", rekao je Stoun.

Na pitanje ima li nade, nije bio preterano optimističan. Smatra da obe partije, republikanska i demokratska, igraju po istim pravilima kada je reč o ratu ili miru.

"Ne postoji nijedna partija u Americi, nijedan demokratski glas, osim nekih malih trećih partija, koja bi rekla 'zašto vodimo ove ratove. Demokrate su iste kao republikanci. Hilari Klinton i njena ekipa, Džo Bajden... svi su oni ratni huškači kao bilo koji republikanski Dik Čejni", uveren je.

"Imperije padaju. Nadajmo se da će i ova imperija, ove zle stvari, a mi smo imperija zla...", zaključio je Stoun.

Kurir.rs/RT Foto: Youtube/Printscreen

https://www.kurir.rs/planeta/3403257/cuveni-reziser-isprozivao-ameriku-ko-je-protiv-rata-ne-moze-da-snima-filmove-a-iza-svega-stoji-cia-mi-smo-imperija-zla?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Geo+campaign+RS-ME

Amerika imperija zla. Svako normalan to vidi. Dok ova imperija zla ne propadne svetu ne moze biti bolje.

Danas sam procitao da su Kinezi nasli genom HIV virusa u Koronavirusu. To su dva potpuno razlicita virusa i jasno je da prirodno tako nesto nije moglo da se desi tj da je korona virus kreiran u necijoj kuhinji. Sta mislite u cijoj? I jos pusten u Kini?
Čuveni režiser je čuvena *********... Nebitan
 
***** jer niko neće da finansira njegovu najnoviju ideju te mora da se dohvati sopstvenih zaliha i snimi indi film. Big deal.


Fasizam vlada amerikom. Nema demokratije ni slobode. Sve je farsa, sve je laz. Amerika cini ogromno zlo sirom sveta radi ostvarivanja profita.
 
Me, delimo se na Viljeme i Tihije.


Oliver Stoun je inace bio dobrovoljac u Vijetnamskom ratu. Znaci osetio je i proziveo taj americki imperijalisticki rat iz prve ruke.

Zato i mrzi rat i smatra ameriku esencijom i imperijom zla.

Video je iz prve ruke, sta je to zlo americko donelo narodima jugoistocne Azije.




Phuong To
1 year ago (edited)
I'm Vietnamese. Let me translate clearly what the little child said in Vietnamese. "Grandma! Grandma! Grandma! Why did he kill you? Why did you leave me? Please don't leave me Grandma!" Basically that little girl is her granddaughter. Not daughter. He responds to Barnes "I'm not VC!!"
 
Oliver Stoun je inace bio dobrovoljac u Vijetnamskom ratu. Znaci osetio je i proziveo taj americki imperijalisticki rat iz prve ruke.

Zato i mrzi rat i smatra ameriku esencijom i imperijom zla.

Video je iz prve ruke, sta je to zlo americko donelo narodima jugoistocne Azije.

Ne osporavam njegov rezime. Samo motiv. Da je za film morao da uloži 20% od ukupnog troška ne bi zucao o "finansijskim restrikcijama".
 

Back
Top