Quantcast

Čuvena srpska pesma ispratila Rusa na poslednju bitku, atmosfera od koje se ledi krv u žilama prestrašila Amerikanca

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
48.721
JAPANOM GRMELA HIMNA KOSOVSKIH JUNAKA Čuvena srpska pesma ispratila Rusa na poslednju bitku, atmosfera od koje se ledi krv u žilama prestrašila Amerikanca (VIDEO)
AUTOR: Sputnik, Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 31.12.2019. 08:34

2 Komentara
Fjodor Jemeljanjenko, jedan od najvećih MMA boraca, na svoj poslednji meč u karijeri izašao je uz stihove srpske pesme „Hriste Bože“. On je u prvoj prvoj rundi nokautom savladao Amerikanca Kvintona „Rempejdža“ Džeksona na turniru u Japanu.

Fedor
Fedor, Foto: AP Nam Y Huh
Posle meča, koji je trajao svega 167 sekundi, Fjodor je izjavio da okončava karijeru, koja je trajala od 2000. godine. Od same pobede, navijačima u Srbiji je mnogo zanimljivije ono što se desilo pre i posle samog meča.
Ruski borac, poznat kao „Ruski imperator“, na meč je izašao uz „Himnu kosovskih junaka“ iz filma „Boj na Kosovu“, a impresivna atmosfera očigledno je uticala na borce pa je duel trajao nešto više od dva minuta.

Ево другари и тубић снимак.

Какву политичку конотацију има то што најбољи ММА борац на свету (не знам, одавно не пратим...је л' најбољи?) улази у ринг уз звуке "Христе Боже"?

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.081
Нова победа под руском и српском заставом: Фјодор нокаутирао Ремпејџа
Објављено: 30.12.2019.год.

Уз Химну косовских јунака и речи „Христе Боже, распети и свети, српска земља кроз облаке лети“ у дворану јапанске Саитама Арене је изашао „Последњи император“, највећи ММА борац свих времена. Затим је он, као у стара добра времена, нокаутом у првој рунди патосирао чувеног Американца Квинтона „Ремпејџа“ Џексона.

У октагону су се огледале легенде „Прајда“, некада најпопуларније ММА лиге, у којој је Јемељаненко био непобедиви шампион у тешкој категорији, а Џексон се борио у полутешкој. Американац није тада постао шампион јапанског „Прајда“, али је зато 2007. у оквиру UFC нокаутирао великог Чака Лидела и освојио шампионски појас.
Фјодор и Ремпејџ су борци потпуно супротног карактера. Јемељаненко је озбиљан и ћутљив, а Џексон дрзак и необуздан. Додуше, он Фјодора третира као пријатеља, али му се пре борбе ипак јавно подсмевао

Пре овог меча Квинтон није излазио у октагон нешто више од годину дана, има вишак килограма и много је спорији него у младости. Фјодор такође није онај стари, четири пута је поражен после обнављања каријере, али је прошле године победио Френка Мира и Чела Сонена. Све у свему, у овом сусрету је Јемељаненко третиран као фаворит.

Нокаут у првој рунди

Јемељаненко је од почетка преузео иницијативу, док се Џексон углавном бранио. Одмах је било јасно да борба неће трајати три рунде. Средином рунде је Фјодор погодио Квинтона у слепоочницу и овај се сручио ничице. „Последњи император“ чак није ни покуша да дотуче противника, одмах је било јасно да је то крај.

На проглашењу победника су изнете две заставе – руска и српска. Фјодор је у изјави после борбе рекао да је ово његов последњи меч у Јапану, где се формирао као борац, и додао: „Желим да се поклоним свима који су се за мене молили у Русији, свим православним хришћанима – у Србији, Грчкој и овде“.

По уговору са организацијом „Bellator“ Јемељаненко треба да одржи још два меча.

++++++++++++++++++++++++

:klap:.........:klap:.......:klap:...............:okok:......:okok:......:okok:

gost 373116

Buduća legenda
Poruka
31.062
Какву политичку конотацију има то што најбољи ММА борац на свету (не знам, одавно не пратим...је л' најбољи?) улази у ринг уз звуке "Христе Боже"?

Није једини.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
48.721
Христе боже

Иди на навигацијуИди на претрагу
Христе боже
Христе боже, распети и свети,
Српска земља кроз облаке лети.
Лети преко небеских висина,
Крила су јој Морава и Дрина.

Збогом први нерођени сине,
Збогом ружо, збогом рузмарине.
Збогом лето, јесени и зимо,
Одлазимо да се не вратимо.

На три свето и на три саставно,
Одлазимо на Косово равно,
Одлазимо на суђено место,
Збогом мајко, сестро и невесто.

Кад је драга да одлазим чула
За калпак ми невен заденула.
за калпак ми невен заденула.

Poruka
9.913
Христе боже

Иди на навигацијуИди на претрагу
Христе боже
Христе боже, распети и свети,
Српска земља кроз облаке лети.
Лети преко небеских висина,
Крила су јој Морава и Дрина.

На три свето и на три саставно,
Одлазимо на Косово равно,
Одлазимо на суђено место,
Збогом мајко, сестро и невесто.

За калпак ми невен заденула.
за калпак ми невен заденула.

Hor Aleksandrov - Hriste Bože

Тихи

Zaslužan član
Banovan
Poruka
119.101
Велики Федор, такође је излазио са пјесмом Владике Николаја ``Наша вјера Православна`` на руском језику.

kakva je situacija u okupiranoj Podgorici?

Citam milogorci hapse i prebijaju decu od 14 godina i ubacuju ih u neobelezena vozila citaj kidnapuju

sreckom92

Aktivan član
Poruka
1.438
Rusi i Srbi BRACA I ZAUVEK

Dace Bog dragi da se ujedinimo sa Rusijom u SVEPRAVOSLAVNU IMPERIJU OD JADRANA DO TIHOG OKEANA

SRBIJA RUSIJA NE TREBA NAM UNIJA
Браћа смо све док немамо заједничку границу.
Чим смо мало ближи једни другима, одмах тенкови на граници.

Тихи

Zaslužan član
Banovan
Poruka
119.101
Браћа смо све док немамо заједничку границу.
Чим смо мало ближи једни другима, одмах тенкови на граници.
jedini tenkovi na nasim granicama i teritoriji su tenkovi okupatora iz NATO pakta

smrt nato paktu

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
10.112
Ех, шта би ми без Руса?Каква је то страховита помоћ, њихови боксери певају наше песме, па то је невероватно.

Када су нам требали тенкови, оружје, авиони Руси нам слали Черномирдина, а сада нам продају њихове крнтије из 70-тих по неким страховито повољним ценама.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Ех, шта би ми без Руса?Каква је то страховита помоћ, њихови боксери певају наше песме, па то је невероватно.
Када су нам требали тенкови, оружје, авиони Руси нам слали Черномирдина, а сада нам продају њихове крнтије из 70-тих по неким страховито повољним ценама.
Ne KAKI! Kad su nam to trebali tenkovi? Pa i ono što smo imali NIJE korišteno! Srbi su sedeli i čekali Svetog Petra da ih čuva i spašava! :super:

nonaligned

Poznat
Poruka
9.171
Ima konotaciju da srpski borci ulaze uz na primer Dina Dvornika, Sema Mendesa.........

naravno svako neka bira sta hoce ali je pomalo nekako tuznjikavo primetiti tu cinjenicu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.