Чудо у Кардифу - Босна и Херцеговина после пенала у финалу баража за Мундијал

Nova lokacija za Italiju. Neočekivano!

1775003342749.jpeg
Ovo je livada za ovce...

...a ovo je stadion za fudbala

1775003299622.jpeg
 
Realno govoreći Bosna je sada dosta jača od Srbije. Imaju odlična krila Alajbegović i Barjaktarević. Alajbegović dosta sliči na Perišića, onaj njegov ulazak sa krila i šut ili centaršut sa kontra nogom. Super. Morat će ove reprezentacije iz Juge što nisu otišle na SP da odigraju neki turnir međusobno da se vidi ko je najbolji. Slovenija, Srbija, Crna Gora i Makedonija.

Da da , a tu je u sredini i Tahirović koji je isto odličan , pritom sva trojica su veoma mladi igrači (ovaj Alajbegović ima samo 18 godina, Barjaktarević tek 20/21 a Tahirović 22/23), a ovaj igra u Salzburgu, ovaj u PSV-u a ovaj u Bronbiju, a tu je i Memić što igra u Plzenu i Bašić iz Astane, sve veoma mladi igrači koji još nisu ni blizu svog zenita i koji će bez sumnje vrlo brzo u neke jače i poznatije klubove iz liga petice.
Takođe što se tiče napadača imaju iskusnog Džeku koji je već prava ikona bosanskog fudbala i koji i dalje igra na veoma visokom nivou, a tu su i Tabaković iz Monhengladbaha i Demirović iz Štutgarta i obojica zaista odlično igraju u Budnes ligi i postižu golove, a tu može ponekad da pripomogne onaj Baždar koji je igrao na našu mladu reprezentaciju i ponikao u Partizanu (inače dečko iz Novog Pazara), pa i Jovo Lukić iz Kluža koji igra jako dobro u Rumuniji.
Takođe pozadi imaju ovog iskusnog Kolašinca iz Atalante, Dedića iz Benfike, Muharemovića iz Sasuolo, 18-godišnjeg Nidala Čelika iz Lensa koji još čeka na debi, Katuća iz Šalkea, tu je i onaj Barišić iz Brage, 18-godišnji Košpo iz Fiorentine, Mujakić iz Gaziantepa, Hadžikanudić iz Sampdorije, onda ona trojica iz Šturma, itd , a gotovo sve mladi igrači od kojih se tek očekuje ono najbolje.

Tako da kad pogledaš Bosna baš ima tu čitavu plejadu mladih i talentovanih igrača i izgleda da su opet dobili jednu baš dobru i talentovanu generaciju.

Znači na golu Vasilj, u zadnjoj liniji Kolašinac, Dedić, Muharemović, Katić, Barišić, Čelik, u sredini Tahirović, Alajbegović, Barjaktarević, Memić, Bašić, Hajradinović, u napadu Demirović i Tabaković , ono tačno se vidi da su dobro i ravnomerno popunjeni na svim pozicijama, i da imaju mlad kostur tima i kostur tima za narednih bar 10-ak godina i mislim da bi ih u narednim godinama trebalo češće očekivati na velikim takmičenjima.
 
Da da , a tu je u sredini i Tahirović koji je isto odličan , pritom sva trojica su veoma mladi igrači (ovaj Alajbegović ima samo 18 godina, Barjaktarević tek 20/21 a Tahirović 22/23), a ovaj igra u Salzburgu, ovaj u PSV-u a ovaj u Bronbiju, a tu je i Memić što igra u Plzenu i Bašić iz Astane, sve veoma mladi igrači koji još nisu ni blizu svog zenita i koji će bez sumnje vrlo brzo u neke jače i poznatije klubove iz liga petice.
Takođe što se tiče napadača imaju iskusnog Džeku koji je već prava ikona bosanskog fudbala i koji i dalje igra na veoma visokom nivou, a tu su i Tabaković iz Monhengladbaha i Demirović iz Štutgarta i obojica zaista odlično igraju u Budnes ligi i postižu golove, a tu može ponekad da pripomogne onaj Baždar koji je igrao na našu mladu reprezentaciju i ponikao u Partizanu (inače dečko iz Novog Pazara), pa i Jovo Lukić iz Kluža koji igra jako dobro u Rumuniji.
Takođe pozadi imaju ovog iskusnog Kolašinca iz Atalante, Dedića iz Benfike, Muharemovića iz Sasuolo, 18-godišnjeg Nidala Čelika iz Lensa koji još čeka na debi, Katuća iz Šalkea, tu je i onaj Barišić iz Brage, 18-godišnji Košpo iz Fiorentine, Mujakić iz Gaziantepa, Hadžikanudić iz Sampdorije, onda ona trojica iz Šturma, itd , a gotovo sve mladi igrači od kojih se tek očekuje ono najbolje.

Tako da kad pogledaš Bosna baš ima tu čitavu plejadu mladih i talentovanih igrača i izgleda da su opet dobili jednu baš dobru i talentovanu generaciju.

Znači na golu Vasilj, u zadnjoj liniji Kolašinac, Dedić, Muharemović, Katić, Barišić, Čelik, u sredini Tahirović, Alajbegović, Barjaktarević, Memić, Bašić, Hajradinović, u napadu Demirović i Tabaković , ono tačno se vidi da su dobro i ravnomerno popunjeni na svim pozicijama, i da imaju mlad kostur tima i kostur tima za narednih bar 10-ak godina i mislim da bi ih u narednim godinama trebalo češće očekivati na velikim takmičenjima.
Daj malo o golmanu lovorike
Jbg kad su oenali on bude najvažniji
Kao ono u šahu kad pion dodje na osmi red pa uzmeš konja obavezno....
 
Ne lupetaj ćacika , ako je iko sinoć zaslužio da prođe baraž zaslužili su Bosanci, da jesu imali i sreće (mada nema uspeha u sportu a ni u bilo čemu bez bar malo sreće) ali njihov prolaz i odlazak na SP je 100% ZASLUŽEN.
odveo ih je srbin Sergej Barbarez
 
Zna se ko brani čast Juge svaki put na SP i na EP.

Pa realno od svih ex-YU republika jedino je Hrvatska tu uspela da se nametne kao neka ozbiljna fudbalska sila i neko ko gotovo nikad ne propušta velika takmičenja, ima kontinuitet rezultata, ima kapacitet da se bori za sam vrh i ima već jedno finale SP i dva 3. mesta za svega 20-ak i nešto godina od kad igraju kao nezavisna zemlja, ovi svi ostali uključujući i nas tavore u okvirima nekog proseka i uglavnom maksimalni domet im je sam plasman na neko veliko takmičenje.
 

Back
Top