Quantcast

Čudo svetog pričešća! Knjiga o snazi Hristovog Tela i Hristove Krvi.

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.120
Nema od inkubcije nista.
Svestena lica i koja uzimaju ucesca, ne dodiruje inkubacija.
ee radi ti šta hoćeš...što se mene tiče lizi kvaku od infektivnog odeljenja u bolnici ako veruješ da će te vera zaštiti,al nemoj da lupetaš gluposti i da ubađeuješ ljude u takve opasne stvari jer ako veruješ stvarno u tog boga,raj i pakao šta misliš gde ćeš da završiš ako se zbog tih gluposti koje pišeš zarazi neko ko će da umre od komplikacija?Koji krug pakla može takvog čoveka da čeka?

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
22.280
Kazu da se kod pricesti ne mozes zaraziti?
I da pricest leci?
Najbolje dovesti sve bolesne na pricest ili poslati svestenika u bolnice da ih izleci.
https://www.danas.rs/drustvo/patrijarh-irinej-za-liturgiju-sa-petoro-lica/

posto ne verujes mozgu , veruj patrijarhu

Pričešće, istovremeno, ne predstavlja magijsku zaštitu od virusa i zaraznih bolesti koji nam prete sa drugih strana – izvan svetog Putira, prilikom dolaska u crkvu, povratka svojim domovima ili boravka u zaraženim sredinama. Zato je neophodno da praktikujemo sve mere zaštite koje je država propisala. Ko god se neodgovorno ponaša zapravo kuša Gospoda Boga svoga i sablažnjava braću i sestre svoje“, saopšteno je iz Bačke i Vranjske eparhije.

Glasnik.

Elita
Poruka
24.372
https://www.danas.rs/drustvo/patrijarh-irinej-za-liturgiju-sa-petoro-lica/

posto ne verujes mozgu , veruj patrijarhu

Pričešće, istovremeno, ne predstavlja magijsku zaštitu od virusa i zaraznih bolesti koji nam prete sa drugih strana – izvan svetog Putira, prilikom dolaska u crkvu, povratka svojim domovima ili boravka u zaraženim sredinama. Zato je neophodno da praktikujemo sve mere zaštite koje je država propisala. Ko god se neodgovorno ponaša zapravo kuša Gospoda Boga svoga i sablažnjava braću i sestre svoje“, saopšteno je iz Bačke i Vranjske eparhije.
Pa nigde ne kaze da se nece koristiti samo jedna kasicica i da neceili i pricest.
To jest iz recenoga se vidi da hoce.

Glasnik.

Elita
Poruka
24.372
Знам шта је испијање људске крви и једење људског тела, макар и симболично.
Dobro.
Za mene je simbolicno.
.Za katolike i pravoslavne Je bukvalno.
Imam strah da ovo napsiem da me ne napljuju, iako je sitina.
Dakle njima je to stvarna krv i telo, koja se pretvara u pravu krv i meso dok Svesteno lice obavlja sluzbu..

Govoricu iz moje perspektive, a ta pespektiva je za njih jereticka, jer kaze da je rec samo o simbolici ne stvarnom jedenju mesa i krvi.

Zasto krv?

Zivot tela je u krvi.
Krv je zivot.

Covek je grehom zasluzio smrt, i ti sada nebi ovde bio, iako si protiv pricesti.
Da nije te pricesti.
Dakle po pravdi, zasluzili smo da nasa krv bude prolivena i nase telo dozivi propadanje.
Ali za nas, mesto nas, je prolivena je tudja krv na krstu Goslgote.
Hristova.
Simbolicnim uzimanjem njegove krvi, cisti se nasa krv koja je umrljanja grehom i zasluzila smrt.

Prolivena je nevina krv i mi se ovim cinom secamo na taj cin i priznajemo ga i prihvatamo.

Uzimanjem hleba, uzimamo simbolicki Hristovo telo i vrsi se zamena za nase propadljivo telo.
Tako mozemo da zivimo i dalje iako smo gresnici, ne moramo da pretrpimo vecnu smrt, ali uz Bozju pomoc trebamo sve vise da slicimo Hristu.
I ne samo oni koji veruju, vec zahvaljujuci toj zrtvi i ne verujuci mogu da zive i dozive svoju starost.
Jer im se daje sansa da prepoznaju ovo bozansko delo za nas ljude, i prihvate zivot ili da ga odbace.

Na kraju ce im biti onako kako su sami hteli i odabrali.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.