Quantcast

Cudan pritisak

Topco

Početnik
Poruka
11
Imam 52 godine,183 cm visok,90 kg.Uvek imao dobar pritisak 130/80,otkucaji ispod 60.Prestao pusiti u januaru ove godine,posle 33 godine pusackog staza.Rekreativni sportista,a od januara trcim dva puta nedeljno.I u zadnjih dva meseca imam povremene poremecaje pritiska i to samo gornjeg.Znaci evo veceras 170/80,57 otkucaji.Ici cu doktoru ali bih ipak voleo cuti misljenja i iskustva.Znaci nije stalno takav,ali sve cesce se javlja,osetim ga kroz bol u glavi i blago kao lebdenje.Nadao se zdravijem zivotu a ono se kontra desava.Hvala.

Izadji9321

Zainteresovan član
Poruka
140
Organizam ti se nije navikao na pusenje, ovo su ti simptomi zavisnosti. Pusio si 33 godine, nije tako lako prestati. Kazu posle tri dana mozes bez, mozes, ali malo sutra. Dosta si radikalno promenio stvari, mozda cak i ides u crveno

Izadji9321

Zainteresovan član
Poruka
140
Post-Acute-Withdrawal Syndrome
pretrazi o ovome, to je cest slucaj i kod alkoholicara kao i kod narkomana. Verovatno ti je sada doslo zbog loseg vremena, nemas gde da izadjes i organizam trazi "zadovoljenje". Kada treniras nemoj ici u crveno, odradi 20-30 minuta lagano da podignes raspolozenje, cim osetis nalet energije stani i neces razmisljati o pritisku

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.537
Cigarete snizavaju pritisak, i organizam ti se navikao na taj rezim.Sad pogotovo kada su promene vremena zestoke dolazi do kolebanja...Smirice se,ali mislim da bi trebao da se konsultujes sa nekim specijalistom koji bi te saslusao,a ne samo dao tablete da se kljukas.Probaj da smanjis slano,i da pijes sto vise vode,regulises ishranu i koliko mozes stres.

Topco

Početnik
Poruka
11
I ja sam razmisljao o cigaretama i uticaju naglog prestanka,ali da se tek sad javlja problem posle 8-9 meseci.Mada cudan je nas organizam.Mene cudi da je samo gornji visok,a donji i otkucaji normalni,a verovatno problem za kardiologa

Topco

Početnik
Poruka
11
Cigarete snizavaju pritisak, i organizam ti se navikao na taj rezim.Sad pogotovo kada su promene vremena zestoke dolazi do kolebanja...Smirice se,ali mislim da bi trebao da se konsultujes sa nekim specijalistom koji bi te saslusao,a ne samo dao tablete da se kljukas.Probaj da smanjis slano,i da pijes sto vise vode,regulises ishranu i koliko mozes stres.
Svidja mi se ovo da se ne kljukam tabletama,jer i nemam nikakve terapije.Obraticu paznju na sve faktore,pa se nadam smirivanju,pozzz

Indigo3

Domaćin
Poruka
3.726
Organizam ti se čisti i javlja ti da mu još nešto smeta. Ti si u januaru prestao sa pušenjem.... sad je kraj oktobra! To je za tebe završena priča, gotovo! Ja da doguram tako, a hoću, hvala Bogu... na konju sam!
Probaj 10ak dana da ishranu svedeš na žitarice, voće, povrće, soju... izbaci nepotrebne holesterole, meso, mlečne proizvode i ako baš voliš-sir onako u malim količinama.
Nakon 10ak dana ćeš primetiti da li ti to odgovara.
Malo i duhovno vozdizanje, uzmi da čitaš Bibliju npr..
Želim sve najbolje, moj savet ne moraš uzimati za ozbiljno, to je šta bih ja uradila na tvom mestu, ali ja nisam ti.

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.537
Svidja mi se ovo da se ne kljukam tabletama,jer i nemam nikakve terapije.Obraticu paznju na sve faktore,pa se nadam smirivanju,pozzz
Pazi ja nisam protiv lekova ako mora,ako nije neki banalni razlog (unosis previse soli kao zamenu za cigarete ili slicno).Ako pocnes da ih pijes posle ces tesko prestati,mozda i dozivotno...Zato je moj savet prvo iskljuciti neke druhe spoljasnje faktore.
Najbitnije je da redovno meris pritisak,i da pratis kako ti organizam reaguje i na sta...

Topco

Početnik
Poruka
11
Pazi ja nisam protiv lekova ako mora,ako nije neki banalni razlog (unosis previse soli kao zamenu za cigarete ili slicno).Ako pocnes da ih pijes posle ces tesko prestati,mozda i dozivotno...Zato je moj savet prvo iskljuciti neke druhe spoljasnje faktore.
Najbitnije je da redovno meris pritisak,i da pratis kako ti organizam reaguje i na sta...
Ono sto je promena je da konzumiram semenke suncokreta,slane.Resio sam da ih od sutra izbacim,ostalo je sve isto.Zapravo ima jos jedna stvar,davalac sam krvi,preko 50 puta,a zbog ove korone nisam krv dao tacno nekako kako sam prestao i pusiti.Sad 06.11. Idem dati pa cu videti reakciju,mozda i tu nesto utice,ali ovo bi mogla biti i nova tema.U svakom slucaju hvala na savetima.

Indigo3

Domaćin
Poruka
3.726
Npr. družim se sa čovekom koji ima 72 godine-realno izgleda kao da ima mnogo manje, pravi holivudski Nicolas Cage-ali čovek ima blender, đumbir, šargarepu, neke biljčice još, voće/povrće, pušenje batalio (notorni pušač), alkohol ni pod tačkom razno... Biciklista čovek.
Duhovno je radio na sebi-sad kako... ne veruje u Boga, tu se ne slažemo nimalo.
Ali verujem da to sve ima efekta.
Skinuo očigledan višak, doterao se i bolje vlada sobom nego ja sa 33! Znači, sve je u navikama.
Ja lekarima ništa ne bih verovala, tabletama, suplementima, tretmanima...
E, već to oko davanja krvi-htela sam ali su mi rekli da nemam dovoljno ni za sebe, tako da ne znam šta se dešava kada prestanemo sa doniranjem krvi.

doktorka

Zainteresovan član
Moderator
Poruka
422
Imam 52 godine,183 cm visok,90 kg.Uvek imao dobar pritisak 130/80,otkucaji ispod 60.Prestao pusiti u januaru ove godine,posle 33 godine pusackog staza.Rekreativni sportista,a od januara trcim dva puta nedeljno.I u zadnjih dva meseca imam povremene poremecaje pritiska i to samo gornjeg.Znaci evo veceras 170/80,57 otkucaji.Ici cu doktoru ali bih ipak voleo cuti misljenja i iskustva.Znaci nije stalno takav,ali sve cesce se javlja,osetim ga kroz bol u glavi i blago kao lebdenje.Nadao se zdravijem zivotu a ono se kontra desava.Hvala.
Koriguj ishranu i probaj da šetaš svaki dan neku malo ozbiljniju rutu, tipa do 5 km. Bržim hodom.

zofr

Domaćin
Poruka
3.955
Идеална разлика горњег и доњег притиска је 40, а код тебе је 90. Батали све ове савете, и трчање и вежбање и одмах код доктора док не добијеш дијагнозу. Не боји се не може бити непријатна.

Rayela

Legenda
Poruka
60.137
Ja bih ti savetovala sledece ( a to ce ti i ozbiljan lekar reci):
Meri ( recimo desetak dana) pritisak 4xdnevno i upisuj to
u neki tefter i ako i dalje imas tako visok priitisak onda obavezno
idi lekaru i ponesi taj tefter sa sobom. To jeste jako visok pritisak,
verovatno ces morati da uzimas lekove.
Debeo bas i nisi i svakako da to nije od tvojih kilograma.
Meri uvek u isto vreme ( ujutru kad ustanes, oko podne,
oko 16-17 h i pred spavanje).

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.