Inteligencija je koristan alat u procesu sticanja obrazovanja, a
elementarno poznavanje pravopisa je solidan (ali ne i jedini) pokazatelj dokle se na tom putu stiglo. Svako od nas pravi mnogobrojne greške dok piše ovako neobavezne stvari kao što su postovi na Krstarici, ali nepoznavanje makar osnovnih pravila pravopisa dosta govori o osobi i njenoj opštoj kulturi. Stoga, nije u pitanju
pravopisna diskriminacija između ateista i teista - postoji veliki broj vernika koji briljantno vladaju pravopisom - mada je moj generalni utisak da ovako nebulozne tvrdnje o evoluciji iznose daleko češće oni koji ne vladaju jezikom (a ti probaj da objasniš zašto je to tako? Da li je čista slučajnost u pitanju?)
Ne možemo mi da biramo da li smo "od majmuna ili od blata". Govoriš kao dete. Nismo mi ni kupusići ni rodići, već deca svojih (donekle različitih) roditelja, koji su opet deca svojih različitih roditelja, pa tako mnogo, mnogo puta... Odgovore na to kako je izgledala hiljadita, stohiljadita ili milionita generacija predaka ne daje ni Kuran ni Tora ni Biblija, ni knjiga Mormona, već genetika, arheologija i ostale naučne grane koje su bazirane na racionalnom razmišljanju pre nego na bajkama.
Nećemo se složiti. Miško je daleko smešniji od majmuna.