Crveni u crnom

Svaki političar je isti. I svi su bili komunisti, tako da se i ovi crno - crveni ne razlikuju puno od drugih. Ni jednog političara ne zanima zemlja, ne mislim ovde samo na Srbiju, isto je svuda, pitanje je samo koja je njegaova ideologija, odnosno sistem.

Razlika između radikala i demokrata je samo u tome što ove druge svet više ceni, a u principu su isti i jedni i drugi, pred televizijom se mrze, a kući piju kahvu zajedno.

Odgovorio sam ti isto i na http://www.blic.rs/forum ;)
 
Postoji jedan siguran znak da su danasnji srpski radikali i nacionalisti ustvari OPORTUNISTI, uglavnom sve bivsi komunisti, kojima uopste nije stalo do sudbine srpskog naroda, nego im je iskljucivi interes da se, nakon svih zbivanja na ovim prostorima - jednostavno odrze u sedlu.

Taj znak je ODNOS PREMA ISTORIJI.

U Rusiji danas niko ne spori doprinos i slavu crvenih marsala Zukova, Vorosilova, Tolbuhina i Crvene armije slomu nad fasizmom. Niko ne dovodi u pitanje njihov patriotizam, iako su bili "crveni".

U Srbiji se iz skola izbacuju imena proslavljenih generala Srba (general Drapsin) koji su oslobodili Srbiju, Bosni, Hrvatsku, Sloveniju, pa i Trst od fasista.

Samo zato sto su bili crveni....

A trezi se neutesno grob nekakvog Draze koji je pobio vise Srba nego okupatora!

Kakav je TO nacionalizam???

Zaista smo retko cudan narod! :dash::dash::dash:

Odlicna tema... ti radikali su sve samo ne patriote
 
Da su pobedili cetnici na celu drzave bi opet stao kralj koji je Srbin i koji bi znao da adekvatno kazni Hrvate za njihove zlocine, ne verujem da bi opet stvorio Jugoslaviju, Hrvatska bi verovatno dobila svoju drzavu ali ne u danasnjim granicama i placala bi ogromnu ratnu odstetu, verovatno danas ne bi postojali Crnogorci i Bosnjaci, bili bi smo u kapitalizmu ne bi bilo nikakve tranzicije danas i verovatno bi vec bili u EU.
Ovo je sve sta bi bilo kad bi bilo, ali stvarno mislim da je po Srbe bilo mnogo bolje da su pobedili cetnici.


Mislis da bi u tom slucaju znao i srpski ili...?:think:

:roll:
 

Back
Top