Quantcast

Crnogorci u Srbiji u lošijem položaju od Srba u Crnoj Gori"

capitosinora

Poznat
Poruka
8.010
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=01&dd=28&nav_category=12&nav_id=1647960

Srbi u Crnoj Gori nisu ugroženi, ali Crnogorci u Srbiji jesu, izloženi su zastrašivanju, poručuje profesor Univerziteta u Novom Sadu dr Milenko Perović.

svi postavljeni na rukovodeca mesta samo da bi bili sikanirani dok se pate na grbaci srbije.

a profesor je inace bivsi profesor univerizteta , u penziji , crnogorac naravno
Ima jedna stvar koja se precutkuje a to je cinjenica da su hilade fakultetski obrazovanih
Srba iz Srbije a najvise iz Beograda morali da napuste svoju zemlju i svoj grad zbog
crnogorskog nepotizma koji je beskompromisno vladao narocito za vreme komunjarske vlasti.
U Beogradu nisi moga da dobijes posao ako nisi bijo clan klanova i plemena crnogorskih direktora.

a bre Milun

Elita
Poruka
15.982
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=01&dd=28&nav_category=12&nav_id=1647960

Srbi u Crnoj Gori nisu ugroženi, ali Crnogorci u Srbiji jesu, izloženi su zastrašivanju, poručuje profesor Univerziteta u Novom Sadu dr Milenko Perović.

svi postavljeni na rukovodeca mesta samo da bi bili sikanirani dok se pate na grbaci srbije.

Srbija bi bila jedina zemlja na planeti gde politicare, direktore, upravnike, ambasadore............NAROD SIKANIRA.

a bre Milun

Elita
Poruka
15.982
Ima jedna stvar koja se precutkuje a to je cinjenica da su hilade fakultetski obrazovanih
Srba iz Srbije a najvise iz Beograda morali da napuste svoju zemlju i svoj grad zbog
crnogorskog nepotizma koji je beskompromisno vladao narocito za vreme komunjarske vlasti.
U Beogradu nisi moga da dobijes posao ako nisi bijo clan klanova i plemena crnogorskih direktora.
ne samo u BGD nego po svim bogatijim gradovima Srbije (crnogorci ne vole da budu gradonacelnici i direktori po malim siromasnim gradovima jer tamo nema sta da se krade)
Zahvaljujuci crnogorskoj "dijaspori" u Srbiji koji su 1989 pa nadalje bezrezervno podrzavali svog saplemenika MILOSEVICA, cela Jugoslavija je bila uvucena u gradjanski rat. zahvaljujuci toj crnogorskoj dijaspori, stotine hiljada mladih akademika je pobeglo iz zemlje pred MILOSEVICEVIM dzelatima, zahvaljujuci toj crnogorskoj dijaspori uspostavljena je crnogorska mafija koja i danas deluje pod zastitom politicara , opet crnogoraca................
A koliko su crnogorci naneli problema srpskom narodu u svim oblastima pa i u kinematografiji govori sledeci primer:
sinoc sam gledao seriju RODE CE SE VRATITI od crnogorca Bjelogrlica..........horor,.....nacin na koji je opisao srpski mentalitet govori prvo , da je taj Bjelogrlic kao i sva crnogorska "elita" u Srbiji , zivela u getou, odsecen od realnosti, srpskog mentaliteta..........u seriji se opisuje kriminal , naravno da su 90 posto glumaca crnogorci (kao i radna mesta, crnogorci medjusobno dele i uloge u kinematografiji) ............kriminal , mafiju za koje znamo da su to crnogorske aktivnosti na ovim prostorima..........korumpirani politicari...........A NAJVISE STO ME JE IZNERVIRALO TO JE KAKO JE U SERIJI "RODE CE SE VRATITI" OPISAN ODNOS PREMA ZENAMA.............BJELOGRLIC JE TAJ ODNOS OPISAO NA NAJNIZEM CIVILIZACIJSKOM NIVOU.................ON JE PITOME I CIVILIZOVANE STANOVNIKE BANATSKOG SELA BARANDA OPISAO KAO CRNOGORSKE DIVLJAKE KOJI SVOJE ZENE TUKU, PLJUJU, MALTRETIRAJU .........PONASAJU SE PREMA NJIMA KAO PREMA KEROVIMA, STO JE TIPICNO ZA CRNOGORSKI MENTALITET...........nisam uspeo da dogledam seriju do kraja, samo par epizoda , prekinuo sam na sceni kada "banatski seljak" Bora iz Barande maltretira zenu i cerke .................nisam izdrzao.

ta serija nam pokazuje KOLIKA JE CIVILIZACIJSKA RAZLIKA IZMEDJU CRNOGORACA I SRBA..............UJEDNO I DOKAZ KOLIKO NAM JE UGROZENA KINEMATOGRAFIJA U KOJOJ SE CRNOGORSKI MENTALITET PRIPISUJE SRPSKOM NARODU...........................
a zamislite kako nas srbe pred svetom predstavljaju crnogorci koji rade u srpskoj politici.........STO SMO UOSTALOM I VIDELI NA PRIMERU CRNOGORCA MILOSEVICA.

oni su rak-rana Srbije i sa njima na vlasti i u svim znacajnim oblastima politike, privrede, kulture...........Srbija ce ostati u KAMENOM DOBU.

eremita

Zaslužan član
Poruka
115.442

Мислим да ова свиња безобразна милогорска још увек НИЈЕ У ПЕмЗИЈИ........

SRAMOTA UNIVERZITETA U NOVOM SADU! Prof. Perović: Srbi u CG nisu ugroženi, ali Crnogorci u Srbiji jesu

SRAMOTA UNIVERZITETA U NOVOM SADU! Prof. Perović: Srbi u CG nisu ugroženi, ali Crnogorci u Srbiji jesu
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
29.01.2020. • Tanjug/Sava Radovanović
"BROJE NAM KRVNA ZRNCA" DAČIĆ: Ja sam žrtva velikocrnogorske agresije

Dačić je rekao da ga ne zanimaju unutrašnje stvari u Crnoj Gori, ali ga zanimaju Srbi

Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se u Crnoj Gori vodi antisrpska politika i da je Srbija žrtva velikocrnogorske agresije, što je obrazložio time da Srbi u Crnoj Gori ne mogu da dobiju nijednu rukovodeću funkciju.

- Crnogorci da se vrate u Crnu Goru, neće imati ko da rukovodi u Srbiji. Oni hoće da se školuju besplatno, da se leče besplatno, a onda odu dole i kažu ja sam Crnogorac. A za to vreme Srbi doživljavaju torturu. To više ne može - rekao je Dačić za televiziju Prva.
Odgovarajući na prozivke crnogorskog rukovodstva da "prebrojava krvna zrnca", Dačić je upitao da li je on zabranio nekome da dolazi u Crnu Goru i istakao da su u delegaciji Ministarstva spoljnih poslova polovina Crnogorci.
- Oni broje krvna zrnca, ali to su za njih zelena krvna zrnca. Nigde ne postoiji veća podrška crnogorskom režimu nego u Beogradu. Ko osporava njihova prava. Pa sam Ðukanović zna da ima više crnogorskih direktora u Srbiji nego u Crnoj Gori - rekao je Dačić.
Prema njegovim rečima, Ðukanović vodi takvu politiku da bi ostao na vlasti i zaključio da bi mu mnogo bolje bilo da se dogovara sa Srbima u Crnoj Gori.

Upitan kako vidi rešenje spora oko nedavno usvojenog Zakona o slobodi veroispovesti, Dačić smatra da do njega može doći ispravkom Zakona, ali da sumnja da će do toga doći.
- Nas ne zanimaju unutrašnje stvari u Crnoj Gori, ali nas zanimaju Srbi. Ja imam korektne odnose sa svim crnogorskim političarima, ali da ne menjamo teze, besmisleno je reći da Beograd ruši nezavisnost Crne Gore - rekao je Dačić.
Dačić se upitao i šta bi bilo da je Srbija donela takav zakon po kome bi katoličke crkve ili džamije pripale Srbiji.

- Kako je to normalno. Kako je to normalno da Nikola Samardžić priča da je ugrožen. Ajde da Srbin dođe na crnogorsku televiziju i to priča - rekao je Dačić.
++++++++++++++++++++

:ok:....... :ok:........:ok:..............:klap:......:klap:......:klap:

krinka5

Veoma poznat
Poruka
13.294
Vi sada više mrzite Crnogorce nego Cirila Ribičiča.

Strašno je kako se vaš hejt prenosi sa zapada na istok, sweeping forward što bi rekao moj profesor bivanja starmalim.
Ne niko ne mrzi Crnogorce sem teških idiota, ako gospoda Crnogorci u Srbiji imaju neku primedbu neka konkretno kažu o čemu se radi da se ti problemi reše. Da li im neko otima crkvenu imovinu ? , da li ih iko prebija po ulici, vređa, šta konkretno ?

Umri_muski

Elita
Poruka
22.841
Ne niko ne mrzi Crnogorce sem teških idiota, ako gospoda Crnogorci u Srbiji imaju neku primedbu neka konkretno kažu o čemu se radi da se ti problemi reše. Da li im neko otima crkvenu imovinu ? , da li ih iko prebija po ulici, vređa, šta konkretno ?
Ma mojne....

Ovakva izjava je debilna...
Zasto...
Pa ukidas pravo na mrznju crnogorcima jer valorizujes onog ko mrzi crnogorce da je teski idiot..

Da li je moguce da normalna osoba dodje u kontakt sa crnogorcima u Srbiji?
Moj odgovor je da.
Da li je cesto da crnogorci provociraju tuce u diskotekama, lomljavu, drsko prilaze devojkama i zastrasuju ih i neke tako odvuku u krevet?
Da, cuo sam za takve price i van Beograda, a u Beogradu sigurno da, samo moji drugari crnogorci kazu da ti je to otprilike pola pola, pola crnogoraca su nevidjeni sljam i oni obicno i dodju u bg, isteraju ih ludi sto ostanu u CG, a polovina nisu takvi..

Da li je iko normalan teski idiot ako ne zeli da prihvati crnogorsku demokratiju....?
Da pojasnim, crnogorska demokratija je da ja imam demokratsko pravo na lenjost, bahatost, sebicnost i sta mi se cefne , isto kao sto ti imas pravo na mir, da ti bude ugodno i da te niko ne dira...Meni je ugodno kako ja hocu....E sad ti mirni mnogo hoces, nece to moci, ociju mi...
Ta crnogorska demokratija se prilicno poprimila od 1990 do danas, pa je danas i srpska demokratija..

Svako smatra danas da je jednako pravo na remecenje necijeg mira kao i pravo tog da mu mir ne bude remecen, ali posto je jedno moj inat i prohtev, onda je jace od drugog koje je samo navika, neznanje sta je provod i prava vrednost zivota i ludila..

------------------------------------------------------------------------------------------

Upravo ovakvo ponasanje i dovodi do toga da se moze formirati provokatorska tema gde istorijski dogadjaji postaju vredjanje, a licni oseca postaje argument..
I onda imamo nastanak teme koja je cisto stavljanje tega , manipulacija, na tas da se ne samo crnogorci u Srbiji osecaju prebijeni kao srbi u CG , gurani automobilima na krivinama, kao srbi u cg, vrlo netrpeljivo tretirani , kao srbi u cg nego su u jos gorem polozaju pa daj da izjednace barem..
Sto je naravno zaebancija, ali zaebanog mozes vrteti u mozak kako hoces, zato sto su mu kriterijumi shebani totalno..

A primer shebavanja kriterijuma je bas izjava da samo teski idiot moze da mrzi Crnogorce...
Crnogorci u BG nisu ni malo cvecke, i ja licno sam imao prilicno sukoba sa njima, ali sam na lukavstva i na snagu i na dovitljivost vrlo uspesno izbegao neke teze konflikte, ali to ne znaci da nemam pojma kako to izgleda kad svaki vikend gledam sa prozora kako crnogorci uspesno isprovociraju tucu pa jure bosance koji se u 2 sekunde penju na drvo, a crnogorci kao lavovi odozdo pokusavaju da svuku ili kamenuju bosance koji su ekvivalent geparda...

A skoro svi u Srbiji su danas takvi , totalno neumerenih stavova, laki za navuci na trik, jer kao moraju da obasnjavaju svima sta je debilitet, a to moraju zato sto svoje debile pustaju da uspostavljaju razne nakaradne vrednosti...
Sudstvo ne radi, policija kao radi, ali kradje, nasilnistva ako nisu srbin prema zena se ne tangiraju ,ekonomske prevare su dobrodosle i sve to polako vodi u izjednacavanje seljanije u umu i seljanije u okruzenju...

eremita

Zaslužan član
Poruka
115.442

http://www0.ff.uns.ac.rs/fakultet/ljudi/fakultet_odseci_filozofija_milenko_perovic.html

Početna > Fakultet > Odseci > Filozofija >
Milenko A. Perović

Kontakt
◦ Kabinet: 251
◦ e-mail: perovic@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021 485 3860

Logika

Primećen član
Poruka
550
Crnogorci su uvek bili privilegovani.
U svakoj firmi portir i direktor je bio Crnogorac.
Ja ne znam da li je neko mogao da udje u naš DB a da nije bio Crnogorac.
I dan danas je naša obaveštajna služba puna Crnogoraca.
Mi smo ih smatrali za naše. Crnogorac je značio Srbin sa posebnim vrednostima.
I u SFRJ i kasnije u SRJ.
Crnogorci su najveci otpad u DB, titovo i pekino maslo, odrodjeni srbi.

iig

Primećen član
Poruka
915
ne samo u BGD nego po svim bogatijim gradovima Srbije (crnogorci ne vole da budu gradonacelnici i direktori po malim siromasnim gradovima jer tamo nema sta da se krade)
Zahvaljujuci crnogorskoj "dijaspori" u Srbiji koji su 1989 pa nadalje bezrezervno podrzavali svog saplemenika MILOSEVICA, cela Jugoslavija je bila uvucena u gradjanski rat. zahvaljujuci toj crnogorskoj dijaspori, stotine hiljada mladih akademika je pobeglo iz zemlje pred MILOSEVICEVIM dzelatima, zahvaljujuci toj crnogorskoj dijaspori uspostavljena je crnogorska mafija koja i danas deluje pod zastitom politicara , opet crnogoraca................
A koliko su crnogorci naneli problema srpskom narodu u svim oblastima pa i u kinematografiji govori sledeci primer:
sinoc sam gledao seriju RODE CE SE VRATITI od crnogorca Bjelogrlica..........horor,.....nacin na koji je opisao srpski mentalitet govori prvo , da je taj Bjelogrlic kao i sva crnogorska "elita" u Srbiji , zivela u getou, odsecen od realnosti, srpskog mentaliteta..........u seriji se opisuje kriminal , naravno da su 90 posto glumaca crnogorci (kao i radna mesta, crnogorci medjusobno dele i uloge u kinematografiji) ............kriminal , mafiju za koje znamo da su to crnogorske aktivnosti na ovim prostorima..........korumpirani politicari...........A NAJVISE STO ME JE IZNERVIRALO TO JE KAKO JE U SERIJI "RODE CE SE VRATITI" OPISAN ODNOS PREMA ZENAMA.............BJELOGRLIC JE TAJ ODNOS OPISAO NA NAJNIZEM CIVILIZACIJSKOM NIVOU.................ON JE PITOME I CIVILIZOVANE STANOVNIKE BANATSKOG SELA BARANDA OPISAO KAO CRNOGORSKE DIVLJAKE KOJI SVOJE ZENE TUKU, PLJUJU, MALTRETIRAJU .........PONASAJU SE PREMA NJIMA KAO PREMA KEROVIMA, STO JE TIPICNO ZA CRNOGORSKI MENTALITET...........nisam uspeo da dogledam seriju do kraja, samo par epizoda , prekinuo sam na sceni kada "banatski seljak" Bora iz Barande maltretira zenu i cerke .................nisam izdrzao.

ta serija nam pokazuje KOLIKA JE CIVILIZACIJSKA RAZLIKA IZMEDJU CRNOGORACA I SRBA..............UJEDNO I DOKAZ KOLIKO NAM JE UGROZENA KINEMATOGRAFIJA U KOJOJ SE CRNOGORSKI MENTALITET PRIPISUJE SRPSKOM NARODU...........................
a zamislite kako nas srbe pred svetom predstavljaju crnogorci koji rade u srpskoj politici.........STO SMO UOSTALOM I VIDELI NA PRIMERU CRNOGORCA MILOSEVICA.

oni su rak-rana Srbije i sa njima na vlasti i u svim znacajnim oblastima politike, privrede, kulture...........Srbija ce ostati u KAMENOM DOBU.
...potjerati ih u hrvatsku da se tamo bore za fotelje s hercegovcima iste su dinarske sorte.

eremita

Zaslužan član
Poruka
115.442
pazi kad sa preko 70 jos nije u penziji

jos zauzima mesto mladom

a kuka na srbiju
Нема "ПРЕКО 70" - него 69............

Milenko Perović
Opis
Milenko A. Perović je filozof, osnivač i prvi šef Katedre za filozofiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu. Većinu svojih knjiga i radova posvetio je problematici istorije filozofije, etike i praktičke filozofije. Hegelova filozofija je njegova stalna filozofska preokupacija. Википедија

Рођен: 14. новембар 1950. 69 година
Књиге: Vrijeme cinizma: kratki filozofsko-politički eseji, Hegel i problem savjesti, Pet studija o Hegelu

The Rise of Jagg

Aktivan član
Poruka
1.411
Pa mislim ove dole u Crnoj Gori.

Danas zastava Triglava izaziva manje ljutnje od zastave Zelenih Komita

eremita

Zaslužan član
Poruka
115.442
Архимандрит Сава: Спрема се инцидент у Беранама као оправдање за ванредно стање
29.01.2020., Извор: IN4S.NET

Архимандрит Сава Јањић игуман Високих Дечана у Метохији тврди да су црногорске власти у Беранама за данас припремиле намјештени инцидент, како би добиле оправдање за увођење ванредног стања

„Расте забринутост због све јаснијих индиција да црногорске власти сутра спремају намештени инцидент у Беранама због чега су довучене специјалне јединице и група провокатора“, навео је игуман манастира Високи Дечани у Метохији отац Сава на свом ФБ профилу.

Он сматра да се све то ради како би се добило оправдање за увођење ванредног стања у Црној Гори, којим би се „масовно суспендовала грађанска права.“
У случају тог сценарија, каже отац Сава Јањић, црногорске власти би показале да незаустављиво иду у конфликт са огромним бројем грађана.
Архимандрит Сава се нада да ће разум превладати над, како каже, сулудом идејом „false – flag операције“.

Према писању портала националист,јаке полицијске снаге Специјалне антитерористичке јединице МУП-а Црне Горе су у току јучерашњег дана распоређени у хотел „Дурмитор” у Бијелом Пољу.

Наводи се и да је Специјални полицијски тим из Специјалне антитерористичке јединице Центра безбедности Подгорица, рано јутрос стигао у Беране, при чему су смјештени у хотелу „Il Sole“. Присуство специјалних снага објашњава се посјетом Беранама председника Мила Ђукановића, који ће у том граду у сриједу учествовати у раду Општинског одбора Демократске партије социјалиста.
Према информацијама тог медија допремљена је велика количина сузаваца и осталих средстава за разбијање протеста и демонстрација.

„Према добро обавештеним изворима из црногорске полиције, задатак 30 момака „сумњивог изгледа“ који су смјештени у хотелу С је да у случају одржавања протеста против Ђукановића, изазову ексцесне ситуације које би довеле до нарушавања безбедности грађана ширег обима и изазвале реакцију специјалаца“, пише у тексту портала националист.

KiZo

Poznat
Poruka
9.221

i ja sam primetio kolko se guraju kroz medjusobno kroz filmove i serije ko sekta a sve neki proseci sve zivo upropaste sa nekim svojim pametovanjem...
.Secam se kad sam isao na more o trosku firme sa kolegama to leto kad se otcepila shipto-gora , prilazi nam neki starac na plazi i posto je video kako smo svi srbi pocne prica da je on protiv nezavisnosti kako je to lose i greska i vratice se brzo sve na staro ,a oko vrata mu visi lanac i grb nezavisne shipto-gore, to se tada prodavalo masovno po trafikama tim pristalicama nezavisnosti. gleda nas covek u oci i laze i maze da ne trepne.
lazu ko psi, to je zmijski nakot tamo dole, mi srbi smo mnoooooogo lakoverni.

a bre Milun

Elita
Poruka
15.982
i ja sam primetio kolko se guraju kroz medjusobno kroz filmove i serije ko sekta a sve neki proseci sve zivo upropaste sa nekim svojim pametovanjem...
.Secam se kad sam isao na more o trosku firme sa kolegama to leto kad se otcepila shipto-gora , prilazi nam neki starac na plazi i posto je video kako smo svi srbi pocne prica da je on protiv nezavisnosti kako je to lose i greska i vratice se brzo sve na staro ,a oko vrata mu visi lanac i grb nezavisne shipto-gore, to se tada prodavalo masovno po trafikama tim pristalicama nezavisnosti. gleda nas covek u oci i laze i maze da ne trepne.
lazu ko psi, to je zmijski nakot tamo dole, mi srbi smo mnoooooogo lakoverni.
nismo lakoverni ali oni su pustili korene, doveli na vazne pozicije svoje saplemenike pa se medjusobno brane. To je citav jedan organizovan lanac i u politici i u mafiji, rukovodecim organima u privredi.........i kao takvi uzivaju ogromnu americku podrsku preko medija koje i u srbiji kontrolisu sa ogromnim procentom.
Ali mislim da su vec odavno ogoljeni i da ce kad-tad krenuti bunt srpskog naroda protiv te crnogorizacije Srbije. JASNO JE POVUCENA LINIJA IZMEDJU NJIH I NAS I DANAS SE SUMIRAJU REZULTATI NJIHOVOG KANCEROGENOG PRISUSTVA U SRBIJI...................zavrsni racuni su vec pripremljeni a sudije su ovog puta srpske nacionalnosti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.