Crnogorci se bogami nadigli...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Eto i to stoji u novinama da Crna gora sutra dobija kandidaturu za clanstvo u EU..ispunili su kaze nekih sedam uslova sta li i sve druge tj. nas izmedju ostalog ostavili daleko iza...ma jel moguce da su oni sredili to sa kriminalom i korupcijom preko noci a da mi po tom pitanju stojimo mnogo gore...Neka ih nek se kandiduju al nekako mi sumnjivo sve to...kad udju u Eu kako ce pravdati sve one automobile koje samo po svojoj drzavi smeju da voze i kriminalci i policajci?
 
Eto i to stoji u novinama da Crna gora sutra dobija kandidaturu za clanstvo u EU..ispunili su kaze nekih sedam uslova sta li i sve druge tj. nas izmedju ostalog ostavili daleko iza...ma jel moguce da su oni sredili to sa kriminalom i korupcijom preko noci a da mi po tom pitanju stojimo mnogo gore...Neka ih nek se kandiduju al nekako mi sumnjivo sve to...kad udju u Eu kako ce pravdati sve one automobile koje samo po svojoj drzavi smeju da voze i kriminalci i policajci?

svercerska drzava ispunila uslove za neki stejdz za chlanstvo u EU.
to ti najvise govori o samoj EU jel
 
Eto i to stoji u novinama da Crna gora sutra dobija kandidaturu za clanstvo u EU..ispunili su kaze nekih sedam uslova sta li i sve druge tj. nas izmedju ostalog ostavili daleko iza...ma jel moguce da su oni sredili to sa kriminalom i korupcijom preko noci a da mi po tom pitanju stojimo mnogo gore...Neka ih nek se kandiduju al nekako mi sumnjivo sve to...kad udju u Eu kako ce pravdati sve one automobile koje samo po svojoj drzavi smeju da voze i kriminalci i policajci?
zakoni se donose kao sto se djele bombone, svi ce pristati na sve samo da bi usli u eu
ali jedno je donesen zakon na papiru a drugo je sto se radi u praksi
ako se samo na osnovu toga odobri clanstvo, evropu ceka zanimljivo budjenje :D
 
To samo pokazuje jednu vaznu stvar.
Da je clanstvo u EU politicka kategorija, i da u sustini nema nikakve veze sa uslovima........
Dovoljno je videti primere Bugarske i Rumunije, i shvatiti da nama tamo nije ni mesto.
Da se razumemo, nasa drzava treba da implementira sve one zakone koji su u evropskoj uniji(tacnije vecinu, posebno one koji se odnose na kriminal, korupciju, administraciju, privredu) ali to treba da uradi ZBOG SEBE, a nikako zbog clanstva u EU.
 
CRNA GORA

Na hiljadu četiri stotine
devedeset devete godine
sva se turska ordija podigla
i u Zetu srbsku zemlju stigla.
Kroz vrleti gaze i kroz klance
bi u svoje sve da stave lance

Na Žabljaku Skadarskog jezera
sin svom ocu postade nevjera
sin Ivanov, Crnojević Stanko
u islam se prevjeri opako
pa pobježe u tursku ordiju
da bi imo bogatu siniju
obuče se u bratskog dželata
i izdade svog oca i brata.

Ne htje Ivan islam prihvatiti
no se diže ovaj soko viti
i napusti kraj jezera dvore
pod lovćenske primiče se gore.
Pod Orlovim kršem gnjezdo savi
i tu dvore bijele napravi.

Kuka Ivan kano kukavica
što mu Stanko posta poturica
pa sad s vojskom na Zetu udara
svoga oca dvore da pohara.

Kad Cetinje popališe Turci
začula se vriska i jauci.
Kad spališe Ivanove dvore
Ivan bježi put Lovćena gore.

Zbog jauka sirotinje raje
novo ime tad se zemlji daje.
Evo ima pet stotina ljeta
ovo ime nosi zemlja sveta.
Zbog crnine spaljenijeh dvora
od Zete se prozva Crna Gora.
---------------------------------------------------------------

KARAMONTE

Pripazi se brate, izjelice
Crnogorskog roda izdajice
Jer on nije Crnogorac dični
njega vode interesi lični.

Kad mu treba on sve može biti
interese svoje da zaštiti
Njega možeš karamonte zvati
jer za novac on će sve prodati.

Kara mu je od Turske ostalo
Monte mu se od Latina dalo.
S kraj Azije pa do Amerike
njemu nema slike ni prilike.

Taj će prodat' i obraz i vjeru
za džak brašna il' dobru večeru,
I Crnu bi Goru on izdao
svoje pretke on je obrukao.

Prevara je osnovno mu svojstvo
a pod noge bacio je čojstvo,
Nemoj njega Crnogorcem zvati
Karamonte to je - moraš znati.

D CICMIL
 
To samo pokazuje jednu vaznu stvar.
Da je clanstvo u EU politicka kategorija, i da u sustini nema nikakve veze sa uslovima........
Dovoljno je videti primere Bugarske i Rumunije, i shvatiti da nama tamo nije ni mesto.
Da se razumemo, nasa drzava treba da implementira sve one zakone koji su u evropskoj uniji(tacnije vecinu, posebno one koji se odnose na kriminal, korupciju, administraciju, privredu) ali to treba da uradi ZBOG SEBE, a nikako zbog clanstva u EU.

Pa jasno, ni grcka ni spanija ni irska ni italija a tek bugarska, rumunija pa ni budca shokadija nije i nece ispunjavati ekonomske uslove EU.
zato EU i puca.
ako spanija zatrazi bail-out, evro zona je gotova.

to se desi kad se politika umesa u ekonomiju.
 
Eto i to stoji u novinama da Crna gora sutra dobija kandidaturu za clanstvo u EU..ispunili su kaze nekih sedam uslova sta li i sve druge tj. nas izmedju ostalog ostavili daleko iza...ma jel moguce da su oni sredili to sa kriminalom i korupcijom preko noci a da mi po tom pitanju stojimo mnogo gore...Neka ih nek se kandiduju al nekako mi sumnjivo sve to...kad udju u Eu kako ce pravdati sve one automobile koje samo po svojoj drzavi smeju da voze i kriminalci i policajci?

Ако било који балкански народ уђе у унију оде она у три лепе...:lol: хир ком ди соне..
 
Eto i to stoji u novinama da Crna gora sutra dobija kandidaturu za clanstvo u EU..ispunili su kaze nekih sedam uslova sta li i sve druge tj. nas izmedju ostalog ostavili daleko iza...ma jel moguce da su oni sredili to sa kriminalom i korupcijom preko noci a da mi po tom pitanju stojimo mnogo gore...Neka ih nek se kandiduju al nekako mi sumnjivo sve to...kad udju u Eu kako ce pravdati sve one automobile koje samo po svojoj drzavi smeju da voze i kriminalci i policajci?

politicka odluka isto kao i u slucaju prijema rumunije i bugrske....nema veze sa standardima vec sa lobistima i crnogorskom vlascu koja ne zali pare za lobi..a i da se oduzi zapad CG za sve usluge koje je CG ucinila protiv srbije...
 
Ima gore nekoliko nerazumnih izjava, koje ne želim komentirati.
Mislim da je dobro, da CG prihvati standarde EU ali nije dobro, da u tu uniju ulazi.
Još manje je dobro, da ulazi u bilo kakve blokove kao što je NATO.

Neutralost je naša perspektiva. U to sam čvrsto ubijeđen.
 
Ima gore nekoliko nerazumnih izjava, koje ne želim komentirati.
Mislim da je dobro, da CG prihvati standarde EU ali nije dobro, da u tu uniju ulazi.
Još manje je dobro, da ulazi u bilo kakve blokove kao što je NATO.

Neutralost je naša perspektiva. U to sam čvrsto ubijeđen.

nije lose uci u evropsku uniju ,pa cak ni u nato ,ali razlog zbog kojeg se ulazi je smesan ,naime cg je dobila nagradu u vidu ovoga samo zbog anti-srpske politike i niceg drugog ,nevidim da je crna gora nesto u boljem stanju od srbije ,hrvatske itd,cak mislim daje kriminal na daleko visem nivou . . .
 
dscp;"nije lose uci u evropsku uniju ,pa cak ni u nato ,ali razlog zbog kojeg se ulazi je smesan ,naime cg je dobila nagradu u vidu ovoga samo zbog anti-srpske politike i niceg drugog ,nevidim da je crna gora nesto u boljem stanju od srbije ,hrvatske itd,cak mislim daje kriminal na daleko visem nivou . . ."

Зар није први "човјек" Ц.Г. под истрагом због криминалне дјелатности у Италији?Одакле Аци лова?Маровићу?Мугоши?...
 
dscp;"nije lose uci u evropsku uniju ,pa cak ni u nato ,ali razlog zbog kojeg se ulazi je smesan ,naime cg je dobila nagradu u vidu ovoga samo zbog anti-srpske politike i niceg drugog ,nevidim da je crna gora nesto u boljem stanju od srbije ,hrvatske itd,cak mislim daje kriminal na daleko visem nivou . . ."

Зар није први "човјек" Ц.Г. под истрагом због криминалне дјелатности у Италији?Одакле Аци лова?Маровићу?Мугоши?...

pa to i kazem ...Nepravdi nikad kraja ,mada mi nije jasno da je sve postalo tako providno, jednostavno ...to me brine ,ima sa bude interesantno u narednom periodu . . .
 
nije lose uci u evropsku uniju ,pa cak ni u nato ,ali razlog zbog kojeg se ulazi je smesan ,naime cg je dobila nagradu u vidu ovoga samo zbog anti-srpske politike i niceg drugog ,nevidim da je crna gora nesto u boljem stanju od srbije ,hrvatske itd,cak mislim daje kriminal na daleko visem nivou . . .

Ne vjeruj zlonamjernim pričama.
Kriminala ima kao i svuda ali mnogo manje nego što se priča u okruženju.
CG je mala i svak svakoga poznaje i tamo je mnogo teže sprovesti kriminalne radnje nego u Srbiji ili Hrvatskoj.
 
politicka odluka isto kao i u slucaju prijema rumunije i bugrske....nema veze sa standardima vec sa lobistima i crnogorskom vlascu koja ne zali pare za lobi..a i da se oduzi zapad CG za sve usluge koje je CG ucinila protiv srbije...

CG je omoguceno da pocme pregovore o clanstvu jer je ispunila uvjete koji su postavljeni za pocetak pregovora (a to je dugo trajalo, po meni pogotovo s pogledom na Bugarsku i Rumuniju, predugo) koliko dugo ce ti pregovori trajati ovisi prvenstveno o CG (ne posve, ali velikom vecinom)...upravo zbog toga sto se EU zeznula sa Rumunijom i Bugarskom (unatoc pritisaka Amera...zbog njih su i primljeni) EU je poostrila uslove a te trenira na nama...mislim da ce Srbiji, kao i kod Ru i Bu progledati dosta " kroz prste", samo koliko ce to biti u vasem interesu to je druga prica
 
sakatilo1;"]pitanje šta se podrazumeva pod kriminalom:dontunderstand:..nekad je "udar na ovce"bio jedan vid ekonomsko-privredne transakcije bez poreza na promet:rtfm::whistling::whistling:"

Немој тако:Требало је преживјети у та јуначка времена кад није било Марлбора,дроге,прања новца...
 
dscp;"sto opet nemenja stvar da je crna gora zbog svoje anti srpske politike profitirala ."

Не знам како живи народ у Ц.Г.,ал је власт сигурно профитирала.Још увјек владају,у опљачкано им се не дира и букагије не носе.Можда је прерано судити да ли је профитирала због антисрпске политике.И муслиманско и шиптарско питање се подгријава.Рачуни нису чисти.
 

Back
Top