CRNOGORCI KOPAJU KANAL NA GRANICI SA SBIJOM: ROVOVI od 3 metra! Radove čuvaju specijalci

Kako god okreneš, nemaju tenkovi iz Srbije što raditi na teritoriju druge suverene države. Čak kad bi Đukanović u nekom ZF scenariju protjerao sve svećenike SPC-a iz Crne Gore i ekspresno oduzeo svu crkvenu imovinu, to ne bi bio ni blizu razuman razlog da se izvrši vojna agresija na drugu državu.
Nisam ja prva spomenula tenkove, nego ti.

Ipak, sta je razumno u zastiti interesa svog naroda u drugoj drzavi, nije na tebi da procenjujes.
 
Nisam ja prva spomenula tenkove, nego ti.

Ipak, sta je razumno u zastiti interesa svog naroda u drugoj drzavi, nije na tebi da procenjujes.

I ja sam dio svijeta. I to što pišem nije stvar procjene, već ustava i zakona. Nijedna država nema pravo na vojnu intervenciju u drugoj državi, osim ukoliko izričito nije pozvana od strane vlasti dotične države, što je rijetkost.
 
Naravno! SFRJ, SRJ, SiCG! Sve neke nazovi države sa statusom javnog toaleta: Ulazi ko kada hoće i izlazi kada hoće! Ne mora ni DVA dinara da plati, što bi rekao Bora Čorba! :zcepanje::zcepanje:

Ako ste već htjeli svoju državu i da vam nitko ne izlazi, onda se niste trebali udruživati sa drugima. Znalo se još od 1878. godine što je Srbija.
 
I ja sam dio svijeta. I to što pišem nije stvar procjene, već ustava i zakona. Nijedna država nema pravo na vojnu intervenciju u drugoj državi, osim ukoliko izričito nije pozvana od strane vlasti dotične države, što je rijetkost.
Znači sutra islamski zombiji iz 23% počnu da kolju Hrvate po fBiH Hrvatska će da sedi i vrti palčevima?
 
Дентон пише 1877: Црногорци су Срби, а Црна Гора сачувала је најчистији облик српског језика
Дентон објашњава да се у Црној Гори говори српским језиком и апострофира да је најчистија форма српског језика која постоји управо она коју су очували и коју користе Срби из Црне Горе
Од
ИН4С
-
21/11/2019 06:45

,,Црна Гора, њен народ и историја'', Вилијем Дентон
Црногорци су Срби, који се састоје дијелом од потомака старих становника Књажевине, а дијелом од Срба досељеника из Србије, Херцеговине и Босне, написао је у свом дјелу Црна Гора, њен народ и историја (Montenegro, its people and history), англикански свештеник Вилијем Дентон 1877. године и додао да српски народ Црне Горе говори најчистијим обликом српског језика који постоји.
Појаснио је да су бројни Срби у вријеме освајачких похода српских покрајина од стране Турака морали бјежати из својих домова и да су пронашли уточиште на суровом терену Црне Горе и граница њених природних одбрана.

У то вријеме Црна Гора, уз обалу Боке Которске, формирала је западну границу царства Стефана Душана и Лазара, који је убијен на Косову, додаје се у тексту.

Montenegro-its-people-and-history-denton-1-1.jpg
,,Montenegro, its people and history“
Дентон објашњава да се у Црној Гори говори српским језиком и апострофира да је најчистија форма српског језика која постоји управо она коју су очували и коју користе Срби из Црне Горе.
Аутор је писао о значају српске књижевности и истакао да су страст и поетски карактер српског језика приказани у обимној и вриједној колекцији народних пјесама.

montenegroitspeo00dentuoft_0168.jpg
,,Montenegro, its people and history“
У свом другом дјелу ,,Србија и Срби“ која је изашла из штампе 15 година прије књиге о Црној Гори, Дентон наглашава да су све српске територије пуне споменика које свједоче о некадашњем, великом српском царству, као и да ће снажне тежње Срба довести до обнове своје моћи и славе.
Земље које леже између Црног мора и Јадрана пуне су споменика и традиција старог српског царства. Данашњи народи ових земаља настоје да обнове своју моћ и оживе своју славу. Они ће то и постићи, тврдио је он.
* Вилијам Дентон (ен. William Denton) (1815—1888), био је англикански свештеник и публициста који је био посебно заинтересован за тежак положај хришћана под Турцима. Посебну пажњу посветио је организацији Српске православне цркве и споменицима сакралне архитектуре и у више својих дјела показивао је велику наклоност према Србима.
Извор: Montenegro; its people and their history, Denton, W. (William), London, Dalby, Isbister & Co, 1877
 
Нити је икада било, нити може да буде рата између Србије и Црне Горе. Постоје само два међусобно повезана (преко келнера Бебе Поповића) удружена злочиначка подухвата на обе стране које ће ветар историје да одува, као јагуаре са је*ишта.
 
Нити је икада било, нити може да буде рата између Србије и Црне Горе. Постоје само два међусобно повезана (преко келнера Бебе Поповића) удружена злочиначка подухвата на обе стране које ће ветар историје да одува, као јагуаре са је*ишта.
Tri poduhvata MIlo MIle i Aco su svi iz jedne te iste antisrpske kuhnje
 

Back
Top