Quantcast

Crnogorci bojkotuju izbore na Kosovu

Halix

Elita
Poruka
16.212
црногорци најавили бојкот косовских избора

Политика - Пре 22 минута
ГРАЧАНИЦА - Црногорска демократска странка Косова (ЦДС) саопштила је да ће највероватније бојкотовати изборе на Косову, заказане за 15. новембар, због, како су навели, тешке дискриминације Централне изборне комисије Косова (ЦИК) према расељенима са Косова и Метохије који бораве у Црној Гори.
Како је саопштено из ЦСД, ЦИК је смишљено и намерно прецртала више од 12.000 уредно регистрованих бирача у статусу расељених, који бораве у Црној Гори од 1999 године.
ЦИК је без икаквог озбиљнијег аргумента одлучила да само 493 расељеника са боравиштем у Црној Гори могу остварити право гласа путем поште, док осталих 11.500 бирача које је 2001. регистровао ОЕБС, да би гласали морају доћи лицно на Косово, саопштено је из ЦДС.
Из ове странке упозоравају да насупрот њиховим очекивањима, није створен ни минимум услова за одржавање фер и поштених локалних избора на Косову.
ЦДС истиче да не жели да буде декор онима који се само декларативно залажу за поштовање грађанских и људских права свих националних заједница на Косову, а у пракси су најсвирепији извршиоци геноцида над Црногорцима, Србима, Ромима и другим неалбанцима.
"Једноставно,не желимо да легализујемо насиље над нашим народом. Одлука ЦИК-а је уједно још један доказ да су косовске власти посебно злонамерне према Црној Гори и Црногорцима, које су, такоде смишљено, изопштили из Устава Косова и уопште тамошњег институционалног система", наведено је у саопштењу.
ЦДС се пријавила за учешће на изборима за општине Приштина, Косово Поље, Ђаковица, Пећ и Дечани, а кандидати за одборнике из ове странке већ су донели одлуку да се повуку, тако да је само питање тренутка доношење и формалне одлуке о бојкоту избора које ћемо свакако сматрати нелегалним и незаконитим, истиче се у саопштењу

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Браво Црногорци !
Нормално да треба бојковати изборе оних који од 1941. непрекидно крше права Црногораца на КиМ.
Некада су Црногорци били друга заједница по величини на Косову а онда је уследило етничко чишћење.
Немојте имати дилему, ово је ваша исправна одлука.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Ademe procitaj ponovo sta si napisao pa mi rastumaci zivota ti...i nemoj da se nerviras...
ti napisa da znaju oni u PR.
ja rekoh da nije bitno sto ti mislis da znaju oni, vazno je da on navede zasto nije dozovljeno ostalima. nakon toga moze raspravljati...ovako ne znam zasto je zabranjeno, mozda tako nalaze zakon, procedura glasanja... ko zna...
sad je jasnije...nadam se

Halix

Elita
Poruka
16.212
nije pitanje sta znaju oni u PR. pitanje je zasto nemaju svi prava glasanja. a to bi trebao da obrazlozi ... onaj ko poziva na bojkot
ti napisa da znaju oni u PR.
ja rekoh da nije bitno sto ti mislis da znaju oni, vazno je da on navede zasto nije dozovljeno ostalima. nakon toga moze raspravljati...ovako ne znam zasto je zabranjeno, mozda tako nalaze zakon, procedura glasanja... ko zna...
sad je jasnije...nadam se
Pa kako mogu oni sto pozivaju na bojkot da znaju zasto ti isti nemaju uslova i prava da izadju na izbore?
Ja lepo rekoh da to znaju samo oni u PR...a ti kako hoces...

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
da su pitali, dobili bi odgovor. ja sam pokusao naci na netu kakva su pravila, ali bez uspeha
Колика је неписменост у Репубљик Косова, није ни чудо што нису окачили на нет.
Како да окаче, кад знатан број "косовара" не зна ни да се потпише., а камоли да прочита шта у тексту пише. Да не говорим о коришћењу рачунара. А интернет, хм, шта је то интернет ? :think::mrgreen:

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.197
Колика је неписменост у Репубљик Косова, није ни чудо што нису окачили на нет.
Како да окаче, кад знатан број "косовара" не зна ни да се потпише., а камоли да прочита шта у тексту пише. Да не говорим о коришћењу рачунара. А интернет, хм, шта је то интернет ? :think::mrgreen:
Ti ocito ili nisi nikada bio na Kosovu ili ne poznajes ni jednog Kosovara...
Po cemu mislis da si ti superiorniji od nekog tvog vrsnjaka na Kosovu ?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.