Crno im se piše: U Hrvatskoj će standard pasti i do 30 posto?

Poruka
8.569

HUP predlaže ‘rezanje’ poreza, osnovni cilj je povećanje plaća radnika, evo kako su to zamislili​

Prijedlog reforme rezultat je višemjesečnog rada Radne skupine HUP-a za poreznu reformu, a osnovni cilj je povećanje konkurentnosti hrvatskog tržišta rada. Predstavnici poslodavaca naglašavaju kako Republika Hrvatska sve teže hvata korak s konkurentnim tržištima Europske unije, osobito što se tiče zadržavanja kvalitetne radne snage, kao i privlačenja nove. Osnovni razlog jesu upravo visoka opterećenja na plaće, koja predstavljaju ogroman teret za poslodavce i onemogućuju značajan rast prihoda svim zaposlenicima, a osobito onim visokokvalificiranim, zbog čega oni sve češće odlaze u inozemstvo ili odabiru rad na daljinu za strane poslodavce.
...
Izmjene u kratkom roku trebale bi biti provedene već tijekom ove godine, a uključivale bi porezno rasterećenje rada, i to povećanjem neoporezivog iznosa osobnog odbitka na 5000 kuna, smanjivanjem niže stope poreza na dohodak s 20 posto na 15 posto, kao i zadržavanjem više stope poreza na dohodak od 30 posto, ali uz povećavanje iznosa na koji se ta stopa primjenjuje s 30 000 na 50 000 kn. „Ovime bi se zadržala progresivnost u sustavu, ali i omogućilo rasterećenje visokokvalificiranim radnicima ‘u sredini’ koji su nužni za unapređenje ekonomske slike u cijelosti“, pojasnila je Tomić. Međutim, naglasila je kako intervencije u porezni sustav mogu imati samo ograničeni učinak, budući da više od 30 posto ukupnog troška rada na gotovo svim razinama plaća čine doprinosi. HUP smatra kako su izmjene sustava doprinosa nužne već u kratkom roku, i to smanjivanjem stope doprinosa za prvi mirovinski stup na 13 posto te smanjivanjem stope za zdravstveno osiguranje na 15 posto.
...
https://www.poslovni.hr/hrvatska/hu...aca-radnikam-evo-kako-su-to-zamislili-4335313

Podržavam svako porezno rasterećenje! 😊

a bre Milun

Elita
Poruka
23.652
A od cega je ziveo Srbin? Mislim na one koji s ene bave kriminalom? Srbin zivot ni nema jad i beda ,navikao da ga gaze svi redom od vlasti,preko gazdi u firmama u kojim rade itd itd.Ali se kurce nekom nezavisnoscu i sta ti ja znam cime sve a toga realno nema nigde ni u tragovima.
pa kad bi kod nas bilo 99 posto kriminalaca, ubica. ku.rvi..........ko na zapadu, i srbi bi bili bogata nacija.
Bogatstvo, visina standarda se ne meri pamecu i vrednocom vec pokvarenoscu i nehumanoscu. Valjda smo se za ovih 30 godina tome naucili.
Dakle ako izbacis bogatstvo kao negativan faktor, i mi i zapadnjaci smo siromasi.........stim sto smo mi ipak kako tako nezavisni i slobodni. Ne preti nam kazna ako duze od 10 sekundi posmatramo (opterecujemo) osobu pored nas...............ko na zapadu.

antoanko

Iskusan
Poruka
6.786
Nadam se da neće.
Koliko su nekakve prosječne režije kod vas? Ima li gdje kakav podatak? Kod nad su oko 235€, bile. Sad možda Budu nešto više, ali vidjeti ćemo kasnije.
zavisi od kvadratire stana ili kuce
Pa neki prosjek? Ja za stan od 61m2 sa centralnim, toplana, plaćam oko 215€ mjesečno.

Hm...ovde npr. kuća 100 m2 sa centralnim na čvrsto gorivo ,kablovska+internet,fiksni tel,2 mobilna paketa,voda i odnošenje smeća oko 250 eura mesečno x 12 meseci=3.000 eura godišnje...

(Struja oko 750 Kwh voda oko 20 m3,ogrevno drvo 25 m3)

U eurima to je otprilike ovako:
Struja oko 70 eura mesečno
Kablovska i internet 20 eura mesečno
2 mobilna paketa oko 35 eura
fiksni tel. oko 10 eura
voda i smeće oko 20 eura
Ogrevno drvo 1 m3 =55 eura

....prosek je verovatno manji (svi mi govore da sam rasipnik i da je to previše ,...'oću da živim opušteno i da ne gledam da li je u kuči 23 ili 22 stepena ni da li je bojler uključen po jeftinoj tarifi ,:whistling:
Poruka je automatski spojena:

Opet poskupio kruh!!! 😠
Polubijeli (rezani, pakirani) od 650g poskupio za 0.6kn. Sa 7.69kn na 8.29kn (129din). 😠

Ovde poskupio burek :Dsa sirom - 130 dinara ...bio je 110
Hleb 60 dinara - bio je 45
Sitna peciva 40 - bilo 30

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
14.059
pa kad bi kod nas bilo 99 posto kriminalaca, ubica. ku.rvi..........ko na zapadu, i srbi bi bili bogata nacija.
Bogatstvo, visina standarda se ne meri pamecu i vrednocom vec pokvarenoscu i nehumanoscu. Valjda smo se za ovih 30 godina tome naucili.
Dakle ako izbacis bogatstvo kao negativan faktor, i mi i zapadnjaci smo siromasi.........stim sto smo mi ipak kako tako nezavisni i slobodni. Ne preti nam kazna ako duze od 10 sekundi posmatramo (opterecujemo) osobu pored nas...............ko na zapadu.
Bre Milune, jesi se ti od ranog jutra najeo bunike?

:eek:

Poruka
8.569
Hm...ovde npr. kuća 100 m2 sa centralnim na čvrsto gorivo ,kablovska+internet,fiksni tel,2 mobilna paketa,voda i odnošenje smeća oko 250 eura mesečno x 12 meseci=3.000 eura godišnje...

fiksni tel. oko 10 eura
voda i smeće oko 20 eura

....prosek je verovatno manji (svi mi govore da sam rasipnik i da je to previše ,...'oću da živim opušteno i da ne gledam da li je u kuči 23 ili 22 stepena ni da li je bojler uključen po jeftinoj tarifi ,:whistling:

Znači nije nekakva velika razlika. S tim da ti navodiš za 100m2 kuće, a ja imam stan. I evo ja nisam naveo mobilni tu, dva nekakva mobilna paketa bi bila kod nas oko 30€ ili malo manje, zavisi što trebaš.

Burek sa sirom je kod nas 12kn (oko 186din). Peciva oko 5kn (78din).

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.218
Pa to mozda u Srbiji.

Брат Си

Domaćin
Poruka
3.001

fiksni tel. oko 10 eura
voda i smeće oko 20 eura

Ovo je sve tačno i nije rasipništvo nego skromno , ali nemamo ni za toliko.

antoanko

Iskusan
Poruka
6.786
Ovo je sve tačno i nije rasipništvo nego skromno , ali nemamo ni za toliko.

За неке људе делује као расипништво,за неке друге је скромно...знаш оно :''неко једе месо а неко купус,у просеку сви једу сарму'' :D

Poruka
8.569
У праву си,јесте превише,...али у тој потрошњи учествује и моја хоби радионица где има пар мало јачих потрошача и ето га у просеку око 750
Da, ako imaš strojeve i radionicu, onda da, onda potrošnja raste.
Drva su toliko i kod nas, možda čak i jeftinija, 40-50€ po metru.
Kubik vode je oko 2.2€.

MOST6

Elita
Poruka
18.670
Vreme je da Hrvatska podigne spomenik Slobodanu , možda i kralu Aleksandru , pa i Knezu Pavlu na prvome mestu.
Očito je vama već pao standard za 30% čim tražiš da drugi prave spomenike umjesto vas samih. Nema se para, ha?

Primam dve hrvatice do 35 godina na izdrzavanje.Sve ukljuceno.:D
dwhzzaip81ugoekn_1604411356.jpeg

:lol:

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.