Crno ili belo

Antihejter

Iskusan
Poruka
5.984
Nešto me juče Sale zamislio oko ovog da ulažemo ogroman trud da shvatimo da nije sve u životu crno i belo, taman prihvatimo i sive nijanse kad ono- ispred nas ponovo samo crno i belo.

Hteo sam da pitam: kako vi zamišljate generalno ulogu pakla i đavola?
Bog uzima k sebi dobre ljude, bira, a đavolu automatski pripadaju zli?

Đavo je, onda, pretrpan poslom. Šta ako nekoga neće ni Bog ni đavo? Nema treće?

Izvinjavam se na prilično glupoj postavci teme, to vidim i sâm ali bolje ne umem ili mi nije dan.

Dajte slobodno "mašti na volju".
 
Nešto me juče Sale zamislio oko ovog da ulažemo ogroman trud da shvatimo da nije sve u životu crno i belo, taman prihvatimo i sive nijanse kad ono- ispred nas ponovo samo crno i belo.

Hteo sam da pitam: kako vi zamišljate generalno ulogu pakla i đavola?
Bog uzima k sebi dobre ljude, bira, a đavolu automatski pripadaju zli?

Đavo je, onda, pretrpan poslom. Šta ako nekoga neće ni Bog ni đavo? Nema treće?

Izvinjavam se na prilično glupoj postavci teme, to vidim i sâm ali bolje ne umem ili mi nije dan.

Dajte slobodno "mašti na volju".
Okle sad to da i djavo ima neku planetu gde ce da smesti svoje djavolcice
 
Đavo je bio anđeo. Izabrao je da ode od Boga. Sad obojica imaju svako svoje.

Jesu li podjednako opasni ili đavo nikada neće moći da dostigne Boga, s'obzirom da ga je Bog stvorio?

Ako je đavo slabiji po svojoj vojsci u smislu kvaliteta, da li mu moć daje kvantitet? (Jer sam siguran da tu pobeđuje).

Ako svakog momenta pravimo izbore, većinom nesvesno, prosto smo "programirani na svakodnevno" šta mislite da li biramo u skladu sa tim kakvi smo?
Ili biramo loše?

Da li je dobar čovek loš ako je učinio nešto loše- gde je granica?
 
Đavo je bio anđeo. Izabrao je da ode od Boga. Sad obojica imaju svako svoje.
Djavo je Belzeebub, Lucifer i Satana su josh dva razilchita entiteta. Biblija ne opisuje demonologiju potpuno, za to ti trebaju druge knjige :P
THE SECOND BOOK OF THE SACRED MAGIC



Belzebud: Also written frequently “Beelzebub”, “Baalzebub”, “Beelzebuth”, and “Beelzeboul”. From Hebrew, BOL, = Lord, and ZBVB,= Fly or Flies; Lord of Flies. Some derive the name from the Syriac “Beel d’Bobo,” = Master of Calumny, or nearly the same signification as the Greek word Diabolos, whence are derived the modern French and English “Diable” and “Devil”.
 
Nešto me juče Sale zamislio oko ovog da ulažemo ogroman trud da shvatimo da nije sve u životu crno i belo, taman prihvatimo i sive nijanse kad ono- ispred nas ponovo samo crno i belo.

Hteo sam da pitam: kako vi zamišljate generalno ulogu pakla i đavola?
Bog uzima k sebi dobre ljude, bira, a đavolu automatski pripadaju zli?

Đavo je, onda, pretrpan poslom. Šta ako nekoga neće ni Bog ni đavo? Nema treće?
u
Izvinjavam se na prilično glupoj postavci teme, to vidim i sâm ali bolje ne umem ili mi nije dan.

Dajte slobodno "mašti na volju".
Djavo je materijalista, to je glavna vera na Zemlji trenutno. Retji tje ti da je cilj djavola da ljudi veruju da nema ni njega ni Boga...
Pakao, kao pakao, ne znam, verovalo se da je dole, u utrobi Zemlje... no chak i Djainisti veruju u Raj i Pakao, a oni nemaju Boga.
Dublje su to priche...
 
Djavo je materijalista, to je glavna vera na Zemlji trenutno. Retji tje ti da je cilj djavola da ljudi veruju da nema ni njega ni Boga...
Pakao, kao pakao, ne znam, verovalo se da je dole, u utrobi Zemlje... no chak i Djainisti veruju u Raj i Pakao, a oni nemaju Boga.
Dublje su to priche...
Da i voleo bih da se raspričamo i mi samo nešto u poslednjih nekoliko dana sve utihnulo.
Ili mi se čini.
 
Da i voleo bih da se raspričamo i mi samo nešto u poslednjih nekoliko dana sve utihnulo.
Ili mi se čini.
Pa eto, kako evolucija ide u SZ, prvo je bio samo Had, a kasnije, kad se doshlo do koncepta
nagrade, i Raj. Tako da prichamo o oformljenom konceptu Raja, za one koji su pravedno
zhiveli. Taj Raj nije isti kao onaj u kom su bili Adam i Eva, jer to je bio materijalni raj.
 
Đavo je bio anđeo. Izabrao je da ode od Boga. Sad obojica imaju svako svoje.

Jesu li podjednako opasni ili đavo nikada neće moći da dostigne Boga, s'obzirom da ga je Bog stvorio?

Ako je đavo slabiji po svojoj vojsci u smislu kvaliteta, da li mu moć daje kvantitet? (Jer sam siguran da tu pobeđuje).

Ako svakog momenta pravimo izbore, većinom nesvesno, prosto smo "programirani na svakodnevno" šta mislite da li biramo u skladu sa tim kakvi smo?
Ili biramo loše?

Da li je dobar čovek loš ako je učinio nešto loše- gde je granica?
Ne samo da je od Boga slabiji, nego je i od čoveka slabiji, jer čoveka
je Bog stvorio takvog da je on zbog te ljubomore pao. E šta sad to
znači za čoveka? U čemu je njegova snaga, to svako za sebe
treba da otkrije.

Trenutno čovek nije ni dobar ni loš već nesvestan sebe, zaspao.
Izbore pravi automatski, po naviknutim obrascima.
 
Nešto me juče Sale zamislio oko ovog da ulažemo ogroman trud da shvatimo da nije sve u životu crno i belo, taman prihvatimo i sive nijanse kad ono- ispred nas ponovo samo crno i belo.

Hteo sam da pitam: kako vi zamišljate generalno ulogu pakla i đavola?
Bog uzima k sebi dobre ljude, bira, a đavolu automatski pripadaju zli?

Đavo je, onda, pretrpan poslom. Šta ako nekoga neće ni Bog ni đavo? Nema treće?

Izvinjavam se na prilično glupoj postavci teme, to vidim i sâm ali bolje ne umem ili mi nije dan.

Dajte slobodno "mašti na volju".
Улага пакла - је предупређујућа - да не завршиш у њему, јер постоји а није првенствено био намењен и створен због људи него због демона...

Улога демона је филтеришућа - да их омрзнеш, јер могу да те повуку са собом у пакао ако им постанеш сличан у било чему што Бог означи као грех
 
Ne samo da je od Boga slabiji, nego je i od čoveka slabiji, jer čoveka
je Bog stvorio takvog da je on zbog te ljubomore pao. E šta sad to
znači za čoveka? U čemu je njegova snaga, to svako za sebe
treba da otkrije.

Trenutno čovek nije ni dobar ni loš već nesvestan sebe, zaspao.
Izbore pravi automatski, po naviknutim obrascima.
Od ovog "materijala" može da se nakuca 50 strana ali shvatio sam 100%.
 
Улага пакла - је предупређујућа - да не завршиш у њему, јер постоји а није првенствено био намењен и створен због људи него због демона...

Улога демона је филтеришућа - да их омрзнеш, јер могу да те повуку са собом у пакао ако им постанеш сличан у било чему што Бог означи као грех
Moram da nađem jednu knjigu pa da napišem nešto, tu sam kasnije.
 
Ma da, pusti Jasnu koja neće da im prida značaj, od koga se nadimaju
ko kvasac. Ja ću u strah da te uteram, da imaju šta da ručkaju.
Па и кроз охолост и јуначење те глођу, а не само кроз страх... Гордост заборављаш

А страх од Бога није такав, исто ко што се и смелост пред Богом и јунаштво другачије вреднују од горепоменутих квазисинонима
 
Па и кроз охолост и јуначење те глођу, а не само кроз страх... Гордост заборављаш

А страх од Бога није такав, исто ко што се и смелост пред Богом и јунаштво другачије вреднују од герепоменутих квазисинонима
Ne znam zašto to vidiš kao oholost i junačenje. Samo znam o čemu
pričam. Ja da se gordim u odnosu na malog gladnog demona koji
me nagovara na šta on hoće, jer drugačije ne može ništa da učini?
Pa načisto je nemoćan ako kažem ne.

Hajde mi objasni ovo
Мораш да их чујеш или видиш да би знао колико су опасни...
Jel ima iko živ da ih nikada nije čuo?
 
Ne znam zašto to vidiš kao oholost i junačenje.

Само о свом егу пишеш

Samo znam o čemu
pričam.

Опет

Ja da se gordim u odnosu na malog gladnog demona koji
me nagovara na šta on hoće, jer drugačije ne može ništa da učini?

Треба да се гордиш пред њим, али да знаш и да их има много, и кад се један прави поражен, онај други опаснији те мота чвршће у своје созерцање себе

Pa načisto je nemoćan ako kažem ne.

То само једну врсту демона... са другом врстом мора Именом Господњим да им се противиш, а не само са одричношћу од понуде

Hajde mi objasni ovo
Мораш да их чујеш или видиш да би знао колико су опасни...
Jel ima iko živ da ih nikada nije čuo?
Мало их је који су га чули, а још мање оних који су га чули у разглоћеном нелагању... Зато мало ко шта и зна о њима, макар и полутачно
 
Мало их је који су га чули, а још мање оних који су га чули у разглоћеном нелагању... Зато мало ко шта и зна о њима, макар и полутачно
Pa nemaju ti oni razgolićeno nelaganje, već vazda nešto lažu.
Ne govore glasom spoljašnjim kako ga ušima čujemo već iznutra
kao da sebe slušaš čini ti se, il nekog bliskog tebi. Nagovaraju,
zagovaraju, ubeđuju..
To kad bi moglo neko čumorište da stane spram tebe pa da
te prepadne, ti bi lako pobegao i shvatio da to nisi ti. Al ne ide
tako.

Dakle, svi su ih čuli i naslušali ih se.

A ti sad nastavi o mom egu, on to baš voli.
 

Back
Top