Crni panter uočen u okolini Apatina

Iz vozila , sa bezbedne daljine , sigurno ne mislim da napuštaju vozilo . Otkud znam kako se to radi , nisam lovac.Ne mislim da neko ugrožava svoj život.
Znam da podiže plen svoje težine na drvo bez problema.
o tome i pricam..olako se gledaju prava zivotinja i ono..samo da panteru bude dobro.
ne moze iz vozila.....panter ce pobeci kad ga cuje.
sa bezbedne daljine opet ne moze jer strelice nemaju toliki domet
mi nemamo obucene ljude za jurenje helikopterima koji ce u brisucem letu da ga jure i odatle pucati puskom sa strelicama iz relativno bezbedne blizine a i to je moguce samo na cistini, nikako u sumi.
ne mozes mu prici pesice jer ce te osetiti i rastrgnuti.
panter spada u jednu od zivotinja koje je najteze uhvatiti zive i to rade iskusni profesionalci kojih kod nas nema.

a kako da ga uspavaju?
nasi uopste nisu obuceni za pantere.
panter je najopasnija zivotinja medju divljim zivotinjama.
mi nemamo ljude koji imaju iskustvo u hvatanju pantera.
kako mislis da mu pridju i pucaju iz one puske sa strelicama.. panter ce ih rasrtrgnuti pre nego sto nanisane.
panter je najsmrtonosniji predator.. da li znas da je on toliko snazan da kad ubije coveka ili zivotinju on njih odnese na drvo gde jede na miru ..
kazu da kad bi se susrela sa panterom sansa da prezivis je nula.
Људи из зоо врта Палић имају и опрему и средства за успављивање а и искуство са великим мачкама.За избацивање стрелице из пушке није потребно да приђу близу.Надајмо се да ће предухитити ловце који ће да пуцају да убију.

Људи из зоо врта Палић имају и опрему и средства за успављивање а и искуство са великим мачкама.За избацивање стрелице из пушке није потребно да приђу близу.Надајмо се да ће предухитити ловце који ће да пуцају да убију.
bas imaju iskustvo..koliko su ih do sad ulovili?
pazi..ovo nisam ja izmisljao..slusao sam sta ljudi iz profesije pricaju.
normalno je da nasi nemaju iskustvo jer prosto, tih zivotinja u prirodi nema kod nas.
to sto imaju iskustvo sa zivotinjom u kavezu nije ni priblizno iskustvu lovljenja takve zivotinje u prirodi.

bas imaju iskustvo..koliko su ih do sad ulovili?
pazi..ovo nisam ja izmisljao..slusao sam sta ljudi iz profesije pricaju.
normalno je da nasi nemaju iskustvo jer prosto, tih zivotinja u prirodi nema kod nas.
to sto imaju iskustvo sa zivotinjom u kavezu nije ni priblizno iskustvu lovljenja takve zivotinje u prirodi.
А шта мисли како се чипују велике дивље животиње, на пример вукови, како би им пратили кретање и миграције , а то се ради и код нас ?

А шта мисли како се чипују велике дивље животиње, на пример вукови, како би им пратили кретање и миграције , а то се ради и код нас ?
i o tome su pricali
bas su naglasili da nasi imaju iskustva sa vukovima, medvedima i slicnim opasnim divljim zivotinjama ali se puno razlikuje lovljenje pantera od vuka i vuk nije ni priblizno opasan kao panter.

znaci pricam sta govore strucnjaci jer sam ispratio desavanja oko ovog.

i o tome su pricali
bas su naglasili da nasi imaju iskustva sa vukovima, medvedima i slicnim opasnim divljim zivotinjama ali se puno razlikuje lovljenje pantera od vuka i vuk nije ni priblizno opasan kao panter.

znaci pricam sta govore strucnjaci jer sam ispratio desavanja oko ovog.
Па баш зато и треба укључити људе из зоо врта који имају искуства са велим мачкама.

Па баш зато и треба укључити људе из зоо врта који имају искуства са велим мачкама.
ali ti ne razumes..oni imaju iskustva sa velikim mackama u zarobljenistvu..niko od njih nije neku lovio napolju..
uostalom ne kapiram sto se natezemo?
lepo ti kazem sta kazu strucnjaci..nasi iz objektivnih razloga jer nisu imali dodira sa lovom pantera ne znaju niti imaju iskustvo kako da ga love...to nije samo "aj lovio sam vuka, znam i pantera"..to se ne moze ni uporediti.

nemam pojma..moze se lako desiti i da je svercovan i da je pobegao iz nekog privatnog zoo vrta
ko ce ga znati..mozda je pojeo vlasnika pa niko nema ni da prijavi da je pobegao.

a krenula je prica medju strucnjacima da je mozda cela prica fejkovana jer je neverovatno da takav predator ne ostavlja tragove u ostacima zivotinja na koje bi moralo kad tad da se naleti.
mislim da nisu usli u trag odakle je uopste cela prica i krenula.

nemam pojma..moze se lako desiti i da je svercovan i da je pobegao iz nekog privatnog zoo vrta
ko ce ga znati..mozda je pojeo vlasnika pa niko nema ni da prijavi da je pobegao.

a krenula je prica medju strucnjacima da je mozda cela prica fejkovana jer je neverovatno da takav predator ne ostavlja tragove u ostacima zivotinja na koje bi moralo kad tad da se naleti.
mislim da nisu usli u trag odakle je uopste cela prica i krenula.
neki debil svercuje pantera..ovo je stvarno uzas..
a i mozda bi nasli leseve nekih zivotinja koje je pojeo, mora necim da se hrani..

ali ti ne razumes..oni imaju iskustva sa velikim mackama u zarobljenistvu..niko od njih nije neku lovio napolju..
lepo ti kazem sta kazu strucnjaci..nasi iz objektivnih razloga jer nisu imali dodira sa lovom pantera ne znaju niti imaju iskustvo kako da ga love...to nije samo "aj lovio sam vuka, znam i pantera"..to se ne moze ni uporediti.

Ako je priča istininita, a videla sam snimak koji je upitan, valjda se može naći rešenje za bezbedan lov pantera.

Uvozimo zidare, putare, šofere, zašto ne bi mogli unajmiti nekoliko iskusnih lovaca na pantere iz država gde im je stanište?

Нећемо се више натезати. Овде се не ради о лову на пантера из дивљине. Та животиња је има сасвим друга искуства и познаје људе јер и дошла из људког окружења, а не из природне средине.

Нећемо се више натезати. Овде се не ради о лову на пантера из дивљине. Та животиња је има сасвимдруга искуства и познаје људе јер и дошла из људког окружења, а не из природне средине.
otkud znas?
ne zna se ni odakle je.
mozda je ispala iz kontejnera koji ju je prenosio iz divljine ko zna gde... mozda je tek donesena..ne zna se nista o njemu

Не треба бити ни велики познавалац ни стручњак да би се схватило да је тај пантер жртва расветалог, илегалног трговања дивљим животињама, нарочито егзотичним, која цвета се више како се природна станишта смањују. Зато се не зна ни одакле је ова животиња нити ко је за њу био одговора ни где.Они од који је ова животиња побегла су изгубили велике паре , али би згубили много више ако и били откривени и зато је њима највише стало да пантер буде убијен.

:D

Prilozi

• 315122679_5633174353435508_7501785804557250053_n.jpg
    315122679_5633174353435508_7501785804557250053_n.jpg
    98,9 KB · Pregleda: 11

Back