Quantcast

Crni nobelovac,faktor mira i spasa,sprema vojisku da ubija narod

Poruka
24.445
Gadafijevi avioni bombarduju gradove, Amerika spremna za vojnu intervenciju

N. Vlačo, I. Funduk | 05. 03. 2011. - 00:02h | Foto: Reuters | Komentara: 1
Barak Obama, predsednik SAD, naredio je izradu plana koji će američkoj vojsci obezbediti pun kapacitet da, ukoliko bude potrebno, brzo deluje ako se situacija u Libiji pogorša i usledi humanitarna kriza.

Nijedna od zaraćenih strana u Libiji nema nameru da odstupi
„Gadafi je izgubio legitimitet da vlada i mora da ode”, rekao je Obama koji je naveo da ne želi da SAD sa strane posmatraju bespomoćne civile koji se nalaze u bezizlaznoj situaciji ili šah-mat poziciju koja bi mogla da ima krvave posledice ukoliko Gadafi nastavi da prkosi zahtevima da odstupi sa vlasti.

Svetski mediji su javili da su Gadafijeve snage juče pucnjima iz vatrenog oružja i suzavcem rasterale učesnike protesta koji su se nakon redovne molitve okupili u centru Tripolija, kao i da je libijska avijacija treći dan zaredom napadala pobunjene gradove - napadi su izvršeni na Adždabiju koja se nalazi na istoku Libije, kao i na Marsa el Bregu, luku bitnu za transport nafte.

Prema Gadafijevom sinu Saifu al Islamu, cilj bombardovanja ovog lučkog grada bio je da se zastraše pobunjenici koji su ustali protiv libijskog lidera.
„Trebalo je da ih bombe samo zastraše kako bi otišli”, rekao je Saif al Islam Gadafi.

On je dodao da će režim učiniti sve da spreči da Brega, žila kucavica libijske naftne i gasne industrije, padne u ruke pobunjenika.

Članovi nomadske zajednice Tuarega iz zapadnoafričke države Mali tvrde da je veliki broj pripadnika te etničke grupe napustio zemlju prošle nedelje kako bi se pridružili pro-Gadafijevim snagama u Libiji.

„Dve-tri hiljade njih su otišle u poslednjih sedam dana. Plaćaju ih oko 10.000 dolara da odu u Libiju, a posle sam čuo da su im rekli da će dobijati po 1.000 dolara dnevno za učestvovanje u borbama”, kaže viši zvaničnik iz regiona Kidal na severu Malija, gde žive mnogi Tuarezi, uz opasku da je deo novca stigao preko libijske ambasade u Bamaku, glavnom gradu Malija.
Kad se oni ne bi mesali zacudio bih se. Zasto onda ne brinu o Obali Slonovace gde se vodi gradjanski rat i ista situacija je tamo kao i u Libiji,pa sve boli uvo sta se tamo dogadja? Licemerstvo na delu.

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
nece moci ove noci, gospoda sanjaju, generali upozoravaju. sekretar odbrane Gejts je pre neki dan na vest pointu rekao da bilo koji buduci sekretar odbrane koji savetuje vashintog za neki novi afganistan i irak treba hitno kod doktora da mu pregledaju glavu.

“In my opinion, any future defense secretary who advises the president to again send a big American land army into Asia or into the Middle East or Africa should ‘have his head examined,’ as General MacArthur so delicately put it,” the New York Times quoted Gates as telling the army cadets here on Friday.”
http://www.thaindian.com/newsportal...hould-have-head-examined-gates_100507450.html

carstvo ide dole, al se mentalitet ne menja u vasingtonu, zive u nekom starom filmu izgleda.

Poruka
24.445
Francuska vojska ( legija stranaca ) ima trupe u Obali Slonovace,nije ni to bas "gola" zemlja,ima i tamo nafte,rudnika itd ...
nesto ne cujem da su Francuske trupe tamo nesto bombardovale i da su stale na neciju stranu? Ako nas mediji ne obavestavaju onda se izvinjavam,ali ako nje tako daj mi vest i ja cu ti se izviniti i reci da si u pravu. Zasto nisu spasavali Ruandu skoro kad je bio rat? Zasto se ne mesaju u Kongu? Ovo je cist interes i mesanje u unutrasnje stvari druge zemlje.

Azathoth

Veoma poznat
Poruka
13.258
nece moci ove noci, gospoda sanjaju, generali upozoravaju. sekretar odbrane Gejts je pre neki dan na vest pointu rekao da bilo koji buduci sekretar odbrane koji savetuje vashintog za neki novi afganistan i irak treba hitno kod doktora da mu pregledaju glavu.

http://www.thaindian.com/newsportal...hould-have-head-examined-gates_100507450.html

carstvo ide dole, al se mentalitet ne menja u vasingtonu, zive u nekom starom filmu izgleda.
To se odnosi na ''big American land army''.

Pomenuo sam već na onoj drugoj temi Radića koji je gostovao na Pinku pre neki dan. Pričao je nešto o vojnoj intervenciji, ali isključivo o srpskom scenariju, ne o iračkom. Mislim da je nekakvu masovnu kopnenu invaziju isključio kao opciju.

Poruka
24.445
Covek ubija sopstveni narod! Hello :D
cekaj, ako im je stvarno stalo do ljudi,sto ne poslju neutralne trupe tamo i te trupe ne zastite neduzne ljude tako sto bi stvarale neke neutralne zone ili kampove za izbeglice gde nijedne trupe ne bi smele da ih diraju,a kome je do rata nek ide nek se krlja sa Gadafijem? Jok,oni staju na stranu jednih tj rezima koji njima odgovara. Nema to nikakve saosecajnosti sa ljudima tamo,oni hoce da postave svoje ljude tamo,da ih okupiraju kao sto su Nemci 41-45 postavljali kvislinske vlade u okupiranim zemljama.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.230
cekaj, ako im je stvarno stalo do ljudi,sto ne poslju neutralne trupe tamo i te trupe ne zastite neduzne ljude tako sto bi stvarale neke neutralne zone ili kampove za izbeglice gde nijedne trupe ne bi smele da ih diraju,a kome je do rata nek ide nek se krlja sa Gadafijem? Jok,oni staju na stranu jednih tj rezima koji njima odgovara. Nema to nikakve saosecajnosti sa ljudima tamo,oni hoce da postave svoje ljude tamo,da ih okupiraju kao sto su Nemci 41-45 postavljali kvislinske vlade u okupiranim zemljama.
upravo tako

zato ih ne interesuje obala slonovace ruanda liberija gde besne unazad 20 godina gradjanski ratovi vec samo libija - jer libija ima ono sto oni hoce za sebe - naftu

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
32.867
Za Causesku se tvrdilo da jede malu decu,da je pobio desetine hiljada Rumuna.Kada je pogubljen nista od te price.
Za Sadama ista stvar.
Gde su lesevi hiljada i hiljada ubijenih Libijaca? Gde su trgaovi bombardovanja Libijskog RV?
Javlja im se???

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
To se odnosi na ''big American land army''.

Pomenuo sam već na onoj drugoj temi Radića koji je gostovao na Pinku pre neki dan. Pričao je nešto o vojnoj intervenciji, ali isključivo o srpskom scenariju, ne o iračkom. Mislim da je nekakvu masovnu kopnenu invaziju isključio kao opciju.
pa upozorava i za kontrolu neba:
On Wednesday Gates warned Congress that even a no-fly zone over Libya would mean “a big operation in a big country.”
http://www.globalpost.com/dispatch/...303/robert-gates-defense-secretary-west-point

vidi, nije to tek tako uspostavis kontrolu neba i sve je ok, sta je ratni cilj ovde?
da skinu gadafija - ok, ali ko dolazi posle njega i koliko ce njegova libija da bude stabilna i proamericka. nesto cisto sumnjam da oni mogu da kontrolisu nesto u tom haosu u kojem je libija jer nema jasne slike sta dalje posle gadafija.

znaci ratni cilj je mutan, skinuti gadafija nije dovoljno za americke interese, treba im tamo neko ko mubarak, koji je uzgred prso pre par nedelja.

da bi stavili nekog svog karzaia, moraju da bombarduju sve redom, kao kod nas, da ubiju boga u libijcima pa i da dovedu trupe da stite novog libijskog tadiju.
to nece tako lako da se trpi tamo.
ameri bi izgubili chim bi se pojavili iznad libijaskog neba, gadafi jedva cheka da dokaze da je ovo americko maslo, al kaida takodje.

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
Ja rekoh tamo da mislim da je pitanje američke intervencije pre svega povezano sa njihovom procenom ko će da se izdvoji iz te mase. Koji čovek, koja struja. Ako procene da bi mogao doći neki novi Sadam, ne verujem da će ostati po strani.

Nego, da nisi ti možda načuo koliko uopšte ima tih pobunjenika? Ili koja ličnost se izdvaja? Ili koja struja barem?
ako mene pitas, sastavili su neki savet od nekih ljudi meni nepoznatih, jedan je chini m se CIA aset, stara gadafijeva opozicija.
da li ce on kasnije da ispliva kao vodja rezima ostaje da se vidi. ali ako ispliva, nesto ne mislim da ce ta libija da bude stabilna, uspostavice se ovaj kao dikator pod sigurno. a ako ne, morace da organizuju slobodne izbore i ameri i mi bas i ne znamo sta ce biti kasnije kao rezultat toga, libija, nespremna za tako nesto lako moze da potone u gradjanski rat i cepanje drzave.

kako god obrnes i okrenes, gadafi koji je u zadnje vreme otvorio svoja naftna polja za zapadne korporacije i koji dobro saradjuje sa zapadom i chak pljuje po palestincima koje je jenakd obozavao je pravi chovek za amere, posle njega bice neizvesnosti.
videli su da je gadafi gotov i sad zele da se stave na pobednicku stranu i nekako izvuku koju korist od tog, ipak poraza za njih.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.