Crne prognoze: Jugoslavija se obnavlja 28. lipnja 2014. pod nazivom Jugosfera

Znaci po tebi nacionalisti a mislim na pravi smisao te reci, ljude koji vole svoju zemlju su zlo? Srbi koji vole Srbiju su Zlo??? Malo razmisli sta si napisao. Stavljas nacionaliste sa fasistima u istu recenicu sa istim znacenjem... Nisam ja kriv sto su sovinisti iskrivili rec nacionalista pa je ti shvatas tako...

Brate mili sta mi napisa... Ako ne volis Srbiju ja je volim i ne odricem se zarad jedne propale ideje... Ja sam Srbin i bas me briga kako se zivelo nekada u zemlji koja vise ne postoji..
Ne mozes da ubijes srpski narod idejom jugoslovenstva... To idi serviraj babama i dedama, nemoj nama koji volimo svoju Srbiju...

Pa o tome nece niko pitati narod.

Nisu pitali ni kada su pravuili Jugoslaviju, ni kada su je rasturali.

Ni sada nece pitati.

A Jugoslavija ce postojati...

Jedino se nece tako zvati.

Jer okati vide da drugog puta jednostavno NEMA!

Svi koji se budu mnogo bunili bice na nekli nacin UKLONJENI.
 
Ne znam ko ce da glasa za tako nesto? Prvi cu da palim petokraku... Ja sam pisao kako neki vole sve vise od Srbije a zive u Srbiji... Ova sto je navedeno u ovoj temi je samo jos jedan primer...

Srbija zauvek, kakva bre Jugoslavija?
Srbija, Srbija i samo Srbija nikad vise Jugoslavija...

U tebi cuci skriven piroman.
 
Pa o tome nece niko pitati narod.

Nisu pitali ni kada su pravuili Jugoslaviju, ni kada su je rasturali.

Ni sada nece pitati.

A Jugoslavija ce postojati...

Jedino se nece tako zvati.

Jer okati vide da drugog puta jednostavno NEMA!

Pa sada ce morati da pitaju, jer kada nesto menjas moras i narod da pitas... Zvizdali smo koliko godina himni hej sloveni, pa smo je konacno promenili...
A to su bili samo zvizduci...
Mislim da si u manjini... Ne odricemo se srpstva tako lako kao sto ti mislis...
 
Znaci po tebi nacionalisti a mislim na pravi smisao te reci, ljude koji vole svoju zemlju su zlo? Srbi koji vole Srbiju su Zlo??? Malo razmisli sta si napisao. Stavljas nacionaliste sa fasistima u istu recenicu sa istim znacenjem... Nisam ja kriv sto su sovinisti iskrivili rec nacionalista pa je ti shvatas tako...

Brate mili sta mi napisa... Ako ne volis Srbiju ja je volim i ne odricem se zarad jedne propale ideje... Ja sam Srbin i bas me briga kako se zivelo nekada u zemlji koja vise ne postoji..
Ne mozes da ubijes srpski narod idejom jugoslovenstva... To idi serviraj babama i dedama, nemoj nama koji volimo svoju Srbiju...
Већ сам толико пута рекла:

Хебеш такву реч, која мора да се додатно објашњава.

Зато, она није погодна, и не треба је користити да означи то... што ти (и многи) желиш рећи.

Има лепших и за то прецизнијих речи.

Друго, ако волиш Србију, и имаш јак осећај српске националне припадности, никакво југословенство не може га угрозити.

Напротив.

Треће, тешко да се овде и ради о некаквом новом обнављању Југославије у класичном државно-правно-политичком смислу.

То не би ни имало више никаквога смисла, после свега.

Али, извесна упућеност једних на друге је неминовност, и нужност, у економском и културном смислу, пре свега.

Увек била, и остала.
 
Већ сам толико пута рекла:

Хебеш такву реч, која мора да се додатно објашњава.

Зато, она није погодна, и не треба је користити да означи то... што ти (и многи) желиш рећи.

Има лепших и за то прецизнијих речи.

Друго, ако волиш Србију, и имаш јак осећај српске националне припадности, никакво југословенство не може га угрозити.

Напротив.

Треће, тешко да се овде и ради о некаквом новом обнављању Југославије у класичном државно-правно-политичком смислу.

То не би ни имало више никаквога смисла, после свега.

Али, извесна упућеност једних на друге је неминовност, и нужност, у економском и културном смислу, пре свега.

Увек била, и остала.

I to bi bilo to....

:ok:
 
U tebi cuci skriven piroman.

:rotf: :rotf: :rotf:
Bas sam pomislio na to malo pre... Samo nije piroman vec plamen... Mislim da u svakom od nas cuci skriven plamen i ceka razlog da se razbukta...
A ako se desi ovo sto pisu na ovoj temi, bice dovoljan razlog da se sve to desi...


Ja samo kazem, Srbija Srbima... Dakle ako hocete jugoslaviju, ne moze.. Jer ne postoji!!! Nedamo Srbiju...
 
:rotf: :rotf: :rotf:
Bas sam pomislio na to malo pre... Samo nije piroman vec plamen... Mislim da u svakom od nas cuci skriven plamen i ceka razlog da se razbukta...
A ako se desi ovo sto pisu na ovoj temi, bice dovoljan razlog da se sve to desi...


Ja samo kazem, Srbija Srbima... Dakle ako hocete jugoslaviju, ne moze.. Jer ne postoji!!! Nedamo Srbiju...
Tako je govorio i Slobodan Milosevic.
Ne damo ovo, te ne damo ono.. ne damo Kosovo.... :lol:
 
Већ сам толико пута рекла:

Хебеш такву реч, која мора да се додатно објашњава.

Зато, она није погодна, и не треба је користити да означи то... што ти (и многи) желиш рећи.

Има лепших и за то прецизнијих речи.

Друго, ако волиш Србију, и имаш јак осећај српске националне припадности, никакво југословенство не може га угрозити.

Напротив.

Треће, тешко да се овде и ради о некаквом новом обнављању Југославије у класичном државно-правно-политичком смислу.

То не би ни имало више никаквога смисла, после свега.

Али, извесна упућеност једних на друге је неминовност, и нужност, у економском и културном смислу, пре свега.

Увек била, и остала.

Pa dobro slazem se sa svime. Lepo receno...
Samo se ne slazem sa onima koji hoce da uguse Srbiju zarad jedne propale ideje.. Ta Juga vise ne postoji i trebaju se pomiriti sa time i gledati napred a ne vracati se nazad...
 
Tako je govorio i Slobodan Milosevic.
Ne damo ovo, te ne damo ono.. ne damo Kosovo.... :lol:

Secam se toga i nisam za Milosevica... I nemoj da se vredjas :)))
Ja sam ovde napisao nedam Srbiju u smislu, ne moze da se menja ime... Dosta smo bili Jugosloveni pa Srbo Crnogorci... Ajmo malo da prestanemo da budemo ono sto nismo i da budemo konacno Srbi!
 
Secam se toga i nisam za Milosevica... I nemoj da se vredjas :)))
Ja sam ovde napisao nedam Srbiju u smislu, ne moze da se menja ime... Dosta smo bili Jugosloveni pa Srbo Crnogorci... Ajmo malo da prestanemo da budemo ono sto nismo i da budemo konacno Srbi!

Prije svega narod mora u glavi da mijenja nesto.... mora da mijenja odnos prema zajednistvu, prema Evropi prema Rusiji, prema svojim susjedima.
Kada se to desi, a desice se, eto boljih dana za sve.
 
Prije svega narod mora u glavi da mijenja nesto.... mora da mijenja odnos prema zajednistvu, prema Evropi prema Rusiji, prema svojim susjedima.
Kada se to desi, a desice se, eto boljih dana za sve.

Slazem se da trebamo menjati dosta toga... Sve sem imena... Srbi trebaju biti Srbi a ne Jugosloveni... A taj odnos treba da se menja i prema Rusiji a pogotovo prema evropi i svojim susedima... O tome sve vreme pisem na ovom forumu...
 
Izgleda da nam se stvarno crno pise. Uostalom, evo sta je 1.-og decembra (na dan osnivanja kraljevine SHS) Tadic je najavio: :dash:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=01&nav_id=476168

Zajedničke ambasade prvo u Africi
1. decembar 2010. | 00:14 | Izvor: Večernje novosti

Beograd -- Svi osim Slovenije pozdravljaju Tadićevu ideju zajedničke diplomatije. Ljubljana pristaje jedino na zajedničke ekonomske poslove.

Države bivše Jugoslavije, osim Slovenije, načelno podržavaju ideju srpskog predsednika Borisa Tadića o zajedničkim ambasadama.

Prve destinacije gde će se diplomate naći pod jednim krovom mogle bi da budu zemlje Afrike. Beograd je, kako je ”Novostima” rečeno u MSP, uputio inicijativu, spreman je za razgovore o detaljnoj razradi ovog modela i čeka odgovore iz komšiluka.

"Ideja o ”skandinavskom modelu” za diplomatsko-konzularna predstavništva ponovo je aktuelizovana u situaciji ekonomske krize. Zemljama u regionu budžetska sredstva su sužena i svima ide u korist da smanjimo troškove, a pri tom ne ugrozimo naše nacionalne interese, iako sedimo u istoj zgradi“, objašnjava Borko Stefanović, politički direktor MSP.

On smatra da je ”skandinavski model” u interesu Makedonije, Hrvatske, Crne Gore i BiH, a naknadno bi se dogovaralo da li bi nas u trećim zemljama predstavljao zajednički ambasador, ili bi više diplomata sedelo u istoj zgradi i delilo troškove.

Boriša Arnaut, ambasador BiH u Srbiji, kaže da Beograd i Sarajevo već duže rade na nekoj vrsti prelaznog rešenja diplomatske saradnje, koja zasada obuhvata ispomoć u konzularnim poslovima.

"Recimo, u Africi BiH ima ambasade u Kairu i Tripoliju i značilo bi nam da nas Srbija zastupa ili bar pruža konzularnu pomoć našim građanima u onim zemljama ovog kontinenta u kojima ima svoje diplomate. Takođe, spremni smo da istu ”logistiku” pružimo Srbiji tamo gde mi imamo ambasade“, tvrdi Arnaut.

I crnogorski šef diplomatije Milan Roćen pozdravio je Tadićevu ideju o zajedničkim ambasadama, ali i dodao da će ona u praksi biti teško ostvariva dok dve zemlje ne postignu saradnju kakve imaju države Skandinavije.

Dok slične poruke stižu i iz Zagreba, Ljubljana je otvoreno odbila ponudu.

"Premijer Pahor je već objasnio da to nije u interesu Slovenije, niti je to moguće bezbednosno realizovati, s obzirom na to da smo mi članica EU i NATO. Uostalom, mi imamo mogućnost da preko delegacija EU budemo prisutni u celom svetu“, kaže Dejan Vladić, politički ataše slovenačke ambasade u Srbiji.

On objašnjava da bi eventualno moglo da se razmotri pitanje zajedničkog nastupa u oblasti ekonomske diplomatije i to najpre u zemljama Afrike.

U procesu sukcesije imovine SFRJ dogovoreno je da naša zemlja do kraja godine napusti 24 diplomatsko-konzularna predstavništva.

Gašo Knežević, visoki predstavnik naše zemlje u procesu sukcesije, kaže da nije bilo razgovora da se eventualno u ovim ambasadama formiraju zajednička diplomatska predstavništva zemalja u regionu.
 
Kako ne znas ko ce da glasa?

PA SVI ONI KOJI ZNAJU KAKO SE ZIVELO U JUGOSLVIJI!

Kojima nacionalisti i fasisti nisu oprali mozak.


Zivelo se dobro, ne zato sto je samoupravni sistem bio dobar, vec zato sto je copavi ustasa dobijao silne milijarde bespovratnih kredita sa zapada samo da se ne bi prikljucio istocnom bloku. Pa i pored sve pomoci sa zapada, 2 miliona jugoslovena je otislo na zapad da rade bilo kakve poslove, a zasto? Zato sto je ovde bilo jako dobro?

Srbija se najvise OVAJDILA od Jugoslavije...

Zato sada dosta gore zivi od Hrvatske i Slovenije.

Srbija se najvise ''ovajdila'' od Jugoslavije tako sto je u Prvom Svetskom ratu izgubila petinu stanovnistva, pa opet dva miliona u Drugom Svetskom; pa smo se ''ovajdili'' tako sto su 1945. i 1948. najbolje fabrike iz Srbije komunisti premestali u druge republike, cak i u Albaniju...

Ko moze da MISLI - glasace ponovo za Jugoslaviju.

Ko ima mozga, bice protiv judoslavije!
 
Zivelo se dobro, ne zato sto je samoupravni sistem bio dobar, vec zato sto je copavi ustasa dobijao silne milijarde bespovratnih kredita sa zapada samo da se ne bi prikljucio istocnom bloku. Pa i pored sve pomoci sa zapada, 2 miliona jugoslovena je otislo na zapad da rade bilo kakve poslove, a zasto? Zato sto je ovde bilo jako dobro?



Srbija se najvise ''ovajdila'' od Jugoslavije tako sto je u Prvom Svetskom ratu izgubila petinu stanovnistva, pa opet dva miliona u Drugom Svetskom; pa smo se ''ovajdili'' tako sto su 1945. i 1948. najbolje fabrike iz Srbije komunisti premestali u druge republike, cak i u Albaniju...



Ko ima mozga, bice protiv judoslavije!

Protiv!!! :ok:
 

Back
Top