Quantcast

Crna Gora zabranila delovanje Ravnogorskog pokreta

MajorTom

Zainteresovan član
Poruka
214
Kada su upitali jednog kineskog milijardera, da li je Kina kapitalisticka drzava odgovorio je " nikada" ! U Kini K Partija upravlja kapitalom , u Americi kapital upravlja politikom" Jedan dozivotni predsjednik, jedna partija ( komunisticka) na vlasti , i fol Kina kapitalisticka. Ne dao Bog da se kod njih pojavi demokratija, svaka ulica bi imala po 10 stranaka, razlicitih interesnih skupina. Nije slucajno Komunista Mao ( eno mu slike na Tjenan Menu) prvi ujedinio sve kineske provincije.

BG5

Poznat
Poruka
7.977
Kada su upitali jednog kineskog milijardera, da li je Kina kapitalisticka drzava odgovorio je " nikada" ! U Kini K Partija upravlja kapitalom , u Americi kapital upravlja politikom" Jedan dozivotni predsjednik, jedna partija ( komunisticka) na vlasti , i fol Kina kapitalisticka. Ne dao Bog da se kod njih pojavi demokratija, svaka ulica bi imala po 10 stranaka, razlicitih interesnih skupina. Nije slucajno Komunista Mao ( eno mu slike na Tjenan Menu) prvi ujedinio sve kineske provincije.
Kapitalizam je sistem u kome su sredstva za proizvodnju većinski u privatnom vlasništvu. Udeo privatnog sektora u BDP-u Kine je preko 60%.
http://www.xinhuanet.com/english/2018-03/06/c_137020127.htm

Kina je kapitalistička država.

MajorTom

Zainteresovan član
Poruka
214
Kapitalizam je sistem u kome su sredstva za proizvodnju većinski u privatnom vlasništvu. Udeo privatnog sektora u BDP-u Kine je preko 60%.

Kina je kapitalistička država.
Kina je socijalisticka drzava.Kod njih je 60 % privrede u drzavnom vlasnistvu, a tek 2007 godine je privatno vlasnistvo zasticeno ustavom.Kao Kinezi imali smo i mi u Jugoslaviji samoupravne socijalisticke firme koje su se na stranom trzistu ponasale kapitalisticki i koje su izvozile svoje proizvode.Znaci spoljna ekonomska politika Kine je kapitalisticka ( drugacije ne bi mogli opstati bez ucestvovanja u slobodnom trzistu) ali je unitrasnja ekonomija Socijalisticka sa blagim primjesama privatluka.Zasto su socijalisti, pa zato sto ako radis lupam 8 sati , 4 sati radis za sebe a 4 za drustveni interes.Da ne govorim o tome da su im nekretnine, kuce, stanovi u vlasnistvu drzave.Sve ovo sto Kina radi danas radila bi i Jugoslavija preko svojih privrednih giganata, poput lupam Energoinvesta koji je imao godisnju zaradu vecu od budzeta danasnje lupam Bih, da ne spominjem druge privredne gigante sirom Juge.A kada uzmes u obzir brojnost radne snage u Kini, uvozeci strani kapital po niskim porezima, (sto je kod nas bilo u Tasu u Sarajevu gdje su se proizvodili Wolfsvageni( golfovi, dzete) ili u Kikindi gdje su se proizvodili Kadeti( zaradjivala nasa radna snaga) onda nije cudi da ekonomija Kine jos malo postaje jaca od americke.Ali nama drazi bi nacionalizam, kriminalni cetnici i ustase.Mogli smo biti evropska Kina.

BG5

Poznat
Poruka
7.977
Kina je socijalisticka drzava.Kod njih je 60 % privrede u drzavnom vlasnistvu, a tek 2007 godine je privatno vlasnistvo zasticeno ustavom.Kao Kinezi imali smo i mi u Jugoslaviji samoupravne socijalisticke firme koje su se na stranom trzistu ponasale kapitalisticki i koje su izvozile svoje proizvode.Znaci spoljna ekonomska politika Kine je kapitalisticka ( drugacije ne bi mogli opstati bez ucestvovanja u slobodnom trzistu) ali je unitrasnja ekonomija Socijalisticka sa blagim primjesama privatluka.Zasto su socijalisti, pa zato sto ako radis lupam 8 sati , 4 sati radis za sebe a 4 za drustveni interes.Da ne govorim o tome da su im nekretnine, kuce, stanovi u vlasnistvu drzave.Sve ovo sto Kina radi danas radila bi i Jugoslavija preko svojih privrednih giganata, poput lupam Energoinvesta koji je imao godisnju zaradu vecu od budzeta danasnje lupam Bih, da ne spominjem druge privredne gigante sirom Juge.A kada uzmes u obzir brojnost radne snage u Kini, uvozeci strani kapital po niskim porezima, (sto je kod nas bilo u Tasu u Sarajevu gdje su se proizvodili Wolfsvageni( golfovi, dzete) ili u Kikindi gdje su se proizvodili Kadeti( zaradjivala nasa radna snaga) onda nije cudi da ekonomija Kine jos malo postaje jaca od americke.Ali nama drazi bi nacionalizam, kriminalni cetnici i ustase.Mogli smo biti evropska Kina.
Kina je kapitalistička država. Udeo privatnog sektora u BDP-u Kine je preko 60%.

krinka5

Poznat
Poruka
10.000
Kina je kapitalistička država. Udeo privatnog sektora u BDP-u Kine je preko 60%.
Nije kapitalistička zemlja već je njeno uređenje socijalističko sa monopolističkim položajem komunističke partije. Njen privredni sistem je u dobroj meri kapitalistički. Procenat društvenih preduzeća prema privatnim je otprilike pola pola, stim što su ovi drugi efikasniji.

kapetanmark

Domaćin
Poruka
4.496
Opa, Marče, i ti nekad ubodeš koju pametnu.
ja sam uvjek realan

to sto ti obrezani ne vidis dalje od alijine islamahirije nisam ja kriv...

ja sam brnaio tu jugoslaviju dok ste je vi sa ustasama rado rusili... potom ste se klali sa njima jer nsite htlei opet biti slugeranje i ustasko cvece...

nisam ja sekunde nosi sajkace ... svjestan sam da smo iz kontre ustasama i balijama porpimili ono sto nijesmo vecinski a to da smo eto prihvatil icetnistvo sto je za pravog cestitog covjeka uvrjeda...

ja ne branim cetniek cinejnicom da su mnogo manje sarajdival isa svabama od ustava i vas, jer meni izdajnik i sluga nije bito ko je veci...

nisam ja isao da koljem muslimana... jer meni niej puklo u glavi preko noci...

ja sam tamo isao da brnaim napadnute ...po ozrenu... u okruzenju...

i bio svjestan kolko je sve otilso u materinu i da sjutra narastaj postaje ceniziran... to je ta kontra ustasama i msile to je ispravno

kajla, sajkaca, tri prsta i drogirana masa koaj urla srbiaj do tokija....

to ti je ravnogorski folklor.. gibanica i pecenje...sa tim sus e boril ii drazini komandosi ... pic.ke geirlske i kvinsliske sluge...

MajorTom

Zainteresovan član
Poruka
214
ja sam uvjek realan

t

ja sam brnaio tu jugoslaviju dok ste je vi sa ustasama rado rusili... potom ste se klali sa njima jer nsite htlei opet biti slugeranje i ustasko cvece...
Jugoslavija se nakon atntibirokratske revolucije Slobodana Milosevica iz 1988, kada je ukinio autonomije Kosova, Vojvodine i smijenio rukovodstva C Gore vise nije imala smisla braniti, jer je Milosevic tada pogazio ustav SFRJ, a Srbija je dobila prevlast u odnosu na sve ostale republike, zbog cega je doslo do svadja i kasnijeg raspada SKJa.NAkon toga tek dolaze referendumi Slovenije i Hrvatske o istupanju iz Sfrj,a za njima se na kraju povela i Bosna, jer krnja Juga vise nije imala nikakvog smisla, sto je potvrdilo i kasnije odcjeplenje C Gore.

Sto se tice nesretnog Alije, koji je bio toliko sposoban da ne bi znao da sacuva stado ovaca, pa on je pusten nekoliko godina ranije iz zatvora upravo zbog pritisaka clanova SAnua, Dobrice Cosica, Koste CAvoskog itd, jer im je trebao islamski polupismeni fanatik sa kojim ce sto lakse podijeliti Bosnu.ZAto preko Fikreta Abdica i namjestene afere Agrokomerc udaraju na Hamdiju Pozderca koji je ALiju i strpao u zatvor ranije, zbog moguce izdaje.Imas ovdje citavu pricu https://solonovpolis.wordpress.com/2014/04/26/alija-izetbegovic-najveci-izdajnik-bosnjackog-naroda/

kapetanmark

Domaćin
Poruka
4.496
Jugoslavija se nakon atntibirokratske revolucije Slobodana Milosevica iz 1988, kada je ukinio autonomije Kosova, Vojvodine i smijenio rukovodstva C Gore vise nije imala smisla braniti, jer je Milosevic tada pogazio ustav SFRJ, a Srbija je dobila prevlast u odnosu na sve ostale republike, zbog cega je doslo do svadja i kasnijeg raspada SKJa.NAkon toga tek dolaze referendumi Slovenije i Hrvatske o istupanju iz Sfrj,a za njima se na kraju povela i Bosna, jer krnja Juga vise nije imala nikakvog smisla, sto je potvrdilo i kasnije odcjeplenje C Gore.

Sto se tice nesretnog Alije, koji je bio toliko sposoban da ne bi znao da sacuva stado ovaca, pa on je pusten nekoliko godina ranije iz zatvora upravo zbog pritisaka clanova SAnua, Dobrice Cosica, Koste CAvoskog itd, jer im je trebao islamski polupismeni fanatik sa kojim ce sto lakse podijeliti Bosnu.ZAto preko Fikreta Abdica i namjestene afere Agrokomerc udaraju na Hamdiju Pozderca koji je ALiju i strpao u zatvor ranije, zbog moguce izdaje.Imas ovdje citavu pricu https://solonovpolis.wordpress.com/2014/04/26/alija-izetbegovic-najveci-izdajnik-bosnjackog-naroda/
proustaso

ustav je pogazen 1974

jeidno ej destruktivno delovao po srbiju

napravljen je da bi vi trubili srbi ruse ustav koj iste vi vec srusili i promjenuli....

srbi su rvatil iustav jugoslavije...

MajorTom

Zainteresovan član
Poruka
214
proustaso

ustav je pogazen 1974

jeidno ej destruktivno delovao po srbiju

napravljen je da bi vi trubili srbi ruse ustav koj iste vi vec srusili i promjenuli....

srbi su rvatil iustav jugoslavije...
Prvo nisam Ustasa, smatram ih umno ogranicenom fasistickom stokom, kao i Cetnike( takodjer i HAndzarovce) nego ti pokusavam predstaviti stvari realno.
ZAsto bi Hrvatska koja je dala najveci broj partizanskih jedinica u 2 svjetskom ratu, pa sama ideja Jugoslovenstva i jeste Hrvatska, jos od Iliriskog pokreta, radila na rusenju Jugoslavije.
ZAr nije logicnije da takva Jugoslavija nije bila u interesu Srbiji, u kojoj citav 2 svjetski rat skoro da nije bilo nikakvog partizanskog otpora, kojom su vladale izdajnicke snage Ljoticevaca, Nedicevaca i cetnici Draze Mijailovica, zbog cega je Tito skoro citav rat proveo u Bosni, jos od kako su ga cetnici 1941 izdali u uzickoj republici,a nudio je cetnicima zajednicku borbu protiv neprijatelja.

Ustav iz 1974 i davanje sire autonomije pokrajinama je upravo rezultat ranije politike Alexandra Rankovica, koji je koristivsi svoj polozaj ugnjetavao Albance na Kosovu.

PArtizanski odredi, jedinice, brigade, korpusi za vrijeme 2 svjetskog rata : https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_postrojba_Narodnooslobodilačke_vojske_i_partizanskih_odreda_Hrvatske

fosilvaso

Elita
Poruka
15.151
Prvo nisam Ustasa, smatram ih umno ogranicenom fasistickom stokom, kao i Cetnike( takodjer i HAndzarovce) nego ti pokusavam predstaviti stvari realno.
ZAsto bi Hrvatska koja je dala najveci broj partizanskih jedinica u 2 svjetskom ratu, pa sama ideja Jugoslovenstva i jeste Hrvatska, jos od Iliriskog pokreta, radila na rusenju Jugoslavije.
ZAr nije logicnije da takva Jugoslavija nije bila u interesu Srbiji, u kojoj citav 2 svjetski rat skoro da nije bilo nikakvog partizanskog otpora, kojom su vladale izdajnicke snage Ljoticevaca, Nedicevaca i cetnici Draze Mijailovica, zbog cega je Tito skoro citav rat proveo u Bosni, jos od kako su ga cetnici 1941 izdali u uzickoj republici,a nudio je cetnicima zajednicku borbu protiv neprijatelja.

Ustav iz 1974 i davanje sire autonomije pokrajinama je upravo rezultat ranije politike Alexandra Rankovica, koji je koristivsi svoj polozaj ugnjetavao Albance na Kosovu.

PArtizanski odredi, jedinice, brigade, korpusi za vrijeme 2 svjetskog rata : https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_postrojba_Narodnooslobodilačke_vojske_i_partizanskih_odreda_Hrvatske
ODLIČNO! Hrvatskoj se PRESTALA sviđati ta prohrvatska Truloslavija kada je Zloba počeo nešto prtljati oko pokrajina!

Zajedničku borbu sa neprijateljem? Draža je tada trebao POBITI tu svu bravarevu ZLOČINAČKU STOKU!

Kakve veze ima položaj Pokrajine na saveznom nivou sa navodnim ugnjetavanjem šiptara? :cepanje:

fosilvaso

Elita
Poruka
15.151
naravno da si pobrkaoo

dražina presuda je donesena u skladu sa tadašnjom sudskom praksom u jugoslaviji a na način kako je sudjeno svim ratnim zločincima u celom svetu
po istom osnovu, po današnjoj sudskoj praksi, mogle bi pasti i presude nacistima u Ninbergu ali niko pametan to ne traži
i ova presuda kojom je poništena presuda draži je donesena samo u sklopu tadašnjih političkih odnosa u srbiji i ništa više

nego reci mi, gde su četnici bili na današnji dan te 1945 godine?

da nisu možda slavili kraj ww2?

ili su bežali u istoj kolini sa fašistima, nacistima, ustašama???

antifašisti u istoj koloni beže sa fašistima :mrgreen:
Ne radi se zato što se u demokratskim zemljama ne može nekome DVA puta SUDITI za istu stvar! Bravarevi su uk*enjali Dražino suđenje, sada neka JEDU VNAGO svoja, rekao bi Šešelj!

fosilvaso

Elita
Poruka
15.151
zato što su dražini četnici ratovali do zadnjeg dana na strani fašista i nacista protiv kojih su se borili titovi partizani i ceo antifašistički svet

......................

UZ NACISTE DO KONAČNOG PORAZA

3. novembra 1944. odmetnuti general Mihailović je preko svog delegata dogovorio sadejstvo sa nemačkom armijom E: „Četnici će pratiti i potpomagati nemačke trupe u njihovom nastupanju do Sarajeva.“ Precizirano je da će u slučaju “predaje Jugoslavije boljševizmu” četnici krenuti sa Nemcima na sever, a ako Saveznici proklamuju samostalnost Jugoslavije, ostaće u Bosni da nastave “borbu protiv Tita.” 11. novembra 1944. Komanda armijske grupe E izveštava da 18.000 četnika sa njima maršira u pravcu Foče, štiteći bokove nemačkim trupama. Tokom proboja, Nemci i četnici bili su izloženi učestalim napadima, kao i intenzivnim dejstvima savezničkog vazduhoplovstva. Ovim se putem iz Srbije u istočnu Bosnu probilo oko 85.000 Nemaca i oko 20.000 četnika

PROBOJ ČETNIKA I NEMACA IZ SRBIJE

Sa slomom Vermahta u Srbiji došlo je i do sloma četnika, koji se sami nisu mogli održati. Proboj četnika i Nemaca ka Bosni počeo je krajem oktobra 1944, jedinim raspoloživim putem koji je vodio kroz Sandžak. Četnički vođa Draža Mihailović se u Bosnu povukao prvi, još u septembru. Njegovu vojsku su dobrim delom činili prinudno mobilisani regruti iz Srbije.

Istovremeno, nestalo je i poslednje nade u američku pomoć. Fiktivni “pukovnik” Mekdauel, koji je savetovao Mihailoviću da se ne bori protiv Nemaca već partizana, konačno je evakuisan iz Jugoslavije 1. novembra 1944. godine. Njegove izjave navodno nisu predstavljale službenu politiku SAD, ali nikada nije odgovarao zbog izgovorenog.
Istaknuo sam ti zašto su četnici morali bežati iz buduće Truloslavije! Saveznici su IZDALI i PRODALI Monarhiju Staljinu, za razliku od Grčke gde su im pomogli da se grčki partizani zatuku i istrebe kao pacovi!

fosilvaso

Elita
Poruka
15.151
Sad se hvataju i ustaskih faslsifikata, koji blam.:per:

Zašto bi to ustaše lagale? A zašto su bravarevi trčali u Beograd oktobra 44-e odmah nakon što je protutnjala C. Armija, a bravar pustio da ustaše po zagrebu i dalje još ŠEST meseci KOLJU i njegove HRVATSKE suborce i simpatizere?
Išli su uređivati travnjake na Dedinju? :rotf: