Црна Гора + Србија неспојиво !

Ако сам ишта слагао или претерао нека ме гром спали !

Црногорци, то малено и поносно илирско племе
вековима покушава да се ослободе бројнијих Словена који дођоше пре 13 векова
и наметнуше им веру и језик.

Ја сам Србин, али поштујем ту њихову жељу,
па и луд види да смо неспојиви !

На жалост, немогућност отвореног непријатељства,
од Црногораца направи подмуклу "српску браћу".

Али на историјску сцену ступи свети Мило,
и ослободи Црногорце досадних Србаља
и Србе насилних Црногораца.

Нека је жив 1000 година.
 
Povlačenje srpske vojske preko Albanije tokom zime 1915/1916. godine omogućila je crnogorska vojska, koja je pružala ključnu odstupnicu.

Najznačajniji doprinos dala je crnogorska Sandžačka vojska koja je, pod komandom serdara Janka Vukotića, vodila presudne borbe na pravcu povlačenja.

Crnogorske trupe su mesecima držale front dug oko 145 km, štiteći pravce koji su iz Crne Gore vodili ka albanskoj obali.

Vrhunac odstupnice odigrao se na Badnji dan i Božić (6. i 7. januara 1916. godine) kod Mojkovca.

Crnogorci su zaustavili nadmoćniju ofanzivu, sprečivši neprijatelja da preseče „mojkovačka vrata“ i uništi srpsku vojsku u povlačenju

Zbog nemilosrdnih borbi i teških zimskih uslova, crnogorska vojska je pretrpela ogromne gubitke i faktički prestala da postoji, ali su njeni vojnici i narod direktno omogućili srpskim trupama da se bezbedno povuku.

Srbija ima za ovo nikada nije bila zahvalna.
 
Povlačenje srpske vojske preko Albanije tokom zime 1915/1916. godine omogućila je crnogorska vojska, koja je pružala ključnu odstupnicu.

Najznačajniji doprinos dala je crnogorska Sandžačka vojska koja je, pod komandom serdara Janka Vukotića, vodila presudne borbe na pravcu povlačenja.

Crnogorske trupe su mesecima držale front dug oko 145 km, štiteći pravce koji su iz Crne Gore vodili ka albanskoj obali.

Vrhunac odstupnice odigrao se na Badnji dan i Božić (6. i 7. januara 1916. godine) kod Mojkovca.

Crnogorci su zaustavili nadmoćniju ofanzivu, sprečivši neprijatelja da preseče „mojkovačka vrata“ i uništi srpsku vojsku u povlačenju

Zbog nemilosrdnih borbi i teških zimskih uslova, crnogorska vojska je pretrpela ogromne gubitke i faktički prestala da postoji, ali su njeni vojnici i narod direktno omogućili srpskim trupama da se bezbedno povuku.

Srbija ima za ovo nikada nije bila zahvalna.

Ја ово први пут чујем, а школован сам човек.
То се код нас не учи нити у народу спомиње.

Зар то није доказ ове моје теме ?

Црногорци хвала вам за све што урадисте у историји за нас,
надам се да смо вам бар мало вратили добрим.

И тек ћемо.

Али тек кад из свог срца избришете љутњу
и престанете са ситним и крупним пакостима.

Нека то буде и кроз 200 година, доћи ћемо вам поново у туризам.
И бићемо добри суседи.
 
Plitki ste..ako vam najobičniji senzacionalistički i klikabilan klip predstavlja razlog da pljujete po srbima onda ste, kao što rekoh, plitki ko plitak potok...

Нису плитки, њихово неподношење Словена је огромно.

Да ли можеш да их осетиш ?
Имаш ли снаге и храбрости за то ?

Много су љути и много се свете на подмукао начин.
Одеш тамо у најбољој намери и - наејбеш !
Као ови српски сватови ...
 
Ја ово први пут чујем, а школован сам човек.
То се код нас не учи нити у народу спомиње.

Pa nisi baš školovan ako nisi čuo za mojkovačku bitku, uči se to i u osnovnoj i u nekim srednjim školama, a i deo je opšte kulture i obrazovanja :D

Da si iole čovek iz naroda, znao bi za izreku:
"Da nije bilo krvavog Božića na Mojkovcu, ne bi bilo ni Vaskrsa na Kajmakčalanu".
 
Pa nisi baš školovan ako nisi čuo za mojkovačku bitku, uči se to i u osnovnoj i u nekim srednjim školama, a i deo je opšte kulture i obrazovanja :D

Da si iole čovek iz naroda, znao bi za izreku:
"Da nije bilo krvavog Božića na Mojkovcu, ne bi bilo ni Vaskrsa na Kajmakčalanu".

Ма имамо ми светлих тренутака и са Немцима,
али знамо ко су нам они, јел' да ?

Ево и од страшних Турака генијални Вучић наведе Ердогана на отварање фабрика по Србији.
То је умео још једино Велики Милош да уради са пашама и везирима ...

Али то не значи да смо браћа, нити да би волели да нам завијају својим акцентом по београдским кафићима !
 
Ако сам ишта слагао или претерао нека ме гром спали !

Црногорци, то малено и поносно илирско племе
вековима покушава да се ослободе бројнијих Словена који дођоше пре 13 векова
и наметнуше им веру и језик.

Ја сам Србин, али поштујем ту њихову жељу,
па и луд види да смо неспојиви !

На жалост, немогућност отвореног непријатељства,
од Црногораца направи подмуклу "српску браћу".

Али на историјску сцену ступи свети Мило,
и ослободи Црногорце досадних Србаља
и Србе насилних Црногораца.

Нека је жив 1000 година.

1000009112.jpg

1000009113.jpg

1000009114.jpg
 
Naprednjaci dobili nalog od vrha da rade na zavadi dva oka u glavi.
Džaba mu, samo ona bena Knežević se odazvao čak i Mandić ga izgleda kulira.
Jbg hoće ljudi EU pasoš, srpstvo može kasnije.

Srbovaće posle iz kafića na Vračara u stilu : A jado, a ti moraš na granici čekati...a? ;)
 
Ти си први и најпрвији Србин који не зна за Мојковачку битку.

Јеси ли био ђак или ћак?

Ја сам Марсовац и веруј ми
и одатле се види шта не иде једно с другим.

Творац је међутим тако конципирао живи свет, да мора мешање.
Ако је твој ред да помешаш крв са њима, само изволи.

Свако треба да проба ...
Неко и више пута !
 
Ако сам ишта слагао или претерао нека ме гром спали !

Црногорци, то малено и поносно илирско племе
вековима покушава да се ослободе бројнијих Словена који дођоше пре 13 векова
и наметнуше им веру и језик.

Ја сам Србин, али поштујем ту њихову жељу,
па и луд види да смо неспојиви !

На жалост, немогућност отвореног непријатељства,
од Црногораца направи подмуклу "српску браћу".

Али на историјску сцену ступи свети Мило,
и ослободи Црногорце досадних Србаља
и Србе насилних Црногораца.

Нека је жив 1000 година.

Toliko su ilirsko pleme da su im kultura i genetika najviše slovenske :mrgreen:

Patetični wannabe Albanci, ništa više od toga...
 
Ја сам Марсовац и веруј ми
и одатле се види шта не иде једно с другим.
Како не иде? Ми смо два ока у глави.

Знаш оно кад уместо у Грчку, одеш на море у Црну Гору, иако је однос плаћеног и добијеног несразмеран, али осећаш се као међу својима, док си у Грчкој ипак у туђем свијету.
 
Ако сам ишта слагао или претерао нека ме гром спали !

Црногорци, то малено и поносно илирско племе
вековима покушава да се ослободе бројнијих Словена који дођоше пре 13 векова
и наметнуше им веру и језик.

Ја сам Србин, али поштујем ту њихову жељу,
па и луд види да смо неспојиви !

На жалост, немогућност отвореног непријатељства,
од Црногораца направи подмуклу "српску браћу".

Али на историјску сцену ступи свети Мило,
и ослободи Црногорце досадних Србаља
и Србе насилних Црногораца.

Нека је жив 1000 година.
Коју веру им наметнуше Словени?
 
Како не иде? Ми смо два ока у глави.

Знаш оно кад уместо у Грчку, одеш на море у Црну Гору, иако је однос плаћеног и добијеног несразмеран, али осећаш се као међу својима, док си у Грчкој ипак у туђем свијету.

То је та навлака !
Црногорци те навуку да се опустиш, а онда - пљас !

У најбољем случају по џепу ...
 
То је та навлака !
Црногорци те навуку да се опустиш, а онда - пљас !

У најбољем случају по џепу ...

Досадан си, бре.

То пишеш само зато што се Вучићу не иде у Тиват јер је на међународним скуповима црна овца.

Он функционише само кад су билатерални састанци, један на један. У великим скуповима га сви избегавају, како да смрди.

Али, Вон Дер Лајен му наредила да мора да иде, па ће да иде.
 

Back
Top