Crna Gora, Severna Makedonija i Bugarska zabranile prelet aviona Lavrova?

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.565
Te zemlje ne bi imale nikakvu štetu od preleta aviona koji vozi ruske diplomate u neku treću zemlju. Kao što sam pomenuo malopre, čak ni Amerikanci ne zabranjuju diplomatama da dođu u sedište UN, dok ove budale glume ludilo.
Imale bi štetu jer su ovo sasvim sigurno uradile po diktatu a manje im se isplati da ulaze u sukob sa onima koji su im to naredili nego sa Rusijom.
Nego, nije to problem na koji sam ukazao. Ti, na primer, sebe verovatno smatraš liberalnim i progresivnim ljudskim bićem. Kako pomiriš tako nešto sa odbranom anticivilizacijske odluke poput ove?
Pa nema u politici sentimentalnosti. I bombardovanje SRJ je bila anticivilizacijska odluka pa su okolne zemlje odobrile NATO avionima prelet preko njihovih teritorija. Jednostavno, svako gleda da prođe sa što manje štete po sebe a ne da li je to što mora da uradi civilizacijski ili ne.

veliki krang

Legenda
Banovan
Poruka
69.324
Imale bi štetu jer su ovo sasvim sigurno uradile po diktatu a manje im se isplati da ulaze u sukob sa onima koji su im to naredili nego sa Rusijom.

Pa nema u politici sentimentalnosti. I bombardovanje SRJ je bila anticivilizacijska odluka pa su okolne zemlje odobrile NATO avionima prelet preko njihovih teritorija. Jednostavno, svako gleda da prođe sa što manje štete po sebe a ne da li je to što mora da uradi civilizacijski ili ne.

Nisam uopšte o tome pričao, nego sam pitao za tvoj lični stav. Dakle, deluje mi da se ti raduješ ovakvoj odluci, kako ako sebe smatraš liberalnom osobom? Uzgred, ko diktira? Amerikanci kojima samima tako nešto ne pada na pamet?

Adriana Lima

Queen
Poruka
15.150
Ја бих волела да колеге форумаши, који се веселе недоласку Лаврова, објасне своје весеље?
Budale, onom nato ludaku Obami hteli nobelovu nagradu za mir da daju a vodio pet ratova a rusu bi da zabrane da putuje avionom.

ne budi naivna

secas li se aviona koji su rusiji oborili turci?

jel bilo * sad su nagrabusili* ? jel neko nagrabusio ?
Nije Lavrov pilot

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.565
Nisam uopšte o tome pričao, nego sam pitao za tvoj lični stav. Dakle, deluje mi da se ti raduješ ovakvoj odluci, kako ako sebe smatraš liberalnom osobom? Uzgred, ko diktira? Amerikanci kojima samima tako nešto ne pada na pamet?
Moj stav, kao što sam odgovorio SURbel na drugoj temi, je da se već 30 godina kladimo na pogrešnog konja. Nadamo se da Rusija može da nam pomogne da vratimo Kosovo, ako ne sada a ono barem za neku deceniju kad dovoljno ojača, neki veruju da je moguće da Srbija postane deo Rusije, sanjaju kako će to da dovede do ekonomskog prosperiteta zbog jeftinijeg gasa, onaj neki pukovnik pre neki dan kaže ''ruski specijalci stižu u Srbiju'' itd.

Realnost je da nema ništa od toga. Da sam ja odlučivao, Srbija bi ušla u EU i NATO i pre 1990. i danas bi njena spoljna politika bila neka mešavina češke, slovačke, poljske i mađarske politike. Takav bi nam otprilike bio i standard. Što se tiče Lavrova, ako Amerikanci kažu ''Ne puštaj da ne bi imao problema'', ne bih ga pustio.

Poslednja izmena od moderatora:

Adriana Lima

Queen
Poruka
15.150
Образложи.
Србија ка ЕУ, шта то значи, да не смемо да имамо контакт ни са ким осим са ЕУ?

Да, ако ће тако 'проћи са мање штете по себе'. :mrgreen:
Meni je ova prica glupa, sta ima da leti preko cg i ovih banana drzava. Zar ne leti preko Madjarske?
Bilo mi glupo da uopste dolazi, zemlja u ratu. Ovi ovde nato zaljubljenici su gluplji od glupih novinara

Poslednja izmena od moderatora:

veliki krang

Legenda
Banovan
Poruka
69.324
Moj stav, kao što sam odgovorio SURbel na drugoj temi, je da se već 30 godina kladimo na pogrešnog konja. Nadamo se da Rusija može da nam pomogne da vratimo Kosovo, ako ne sada a ono barem za neku deceniju kad dovoljno ojača, neki veruju da je moguće da Srbija postane deo Rusije, sanjaju kako će to da dovede do ekonomskog prosperiteta zbog jeftinijeg gasa, onaj neki pukovnik pre neki dan kaže ''ruski specijalci stižu u Srbiju'' itd.

Realnost je da nema ništa od toga. Da sam ja odlučivao, Srbija bi ušla u EU i NATO i pre 1990. i danas bi njena spoljna politika bila neka mešavina češke, slovačke, poljske i mađarske politike. Takav bi nam otprilike bio i standard. Što se tiče Lavrova, ako Amerikanci kažu ''Ne puštaj da ne bi imao problema'', ne bih ga pustio.

Izbegavaš odgovor, jer sam te pitao za tvoj stav, nevezano za spoljne okolnosti. Dakle, da li bi zabranio prelet Rusima ili uopšte dolazak, a pod pretpostavkom da nema baš nikakvih negativnih posledica ukoliko odlučiš suprotno?

SURbel

Buduća legenda
Poruka
35.507

Zini da ti se ispišam u usta.
Апсолутно се слажем са болдованим, само што се ми све то време кладимо на Запад.

Зато и пролазимо к'о бос по трњу.

Poslednja izmena:

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.565
Izbegavaš odgovor, jer sam te pitao za tvoj stav, nevezano za spoljne okolnosti. Dakle, da li bi zabranio prelet Rusima ili uopšte dolazak, a pod pretpostavkom da nema baš nikakvih negativnih posledica ukoliko odlučiš suprotno?
Ne izbegavam, rekao sam ti, mene kao nekoga ko rukovodi zemljom ne bi interesovalo da li je civilizacijski ili anticivilizacijski uraditi nešto, sve dok je to u interesu moje zemlje. A tako su postupile i ove tri zemlje koje su ovo uradile. Da nema nikakvih negativnih posledica, pa ni pogoršanje odnosa sa EU i SAD, od kojih CG, MKD i BG žive, verovatno ne bi uradile ovo, kao što ne bih ni ja. Ali da me pozovu iz Brisela ili Vašingtona i kažu ''Zabrani prelet Lavrovu ili će životni standard u tvojoj zemlji u narednih godinu dana da opadne za 20%'', ne bih razmišljao ni sekunda.

Inače, ti si me pre neki dan ubeđivao da Zapad neće ništa da uradi povodom odbijanja Srbije da uvodi sankcije Rusiji, jer su se stvari mnogo promenile od 90ih, a ja sam tvrdio da je Zapad još moćniji nego tada i da je ovaj rat demonstracija sile SAD, jel tako? Evo, ovo ti je upravo dokaz mojih tvrdnji. Prvi put se dešava da ruski zvaničnik ne može da dođe u Srbiju jer mu je zabranjeno.

veliki krang

Legenda
Banovan
Poruka
69.324
Ne izbegavam, rekao sam ti, mene kao nekoga ko rukovodi zemljom ne bi interesovalo da li je civilizacijski ili anticivilizacijski uraditi nešto, sve dok je to u interesu moje zemlje. A tako su postupile i ove tri zemlje koje su ovo uradile. Da nema nikakvih negativnih posledica, pa ni pogoršanje odnosa sa EU i SAD, od kojih CG, MKD i BG žive, verovatno ne bi uradile ovo, kao što ne bih ni ja. Ali da me pozovu iz Brisela ili Vašingtona i kažu ''Zabrani prelet Lavrovu ili će životni standard u tvojoj zemlji u narednih godinu dana da opadne za 20%'', ne bih razmišljao ni sekunda.

Inače, ti si me pre neki dan ubeđivao da Zapad neće ništa da uradi povodom odbijanja Srbije da uvodi sankcije Rusiji, jer su se stvari mnogo promenile od 90ih, a ja sam tvrdio da je Zapad još moćniji nego tada i da je ovaj rat demonstracija sile SAD, jel tako? Evo, ovo ti je upravo dokaz mojih tvrdnji. Prvi put se dešava da ruski zvaničnik ne može da dođe u Srbiju jer mu je zabranjeno.

Ovo je upravo dokaz nemoći. Diplomatski letovi su izuzeti iz svih mogućih scenarija, tako da je ovo čista slabost pre svega Amerikanaca, koji se čak ne usuđuju ni da istupe javno po tom pitanju (naravno, imaju prilike isto da urade i kada je reč o putovanjima ruske misije u Njujork, samo što sami tako nešto ne rade), već podmeću boraniju. Nisu čak ni mogli da utiču na ovaj povodljivi režim ne samo da uvede sankcije Rusima, nego ni da otkaže posetu Lavrova, ili da je ne zakazuje u prvi mah. Tako da je ovo jadno sa njihove strane, ali neka to tumači kako već ko hoće.

MJK

Veoma poznat
Poruka
14.627
Najjavljena poseta Lavrova sa racunom za gas koji bi Srbija trebala da plati za ugovorene kolicine gasa izgleda da ce biti sprecena. Danas se pojavila informacija da su 3 zemlje susedi Srbije zabranile prelet .Preostale zemlje sa kojima se Srbija granici su Bih ,Hrvatska,Albanija Rumunija i Madjarska .Ako iskljucimo Madjare jer se granice sa Ukrajinom i to zapadnom nema sanse tuda da prodje,isto vazi za Rumune ,Hrvate znamo ,Bih je zatvorena zemlja jedino je Albanija moguca ruta i to ako im Nato dozvoli . Verovatno nece . Ako se nekako desi da dodje znaci da je proradila diplomatija i da ga je Nato propustio. Sada one reci predsednika da nam se nece dopasti sve njegove odluke polako dobijaju smisao.

https://www.novosti.rs/vesti/politi...garska-zabranile-prelet-vucic-sutra-harcenkom
seruuuuuuuuuuuuu se na Ruse ruske pizdeeeeeeeeeeeeee utekli iz CG sto nisu kasirali CG prije 2017

iig

Elita
Poruka
19.141

samo čekajte ono što vam se sprema...erdogan i orban vrlo dobro znaju kojim putem do cilja mogu doći a on nije ni lak niti bez rizika a vodi preko rusije i rušenja međunarodnog poretka koji za osnovu ima rezultate ratova u 20 vijeku i njegovo urušavanje vodi do ekspanzije turske na balkan i rušenja triatlonskog sporazuma...

veliki krang

Legenda
Banovan
Poruka
69.324
Procitao sam malopre izjavu Sergeja Lavrova,gde kaze da niko ne moze da posvadja Srbiju i Rusiju! 10 JUNA dolazi Solc . Sprema se bitka za Srbiju,Bogu hvala ne oruzijem vec dogovorom. Kojim ce putem Srbija dalje.da li moraju da se poruse svi mostovi? Da li je Rusija totalno izolovana od Srbije?

Bitka za Srbiju... Kako li tebi uopšte na pamet padaju ovakve stvari?

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.565
samo čekajte ono što vam se sprema...erdogan i orban vrlo dobro znaju kojim putem do cilja mogu doći a on nije ni lak niti bez rizika a vodi preko rusije i rušenja međunarodnog poretka koji za osnovu ima rezultate ratova u 20 vijeku i njegovo urušavanje vodi do ekspanzije turske na balkan i rušenja triatlonskog sporazuma...
:hahaha1: :hahaha1::hahaha1:

Humor level: Slavenska

Ubogi bošnjo

Slavenska

Domaćin
Poruka
3.035
Najjavljena poseta Lavrova sa racunom za gas koji bi Srbija trebala da plati za ugovorene kolicine gasa izgleda da ce biti sprecena. Danas se pojavila informacija da su 3 zemlje susedi Srbije zabranile prelet .Preostale zemlje sa kojima se Srbija granici su Bih ,Hrvatska,Albanija Rumunija i Madjarska .Ako iskljucimo Madjare jer se granice sa Ukrajinom i to zapadnom nema sanse tuda da prodje,isto vazi za Rumune ,Hrvate znamo ,Bih je zatvorena zemlja jedino je Albanija moguca ruta i to ako im Nato dozvoli . Verovatno nece . Ako se nekako desi da dodje znaci da je proradila diplomatija i da ga je Nato propustio. Sada one reci predsednika da nam se nece dopasti sve njegove odluke polako dobijaju smisao.

https://www.novosti.rs/vesti/politi...garska-zabranile-prelet-vucic-sutra-harcenkom

Запад одређују ко нам може доћи у госте и то није слобода .

zemunski kej

Elita
Poruka
18.592
Nalupao si se gluposti za medalju. Napisem da moze da dodje samo u podmornici Dunavom ili da probuse zemlju pa odozdole. Nema okolo sve Nato zemlje .Najvise sto moze da se uradi je da se kaze braco Rusi izdrzali smo dok smo mogli ali sta da se radi kud svi Turci tu i mali Mujo!
[ Izvor: N1 ]

07. 06. 2022.10:1145

Lavrov je mogao da podmornicom dođe u Beograd​

"Mi smo u projektu zablesivanja svih ljudi, ali mora da postoje granice dokle to ima smisla", rekao je rok kritičar Petar Peca Popović gostujući na N1. On šaljivo kaže da je ruski šef diplomatije Sergej Lavrov "mogao da dođe da je hteo - podmornicom uz Dunav". "Ovako, mi smo profitirali jer smo izbegli novu satanizaciju, a Lavrov je dobio saznanje da je ceo svet protiv njega", rekao je on.

Samo da primetim da se cita Krstarica forum,,ovo je napisano 5 a ovaj se ogasio sa identicnom idejom 7. Da li je popularni Peca jedan od nas na ovom forumu? Pod nekim svojim nickom?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.