Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

Pa zar nisi ukapirao da turizamcg radi i zivi od turizma i da ovaj forum koristi za propagiranje CG ne birajuci reci hvali i za ono sto nije za pohvalu. Citajuci njegove propagandne postove , dodje mi da se odmah spakujem i krenem put CG, ali ja sam tamo bio i moji bliznji i vise mi ne pada na pamet da nasedam na slatke reci onih koji misle da je dovoljno sto im je bog dao more i da od toga mogu da se zarade lepe pare. Morace ipak nauciti (iako su Crnogorci) da nesto i urade.:ok::ok::rtfm::rtfm::ok::rtfm:

Dragi Sava, mislim da ti nisi ipak čitao moje "slatkorječive" postove u kojima ja "ne biram riječi hvale". Ja mislim da sam, pored turista - ovdje najveći kritičar našeg turizma i ponude - a to ti čak i Jerotije i još neki ljudi mogu potvrditi koji ovdje dolaze redovno - tako da - mislim da si pogriješio adresu. Ovaj forum je pokrenut da pomogne turistima koji žele da dođu u CG i upozori ih na sve mane ali i prednosti naše ponude. Mana, na žalost u ovom trenutku ima više (posebno u špicu sezone), ali ima i stvari koje je moguće naći jedino u Crnoj Gori baš zbog toga što je ona prilično mala i sve je dostupno u kratkom vremenskom roku. Na turistma je da odluče i izmjere svoje odnose novac/želje/rizici i donesu odluku hoće li ići u grčku, tursku, bangladeš ili crnu goru....

A ovo je bio odgovor na pitanje: KOLIKO KOŠTA OBIČAN PREGLED u Crnoj Gori - i ja napisah koliko košta - a i da poželim da nikome ko dođe u Cg (ili bilo gdje drugo) - ne zatreba...

pozzz turizamcg
 
Poslednja izmena:
I da dodam Sava na onaj tvoj post o srčanom udaru - hvala Bogu što se nije završio tragično:

Boravak u bolnici se plaća u svakoj zemlji, i troškove boravka obično snosi matična država (odnosno, osiguranje koje plaćate).

10 dana u bolnici KOŠTA, posebno kod tako teških bolesti - i sasvim je normalno da i građani CG plaćaju takve usluge u Beogradu, Novom Sadu itd i sve te troškove snosi država Crna Gora. Iskreno, ne znam čemu tolika drama i zbog čega ti je bila potrebna veza??? - jer vaše socijalno je dužno da refundira troškove liječenja, mada, nisam baš upućen u to kako je ta stvar organizovana u Srbiji i na koji način država Srbija štiti svoje građane koji odlaze u strane zemlje, al naše socijalno takve stvari isplaćuje.

No, da podsjetim - pitanje koje je ovdje bilo aktuelno je koliko košta običan pregled u domu zdravlja (tipa: reci šta te boli, zavrni majicu, diši duboko, reci AAAA - odlično, evo vam uputu i javite se na šalteru medicinskoj sestri da vam pečatira recept) - košta od 2 do 5 eur, gotovo da mogu da tvrdim maksimalno.

U privatnim ordinacijama je od 15 do 20 - samo pregled. Intervencije koštaju po tarifi kojom je to predviđeno, kao npr u vašem slučaju.

Da napomenem i to da je pružanje prve pomoći u Urgentim centrima u Crnoj Gori - besplatno (kao npr, kad ljudi polome glavu neopreznim skokovima u vodu ili slično).

Liječenje i rehabilitacija, to je nešto drugo i ja o tome stvarno pojma nemam - ali znam da je bolje da su te prebacili u Beograd da tamo ležiš nego u Crnu Goru, jer je naše zdravstvo - dno dna i moj ti je savjet da napraviš dodatne preglede u Srbiji - da ne ostanemo bez tebe na ovom forumu :).

turizamcg
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak je istina o restrikcijama

Postoji najava da će biti moguće restrikcije ukoliko u jednom periodu sezone ne budu izmireni svi dugovi koje hoteli imaju. Ovu izjavu je dao direktor EPCG - prije desetak dana, i zamalo nije bio linčovan od strane svih u Crnoj Gori - ali - oni koji su pažljivo slušali, ova izjava se odnosila na HOTELE KOJI DUGUJU PARE. Istina je da će takvi hoteli biti u kolapsu ako ne izmire neke dugove - i turisti će da nastradaju u njima - ali generalno, restrikcija neće biti.

A što se tiče ove izjave koju je dao prijatelj od torentea ili ko li je već.. ona 99% nije tačna, jer u junu mjesecu nigdje u elektro-sistemu nije bilo većih ispada od 2 sata - tako da je izjava da od 10 nisu imali 3 dana struje nije istinita.

Ako su bili u maju, moguce je da je izjava bila tačna, ali to je bilo moguće u Bečićima ili na nekom djelu obale gdje su vršeni intezivni radovi - dakle - ne zato što je bila restrikcija, već zato što su izvođeni radovi i morali su kidati struju zbog premošćavanja u vodovnodnoj mrežil čiji radovi su tada finiširani.

Dakle, ljudi dođite biće struje, a ako ne bude biće svijeća :):):)

turizamcg
 
I da dodam Sava na onaj tvoj post o srčanom udaru - hvala Bogu što se nije završio tragično:

Boravak u bolnici se plaća u svakoj zemlji, i troškove boravka obično snosi matična država (odnosno, osiguranje koje plaćate).

10 dana u bolnici KOŠTA, posebno kod tako teških bolesti - i sasvim je normalno da i građani CG plaćaju takve usluge u Beogradu, Novom Sadu itd i sve te troškove snosi država Crna Gora. Iskreno, ne znam čemu tolika drama i zbog čega ti je bila potrebna veza??? - jer vaše socijalno je dužno da refundira troškove liječenja, mada, nisam baš upućen u to kako je ta stvar organizovana u Srbiji i na koji način država Srbija štiti svoje građane koji odlaze u strane zemlje, al naše socijalno takve stvari isplaćuje.

No, da podsjetim - pitanje koje je ovdje bilo aktuelno je koliko košta običan pregled u domu zdravlja (tipa: reci šta te boli, zavrni majicu, diši duboko, reci AAAA - odlično, evo vam uputu i javite se na šalteru medicinskoj sestri da vam pečatira recept) - košta od 2 do 5 eur, gotovo da mogu da tvrdim maksimalno.

U privatnim ordinacijama je od 15 do 20 - samo pregled. Intervencije koštaju po tarifi kojom je to predviđeno, kao npr u vašem slučaju.

Da napomenem i to da je pružanje prve pomoći u Urgentim centrima u Crnoj Gori - besplatno (kao npr, kad ljudi polome glavu neopreznim skokovima u vodu ili slično).

Liječenje i rehabilitacija, to je nešto drugo i ja o tome stvarno pojma nemam - ali znam da je bolje da su te prebacili u Beograd da tamo ležiš nego u Crnu Goru, jer je naše zdravstvo - dno dna i moj ti je savjet da napraviš dodatne preglede u Srbiji - da ne ostanemo bez tebe na ovom forumu :).

turizamcg

Dragi turizmacg, ja u mom postu nisam kritikovao zdravstvo u CG. samo sam izneo svoje iskustvo od zadnjeg boravka u CG. O osoblju u Baru i doktorki Vanji mogu da kazem samo reci pohvake. Ja sam proveo 10 dana na kardiologiji i bio sam odusevljen ljubaznoscu sestara koje su me negovale. Prvo sam zahvalan sto sam uopste ziv. Inace svestan sam da sve drzave (pa i Srbija i Crna Gora) imaju drugi cenovnik za strane drzavljane(naravno skuplji)
Strucne analice sam, naravno, uradio u Srbiji i posle toga uradio cetvorostruki baj pas i sada se osecam super. Nemoj za mene da brines. Bicu i dalje na forumu.
Veza mi je trebala da bi me pustili da idem kuci bez placanja racuna a moje socijalno je troskove nadokladilo direktno bolnici u Baru (obicno prvo platis lecenje a onda juris svoje socojalno da ti prizna troskove i refundira ih).:heart::heart::heart:
 
Pa vidis da je lik izgleda placen da promovise CG turizam ovde. Toliko im je dogorelo kad i time moraju da se bave.

:) ovo je forumska tema stara 3 i po godine i pokrenuta je u vrijeme kada je crnogorska obala bila prebukirana. Ovdje ne promovišemo turizam CG, već razgovaramo na temu informacija o tome šta se dešava u CG, a moj osnovni motiv zbog kojeg sam ovdje je promocija Turističkog servisa CG, koji ima za cilj da turistima koji su riješili da dođu u CG pomognu da dobiju prave informacije kako bi bili što sigurniji u svoj izbor još dok su zavaljeni u svojim (sigurnim) kućnim foteljama i stolicama.

Sa druge strane, od konkretne pomoći - istina je da nema bolje promocije - tako da si donekle u pravu.

Javi se slobodno ako ti nešto bude trebalo kada budeš dolazio u CG :)

pozz turizamcg
 
poruka za turizamcg
Vidim da si upucen u raznorazne stvari a mene interesuje sta predlazes za HN/koji hotel,privatni smestaj i sl./Ovo mi je prvi post pa ne znam da li sam na pravom mestu??!!

Ćao Oljenka... dosta zavisi od tvojih ličnih afiniteta, tj... šta tačno želiš, očekuješ, kakvu vrstu smještaja tražiš i za koliko novca... Na osnovu tih informacija, mogu ti preporučiti konkretne ideje.

Ove godine su cijene znatno niže kod nas na moru, tako da ima zaista dobrog smještaja po dobrim cijenama.

No, u svakom slučaju - evo par preporuka:

Ako želiš luksuz i nešto što je na vrhu ponude, onda je preporuka broj jedan vila našeg trenera vaterpolo prezentacije, gdina Petra Porobića. Pogledajte je na adresi:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-341-PS&lang=1

Ako želite da budete na samoj obali, uz umjerene cijene i normalan smještaj, onda je ovo sledeća preporuka:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-443-PS&lang=1

Kuca koja nije na obali, oko 10 min ima do plaze - ali je smjestaj odlican a domacica jos bolja! - onda je ovo preporuka broj jedan u Herceg Novom:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-403-PS&lang=1

Ako vam trebaju sobe, povoljne i ciste, na finom mjestu u Igalu kod jednog divnog starijeg bracnog para - dakle, nista specijalno, ali veoma cisto, povoljno i sa lijepom terasom - onda je ovo preporuka:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-349-PS&lang=1

Ako pored ljetovanja, zelite poznanstvo sa lokalnim "Bosovima", onda je ovo kuca za vas :):):)

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-336-PS&lang=1

Eto.. nadam se da smo vam barem malo pomogli, a vi pogledajte i ostale ponude.

turizamcg
 
Manje poznato turistima, je da Crna Gora svoj epitet "ekoloska drzava" ima, manje vise zbog svog centralnog i sjevernog dijela, o kome turisti gotovo nista, ili vrlo malo znaju. Ali, gotovo svjetski fenomen (izuzev Novog Zelanda) je da se na tako malom prostoru nalazi bukvalno sve sto priroda moze ponuditi: more, kanjoni, jezera, stepe, pustinja, pecine, rijeke, planine, šume... Evo par fotki iz privatne kolekcije sa planinarenja koje organizujemo svake nedelje, sa cijenom od 5 do 10 eur po osobi!

Crnogorski Alpi - pogled na Durmitor i Bobotov kuk (najvisočiji vrh Crne Gore) iz jednog relativno nepozonatog kraja - Kruševice, koja je gotovo fantastično čista i nedirnuta priroda, sa preljubaznim i sada već rijektim pastirima koji će vas poslužiti dobrim domaćim hljebom, sirom i kiselim mlijekom. Cijena izleta sa prevozom po osobi 10 eur. Pješačka tura.
DSC_5166-1.jpg


Krnovo, jedinstvena prerija, u srcu Crne Gore - mjesto na kome će te uživati u beskrajnoj livadi, brežuljcima, učenju letenja na paraglajderima i u druženju sa konjima koji slobodno pasu svuda naokolo. Cijena izleta sa prevozom 10 eur. Pješačka tura
DSC_5327-1.jpg


Čuli ste za Taru? Čuli ste za Moraču?... A da li ste čuli za Bijelu? Komarnicu? Malu Rijeku? - nekoliko fantastičnih kanjona, gotovo nepoznatih, sa potpuno pitkom vodom od izvorišta do ušća, sa neopisivom prirodom. Na slici, vodopadi Bijele - sa kristalno čistim bazenom za najhrabrije kupače (temperatura vode oko 6 stepeni!). Cijena izleta sa prevozom 10 eur. Pješačka tura.
DSC_5438-1.jpg


Pogled na Kotor i Boku, na jedan potpuno nov način. Susret sa orlovima je neizbježan. Staza je veoma divlja, gotovo nestvarna, strma ali dosta dobro obezbjeđena. Nije za plašljive. Uspon od 1100 metara nadmorske visine sa pogledom od koga zastaje dah. Srednje teška pješačka tura, cijena 10 eur sa prevozom.
DSC_1526-1.jpg
 
U srcu crnogorske divljine - gornji kanjon rijeke Komarnice. Priroda od koje zastaje dah, ali - sa druge strane, nevjerovatno laka pješačka tura u kojoj mogu učestvovati i djeca. Rijeka je potpuno čista, pitka - nestvarna.
DSC_0998-1.jpg


Na istoj turi se nalazi vodopad "skakavica", koji je na žalost moguće vidjeti samo do početka juna. Veličanstvena buka i pad od nekih 60 metara..
DSC_1103-1.jpg


Vodopadi rijeke Cijevne, nadomak Podgorice. Besplatno kupalište, atrakcija za djecu i odrasle. Omiljeno izletište Podgoričana. Prirodni i potpuno čisti bazeni riječne vode idealni za plivanje, uživanje, druženje i odmor.
DSCF4764-1.jpg


Skoro nepoznata višestoljetna kestenova šuma, čak i za turiste kojima je Boka Kotorska omiljena destinacija. Nalazi se u gronjem Stolivu, neopisiv doživljaj za šetnju i posmatranje Boke iz visine. U oktobru mjesecu se ovdje održava festival u čast kestena - jedna fešta koja iz godine u godinu ima sve više posjetilaca.
DSCF4625-1.jpg


Krstarenje Skadarskim Jezerom, uz gostovanje u restoranu do kojeg se može doći isključivo brodom, organizovan ručak sa 100% domaćom hranom (riba iz jezera, domaći kozji sir, maslina, crno vino, sezonske salate) - sve je švedski sto i sve to za 20 eur!!!
DSC_2800-1.jpg



eto.. ovo je samo kratak pregled - a toga ima toliko da se plašim da će da me urednici isključe ako nastavim sa fotografijama :):):)

turizamcg
 
Sledeći put očekujem i Jablan jezero (ako u kadar "uhvatiš" i divokozu,skidam kapu):-)

:):) još nisam bio na toj turi moram da priznam... a inače - pravili smo spisak svih destinacija koje se mogu obići u cg, i za jednodnevne kombinacije i nedeljni izlet (svake nedelje idemo, osim kad je baš baš ružno vrijeme - tokom cijele godine) - trebaće nam oko 4.5 godine!!! :):):)

turizamcg
 
Ja sam jos jedna od nezadovoljnih turista koja se zaklela da u Crnu Goru vise nece ici. Crnogorci kao da se takmice ko ce vise para da uzme a nedaj Boze da dobijes neku uslugu za to sto si platio. Isla sam tri godine zaredom u nadi da ce biti bolje i da se ne bih maltretirala sa dobijanjem vize za neko drugo letovaliste. Svaki put je bilo sve gore.To letovanje je ispalo vece maltretiranje nego red ispred ambasade.
Prvi kontakt dobrodoslice na granici sa Bosnom je bio uzasan. Iskompleksirani i odvratni carinici su se bas potrudili da ostave prvi utisak na sve nas sa srpskim tablama. Tri sata smo cekali na temperaturi od plus 37 stepeni na granicnom prelazu jer gospoda nisu sposobna da lepe nalepnicu za eko taksu brze.Inace ta taksa bi trebala da vazi 1 godinu. Medjutim, mi smo isli oko 25 jula a taksa je vazila do 5 juna ove godine. Valjda se boje da im neko ne udje 2 puta u zemlju a plati samo jednom!
Jos jedna situacija za pamcenje ulaz na planinu Lovcen. Stoji neki baja u nizem delu planine i pored drvene rampe naplacuje ulaz. Veli on >udjite lijepo je, vrijedi platiti ulaz i vidjeti ovu ljepotu! Ajde da vidimo i to cudo. U istinu stvarno je lepo.Kad smo stigli na vrh drugi baja prepreci put i kaze <ne mozete dalje bez ulaznice, placa se. Ja mu odgovorim da smo vec jednom platili ulaz . kaze on< ta ulaznica vazi samo dovde, dalje se opet placa!!! :think: Sva sreca pa izlaz nisu naplacivali. Verovatno se toga nisu jos setili.
Svratimo mi i do Kotora. Cene u tvrdjavi na nivou. Ne smem ni da pomislim da sednem tamo na pice ili da nesto slucajno kupim. Ode odmah cela plata za to zadovoljstvo. Vidim puno nekih stranaca sa onih prelepih jahti koje su tu usidrene. Zadjem uu jednu od sporednih ulica tvrdjave kad tamo razbacano djubre po ulici, crknuti mis u fazi raspadanja i 7/8 macaka koje obigravaju oko toga. Toliko o higijeni tako luksuznog mesta! Drago mi je da nisam popila ono skupoceno pice.
Uglavnom je ceo odmor prosao u ovakvim detaljima ali da vas ne gnjavim previse. Mislim da ste shvatili poentu. CRNA GORO ZBOGOM, NEZNAM DA LI SI CRNJA ILI GORA!!!
 
Evo, našao sam link ka Jablan Jezeru..
http://www.treknature.com/gallery/photo29983.htm

No, moj favorit ledničkog planinskog jezera (koji je za 99% turista poptuno nepoznat) a nalazi se u fantastičnom planinsko-stočarskom kraju Kučke krajine i masiva Kučki Komovi je Bukumirsko jezero. Pravi biser prirode... Mogu da se usudim da je ovaj kraj ako ne ljepši od Durmitora - a ono sasvim u njegovoj ravni - ali za razliku od Durmitora - totalno neposjećen i nepoznat osim od planinara i planinarskih klubova iako je veoma dostupan, i ima puteve, struju...

http://www.panoramio.com/photo/5767955

pozdrav,
turizamcg
 
Slika jezera na ovom linku na žalost ne prikazuje ni jedan delić njegove lepote koja se doživi na licu mesta:-(Da ne piše o kom se jezeru radi nikada ga ne bih prepoznala.Svakako preporučujem da ga obiđete u jednom od narednih izleta,i to putem preko Štuoca!"Momčilov grad" je ponovo aktuelan (od prošlog leta) i pogled sa njegove terase je FENOMENALAN!Ja na žalost ne znam kako se postavljaju slike inače bih rado to podelila sa vama:-)
 
Slika jezera na ovom linku na žalost ne prikazuje ni jedan delić njegove lepote koja se doživi na licu mesta:-(Da ne piše o kom se jezeru radi nikada ga ne bih prepoznala.Svakako preporučujem da ga obiđete u jednom od narednih izleta,i to putem preko Štuoca!"Momčilov grad" je ponovo aktuelan (od prošlog leta) i pogled sa njegove terase je FENOMENALAN!Ja na žalost ne znam kako se postavljaju slike inače bih rado to podelila sa vama:-)

Ove godine imamo u krajem jula i pocetkom avgusta planinarenje na Durmitoru... obici cemo sva jezera tako da... nadam se i ovom :)
 
Nadam se da si shvatio-la da sam realan u komentarima i o dobrom i o losem o CG ?

Skroz! Uglavnom smo i pričali o moru koje je zadnjih godina (od ratova devedestih) u totalnom haosu... proći će još vremena dok to ne dođe na svoje, ali iskreno - nisam ti nešto previše opterećen sa time.

Sa druge strane, srednji dio CG i sjeverni.. ostavlja bez daha. Mentalitet naroda je drugačiji, još uvijek neiskvaren turističkim prihodima (osim na Žabljaku) - i uz malo bolju informasanost - čovjek može da se odmori kao nikada u životu.

No, prirodni resursi su stvar budućnosti u turizmu... za sada je more još uvijek broj jedan.

poz i hvala na svim kritikama i pohvalama!

turizamcg
 
Manje poznato turistima, je da Crna Gora svoj epitet "ekoloska drzava" ima, manje vise zbog svog centralnog i sjevernog dijela, o kome turisti gotovo nista, ili vrlo malo znaju. Ali, gotovo svjetski fenomen (izuzev Novog Zelanda) je da se na tako malom prostoru nalazi bukvalno sve sto priroda moze ponuditi: more, kanjoni, jezera, stepe, pustinja, pecine, rijeke, planine, šume... Evo par fotki iz privatne kolekcije sa planinarenja koje organizujemo svake nedelje, sa cijenom od 5 do 10 eur po osobi!

Prvo, svaka cast za fotke i predstavljanje lepota Crna Gore na ovaj nacin... ;) Prelepo!!!

I pitanje odakle krecu te ture planinarenja? I da li ce ih biti i van sezone, npr. u septembru...I molim za neki kontakt telefon. Hvala
 
:) ovo je forumska tema stara 3 i po godine i pokrenuta je u vrijeme kada je crnogorska obala bila prebukirana. Ovdje ne promovišemo turizam CG, već razgovaramo na temu informacija o tome šta se dešava u CG, a moj osnovni motiv zbog kojeg sam ovdje je promocija Turističkog servisa CG, koji ima za cilj da turistima koji su riješili da dođu u CG pomognu da dobiju prave informacije kako bi bili što sigurniji u svoj izbor još dok su zavaljeni u svojim (sigurnim) kućnim foteljama i stolicama.

Sa druge strane, od konkretne pomoći - istina je da nema bolje promocije - tako da si donekle u pravu.

Javi se slobodno ako ti nešto bude trebalo kada budeš dolazio u CG :)

pozz turizamcg

Turisticki servis, ili komercijalni sajt koji naplacuje 150evra za reklamiranje smestaja?
 
Prvo, svaka cast za fotke i predstavljanje lepota Crna Gore na ovaj nacin... ;) Prelepo!!!

I pitanje odakle krecu te ture planinarenja? I da li ce ih biti i van sezone, npr. u septembru...I molim za neki kontakt telefon. Hvala


Ture za obilaženje crnogorskih planina se odvijaju preko cijele godine, dakle - u svim vremenskim uslovima (osim kada je najavljena kiša na cijeloj teritoriji zemlje). Postoji više Planinarskih klubova koji organizuju malo ozbiljnije ture, tj. prave planinarske ture, što podrazumjeva i malo fizičke kondicije, opremu (dobre cipele, ranac itd...). Godišnja članarina je 10 eur za zaposlena lica, a za studente, učenike i penzionere je 5 eur.

Veliki broj tura je čisto pješački, lagan i mogu da ga izdrže čak i fizički manje spremne osobe, dok su neke ture prilično zahtjevene. U periodu od 52 nedelje ili organizovane ture, obiđe se oko četvrtina mogućih izletišta, planina, kanjona ili rijeka koje CG posjeduje.

Druga varijanta je skroz opuštena, novosnovana ekipa koja sebe zove: montenegro photo treking, koja ima za clij da "ljudi uživaju u prirodi, fotografišu, obilaze crnogorske prirodne bisere, roštiljaju i muvaju se" :) - ovo je kratak izvod iz njihovog statuta. Veliki broj mladih ljudi uglavnom, sve više posjećuje ove organizovane ture, a sve informacije možete naći na njihovom sajtu ili facebook-u: http://www.montenegrophototrekking.com Zabava je zagarantovana, a obilaze se fenomenalni krajevi. Ne zahtjeva veliku spremnost, a cijena ovakvih izleta je maksimalno 10 eura po osobi!!!

Adresa planinarskog kluba "Gorica" iz podgorice, koja je najaktivniji planinarski klub: http://www.planinarskogorica.cg.yu

toliko za sada.... ako treba jos neka info, tu smo...

turizamcg
 

Back
Top