Quantcast

Црна Гора отвара границе 1. јуна, али не и за Србију

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.716
uhh brale. Tebi smrtovnica viri iz dzepa a brimes se sta ce biti za 50 god.
Bolje ti je da okrenes jos koje jagnje i nakrkas se mesine a pusti visoku politiku. Nece to trebati
Теби је Алах обећао вечни живот? Овај подфорум се зове "Политика", а моја смртовница је спремна колико и твоја. Не бих ја ту одређивао редослед, мада можда буде као што и ти пишеш, али ти није паметно да сам предвиђаш, осим уколико си прозорљив.

tadija001

Aktivan član
Poruka
1.481
Нема Мило непријатеље црногорце у Београду. Он их пљуне, а они питају јел' то пада киша?
Ovo zatezanje odnosa Crne Gore i Srbije, rezultat je plana Djukanovica i Vucica da se vestacki pokvare odnosi dve drzave, a da se za to optuzi SPC (mitropolija Cetinjska), koja je trn u oku i jednom i drugom. U tome im nesebicno pomaze Patrijarh Irinej, koji je verovatno najgori patrijarh u zadnjih 800 godina.

Straks92

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.480
MI SMO BEOGRAD NA MORU Gradonačelnik Herceg Novog PRKOSI ODLUCI VLADE CRNE GORE i poziva Srbe u svoj grad, a otkriva i kada će se otvoriti granice

Ukoliko se stvore uslovi do ponedeljka otvoriće se granice Crne Gore i sa Srbijom i BiH. Svakako će se otvoriti. Ako ne sada, onda će u petak, ili sledećeg ponedeljka. Zato sam pozvao ljude iz Srbije i BiH da ne nasedaju na provokacije - kaže za "Blic" predsednik opštine Herceg Novi Stevan Katić.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/m...campaign=push_0e1bf096aa56951&utm_medium=push

електрика

Zaslužan član
Poruka
105.944
Ovo zatezanje odnosa Crne Gore i Srbije, rezultat je plana Djukanovica i Vucica da se vestacki pokvare odnosi dve drzave, a da se za to optuzi SPC (mitropolija Cetinjska), koja je trn u oku i jednom i drugom. U tome im nesebicno pomaze Patrijarh Irinej, koji je verovatno najgori patrijarh u zadnjih 800 godina.
Ајд' не лупај.

Тихи

Zaslužan član
Banovan
Poruka
119.101
Убијен вођа „кавчана“ у Украјини: У Звицера испаљено више хитаца
Радоје Звицер је важои за једног од најтраженијих људи са простора Србије и Црне Горе, а хапшењу је умакао више пута
Од
ИН4С
-
26/05/2020 21:56 Посљедња измјена: 26/05/2020 23:27
10

Подијелите

Facebook

Twitter

Telegram

Радоје Звицер
Наводни вођа кавачког криминалног клана, Радоје Звицер, смртно је страдао, пише Глас Јавности, након што је у њега испаљено више хитаца у Украјини.
Како јављају украјински медији, напад на Звицера догодио се вечерас око 18.20 у елитном дијелу Кијева. На њега су пуцала двојица мушкараца која су дошла у ”смарту”, а потом запалила аутомобил и побјегла са мјеста догађаја. Приликом паљења аутомобила један од нападача задобио је опекотине по лицу.

Полиција трага за мушкарцима осумњиченим да су пуцали у Радоја Звицера. Један од њих је стар између 30 и 45 година, висок између 180 и 185 центиметара и тамнокос, а у тренутку пуцњаве на себи је имао бијелу тренерку и црне патике. Други нападач је стар између 35 и 40 година, мршаве грађе, висок између 175 и 180 центиметара, а на себи је имао црну тренерку, зелени спортски шешир и бијелу медицинску маску.

Радоје Звицер је важи за једног од најтраженијих људи са простора Србије и Црне Горе, а хапшењу је умакао више пута.

Посљедњи пут се појавио у медијима када је умакао хапшењу у Приштини када су „пали“ Марио Милошевић и Страхиња Ђанковић. Сумња се да се у том граду на Косову и Метохији скривао од полицијие али и супарника из подземља, подсјећа србија.данас.

https://www.in4s.net/ubijen-vodja-kavcana-u-ukrajini-u-zvicera-ispaljeno-vise-hitaca/

Novi tezak udarac za CG ekonomiju stigao je iz Ukrajine. Belo plene - istaknute privrednike - ubijaju.

Van razuma

Iskusan
Poruka
5.291
Ma, biće i za Srbiju kako za sve ostale, ne pecajte se... ovo je neka buva da svi šiznemo, ali nećemo.
Ma ne moraju, ni za Srbiju ni za Bosnu, mi nemamo para koliko njima treba, a oni ionako vole samo sebe, drugi osim ako nemaju para njima nisu zanimljivi, pa eto im nek se brckaju sami

snaci cemo se i mi nekako, ima vode makar ako nista drugo, hvala bogu na balkanu

Poruka
24.147
SAZNAJEMO! UVEDENE MERE RECIPROCITETA Zabranjeno sletanje aviona "Montenegro erlajnsa" na beogradski aerodrom

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/s...campaign=push_7d167223064094e&utm_medium=push
Грађанима Црне Горе није забрањен долазак у Србију. Уместо авиона, могу у Србију аутобусима, возом (ако се воз у ЦГпо новом језикопису не зове влак) и бродовима. Дунав је изградњом хидросистема Ђердап I и II, плован за речно-морске ,,лађе'' до Београда.
Па изволите Милогорци!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.081
DAČIĆ O ODLUCI CRNE GORE "Ovo je smešno, sve gledaju kroz problem koji imaju sa SPC, mi OSTAJEMO PRI NAŠOJ ODLUCI"
Željka Jevtić 25.05.2020.
Potez vlasti u Podgorici da zatvori granicu za državljane Srbije je smešan i besmislen čin, međutim, ima svoje posledice ali koje su direktno i isključivo štetne po građane Crne Gore, poručuje u izjavi za Blic šef diplomatije Ivica Dačić.

Srpski šef diplomatije, komentarišući potez koji su crnogorske vlasti objavile danas popodne, kaže da vlada Mila Đukanovića „namerno nije stavila Srbiju na listu država čiji građani mogu slobodno da uđu na prostor Crne Gore“.

- To pokazuje njihov odnos prema Srbiji. Ako građani Srbije mogu slobodno u Mađarsku, Grčku, Bugarsku, zašto ne bi mogli i u Crnu Goru? Zaista smešno i pokazuje do kog je nivoa došla državna politika Crne Gore. Oni povlače poteze koji su na sopstvenu štetu i koji su porazni za njihove građane – ističe Dačić.

Kako dodaje, crnogorska vlast je zapravo rekla "ne trebaju nam turisti iz Srbije".

- A koje će onda turiste imati? Crnogorska vlast je time poslala i poruku gde treba da idu naši građani kao turisti i gde da ostave svoje pare – poručuje srpski šef diplomatije.

Na pitanje koje on razloge vidi kao presudne za ovakvu odluku Podgorice, Dačić kaže da su to svakako politički razlozi.

- Kada je o nama reč, mi smo doneli odluku o otvaranju granica i građani Crne Gore mogu nesmetano da uđu u Srbiju bez problema i ograničenja. To je odnos Srbije, a eto kakav je odnos Crne Gore. Oni sve gledaju kroz problem koji imaju sa Srpskom crkvom, odnosno Mitropolijom i što se toliko naroda deklariše kao Srbi ili vernici SPC. Jednostavno, očito imaju problem sa srpskim narodom – ističe Dačić.

Prema njegovim rečima, Srbija za sada neće upućivati protestnu notu Crnoj Gori.

- Umesto da se trude da privuku turiste oni neće da puste slobodan protok ljudi. Ne znam šta građani Crne Gore o svemu ovome misle, posebno oni na primorju. I posle ovog smešnog poteza vlasti u Podgorici mi ostajemo pri našoj odluci da građani Crne Gore mogu u Srbiju – zaključuje šef diplomatije za Blic.
PODNETA PRIJAVA
27.06.2020. / 22:45 "OLUJA" JE OBDANIŠTE ZA ONO ŠTO VAS ČEKA": Đakon CPC izneo jezive pretnje!
Izvor Vijesti.me

Protiv sveštenika Crnogorske pravoslavne crkve (CPC), đakona Steva Mašanovića iz Tivta podneta je krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje, saopšteno je večeras iz Uprave policije.

Mašanović je juče na svom Facebook profilu napisao poruku koja se očito odnosi na učesnike litija koje organizuje Mitropolicija crnogorsko-primorska Srpske pravoslavne crkve, odnosno učesnike protesta građana zbog kontrverzne smene lokalne vlasti u Budvi, prenose Vijesti.

„Nećete četnici, Božiju vam veru dajem, ni milimetar. Neretva i Sutjeska, „Bjlesak“ i „Oluja“ će vam biti obdanište što vas ovde čeka. Mantije mi moje. Multuetnička, nikad multičetnička. Taman me brade i mantije koštalo. E viva Montenegro, e viva Crna Goro, majko!“,
napisao je Mašanović uz postavljen link do spota pesme „Svetinja“ poznatog hrvatskog pjevača i desničarskog političara Miroslava Škore.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.081
Albanski javni servis počinje da emituje VESTI NA CRNOGORSKOM

02.07.2020. (Танјуг)
Albanski Javni servis počinje da emituje vesti na crnogorskom jeziku na Drugom televizijskom programu (RTSH 2), dva puta dnevno, od ponedeljak do petka, saopšteno je danas iz Matice crnogorske.
Zasluge za to ima predsednik Zajednice Crnogoroaca u Albaniji, Marinko Chulafić, kome je Matica crnogorska čestitala i poručila od osnivanja te zajednice Matica podržava njen rad i napored, prepoznajući je kao autentičnog predstavnika Crnogoraca u Albaniji, preneo je portal RTCG.

++++++++++++++++++++++++++
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.