Quantcast

ЦРНА ГОРА ће дозволити ЦГ и српско држављанство; КРИВОКАПИЋ: Радимо на томе

Тихи

Zaslužan član
Poruka
120.455
ЦРНА ГОРА ће дозволити ЦГ и српско држављанство; КРИВОКАПИЋ: Радимо на томе

Након 12 година Црна Гора би коначно могла да дозволи својим грађанима двојно држављанство - црногорско и српско. То је најавио премијер Здравко Кривокапић што би свакако било решење једног од горућих проблема у односима две државе.

Кривокапић је ову информацију поделио на свом Твитер профилу.

– Велики број грађана који годинама живе у Црној Гори, а нису добили држављанство наше земље заслужили су да се то питање коначно реши. Влада Црне Горе у наредном периоду приступиће решавању овог проблема – истакао је Кривокапић.

https://srbin.info/politika/crna-go...psko-drzavljanstvo-krivokapic-radimo-na-tome/

Ako ovo vlada Crne Gore usvoji bice divna vest....

Isto treba vratiti pravo glasa drzavljanima Crne Gore koji zive u Srbiji, jer svi osim njih imaju to pravo glasa. Setimo se samo gomile DPS-ovih glasaca iz Luksemburga poreklom iz Rozaja.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
120.455
bice to predivna vest narocito kad BG CG pouzimaju drzavljanstvo a oni su listom Milovci.
Ja cu traziti CG drzavljanstvo. Imam pretke poreklom iz Crne Gore i sa oceve i sa majcine strane.

Npr svi juznoamericki fudbaleri vrlo prosto i brzo dobijaju italijansko drzavljanstvo ako mogu da dokazu da im je bilo ko u porodici poreklom sa teritorije Italije.

Najmanje 4 miliona gradjana Srbije ima poreklo iz Crne Gore i Hercegovine.

Prakticno svi mi stanovnici centralne Srbije smo poreklom sa tih prostora i nasilili smo se ovde par desetina godina nakon velike seobe Srba pod Carnojevicima. Ti Srbi su izbegli sa prostora danasnje Srbije u Austrougarsku, a na njihova imanja su se naselili nasi pradedovi jer u Crnoj Gori nije bilo zemlje dovoljno da ishrani sva usta a ovde je ostalo obradive napustene zemlje u izobilju. Tako je i Sumadija dobila ime , jer je sva bila zarasla u sume.

iig

Iskusan
Poruka
6.077
Ja cu traziti CG drzavljanstvo. Imam pretke poreklom iz Crne Gore i sa oceve i sa majcine strane.

Npr svi juznoamericki fudbaleri vrlo prosto i brzo dobijaju italijansko drzavljanstvo ako mogu da dokazu da im je bilo ko u porodici poreklom sa teritorije Italije.

Prakticno svi mi stanovnici centralne Srbije smo poreklom sa tih prostora i nasilili smo se ovde par desetina godina nakon velike seobe Srba pod Carnojevicima. Ti Srbi su izbegli sa prostora danasnje Srbije u Austrougarsku, a na njihova imanja su se naselili nasi pradedovi jer u Crnoj Gori nije bilo zemlje dovoljno da ishrani sva usta a ovde je ostalo obradive napustene zemlje u izobilju. Tako je i Sumadija dobila ime , jer je sva bila zarasla u sume.
ako ti je djed bio u italijanskoj vojsci u istri za vrijeme ww2 potomci imaju pravona ital. državljanstvo...zar ne..

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
12.992
Како ти одвалиш цифру и останеш жив...

Ако додамо и да 2 милиона има услове за мађарско држављанство по твојој логици нема Срба са пореклом из Србије

Тихи

Zaslužan član
Poruka
120.455
Како ти одвалиш цифру и останеш жив...

Ако додамо и да 2 милиона има услове за мађарско држављанство по твојој логици нема Срба са пореклом из Србије
Ja ne znam nikoga iz moje opstine da nije poreklom iz Crne Gore i Hercegovine.

Kompletno stanovnistvo tadasnje Srbije otislo je sa Carnojevicima za Austrougarsku.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
120.455
A do qurca, tačno će ostati Srba za pod šljivu što rekoše tarabići,
sve ostalo, bahato imaće i već imaju i rezervne im "države", a uglavnom im hobi
da pljuju ovu koju koriste do iznemoglosti na uštrb nas domaćih.
Gledaj bre pozitivno na ovo zahvaljujuci ovome imacemo 3 srpske drzave i spreciti dalje rasrbljavanje Crne Gore i antipravoslavno i antisrpsko delovanje.

Pocepacemo DPS u paramparcad. Ako se ovim ljudima da pravo glasa DPS vise nikada nijedne izbore nece dobiti.

Jer ove ljude nece moci da kupuju za 10 evra i bidon goriva.

RebeccaBg

Elita
Poruka
16.284
Gledaj bre pozitivno na ovo zahvaljujuci ovome imacemo 3 srpske drzave i spreciti dalje rasrbljavanje Crne Gore i antipravoslavno i antisrpsko delovanje.

Pocepacemo DPS u paramparcad. Ako se ovim ljudima da pravo glasa DPS vise nikada nijedne izbore nece dobiti.

Jer ove ljude nece moci da kupuju za 10 evra i bidon goriva.
Aham, vidim.
Kad siđeš odavde na primorje CG k'o da im oko vadiš kad te vide, a da mogu naplatili bi ti i onaj vazduh što dišeš od prispeća.
Ni ostali nisu mnogo gostoljubiviji, doduše ali ovi su čuveni po tome i daleko pre ovih im previranja dole.
Zato će ti ovde oteti i hleb iz usta sa zadovoljstvom.

Droid

Buduća legenda
Poruka
40.780
Aham, vidim.
Kad siđeš odavde na primorje CG k'o da im oko vadiš kad te vide, a da mogu naplatili bi ti i onaj vazduh što dišeš od prispeća.
Ni ostali nisu mnogo gostoljubiviji, doduše ali ovi su čuveni po tome i daleko pre ovih im previranja dole.
A što onda idete dole na more ako su neljubazni? Ja nisam išao u CG na more od 1989.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
120.455
Aham, vidim.

Ma isto je i kod nas . Na Kopaoniku kod mene samo jos vazduh nisu poceli da naplacuju ljudima. Na Zlatiboru isto. A to sve diktira Beograd.

RebeccaBg

Elita
Poruka
16.284
A što onda idete dole na more ako su neljubazni? Ja nisam išao u CG na more od 1989.
Ja ne idem. Poslednji put sam sišla dole poslovno početkom 90-tih kad se zaratilo i Turistička Agencija u kojoj sam tada radila me poslala u zakup kapaciteta za letovanje.
Taj put i više CG uživo nisam ni videla.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
120.455
Ja ne idem. Poslednji put sam sišla dole poslovno početkom 90-tih kad se zaratilo i Turistička Agencija u kojoj sam tada radila me poslala u zakup kapaciteta za letovanje.
pazi na kopaoniku kod nas su bile dzaba cene po kaficima i restoranima 90tih dok su ljudi iznajmljivali lokale od Genex-a za pristojne novce. Lilo se i pilo se samo tako od veceri do zore.

Onda dodje DOS na vlast privatizuje Genex, proda sve Kostic Miodragu po ceni od 300e / kvadrat.

Onda dodje Kole i kaze svim zakupcima lokala dajem vam 2 meseca fore da te lokale kupite od mene po ceni od 4000e kvadrat, moze i na kredit ili mars napolje.

I onda kad ti nateras coveka da plati kvadrat 4000e automatski utices na trziste tako sto su svi prinudjeni da dignu cene hrane i pica. Ko je kriv? Vlast u Beogradu koja je prodala firmu Kosticu za samo 300e po kvadratu. A mogli su da ih izdaju do besvesti stotinama godina.

Onda opet doodje Beograd i uvede ljudima da placaju tzv "ulaz u nacionalni park" gde pri tom covek koji to placa ne dobija ama bas nista.

Onda uvedu i obavezno placanje parkinga a svuda po Evropi je parking besplatan ako platis ski pass.

Tako je to kad lopovi vode zemlju.

RebeccaBg

Elita
Poruka
16.284
Ma isto je i kod nas . Na Kopaoniku kod mene samo jos vazduh nisu poceli da naplacuju ljudima. Na Zlatiboru isto. A to sve diktira Beograd.
Ja sam na Kop odlazila kao predstavnik turističke agencije i ostajala sezonu , po 3-4 meseca ali su tada dolazili ljudi, zaljubljenici u skijanje i planinski odmor.
Družila sam se i sa Noletovim Srđanom, bratom mu i ekipom koji su tada otvorili kafić i bili instruktori skijanja gore, a ekipa je bila fantastična i gosti i domaći.

Posle počeli da dolaze divlji, proterali pitome i sada je teško srranje sa ekipom skorojevića koji idu gore da prošetaju skafandere i budu viđeni. Dno.
Sada bi me bilo blam da me neko gore vidi, msm slični se sličnim raduju, a ovi su daleko ispod mog nivoa.

Partizanovac95

Zainteresovan član
Poruka
432
Ozbiljno sam te pitao. Nebitno.
Šalim se ja malo brate. Pa dosta kompleksno pitanje, imam baš dosta drugara napolju. Holandija, Nemačka i Austrija vape za radnicima. Zavisi šta imaš od škole, ili koji zanat imaš u rukama. Baš me čudi da nisi još uspeo da izađeš preko, bukvalno nikog ne znam ko ima EU papire a da već nije uhvatio maglu. Ako si onaj što traži posao, a moli Boga da ga ne nađe to je drugo..

Mstislav

Buduća legenda
Poruka
27.974
Crnogorsko primorje ima svoj smek i bokokotorski zaliv je biser, ali maleno je i nema ostrva.

RebeccaBg

Elita
Poruka
16.284
Crnogorsko primorje ima svoj smek i bokokotorski zaliv je biser, ali maleno je i nema ostrva.
Nisam išla tamo, ruta mi je bila od Petrovca do Tivta, a u Budvi smo bili stacionirani.
Lično mi je Tivat bio najslađi ali nema plažu i da, ostvro Cvijeća, tamo sam bila s matorcima
kao mala ali slabo se sećam.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
120.455
Ja sam na Kop odlazila kao predstavnik turističke agencije i ostajala sezonu , po 3-4 meseca ali su tada dolazili ljudi, zaljubljenici u skijanje i planinski odmor.
Družila sam se i sa Noletovim Srđanom, bratom mu i ekipom koji su tada otvorili kafić i bili instruktori skijanja gore, a ekipa je bila fantastična i gosti i domaći.

Posle počeli da dolaze divlji, proterali pitome i sada je teško srranje sa ekipom skorojevića koji idu gore da prošetaju skafandere i budu viđeni. Dno.
Sada bi me bilo blam da me neko gore vidi, msm slični se sličnim raduju, a ovi su daleko ispod mog nivoa.
E pa Srdjana je Kostic isterao iz lokala, da pokaze ostalim zakupcima sta ih ceka ako ne pristanu na njegovu ucenu i ne plate mu kvadrat koji je kupio za 300 preko 4000e

Sigurno se secas picerije Red Bull koju su Djokovici drzali a mozda i butika kojeg je drzala Noletova Mama.

Ja se svega secam.

Vidis ja i dalje idem, to je nasa planina. Privremeno okupirana , od strane mafije i politicara. Nama zemlja oteta. Ali oslobodicemo je ne brini. Samo je pitanje vremena.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.