ЦРНА ГОРА ће дозволити ЦГ и српско држављанство; КРИВОКАПИЋ: Радимо на томе

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.387
ЦРНА ГОРА ће дозволити ЦГ и српско држављанство; КРИВОКАПИЋ: Радимо на томе

Након 12 година Црна Гора би коначно могла да дозволи својим грађанима двојно држављанство - црногорско и српско. То је најавио премијер Здравко Кривокапић што би свакако било решење једног од горућих проблема у односима две државе.


Кривокапић је ову информацију поделио на свом Твитер профилу.


– Велики број грађана који годинама живе у Црној Гори, а нису добили држављанство наше земље заслужили су да се то питање коначно реши. Влада Црне Горе у наредном периоду приступиће решавању овог проблема – истакао је Кривокапић.


https://srbin.info/politika/crna-go...psko-drzavljanstvo-krivokapic-radimo-na-tome/

Ako ovo vlada Crne Gore usvoji bice divna vest....

Isto treba vratiti pravo glasa drzavljanima Crne Gore koji zive u Srbiji, jer svi osim njih imaju to pravo glasa. Setimo se samo gomile DPS-ovih glasaca iz Luksemburga poreklom iz Rozaja.
 
bice to predivna vest narocito kad BG CG pouzimaju drzavljanstvo a oni su listom Milovci.

Ja cu traziti CG drzavljanstvo. Imam pretke poreklom iz Crne Gore i sa oceve i sa majcine strane.

Npr svi juznoamericki fudbaleri vrlo prosto i brzo dobijaju italijansko drzavljanstvo ako mogu da dokazu da im je bilo ko u porodici poreklom sa teritorije Italije.

Najmanje 4 miliona gradjana Srbije ima poreklo iz Crne Gore i Hercegovine.

Prakticno svi mi stanovnici centralne Srbije smo poreklom sa tih prostora i nasilili smo se ovde par desetina godina nakon velike seobe Srba pod Carnojevicima. Ti Srbi su izbegli sa prostora danasnje Srbije u Austrougarsku, a na njihova imanja su se naselili nasi pradedovi jer u Crnoj Gori nije bilo zemlje dovoljno da ishrani sva usta a ovde je ostalo obradive napustene zemlje u izobilju. Tako je i Sumadija dobila ime , jer je sva bila zarasla u sume.
 
Ja cu traziti CG drzavljanstvo. Imam pretke poreklom iz Crne Gore i sa oceve i sa majcine strane.

Npr svi juznoamericki fudbaleri vrlo prosto i brzo dobijaju italijansko drzavljanstvo ako mogu da dokazu da im je bilo ko u porodici poreklom sa teritorije Italije.

Najmanje 4 miliona gradjana Srbije ima poreklo iz Crne Gore i Hercegovine.

Prakticno svi mi stanovnici centralne Srbije smo poreklom sa tih prostora i nasilili smo se ovde par desetina godina nakon velike seobe Srba pod Carnojevicima. Ti Srbi su izbegli sa prostora danasnje Srbije u Austrougarsku, a na njihova imanja su se naselili nasi pradedovi jer u Crnoj Gori nije bilo zemlje dovoljno da ishrani sva usta a ovde je ostalo obradive napustene zemlje u izobilju. Tako je i Sumadija dobila ime , jer je sva bila zarasla u sume.
ako ti je djed bio u italijanskoj vojsci u istri za vrijeme ww2 potomci imaju pravona ital. državljanstvo...zar ne..
 
Najmanje 4 miliona gradjana Srbije ima poreklo iz Crne Gore i Hercegovine.

Како ти одвалиш цифру и останеш жив...

Ако додамо и да 2 милиона има услове за мађарско држављанство по твојој логици нема Срба са пореклом из Србије
 
Како ти одвалиш цифру и останеш жив...

Ако додамо и да 2 милиона има услове за мађарско држављанство по твојој логици нема Срба са пореклом из Србије

Ja ne znam nikoga iz moje opstine da nije poreklom iz Crne Gore i Hercegovine.

Kompletno stanovnistvo tadasnje Srbije otislo je sa Carnojevicima za Austrougarsku.
 
A do qurca, tačno će ostati Srba za pod šljivu što rekoše tarabići,
sve ostalo, bahato imaće i već imaju i rezervne im "države", a uglavnom im hobi
da pljuju ovu koju koriste do iznemoglosti na uštrb nas domaćih.

Gledaj bre pozitivno na ovo zahvaljujuci ovome imacemo 3 srpske drzave i spreciti dalje rasrbljavanje Crne Gore i antipravoslavno i antisrpsko delovanje.

Pocepacemo DPS u paramparcad. Ako se ovim ljudima da pravo glasa DPS vise nikada nijedne izbore nece dobiti.

Jer ove ljude nece moci da kupuju za 10 evra i bidon goriva.
 
Gledaj bre pozitivno na ovo zahvaljujuci ovome imacemo 3 srpske drzave i spreciti dalje rasrbljavanje Crne Gore i antipravoslavno i antisrpsko delovanje.

Pocepacemo DPS u paramparcad. Ako se ovim ljudima da pravo glasa DPS vise nikada nijedne izbore nece dobiti.

Jer ove ljude nece moci da kupuju za 10 evra i bidon goriva.
Aham, vidim.
Kad siđeš odavde na primorje CG k'o da im oko vadiš kad te vide, a da mogu naplatili bi ti i onaj vazduh što dišeš od prispeća.
Ni ostali nisu mnogo gostoljubiviji, doduše ali ovi su čuveni po tome i daleko pre ovih im previranja dole.
Zato će ti ovde oteti i hleb iz usta sa zadovoljstvom.
 
Aham, vidim.
Kad siđeš odavde na primorje CG k'o da im oko vadiš kad te vide, a da mogu naplatili bi ti i onaj vazduh što dišeš od prispeća.
Ni ostali nisu mnogo gostoljubiviji, doduše ali ovi su čuveni po tome i daleko pre ovih im previranja dole.
Zato će ti ovde oteti i hleb iz usta sa zadovoljstvom.
A što onda idete dole na more ako su neljubazni? Ja nisam išao u CG na more od 1989.
 
Aham, vidim.
Kad siđeš odavde na primorje CG k'o da im oko vadiš kad te vide, a da mogu naplatili bi ti i onaj vazduh što dišeš od prispeća.
Ni ostali nisu mnogo gostoljubiviji, doduše ali ovi su čuveni po tome i daleko pre ovih im previranja dole.
Zato će ti ovde oteti i hleb iz usta sa zadovoljstvom.


Ma isto je i kod nas . Na Kopaoniku kod mene samo jos vazduh nisu poceli da naplacuju ljudima. Na Zlatiboru isto. A to sve diktira Beograd.
 
A što onda idete dole na more ako su neljubazni? Ja nisam išao u CG na more od 1989.

Ja ne idem. Poslednji put sam sišla dole poslovno početkom 90-tih kad se zaratilo i Turistička Agencija u kojoj sam tada radila me poslala u zakup kapaciteta za letovanje.
Taj put i više CG uživo nisam ni videla.
 
Ja ne idem. Poslednji put sam sišla dole poslovno početkom 90-tih kad se zaratilo i Turistička Agencija u kojoj sam tada radila me poslala u zakup kapaciteta za letovanje.
Taj put i više CG uživo nisam ni videla.

pazi na kopaoniku kod nas su bile dzaba cene po kaficima i restoranima 90tih dok su ljudi iznajmljivali lokale od Genex-a za pristojne novce. Lilo se i pilo se samo tako od veceri do zore.

Onda dodje DOS na vlast privatizuje Genex, proda sve Kostic Miodragu po ceni od 300e / kvadrat.

Onda dodje Kole i kaze svim zakupcima lokala dajem vam 2 meseca fore da te lokale kupite od mene po ceni od 4000e kvadrat, moze i na kredit ili mars napolje.

I onda kad ti nateras coveka da plati kvadrat 4000e automatski utices na trziste tako sto su svi prinudjeni da dignu cene hrane i pica. Ko je kriv? Vlast u Beogradu koja je prodala firmu Kosticu za samo 300e po kvadratu. A mogli su da ih izdaju do besvesti stotinama godina.

Onda opet doodje Beograd i uvede ljudima da placaju tzv "ulaz u nacionalni park" gde pri tom covek koji to placa ne dobija ama bas nista.

Onda uvedu i obavezno placanje parkinga a svuda po Evropi je parking besplatan ako platis ski pass.


Tako je to kad lopovi vode zemlju.
 
Ma isto je i kod nas . Na Kopaoniku kod mene samo jos vazduh nisu poceli da naplacuju ljudima. Na Zlatiboru isto. A to sve diktira Beograd.

Ja sam na Kop odlazila kao predstavnik turističke agencije i ostajala sezonu , po 3-4 meseca ali su tada dolazili ljudi, zaljubljenici u skijanje i planinski odmor.
Družila sam se i sa Noletovim Srđanom, bratom mu i ekipom koji su tada otvorili kafić i bili instruktori skijanja gore, a ekipa je bila fantastična i gosti i domaći.

Posle počeli da dolaze divlji, proterali pitome i sada je teško srranje sa ekipom skorojevića koji idu gore da prošetaju skafandere i budu viđeni. Dno.
Sada bi me bilo blam da me neko gore vidi, msm slični se sličnim raduju, a ovi su daleko ispod mog nivoa.
 
Ozbiljno sam te pitao. Nebitno.
Šalim se ja malo brate. Pa dosta kompleksno pitanje, imam baš dosta drugara napolju. Holandija, Nemačka i Austrija vape za radnicima. Zavisi šta imaš od škole, ili koji zanat imaš u rukama. Baš me čudi da nisi još uspeo da izađeš preko, bukvalno nikog ne znam ko ima EU papire a da već nije uhvatio maglu. Ako si onaj što traži posao, a moli Boga da ga ne nađe to je drugo..
 
Ja ne idem. Poslednji put sam sišla dole poslovno početkom 90-tih kad se zaratilo i Turistička Agencija u kojoj sam tada radila me poslala u zakup kapaciteta za letovanje.
Taj put i više CG uživo nisam ni videla.

Crnogorsko primorje ima svoj smek i bokokotorski zaliv je biser, ali maleno je i nema ostrva.
 
Crnogorsko primorje ima svoj smek i bokokotorski zaliv je biser, ali maleno je i nema ostrva.
Nisam išla tamo, ruta mi je bila od Petrovca do Tivta, a u Budvi smo bili stacionirani.
Lično mi je Tivat bio najslađi ali nema plažu i da, ostvro Cvijeća, tamo sam bila s matorcima
kao mala ali slabo se sećam.
 
Ja sam na Kop odlazila kao predstavnik turističke agencije i ostajala sezonu , po 3-4 meseca ali su tada dolazili ljudi, zaljubljenici u skijanje i planinski odmor.
Družila sam se i sa Noletovim Srđanom, bratom mu i ekipom koji su tada otvorili kafić i bili instruktori skijanja gore, a ekipa je bila fantastična i gosti i domaći.

Posle počeli da dolaze divlji, proterali pitome i sada je teško srranje sa ekipom skorojevića koji idu gore da prošetaju skafandere i budu viđeni. Dno.
Sada bi me bilo blam da me neko gore vidi, msm slični se sličnim raduju, a ovi su daleko ispod mog nivoa.

E pa Srdjana je Kostic isterao iz lokala, da pokaze ostalim zakupcima sta ih ceka ako ne pristanu na njegovu ucenu i ne plate mu kvadrat koji je kupio za 300 preko 4000e

Sigurno se secas picerije Red Bull koju su Djokovici drzali a mozda i butika kojeg je drzala Noletova Mama.

Ja se svega secam.

Vidis ja i dalje idem, to je nasa planina. Privremeno okupirana , od strane mafije i politicara. Nama zemlja oteta. Ali oslobodicemo je ne brini. Samo je pitanje vremena.
 

Back
Top