Quantcast

Crkveno venčanje i razlika u godinama

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.095
Da li je tačno da po kanonima SPC-a razlika između mladenaca ne sme biti veća od 15 godina?

Meni je 40, ako npr. nađem devojku koja ima 23 i rešimo da se uzmemo, ispada da nemamo blagoslov i podršku crkvenih otaca u tom naumu.

Zanima me, zašto je granica određena baš na 15 godina ako je informacija tačna, i koji je vaš stav po tom pitanju.

RIA77

Primećen član
Poruka
743
Da li je tačno da po kanonima SPC-a razlika između mladenaca ne sme biti veća od 15 godina?

Meni je 40, ako npr. nađem devojku koja ima 23 i rešimo da se uzmemo, ispada da nemamo blagoslov i podršku crkvenih otaca u tom naumu.

Zanima me, zašto je granica određena baš na 15 godina ako je informacija tačna, i koji je vaš stav po tom pitanju.
Зар ти се не чини да правиш ражањ а зец је још у шуми ?
Граница је одређена због тога што неко својеглаво срља у брак. Погледај и сам, развода данас има и међу онима где је разлика у годинама мања. Поред слагања, свакако да постоје разлике код особа код којих је разлика у годинама 15 и више.
То не значи да такве особе не могу добити благослов, само не може обичан свештеник да да благослов за такав брак. Има људи који су венчани у црквеном браку, а да је разлика више од 15 година, није то никакав проблем нити некаква мистерија.

RIA77

Primećen član
Poruka
743
Nisam se do sada,nikada vencavao,a u crkvi ne bih ni u ludilu.Inace cuo sam (koliko je tacno ne znam) da u crkvi moze da se obavi vencanje,
samo ako su i mlada i mladozenja nevini ,sto se dokazuje lekarskim uverenjem.
Да извинеш на изразу, или је неког неко наложио, максимално, или особа која је слушала никада није била на црквеном венчању. У сваком случају, неко ложење до максимума је у питању. Где си ово чуо ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.