CPU 100% - RAM 60-100% POMOĆ

Nisam skidao windows sa neta, oni u servis su instalirali valjda orginalni
I da, imam 4 GB memorije instalirano, a ukupno fizičke 3.83 tj. dostupne šta li..
Probam da isključim prefetch iliti SysMain i opet isto, isto se ponoaša sve...
DesktopWindowsMenager mi uzima nekad 20%cpu a preko 70mbRAM, što ne znam da li je normalno. Ne nekad, nego često.. A WindowsExplorer nekad naraste i na 30% CPU, što isto ne znam da li je normalno.
 
Nisam skidao windows sa neta, oni u servis su instalirali valjda orginalni
I da, imam 4 GB memorije instalirano, a ukupno fizičke 3.83 tj. dostupne šta li..
Probam da isključim prefetch iliti SysMain i opet isto, isto se ponoaša sve...
DesktopWindowsMenager mi uzima nekad 20%cpu a preko 70mbRAM, što ne znam da li je normalno. Ne nekad, nego često.. A WindowsExplorer nekad naraste i na 30% CPU, što isto ne znam da li je normalno.
jedino da u biosu isključiš usporavanje procesora jer on tebi radi verovatno na 1.1 ghz umesto da burstuje kada na 2.6 kada radiš nešto zahtevno
 
pogledaj kako to radi amd-ov procesor
1587420461738.png

on fercera na 2,36 ghz umesto na 3,6 kolika mu je bazna brzina mislim da kada se opteretion digne na 4ghz automatski , pogledaj windows 10 drmne 3gb rama sam od 6 , jer grafika uzme 2gb od rama
 
pogledaj kako to radi amd-ov procesor
Pogledajte prilog 685133
on fercera na 2,36 ghz umesto na 3,6 kolika mu je bazna brzina mislim da kada se opteretion digne na 4ghz automatski , pogledaj windows 10 drmne 3gb rama sam od 6 , jer grafika uzme 2gb od rama
Za ram nisi u pravu, toliko ti je rama u upotrebi.
Mislim da se memorija rezervisana za grafiku nalazi pod hardware reserved. 3gb je premnogo.
 
Da, znam, ugasio sam i opet nisam osjetio poboljšanje cpu..
Нешто није у реду са подешавањима Windowsa 10, треба искључити још неке непотребне сервисе и видети у стартапу шта се диже заједно са системом.
Инсталирати firefox или k-meleon интернет прегледач јер мање троше .

То се често дешава са 10-ком, треба стално нешто гасити и подешавати, а рачунар има скромне ресурсе па и то мало доприноси.
 
iskreno , možda na njegovom laptopu treba testirati hdd , možda on pravi problem
Prije par dana sam obratio pažnju na ssd i bio je skroz u redu, mislim da nije do toga.

Нешто није у реду са подешавањима Windowsa 10, треба искључити још неке непотребне сервисе и видети у стартапу шта се диже заједно са системом.
Инсталирати firefox или k-meleon интернет прегледач јер мање троше .

То се често дешава са 10-ком, треба стално нешто гасити и подешавати, а рачунар има скромне ресурсе па и то мало доприноси.
Ipak ću instalirati neki drugi OS, samo da smislim kako jer nemam za cd, a nemam nikakav usb.. nemam ni dje da kupim zbog ove izolacije..
 
Onda bi CPU bio na NULA posto? Nema podataka sa HDD-a, nema posla za procesor!? :super:
To je ipak malo kompleksnije ,kod računara sve je povezano hdd bi pokazivao ili 100 ili 0 posto , sporije bi se učitavao sistem i računar bi reagovao drugačije , posle učitavanja windowsa deo bi bio u ram memoriji učitan i zato bi zauzeće rama bilo izuzetno visoko , posle zadavanja bilo kakve komande cpu bi se vrteo na 100% stalno pokušavajući da izvrši komandu koju teško ućitava sa hdd-a.
Zašto sam ja savetovao ukidanje sysmain iliti ex superfetch servisa?
Zato što se pri radu toga servisa često korišćene komande i delovi česće korišćenih programa preuploaduju u ram memoriju povećavajući njeno zauzeće i ostavljajući manje ram-a za funkcionisanje , tada procesor pokušava da to nadomesti svojim angažmanom i često radi sa 100% kapaciteta . Često to ode u drugu krajnost i napravi probleme sa velikim zauzećem rama i procesora a kada imate ssd taj servis vam je praktično beskoristan i često se čuje savet da ga isključite.
 
To je ipak malo kompleksnije ,kod računara sve je povezano hdd bi pokazivao ili 100 ili 0 posto , sporije bi se učitavao sistem i računar bi reagovao drugačije , posle učitavanja windowsa deo bi bio u ram memoriji učitan i zato bi zauzeće rama bilo izuzetno visoko , posle zadavanja bilo kakve komande cpu bi se vrteo na 100% stalno pokušavajući da izvrši komandu koju teško ućitava sa hdd-a.
Zašto sam ja savetovao ukidanje sysmain iliti ex superfetch servisa?
Zato što se pri radu toga servisa često korišćene komande i delovi česće korišćenih programa preuploaduju u ram memoriju povećavajući njeno zauzeće i ostavljajući manje ram-a za funkcionisanje , tada procesor pokušava da to nadomesti svojim angažmanom i često radi sa 100% kapaciteta . Često to ode u drugu krajnost i napravi probleme sa velikim zauzećem rama i procesora a kada imate ssd taj servis vam je praktično beskoristan i često se čuje savet da ga isključite.
Sećam se tih zamrzavanja kante zbog glupe periferije kada si pokušavao da čitaš oštećeni CD/DVD pa si ponekad morao i da resetuješ đubre od Win poluproizvoda. Ali sumnjam da je tada CPU bio opterećen više od NULA posto! :super:
 

Back
Top