Quantcast

CPU 100% - RAM 60-100% POMOĆ

mirja333

Početnik
Poruka
15
Nisam skidao windows sa neta, oni u servis su instalirali valjda orginalni
I da, imam 4 GB memorije instalirano, a ukupno fizičke 3.83 tj. dostupne šta li..
Probam da isključim prefetch iliti SysMain i opet isto, isto se ponoaša sve...
DesktopWindowsMenager mi uzima nekad 20%cpu a preko 70mbRAM, što ne znam da li je normalno. Ne nekad, nego često.. A WindowsExplorer nekad naraste i na 30% CPU, što isto ne znam da li je normalno.

snejks

Elita
Poruka
17.822
Nisam skidao windows sa neta, oni u servis su instalirali valjda orginalni
I da, imam 4 GB memorije instalirano, a ukupno fizičke 3.83 tj. dostupne šta li..
Probam da isključim prefetch iliti SysMain i opet isto, isto se ponoaša sve...
DesktopWindowsMenager mi uzima nekad 20%cpu a preko 70mbRAM, što ne znam da li je normalno. Ne nekad, nego često.. A WindowsExplorer nekad naraste i na 30% CPU, što isto ne znam da li je normalno.
jedino da u biosu isključiš usporavanje procesora jer on tebi radi verovatno na 1.1 ghz umesto da burstuje kada na 2.6 kada radiš nešto zahtevno

snejks

Elita
Poruka
17.822
pogledaj kako to radi amd-ov procesor
1587420461738.png

on fercera na 2,36 ghz umesto na 3,6 kolika mu je bazna brzina mislim da kada se opteretion digne na 4ghz automatski , pogledaj windows 10 drmne 3gb rama sam od 6 , jer grafika uzme 2gb od rama

Poruka
24.664
pogledaj kako to radi amd-ov procesor
Pogledajte prilog 685133
on fercera na 2,36 ghz umesto na 3,6 kolika mu je bazna brzina mislim da kada se opteretion digne na 4ghz automatski , pogledaj windows 10 drmne 3gb rama sam od 6 , jer grafika uzme 2gb od rama
Za ram nisi u pravu, toliko ti je rama u upotrebi.
Mislim da se memorija rezervisana za grafiku nalazi pod hardware reserved. 3gb je premnogo.

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
14.238
Da, znam, ugasio sam i opet nisam osjetio poboljšanje cpu..
Нешто није у реду са подешавањима Windowsa 10, треба искључити још неке непотребне сервисе и видети у стартапу шта се диже заједно са системом.
Инсталирати firefox или k-meleon интернет прегледач јер мање троше .

То се често дешава са 10-ком, треба стално нешто гасити и подешавати, а рачунар има скромне ресурсе па и то мало доприноси.

mirja333

Početnik
Poruka
15
iskreno , možda na njegovom laptopu treba testirati hdd , možda on pravi problem
Prije par dana sam obratio pažnju na ssd i bio je skroz u redu, mislim da nije do toga.

Нешто није у реду са подешавањима Windowsa 10, треба искључити још неке непотребне сервисе и видети у стартапу шта се диже заједно са системом.
Инсталирати firefox или k-meleon интернет прегледач јер мање троше .

То се често дешава са 10-ком, треба стално нешто гасити и подешавати, а рачунар има скромне ресурсе па и то мало доприноси.
Ipak ću instalirati neki drugi OS, samo da smislim kako jer nemam za cd, a nemam nikakav usb.. nemam ni dje da kupim zbog ove izolacije..

snejks

Elita
Poruka
17.822
Onda bi CPU bio na NULA posto? Nema podataka sa HDD-a, nema posla za procesor!? :super:
To je ipak malo kompleksnije ,kod računara sve je povezano hdd bi pokazivao ili 100 ili 0 posto , sporije bi se učitavao sistem i računar bi reagovao drugačije , posle učitavanja windowsa deo bi bio u ram memoriji učitan i zato bi zauzeće rama bilo izuzetno visoko , posle zadavanja bilo kakve komande cpu bi se vrteo na 100% stalno pokušavajući da izvrši komandu koju teško ućitava sa hdd-a.
Zašto sam ja savetovao ukidanje sysmain iliti ex superfetch servisa?
Zato što se pri radu toga servisa često korišćene komande i delovi česće korišćenih programa preuploaduju u ram memoriju povećavajući njeno zauzeće i ostavljajući manje ram-a za funkcionisanje , tada procesor pokušava da to nadomesti svojim angažmanom i često radi sa 100% kapaciteta . Često to ode u drugu krajnost i napravi probleme sa velikim zauzećem rama i procesora a kada imate ssd taj servis vam je praktično beskoristan i često se čuje savet da ga isključite.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
34.703
To je ipak malo kompleksnije ,kod računara sve je povezano hdd bi pokazivao ili 100 ili 0 posto , sporije bi se učitavao sistem i računar bi reagovao drugačije , posle učitavanja windowsa deo bi bio u ram memoriji učitan i zato bi zauzeće rama bilo izuzetno visoko , posle zadavanja bilo kakve komande cpu bi se vrteo na 100% stalno pokušavajući da izvrši komandu koju teško ućitava sa hdd-a.
Zašto sam ja savetovao ukidanje sysmain iliti ex superfetch servisa?
Zato što se pri radu toga servisa često korišćene komande i delovi česće korišćenih programa preuploaduju u ram memoriju povećavajući njeno zauzeće i ostavljajući manje ram-a za funkcionisanje , tada procesor pokušava da to nadomesti svojim angažmanom i često radi sa 100% kapaciteta . Često to ode u drugu krajnost i napravi probleme sa velikim zauzećem rama i procesora a kada imate ssd taj servis vam je praktično beskoristan i često se čuje savet da ga isključite.
Sećam se tih zamrzavanja kante zbog glupe periferije kada si pokušavao da čitaš oštećeni CD/DVD pa si ponekad morao i da resetuješ đubre od Win poluproizvoda. Ali sumnjam da je tada CPU bio opterećen više od NULA posto! :super:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.