Quantcast

COVID-19 u Srbiji - izazovi, mere i događanja

Može li nas Vojska Srbije zaštiti od korona virusa?

• Da.

glasova: 8 10,1%
  • Ne.

glasova: 47 59,5%
  • Donekle.

glasova: 21 26,6%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

glasova: 3 3,8%

• Ukupno glasova
    79

vlabaze

Elita
Poruka
16.303
Naravno da moraju da pravdaju bogacenje pojedinaca.
Neki kum,bata ce to da ovde pokupuje za malu lovu a onda ide izvoz za vecu.
I otkud odjednom toliko brasna kada je pre par meseci bio tekst kako uvozimo i brasno pa cak i hleb... :think:
Да, да...сети се, ономад, када су забранили извоз жита, јербо сеља није хтео да им преда на откуп.
Те "нешто већа" влажност, па мања цена...али немаш где да даш, сем њима. Е када нећеш нама, читај, да поклониш, онда стиже уредба "нема извоза".
Није било, али након пет дана држава је извозила брашно!

Umri_muski

Elita
Poruka
22.696
Nema nikavog problema uvoz/izvoz,dok postoji sloboda da svako ko ima kapital,mogucnosti i znanja da se time bavi.
Ali ovde je malo drugacije,samo pojedincima je dozvoljeno da se bave odredjeni poslovima i tako je maltene u svakoj grani postoje povlasceni pojedinci,a to vise nije biznis nego kriminal.Ako te i puste da se ucestvujes moras da placas rentu..
Pa koliko ja znam, samo je u nekim trenucima bila nazovi fer utakmica uglavnom u Srbiji je povlascenost na sceni...

s_O_k_O

Ističe se
Poruka
2.735
Na stranu sad šta i zašto taj Dragaš kaže to što kaže ali se opet cela priča svede na ono što sam ja već napisala.
Ovi što šalju to čine da pomognu svojima , da oni bolje žive , mada se i tu ne pretrgnu prema mojim saznanjima iz priča tih familija im pa i mojim iskustvima.
Imam i bližih i daljih po belom svetu, svi se gotivimo i poštujemo , darujemo međusobno po svojim mogućnostima ali to bismo i da svi živimo u istom mestu.

Strani investitori i olakšice koje dobijaju na uštrb srpskog radnika , tu je radnik oštećen ali to je već deseta priča i šta mislim o tome.
Bez doznaka iz inostranstva pitanje je kako bi izgledala Srbija. Većina doznaka ide u potrošnju, kupovinu ...i na taj način preko doznaka se puni i budžet.

Umri_muski

Elita
Poruka
22.696
Ovo nije mesto za analize, ali dovoljno je reci da savremena istorija i skoro sva drustva idu na ruku glupima...
Ako se pogleda pristup zapada, to je uglavnom na ruku glupima, medjutim, glupi na to odgovaraju tako sto zele jos vise da smanje prostor za poslovanje inteligentnima, a onda se desava da otvaraju prostor kriminalcima i agresivnima...

Tako da niko danas ne ocekuje od ljudi pristup koji bi bio vise ka inteligentnima nego ka krimosima, jer procenjuju da je vecina ili inkorporirala glup nacin razmisljanja i postupanja ili im je to i maksimum...
Uglavnom to opravdavaju ili kad je bas uzas duboko u stetnosti , onda samo kazu da bi trebalo mnogo vremena da se to ispravlja...

Mozda sam trebao da kazem, kad inteligentan namesta svima jednaku sansu, odjednom naleti na situaciju da glupi gledaju i ne mogu da saberu u svojoj glavi 2 i 2 i jednostavno im je neprihvatljivo , neprakticno i skupo ono sto je ponuda...
Sa druge strane, inteligentnom je takva ponuda vrlo interesantna.
I sta se desava?
Desava se da krene ogovaranje i pritisak glupih da je u pitanju namestaljka a nije, nego bas obrnuto, upravljac procesa je zeleo da se okoriste oni nepovezani, ali jednostavno im nije dostupno svesti...
Medjutim, ako uvedes drugaciju vrstu nedostupnosti, npr kapital, onda je svima ok....nikome nije nefer....sto je uzasno netacno...

Ali je prikaz prihvacenosti kod boranije i kod glupih da ne mogu da se mrdnu sa mesta zato sto nemaju kapital, a ne neki drugi razlog...
Zato vrseci pritisak pomeraju sisteme ka tome da se bukvalno nagradjuje ili slabost, preko sazaljenja i neke vrste socijale, koju nazivaju pozitivna diskriminacija sto je uzas za drustvo, a i kriminal je...

I tu jos jedna napomena, kad vam neko kaze zivot nije fer, znajte da je u takvom drustvu na vlasti kriminal i da ljudi opravdavaju to...

Poslednja izmena:

cornflakes

Iskusan
Poruka
5.678
Veliki vojskovođa obućen u vojno odelo gospodin Vulin kaže da se borba protiv Kovida tek zahuktava i da se u trenutnoj borbi Srbija dobro drži.
.

И уопште, та терминологија - борба, неки дан контранапад, сада и нека девојка "победила" коронавирус, као да је некаква утакмица у питању...

Медији су нам на нивоу спортског новинарства, које је опет, дно...

.

krinka5

Veoma poznat
Poruka
13.205
.

И уопште, та терминологија - борба, неки дан контранапад, сада и нека девојка "победила" коронавирус, као да је некаква утакмица у питању...

Медији су нам на нивоу спортског новинарства, које је опет, дно...

.
Ja mislim da Vulin svršava svakih pet minuta . Ovo je vreme za njega.

cornflakes

Iskusan
Poruka
5.678
.

Чујем на Првој опет овај што је неки дан слао људе у Милано, епицентар вируса, у шопинг.

Значи сваком мора да се набије на нос, Небојша је доктор, Мали је доктор, овај незнамкакосезове лекар је струка.

Па јбт, коронавирус је нама најмањи проблем.

.

zemunski kej

Elita
Poruka
15.740
Нека купи ко може и донира.
Мој став.
...само питам се где су Карићи, Митровићи...Костићи...ма мука ми бре!
Samo sportisti! To i jesu najbolji ljudi ,posteno zaradili ,nista ukrali. A i ko nije postigao vrhunsku karijeru je dobar covek ,valjda to druzenje i kontakti ih cine nekako boljima.

Poruka
18.786
Влада Србије тражи помоћ од Русије
© Sputnik / Спутњик Србија
ВЕСТИ
18:44 26.03.2020.

Влада Србије одлучила је на данашњој седници да због ситуације изазване коронавирусом затражи помоћ од Русије.
Србија је тражила конкретну помоћ у оквиру споразума о сарадњи Србије и Русије у ванредним ситуацијама. Званичан предлог је поднело Министарство унутрашњих послова.
Подсећамо, министар спољних полова Русије Сергеј Лавров обећао је у телефонском разговору министру спољних послова Србије Ивици Дачићу да ће Русија, као и увек, помоћи Србији у набавци додатне медицинске опреме која би била неопходна у случају наглог пораста броја оболелих.

Кад је мука, ђе си Ђука!? Колико година отежу дати дипломатски имунитет Руском хиуманитарном центру у Нишу?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.