COVID-19 u SRBIJI - izazovi, mere i događanja (2)

Kakve mere očekujete tokom zime 2020-21. godine, u poređenju sa onima iz proleća 2020. godine?

  • Strožije

  • Iste

  • Blaže


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li smisla da nam i dalje govore da je danas najgori dan, jer svaki je prošle nedelje bio gori od prethodnog. Od najboljih u Evropi, po broju novozaraženih, postali smo jedni od najgorih na svetu.
prije 3 tjedna sam vam tu u nekoiko navrata napisao da zatvorite granicu sa hrvatskom i sa BiH, jer ukoliko to ne napravite broj zaraženih će vam se drastično povećati a onda i broj oboljelih pa i broj kritičnih pa u konačnici i broj smrtnih ishoda na dnevnoj razini...
 
125410728_2736717713253293_1775350445819418522_n.jpg
 
Sednica opštinskog kriznog štaba Beočin gotova je u 11:00h.

Pošto je zabeležen mali porast broja pregleda u covid ambulanti otvorena je još jedna covid ambulanta i raširen je šator.


Broj pregleda nije drastično skočio bio je 20 dnevno sada je 50 dnevno.


U Beočinu i u osam opština nema drastičnog povećanja broja obolelih, pozitivnih, aktivnih slučajeva pa nema razloga za dodatne mere.

Krizni štab Opštine Beočin će ubuduće od sada zasedati samo u alarmatnoj situaciji.
 
Sednica opštinskog kriznog štaba Beočin gotova je u 11:00h.

Pošto je zabeležen mali porast broja pregleda u covid ambulanti otvorena je još jedna covid ambulanta i raširen je šator.


Broj pregleda nije drastično skočio bio je 20 dnevno sada je 50 dnevno.


U Beočinu i u osam opština nema drastičnog povećanja broja obolelih, pozitivnih, aktivnih slučajeva pa nema razloga za dodatne mere.


Krizni štab Opštine Beočin će ubuduće od sada zasedati samo u alarmatnoj situaciji.

Koji si ti meni genije :klap:

Kaži ovima tvojim genijalcima iz KŠ u Beočinu da je skok sa 20 na 50 ravno 150% i da jeste drastičan.
 
Ne slušaju oni nikog igraju se.

Pa eto raširili su šator :worth:

Manje opštine su mnogo rizičnije kada uleti virus, tu svako svakoga zna i sreće, praktično svi ljudi prolaze kroz ista mesta, iste kafane, iste prodavnice.
Mi imamo situaciju u Srbiji da neka manja mesta koje zahvati epidemija imaju goruće stanje, mnogo lošije nego Beograd, u odnosu na broj stanovnika.

Ne znam da li Beočin ima više od 10.000 stanovnika, što znači da je 10 obolelih u Beočinu isto kao 2.000 u Beogradu.
 
Pa eto raširili su šator :worth:

Manje opštine su mnogo rizičnije kada uleti virus, tu svako svakoga zna i sreće, praktično svi ljudi prolaze kroz ista mesta, iste kafane, iste prodavnice.
Mi imamo situaciju u Srbiji da neka manja mesta koje zahvati epidemija imaju goruće stanje, mnogo lošije nego Beograd, u odnosu na broj stanovnika.

Ne znam da li Beočin ima više od 10.000 stanovnika, što znači da je 10 obolelih u Beočinu isto kao 2.000 u Beogradu.
Sa 8opština ima 16300.
 
Овакав „опис” PCR теста је до те мјере поједностављен да је потпуно нетачан. Све што је важно је потпуно прескочено тј. није ни поменуто. Овако се пишу рекламе.
Skoro sam video reklamu za ekspres lonac, pazi sta pise....dno od aluminijuma da bi lonac skupio tu i odrzavao vecu kolicinu toplote.

A aluminijum ima najmanji toplotni kapacitet od svih tih dobrih q provodnika bakra, gvozdja i slicno...
I onda gledas reklamu i tacno znas da zivis u zemlji gde niko nema pojma o fizici...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top