COVID-19 u SRBIJI - izazovi, mere i događanja (2)

Kakve mere očekujete tokom zime 2020-21. godine, u poređenju sa onima iz proleća 2020. godine?

  • Strožije

  • Iste

  • Blaže


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja mislim da su maske generalno glupost i ne verujem u celu pricu oko virusa al me zanima jedna stvar
ako verujete da treba da se nose u zatvorenom, sto vam je onda smesno nosenje na otvorenom? Isto kao sto neko moze da kija i kaslje u tebe u zatvorenom tako moze i napolju isto to da se desi bas dok se mimoilazis s nekim na ulici i kako je onda nosenje u zatvorenom pozeljno a ovo drugo vam je smesno?
Distanca druže , fizicka.
Jel to toliko teško da ukapiras ti što ne veruješ u virus i ne nosiš maske haha.
Veća je mogućnost u zatvorenom prostoru koji je inače i manji nego na otvorenom da navučeš virus od nekoga.
Krizni štab je tu da više zbuni i dezinformise nego da radi u korist gradjana.
To ti i dalje nije jasno? To je politička priča.
 
Distanca druže , fizicka.
Jel to toliko teško da ukapiras ti što ne veruješ u virus i ne nosiš maske haha.
Veća je mogućnost u zatvorenom prostoru koji je inače i manji nego na otvorenom da navučeš virus od nekoga.
Krizni štab je tu da više zbuni i dezinformise nego da radi u korist gradjana.
To ti i dalje nije jasno? To je politička priča.
Sta li tebi nije jasno
Jel pravis razliku izmedju kad nesti ne moze da se desi i kad su manje sanse? Izgleda ne al bitno da teras ti po svom
 
Martin Meki, profesor Evropskog javnog zdravlja na Londonskoj školi za higijenu i tropsku medicinu i drugi stručnjaci odgovorili su za Gardijan na najčešća pitanja o zaštitnim maskama.


Gde treba nositi masku? Masku treba nositi u zatvorenom prostoru. Rizik od prenošenja virusa napolju je nizak, dok je veliki u zatvorenim prostorijama gde se vazduh ne filtrira, posebno tamo gde ljudi glasno govore, viču ili pevaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top