COVID-19 (korona virus) - PANDEMIJA

Plašite li se korona virusa?

  • Da.

    glasova: 44 28,6%
  • Ne.

    glasova: 110 71,4%

  • Ukupno glasova
    154
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
EUCtMceX0AEpkIQ
Ko zna zasto je to dobro.
 
Zavisi kako se pridrzavaju ostalih uputstava.

Ako izbegavaju bliske kontakte i masovna okupljanja, vise vode racuna o higijeni i izbegavaju kontakt sa starijim gradjanima, mozda ce uspeti da uspore sirenje zaraze i ne dodju u situaciju da su bolnice prebukirane.
U suštini kod njih nema više generacija pod istim krovom verovatno. Isto važi i za veći deo zapada. To ne važi za Španiju, Italiju, Iran a možda i Balkan.
 
Šveđani testiraju samo teže slučajeve verovatno. Videćemo kako će to ispasti na kraju.

UK, exHolandija i Sweden će biti švedski akcioni, a dupić neće biti od COVID-19, već njihov.

Svi koji su u blokadi će proći bolje od ovih što garantuju ljucka prava...svadjaju se Belgijanci koji su za blokadu sa Holandjanima koji bi da dodju na poNfrit, pivo i sir...

#nemajuVučića
#hvalaBrnabi
 
Vidi, nije tebi niko kriv sto nisi imala zelju i volju da ucis, da se skolujes, da se obrazujes,
nisi ti jedina, ima takvih po celom svetu. Uspeh u zivotu je totalno individualno osecanje,
prozivas ovde i nemacku kancelarku koja je sve drugo od nekakve budaletine koja nemackom
narodu prodaje mooda za bubrege, javlja se kratkim govorancijama 3xgodisnje, Nemacka
je takva kava je, ne igra nikakvu ulogu ko je kancelar, koja je partija na vlasti, ali ti si nepismena,
ne razumes sistem u kome zivis.
Ta zena ( koja je u karantinu) jutros zove kineskog predsednika i predlaze da svi naucnici ovog sveta
zajedno rade na iskorenjivanju bolesti, a kad ti naucnici pronadju lek, vakcinu onda ces ti i dalje seiriti
da su Srbi nebeski narod, ali ce ti Srbi rado uzeti 94 miliona evra od EU, ali i donacije od najnovijih lekova
i aparata.
I za kraj, quod licet Jovi non licet bovi, tako da ti i ne mozes da budes snob.
Ti samo mozes da budes iz frakcije Najbolje se Srbi bore kad sieru iz dijaspore.

У питању су кредити из ИПА фондова који су сада пренамењени, а одавно су одобрени... :roll:
 
А она ко роса у подне...препарирани бабац...јбт...
Па написах, дође њихов вакат. Ем што већа маска (добро, мале се задигне), ем на коленима и могу да се продају за миленијумско годиште по овом хладном времену. А еври само падају одогзго.
 
Ponovno je porastao broj zaraženih osoba u pokrajini Lombardija u jednom danu, koja uključuje glavni grad regije Milano. Danas je zabilježeno novih 2.500 slučajeva, a jučer ih je bilo 1643, izjavio je predsjednik pokrajine Attilio Fontana, a prenosi ANSA. Objasnio je pritom da još nisu napravljene precizne analize koja su područja najviše pogođena.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svi...oje-su-lokalne-vlasti-bacile-u-ocaj/10138150/
 
UK, exHolandija i Sweden će biti švedski akcioni, a dupić neće biti od COVID-19, već njihov.

Svi koji su u blokadi će proći bolje od ovih što garantuju ljucka prava...svadjaju se Belgijanci koji su za blokadu sa Holandjanima koji bi da dodju na poNfrit, pivo i sir...

#nemajuVučića
#hvalaBrnabi

На краће стазе ће дефинитивно најебати више.

Међутим, можда на дуже стазе њихова стратегија испадне боља.

Не знам.
 
šta da ti kažem, imamo vakcinu...o'š kupiš? :zper:
Ма шта рече, имаш вакцину? И још лечи? А ја обичну вакцину за грип узео здрав, две недеље пре него што што је почела да делује. Будала. Требало је да је узмем када добијем грип, али нисам ја из Немачку (намерно погрешан падеж због празилук из твог пр*на). Смањи лупетање на овој озбиљној теми, уколико си у стању, не ваља се.
 
Канађани не постоје, или убрзо неће постојати. Послао ми је колега слику са посла - белци - он - Србин, Рус и Немац. Десно двадесет Кинеза, лево двадесет Индуса. Све програмери и то одлични. Ни ЈЕДАН Канађанин, а фирма је заиста велика.
Znam za to. Brat mi je preko bare programer.
 
Ne možemo da znamo, jedino ako imaju imunitet... no nemaju, šta zna prigravi šta je Alpska na Akciji 39.99

Имунитет немају. Бар не још увек, а начекаће се до "имунитета крда".

Опет, треба посматрати и број људских живота, и здравствени систем, али и економију. И све остале акспекте, који нам у овом тренутку не падају на памет. Нпр. у земљама где су сви самоизоловани, може доћи до великог пораста психичких проблема, насиља у породици и сл. док ће у Швецкој или Недерландији то бити у далеко мањој мери. А и многи други апсекти који нам сада не падају на памет, а везани су за релативно нормалан начин живота у односу на самоиизолацију (колективну).

Што се економије тиче, рецесија ће погодити и њих, јер су им привреде везане за остатак света, али у далеко мањој мери него све остале.

Ово није епидемија грипа, али у свим тим земљама се умире и од епидемије грипа, па живот се наставља у истом обиму. Ако корона буде нешто јача од епидемије грипа, испашће да су Швецка и Недерландија у праву, а ако буде Корона далеко јача од сезонског грипа, видећемо ко је паметнији. Остатак света или Швецка и Недерландија.
 
На краће стазе ће дефинитивно најебати више.

Међутим, можда на дуже стазе њихова стратегија испадне боља.

Не знам.
Dzonson je promenio pesmu i sada trazi karantin.
https://www.theguardian.com/world/2...n-orders-uk-lockdown-to-be-enforced-by-police

Boris Johnson orders UK lockdown to be enforced by police

SAD ce mozda proci najgore, jer nemaju sistem javnog zdravstva.

Moguce olaksanje moze doci od Elona Muska, koji kaze da ce njegove firme proizvoditi respiratore ili od proizvodnje jeftinih respiratora.

https://www.theverge.com/2020/3/24/...n-musk-coronavirus-masks-ventilators-pandemic
Ford joins Tesla and GM in helping with ventilator and mask supply
 

Нисам ја овде адвокат политике "имунитета крда" коју пропагирају Швецка и Недерландија.

Не знам коју страну да заузмем. Има аргумената и за једно и за друго. Размишљам и анализирам.

То што је БоЏо променио песму и тражи курантин, можда значи да су пиргавци од почетка били у криву, а можда је попустио под притиском, а можда....можда....не знам.

Опет, нисам сасвим пратио у којој мери је БоЏо променио песму. Да ли потпуни карантин, као у СРбији и остатку света, где више ни код фризера не смеш да одеш, или је то неки блажи облик карантина. Нешто између.
 
Pocepaj putovnicu ujkane.Ubo si ti prstom u goofno.Da je tebi u životu dobro,ne bi bio sendvičar za male pare.Takvi sutra postanu i šiptari kada im ponude dinar više.Nekada smo ih zvali poturicama

A ti si izgleda borac za slobodu sokole moj ?

Dižeš revoluciju, obaraš KAPITALIZAM, Srpski, Neoliberalni ?

Pa tatica Đinđić ti ga je ovde instalirao 5-tog oktobra , a ti bi odmah da ga rušiš a ?

Nije to lepo od tebe sinak, nije ?
 
Нисам ја овде адвокат политике "имунитета крда" коју пропагирају Швецка и Недерландија.

Не знам коју страну да заузмем. Има аргумената и за једно и за друго. Размишљам и анализирам.

То што је БоЏо променио песму и тражи курантин, можда значи да су пиргавци од почетка били у криву, а можда је попустио под притиском, а можда....можда....не знам.

Опет, нисам сасвим пратио у којој мери је БоЏо променио песму. Да ли потпуни карантин, као у СРбији и остатку света, где више ни код фризера не смеш да одеш, или је то неки блажи облик карантина. Нешто између.


BoDžo BlouDžob

Coronavirus: London hospitals facing 'tsunami' of patients

Hospital bosses say trusts will be overwhelmed in a few days as staff sickness rates rise

https://www.theguardian.com/world/2...g-tsunami-of-coronavirus-patients-overwhelmed
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top