Quantcast

COVID-19 (korona virus) - PANDEMIJA

Plašite li se korona virusa?

• Da.

glasova: 42 30,2%
  • Ne.

glasova: 97 69,8%

• Ukupno glasova
    139

Tenkre

Elita
Poruka
22.779
A ti si izgleda borac za slobodu sokole moj ?

Dižeš revoluciju, obaraš KAPITALIZAM, Srpski, Neoliberalni ?

Pa tatica Đinđić ti ga je ovde instalirao 5-tog oktobra , a ti bi odmah da ga rušiš a ?

Nije to lepo od tebe sinak, nije ?
O čemu ti pišeš.Nisi ti baš dobar u glavi.Je li primaš socijalnu pomoć? Nauči nešto da radiš,počni da zarađuješ i voli svoju zemlju i narod.Videćeš kako će te onda boleti patka za Đinđiće,Vučiće i ostale parazite.Evo npr, ja. mene zabole za te likove.Nije mi čak ni žao što hranim i izdržavam Vučića.Izdržavano je lice.Treba mu pomoći.Ali mi se ne daju pare i za tvoje sendvičiće.Zaradi ih brate sam.Deportovaćemo te u tvoju maticu,ako budeš smarao

pustos

Veoma poznat
Poruka
12.851
Нисам ја овде адвокат политике "имунитета крда" коју пропагирају Швецка и Недерландија.

Не знам коју страну да заузмем. Има аргумената и за једно и за друго. Размишљам и анализирам.

То што је БоЏо променио песму и тражи курантин, можда значи да су пиргавци од почетка били у криву, а можда је попустио под притиском, а можда....можда....не знам.

Опет, нисам сасвим пратио у којој мери је БоЏо променио песму. Да ли потпуни карантин, као у СРбији и остатку света, где више ни код фризера не смеш да одеш, или је то неки блажи облик карантина. Нешто између.
https://www.theguardian.com/world/2...n-orders-uk-lockdown-to-be-enforced-by-police

The prime minister ratcheted up Britain’s response with an address to the nation on Monday evening, warning that people would only be allowed outside to buy food or medication, exercise alone once a day, or to travel to work if absolutely necessary
Mogu da izlaze zbog kupovine, vezbaju sami i do posla. Nije potpuno zatvaranje i nema policijskog casa, za sada.

Kada bi bilo dovoljno ventilatora, onda bi mozda i mogli da puste virus da odradi svoje, ali bez dovoljno ventilatora neki ce umreti, iako bi mogli da prezive.

alfalogo

Veoma poznat
Poruka
14.602
Pa ne znaš ni ovde da kraj dolazi.I ovde su "samo" začepljene alveole,koje se očepe kada upala prođe...
Da dao si mi dobar šljagvort.
Inače kao što podržavam preksu kratkog daha, za akutne pacijente koji imaju fobiju kratkog dah bi možda trebalo primeniti i indukciju veštačke kome dok im upala ne prođe, ako budni ne mogu da izdrže preporučenu dozu kiseonika. Naravno ovu dozu što je ja preporučujem, a koja slovi i za ljude koji su u punoj kondicij. Zdravstvo i inače preteruje sa forsiranjem kapaciteta pluća.
Znači oni sa tim respiratorima izgleda dodatno uguše ljude koji bi ostali živi. Iz prostog razloga što nikad nisu ustanivili da ne treba preterivati sa količinom kiseonika. Kao što se ni ne zna šta je preterano.

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.130
Naslušao sam se u životu o tome da je mnogo toga "nemoguće" pa se ipak ispostavi da nije nemoguće.
Ако мислиш на Србију, земљу коју су основали светитељи, нама су досуђени ратови, пожари, донекле и земљотреси и поплаве, али право гладовање није. Па не могу да заборавим, мада је то веома тешко због превеликог броја лупетања које паметни избацује у невероватним количинама. Ваљда му је неко уделио пацку од газда да мора тај ГМО што пре, а он, ни мање ни више, на ТВ рече па ви појма немате да је чери парадајз! Чуј парадајз ГМО од неке одвратне животиње. Излупета и земља се није отворила.

Али, глади у Србији није било, па је неће ни бити. Био сам у своје време извиђач и веруј ми преживљава се. И лети и зими, овај народ је мада гласа за психопату, ипак сачувао душу.

jevropa

Elita
Poruka
24.193
Ма од тога и паничи, неће да је лече у Немачкој, него да је баце у контејнер када виде годину производње плус јужњакиња. А мене ће, сличног годишта, не дај Боже болести, макар да лече, па ће Бог да одлучи шта ће да буде.
prilozila sam joj statistiku i proceduru lecenja u nemackoj,
iz koje se jasno vidi da se kriticne grupe ne testiraju, to su stari, i oni koji pristizu iz rizicnih podrucja,
a koji sasvim redovno pristizu na nemacke aorodrome,
sledece, samo 10% hospitalizuju, ove ostavljaju kuci da crkavaju,
kao i sve one netestirane a zarazene,
posle upisu da im srce otkazalo.

eremita

Zaslužan član
Poruka
115.458
SVETSKA ZDRAVSTVENA ORGANIZACIJA PRVI PUT SAOPŠTILA NEŠTO OVAKO: „Ceo svet da posluša Putina, svi da se ugledaju na Rusiju!“ EVO ZAŠTO
26 marta 2020

Svim državama bi bilo korisno da obrate pažnju na mere borbe protiv koronavirusa koje je predložio ruski predsednik Vladimir Putin tokom obraćanja stanovnicima Rusije, izjavila je predstavnica Svetske zdravstvene organizacije (SZO) u Rusiji Melita Vujnovič.

„Juče sam htela da kažem: ‘Hajde da zamolimo Vladimira Putina da održi govor u Svetskoj zdravstvenoj organizaciji pred svim državama’“, izjavila je Vujnovič.

Prema njenim rečima, Svetska zdravstvena organizacija dugi niz godina upozorava da se protiv bolesti velikih razmera ne treba boriti samo medicinom, nego i preko socijalno-ekonomske sfere, što je i pokazao ruski lider u svom obraćanju.

„On je potpuno demonstrirao takvu politiku“, istakla je predstavnica SZO u Rusiji i dodala da je odmah o tome obavestila regionalnog direktora SZO i generalnog direktora.

Prema njenim rečima, svi su oduševljeni Putinovim govorom.

Ona je dodala da će rusko iskustvo u borbi protiv virusa korona pomoći da se izvuku značajne lekcije za budućnost, visoko ocenjujući mere koje Rusija preduzima u borbi protiv pandemije.

„Mere koje Rusija preduzima su od prvog dana od kada se vrius pojavio u Kini – izuzetne, jer nije reč o jednoj meri, nego o celom kompleksu“, zaključila je Vujnovič.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
38.025
Zbog nedostatka zaštitne opreme u jednoj bolnici na Menhetnu u Njujorku medicinske sestre su prinuđene da nose kese za đubre.

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/..._povezane_vesti&utm_content=horizontalno_kraj

Na fotografiji koja se vrlo brzo proširila društvenim mrežama vide se tri medicinske sestre u bolnici Maunt Sinaj Vest koje poziraju u hodniku bolnice obučene u velike crne plastične kese za đubre prekrojene u zaštitne haljine, i jedna od njih kako drži kutiju sa tim kesama, piše Njujork post.

pustos

Veoma poznat
Poruka
12.851
SVETSKA ZDRAVSTVENA ORGANIZACIJA PRVI PUT SAOPŠTILA NEŠTO OVAKO: „Ceo svet da posluša Putina, svi da se ugledaju na Rusiju!“ EVO ZAŠTO
26 marta 2020

Svim državama bi bilo korisno da obrate pažnju na mere borbe protiv koronavirusa koje je predložio ruski predsednik Vladimir Putin tokom obraćanja stanovnicima Rusije, izjavila je predstavnica Svetske zdravstvene organizacije (SZO) u Rusiji Melita Vujnovič.

„Juče sam htela da kažem: ‘Hajde da zamolimo Vladimira Putina da održi govor u Svetskoj zdravstvenoj organizaciji pred svim državama’“, izjavila je Vujnovič.

Prema njenim rečima, Svetska zdravstvena organizacija dugi niz godina upozorava da se protiv bolesti velikih razmera ne treba boriti samo medicinom, nego i preko socijalno-ekonomske sfere, što je i pokazao ruski lider u svom obraćanju.

„On je potpuno demonstrirao takvu politiku“, istakla je predstavnica SZO u Rusiji i dodala da je odmah o tome obavestila regionalnog direktora SZO i generalnog direktora.

Ona je dodala da će rusko iskustvo u borbi protiv virusa korona pomoći da se izvuku značajne lekcije za budućnost, visoko ocenjujući mere koje Rusija preduzima u borbi protiv pandemije.

„Mere koje Rusija preduzima su od prvog dana od kada se vrius pojavio u Kini – izuzetne, jer nije reč o jednoj meri, nego o celom kompleksu“, zaključila je Vujnovič.
Botovanje.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.469
26 marta 2020

A ta Vujnovic inace zna kakve mere preduzimaju druge zemlje? Ne kaze za Putina kakve je mere preduzeo, ali su zato najbolje
na svetu. Koje lupetanje.

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.734
O čemu ti pišeš.Nisi ti baš dobar u glavi.Je li primaš socijalnu pomoć? Nauči nešto da radiš,počni da zarađuješ i voli svoju zemlju i narod.Videćeš kako će te onda boleti patka za Đinđiće,Vučiće i ostale parazite.Evo npr, ja. mene zabole za te likove.Nije mi čak ni žao što hranim i izdržavam Vučića.Izdržavano je lice.Treba mu pomoći.Ali mi se ne daju pare i za tvoje sendvičiće.Zaradi ih brate sam.Deportovaćemo te u tvoju maticu,ako budeš smarao
A menjate ploču, čim se pomene revolucija ? :mafijas:

Srce ko muda paukova a ?:sad2:

Vi da dižete revoluciju i menjate sistem Kapitalistički, pišljakari obični.

Srbi su uvek pratili hrabre vođe. Licemere i lažove nikad !:mafijas:

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.130
Policija nadgleda Tuzi i iz vazduha: Prijave protiv 16 osoba zbog napuštanja teritorije opštine

https://www.vijesti.me/vijesti/drus...iv16-osoba-zbog-napustanja-teritorije-opstine
Молим те да, колико си у стању, наставиш своју сјајну извештачку делатност! Замоли супермодераторе и да утишају ове друге са њиховом јадном пропагандом. То им није у опису посла, поготово у овако ванредној ситуацији.

pustos

Veoma poznat
Poruka
12.851
https://www.themoscowtimes.com/2020/03/26/coronavirus-in-russia-the-latest-news-march-26-a69117

Ruske mere
— Russia will suspend all regular and charter flights to other countries starting March 27, Prime Minister Mikhail Mishustin ordered.
— All federal government employees will switch to remote work starting March 27, Mishustin's order said.
— Moscow will close all shops except for pharmacies and grocery stores, the city's mayor Sergei Sobyanin said. This measure, which also includes the closure of restaurants, cafes and bars, will last from March 28 until April 5, a period that President Vladimir Putin declared a paid holiday.
— St. Petersburg Governor Alexander Beglov has ordered the city's restaurants, cafes, bars and non-essential shops to close for the same period. People will also be barred from visiting parks or religious buildings during this time.
— Next week, Sberbank and VTB with backing from the Central Bank will launch a pilot business loan program that offers six-month, 0% interest loans to businesses to help them pay employee salaries during the coronavirus crisis.
Suspenduju letove ka drugim zemljama, drzavne radnike prebacuju na rad od kuce, zatvaraju sve radnje, osim prodavnica hrane i apoteka, daju beskamatne kredite preduzetnicima.

Petar_Petrovic

Domaćin
Poruka
3.897
26 marta 2020

I sta je autor rekao ovim tekstom nista.
Ovo je smisljeno za Rusofile,da im se malo dodvore posto sada imamo novu bracu Kineze....

cornflakes

Iskusan
Poruka
5.740
26 marta 2020

.

Гледао сам јуче директно на руској ТВ обраћање Путина.

Изненадило ме да је неколико пута поновио:

Молим владу и скупштину да ове мере усвоје.

Ништа, Шојгу писао, ја и премијер се нашли са председником скупштине и донели...

.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.