COVID-19 (korona virus) - ekonomske posledice

Da li globalna pandemija COVID-19 (koronavirus) menja prirodu međunarodnih odnosa?

  • Da, prema većoj međusobnoj saradnji i ujedinjenju sveta.

    glasova: 3 8,3%
  • Da, prema još većoj međusobnoj svađi i zavadi i dezintegraciji sveta.

    glasova: 23 63,9%
  • Sve će ostati isto kao i do sada.

    glasova: 9 25,0%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

    glasova: 1 2,8%

  • Ukupno glasova
    36
Nema obićnih MASKI u apotekama.

Pre pola sata potražio sam obične maske da se nađu za svaki slučaj (bez obzira što ih još niko ne nosi u Beogradu) ali iako sam obišao pet apoteka ni u jednoj nije bilo ni jedne maske!?
Pitam se zašto nema maski a pre desetak dana ih je imalo (reče mi komšinica da ih ima) šta če biti ako nedaj bože za neki dan zatrebaju, dali če neko da odgovara za iznenadnu nestašicu (mislim da su povućene da bi se nekome skuplje prodale) zar farmacuetsko društvo malo zarađuje?
Eh da mi je da sam neka vlast bar 15 dana,neka im je proklet svaki dinar na taj naćin zarađen !
 
Nema obićnih MASKI u apotekama.

Pre pola sata potražio sam obične maske da se nađu za svaki slučaj (bez obzira što ih još niko ne nosi u Beogradu) ali iako sam obišao pet apoteka ni u jednoj nije bilo ni jedne maske!?
Pitam se zašto nema maski a pre desetak dana ih je imalo (reče mi komšinica da ih ima) šta če biti ako nedaj bože za neki dan zatrebaju, dali če neko da odgovara za iznenadnu nestašicu (mislim da su povućene da bi se nekome skuplje prodale) zar farmacuetsko društvo malo zarađuje?
Eh da mi je da sam neka vlast bar 15 dana,neka im je proklet svaki dinar na taj naćin zarađen !

Zato što smo, kao država, spremni za epidemiju.

Kad bi znao čega sve nema, tek bi se zabrinuo
 
Nema obićnih MASKI u apotekama.

Pre pola sata potražio sam obične maske da se nađu za svaki slučaj (bez obzira što ih još niko ne nosi u Beogradu) ali iako sam obišao pet apoteka ni u jednoj nije bilo ni jedne maske!?
Pitam se zašto nema maski a pre desetak dana ih je imalo (reče mi komšinica da ih ima) šta če biti ako nedaj bože za neki dan zatrebaju, dali če neko da odgovara za iznenadnu nestašicu (mislim da su povućene da bi se nekome skuplje prodale) zar farmacuetsko društvo malo zarađuje?
Eh da mi je da sam neka vlast bar 15 dana,neka im je proklet svaki dinar na taj naćin zarađen !
Nije ih bilo u prodaji ni ranije kada su se pojavljivali pticiji i svinjski grip. Kada prodje sezona gripa porucis nekoliko pakovanja. One su ti cisto da imas da te ne bi hapsili.
 
KORONAVIRUS OPASNO UDARIO PO KINESKOJ EKONOMIJI: Milioni preduzeća pred krahom, 60 odsto ekonomije na rubu propasti

24.02.2020. 12:57h

Predsednik Kine Si Đinping rekao je da se Kina suočava s velikim testom otkada je analiza pokazala da su milioni malih i srednjih preduzeća, koji čine 60 odsto kineske ekonomije na rubu, preživljavanja.

Utvrđeno je da oko 60 odsto firmi može da vrši regularne isplate još samo dva meseca nakon čega će ostati bez novca. Samo 10 odsto njih može da izdrži šest meseci ili duže, prenosi portal Kliks.

Mala i srednja preduzeća su posebno u fokusu, jer čine 60 odsto kineske ekonomije i u njima je zaposleno u proseku oko 80 radnika, navodi se u podacima Narodne banke Kine.

(Kurir.rs/Sputnjik Srbija)

Znači, pukoše Kinezi?
 

Back
Top