ČOVEK KOJI JE DOŽIVEO TUNGUSKU KATASTROFU 1908.

MasterYoda

Gost
Poruka
4.274
Može li malo statistike? Radi se o početku 20. vijeka. Na Zemlji je tada živjelo koliko, oko milijardu ili dvije ljudi. Većina kopnenih površina Zemlje u to vrijeme bila je veoma rijetko naseljena. A kopno predstavlja manje od 30% ukupne površine zemaljske kugle.
Ako zastupate UFO tezu, recite mi zašto posada nije okrenula prema Arktiku, ili prema okeanu. I čime su to usmjerili radijaciju u određenom smjeru (prema svemiru)? Ne radi se tu o radijaciji nekog malog izvora, nego o radijaciji nuklearne eksplozije. Usmjerili su radijaciju prema svemiru, a mehanički i toplotni udar propustili prema površini... Ma dajte.

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
O da, naravno da su to naucnici temeljno istrazili do svakog detalja. Sve zabelezili i dokumentirali.
Experimenrisali i dalje analizirali.

Problem je u tome sto ti naucnici ne rade svoj posao da bi nahranili nase gladne umove nadprirodnim
misterijama, nego rade za Illuminate, CIA, NASA, Reptile, pa cak mozda i za galakticku federaciju.
I oni nedaju nama te informacije kada mi to zelimo, ili ne. Uglavnom daju nam samo dezinformacije,
ili mixirane informacije. Ili ako kojim slucajom neki 'privatni' naucnik zgrabi neke podatke i objavi.

Ili neki bivsi naucnik ili pripadnik neke od ovih kompanija (bandi 8-) ) ako objavi nesto.
Na takve informacije mi cekamo, a ima takvih naravno, al im se slabo veruje.
:)

jocapfc

Obećava
Poruka
91
neki ljudi imaju potrebu da i od obicnog desavanja prave senzaciju.
naucnici su dali svoj sud u koji ne treba sumnjati.
naucnici, to su oni ljudi koji su imali pristup licu mesta, svedocima, uzorcima materijala, uredjajima, laboratorijama, oni koji su izvrsili analize i koji su za to obuceni.

Najbolje da u nista ne sumnjamo,naucnici su rekli i to je kraj.
Naucnici rade za vlade i politicare koji ih placaju. tako su rekli da i Irak proizbvodi nuklearno naoruzanje pa na kraju nista od toga. u sve treba sumnjati. A ovaj Svaba za sve trazi dokaze a on sam nijedan opipljiv nije dao,nijedan dokument. Istina je verovatno nesto trece sto se tice tunguske ili kako bi neki rekli ,istina je ralativan pojam

Gianluca

Zainteresovan član
Poruka
317
Najbolje da u nista ne sumnjamo,naucnici su rekli i to je kraj.
Naucnici rade za vlade i politicare koji ih placaju. tako su rekli da i Irak proizbvodi nuklearno naoruzanje pa na kraju nista od toga. u sve treba sumnjati.

to sto je bilo u tunguziji pre 100 god nema nikakve veze sa Irakom. zasto bi naucnici lagali u vezi tunguzije? njima ni iz dzepa ni u dzep. ne mislis valjda da im je neko platio da kazu da je tamo pao meteorit, a da je zapravo bio UFO ili nesto drugo. mislim smesno je.
a kad si vec pomenuo irak, nisu naucnici ti koji su rekli da irak ima oruzje, vec neki fbi ili cia "strucnjaci", ako se dobro secam.

arsphiltron

Buduća legenda
Poruka
48.748
sta, isprobavao neko super oruzje?

Ja sam cuo da je Tesla poslat od strane Galakticke Konfederacije naoruzan znanjem sa Sirijusa A. Cilj mu je bio da siri svetlost i znanje a ne da pravi oruzije tako da mi se to za Teslu ne uklapa...

Ne svabooo...ooo, zasto uvek mora biti oruzje, pa jos super, a ponekad i tajno? Igrao se covek s prirodom, u konkretnom slucaju poigravao se jonosferom. Ne tvrdim da je njegova akcija izazvala exploziju, ali ne treba smetnuti sa uma te experimente koje je radio 2-3 dana pre explozije;).

@ Narmer

Moze biti. Mada su bica sa Sirijusa B ta koja su u posedu mudrosti i znanja;)

Cinjenica je da su Teslu odma lisili svake finansijske podrske cim je poceo da se krece po nekim 'cudnim' stazama, stazama koje bi mocnike ostavile bez mnooogo para, a coveku donele mnogo dobrog i nadasve korisnog, na prvom mestu znanja.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.697
Kometa moze da se raspadne jedinu u atmosferi ako je prodje citava citava ce i pasti na zemlju...

Nisam dugo vremena obnavljao svoja znanja na ovu temu ali koliko se secam:

Mislim da je najrealnija opcija da je Tunguska eksplozija posledica udara komete.
Sama kometa se sastoji od veoma "retke" materije, i mnogo raznih vrsta leda, koje su ustvari najvise zasluzne za njihov rep, kada se priblizavaju suncu.
Ogromna brzina komete cini da je kometa prosla kroz zemljinu atmosferu(gornje slojeve), te zbog ogromne temperature i sublimacije tog leda eksplodirala pre samog pada na Zemlju.
Dok je putovala prema Zemlji, svakim dodirom sa gornjim slojevima atmosfere, "osipala se", te su cestice ostale u gornjim slojevima atmosfere, "zasluzne" za nocno svetlo na nebu....
Tako da.........
Kratera nema, posto je kometa eksplodirala u vazduhu..
Radijacije svakako nema.
Nocno svetlo je posledica cestica leda u gornjim slojevima atmosfere koji reflektuju suncevu svetlost.
Eksplozija nije morala simetricno oboriti stabla, vec je njeno "usmerenje" najvise zavisilo od oblika komete u trenutku eksplozije.

Cak mi se cini( ne zelim sad da proveravam) da postoje astronomski dokazi koji su govorili o postojanju komete koja je zabelezena u posmatranjima PRE eksplozije, i koja je periodicno posmatrana, a koja posle same eksplozije nije vise primecena.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.697
Takodje prica o radijaciji je prilicno smesna.
Razlog za to je sto bi i dan danas postojalo radiaktivno zracenje.zar ga niko do danas nije nasao, vec je to ostalo samo u knjigama KGB-a, a ne i na terenu?
Koliko je meni poznato, suvise mnogo ekspedicija se bavilo tim stvarima da bi se to moglo tako sakriti...
Da ne pricam o mogucem satelitskom merenju radioaktivnosti......

The Good Rebel

Domaćin
Poruka
3.458
Ne moraju za svaki dogadjaj da budu krivi reptili, iluminati, masoni, ali ne treba negirati ni postojanje istih...Ne mora da znachi da je u Tunguziji eksplodirao UFO , ali zashto ste toliko protiv teorije ?? Ubedjen sam da postoje i neka bica osim nas, i da zive negde tamo u svemiru...shto se tiche teme, ipak sam ubedjen u Illuminatovu prichu. I koliko sam primetio Svabov ovde najvishe trazi dokaze, a jedini je koji ih ne pruza za svoje izjave. Mada, ja bih najvishe voleo da je tachna teorija o UFO-u, jer obozavam misterije, tako da je sve ovo i moje subjektivno mishljenje.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.697
Ne moraju za svaki dogadjaj da budu krivi reptili, iluminati, masoni, ali ne treba negirati ni postojanje istih...Ne mora da znachi da je u Tunguziji eksplodirao UFO , ali zashto ste toliko protiv teorije ?? Ubedjen sam da postoje i neka bica osim nas, i da zive negde tamo u svemiru...shto se tiche teme, ipak sam ubedjen u Illuminatovu prichu. I koliko sam primetio Svabov ovde najvishe trazi dokaze, a jedini je koji ih ne pruza za svoje izjave. Mada, ja bih najvishe voleo da je tachna teorija o UFO-u, jer obozavam misterije, tako da je sve ovo i moje subjektivno mishljenje.

ko je bilo kada rekao da ne postoji zivot sem naseg?
Pricamo o odredjenom dogadjaju i "misterijama" oko njega.....
Sve nedoumice najbolje objasnjava pad komete, ili dela komete.......
Zasto ubacivati NLO, ili vanzemaljce u neki dogadjaj, ako ne postoji nijedan razlog za to?
To kao kad bih rekao da je Majkl Dzordan vaznemaljac, jer je toliko ispred svih ostalih kosarkasa.....Ali se to cuva kao velika tajna u arhivama NASA-e

A sto se dokaza tice, ja sam ih sasvim jasno naveo....Bez ikakve "upotrebe" tajnih i skrivenih arhiva.......

The Good Rebel

Domaćin
Poruka
3.458
ko je bilo kada rekao da ne postoji zivot sem naseg?
Pricamo o odredjenom dogadjaju i "misterijama" oko njega.....
Sve nedoumice najbolje objasnjava pad komete, ili dela komete.......
Zasto ubacivati NLO, ili vanzemaljce u neki dogadjaj, ako ne postoji nijedan razlog za to?
To kao kad bih rekao da je Majkl Dzordan vaznemaljac, jer je toliko ispred svih ostalih kosarkasa.....Ali se to cuva kao velika tajna u arhivama NASA-e

A sto se dokaza tice, ja sam ih sasvim jasno naveo....Bez ikakve "upotrebe" tajnih i skrivenih arhiva.......

Ma i to shto kazesh...kad malo bolje pogledam...hmmm...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.