Човек је сваштојед - превара од малих ногу?

једем?

  • месо

    glasova: 7 8,8%
  • биљке

    glasova: 14 17,5%
  • и месом и биљке

    glasova: 59 73,8%

  • Ukupno glasova
    80

openbox

Poznat
Poruka
7.369
чудну ствар сам приметио када погледам у зубе животиња. биљоједи имају зубе сличне човеку (лево на слици) док месоједи имају тотално другачије зубе (десно на слици). ово ме води да закључим да је човек биљојед. А НЕ КАКО СУ НАС УЧИЛИ У ШКОЛИ ДА СМО "СВАШТОЈЕДИ"!
biljojedi vs mesojedi 2.jpg

анализирајући дубље месо као храну дошао сам до пар проблема:
1) да би одгајили 1кг меса потребно вам је око 5х више земље него да одгајите 1кг биљне хране!
2) да би огдгајили 1кг меса потребно је 10х више воде него 1кг биљке!
3) да би имали месо, морате убити животињу - а једна од 10 Божијих заповести каже "Не уби"!?
4) да би одгајили месо - животиње морате ставити у "затвор", да притом знате шта им треба (што људи углавном не знају па им дају неке концентрате..) - и морате их дадиљати 24 сата, што код биљака није случај!
5) када једете месо оно је углавном женка - што може да проузрокује хормонски дисбаланс код мушкараца.
6) животиње које се гаје на фармама пуне су лекова.. што дође до човека на крају.
7) онај ко се наједе меса мора да одмара после - ко се наједе биљне хране не мора да одмара!
8) када једем биљну храну - много сам смиренији, и мислим паметнији?!

оно што би ја закључио да је месо само једна степеница у поробљавању и обмани људи/човечанства!
да ли сте икада мислили о овоме, да ли вам смета месо?
 
Ne smeta mi meso,smeta mi industrijska proizvodnja iste.
Ukoliko bih sama trebala da ubijem zivotinju da je pojedem nikada vise ne bih okusila meso -licemerno znam.
Opet,volim zivotinje koje moraju meso da jedu,psi,macke tako da bih svakako kupovala meso,makar za njih.
Sto se tice biljaka...Krce se ogromne sume da se poseju neke kulture biljaka,tako narusavajuci prirodno staniste zivotinja sto opet dovodi do izumiranja istih.
Organsko danas skoro da i ne postoji,vec je i sama zemlja tretirana pesticidima,insekticidima,ako nicim drugim onda mikroplastikama....
 
Човек такође има очњаке као месождери, само што су мањи. Човек има и очи напред као месождери, док биљождери имају очи са стране.

59907752_2336398736628290_4282303159725981696_o.jpg


Човек као најразвијенија врста на планети треба да се налази на врху ланца исхране.

Пољопривреда је највећи уништитељ екосистема, њиве и плантаже су практично пустиње на којима је животна средина уништена.

Најсмиренији сам када једем сланину, зато што садржи све што треба: беланчевине, засићене масти, и минерале и витамине који се складиште у салу.

Када бих био биљождер, онда бих представљао легитимну храну свим месождерима, фак дет. Нисам храна ниједном месождеру, чак сам изнад њих у ланцу исхране.
 
Када бих био биљождер, онда бих представљао легитимну храну свим месождерима, фак дет. Нисам храна ниједном месождеру, чак сам изнад њих у ланцу исхране.

Lovac si ili kupuješ gotovu hranu? Ako je ovo drugo onda si ipak lešinar :D
 
Organsko danas skoro da i ne postoji,vec je i sama zemlja tretirana pesticidima,insekticidima,ako nicim drugim onda mikroplastikama....
живим на селу.. овде свако има њиву за себе (коју не прска) и њиву са које предаје држави или продавцима - то се прска на тоне. и свака животиња (зец, срна, коњ, кокошке, овце, краве...) која једе са ових прсканих парцела ГИНЕ!
чисто да будете свесни шта иде у ону прерађену храну и супермаркете...
Човек као најразвијенија врста на планети треба да се налази на врху ланца исхране.
ко то каже? зашто? не бих рекао.
Човек такође има очњаке као месождери, само што су мањи. Човек има и очи напред као месождери, док биљождери имају очи са стране.
да ли си видео очњаке код месоједа?? и код човека јел то теби исто?
то што има очи напред.. да ли ми једемо очима? - једемо зубима! можда очи напред су да можемо боље да беремо плодове са дрва? - немам појма само теоретишем. ја бар кажем "немам појма" има "генијалаца" који говоре "очи напред дакле месо"!?
Пољопривреда је највећи уништитељ екосистема, њиве и плантаже су практично пустиње на којима је животна средина уништена.
слажем се! као и свака индустрија је уништитељ.. односно капитализам је уништитељ..
а мислим месо је уведено да људе још више направи потрошачима односно да их ороби још више
mislim da su fiziološki aspekti mesojeda i biljoeda nebitni
сконтао сам да ми природа више добрих одговора даје него школа - мислим физиологија може да да доста тога - јер ако смо створени за нешто онда имамо и алате за то. (немојте ме погрешно схватити - нисам припадник ни једне верске организације, нити ми је циљ да заговаран икакве дијете...)
 
Poslednja izmena:
живим на селу.. овде свако има њиву за себе (коју не прска) и њиву са које предаје држави или продавцима - то се прска на тоне. и свака животиња (зец, срна, коњ, кокошке, овце, краве...) која једе са ових прсканих парцела ГИНЕ!
чисто да будете свесни шта иде у ону прерађену храну и супермаркете...

ко то каже? зашто? не бих рекао.

да ли си видео очњаке код месоједа?? и код човека јел то теби исто?
то што има очи напред.. да ли ми једемо очима? - једемо зубима! можда очи напред су да можемо боље да беремо плодове са дрва? - немам појма само теоретишем. ја бар кажем "немам појма" има "генијалаца" који говоре "очи напред дакле месо"!?

слажем се! као и свака индустрија је уништитељ.. односно капитализам је уништитељ..
а мислим месо је уведено да људе још више направи потрошачима односно да их ороби још више

Ti nas zezaš, šta se ne prska?
Pšenicu odmah posle nicanja moraš da oprskaš protiv nekih insekata, zatim protiv korova,
zatim protiv rđe i plamenjače pa opet u klasu protiv nekog odvratnog insekta...
 
Ti nas zezaš, šta se ne prska?
Pšenicu odmah posle nicanja moraš da oprskaš protiv nekih insekata, zatim protiv korova,
zatim protiv rđe i plamenjače pa opet u klasu protiv nekog odvratnog insekta...
то је реторика екстремно отуђених и неупућених људи који би да раде (или не дај Боже већ раде) земљу.
ево ти па се сам увери у јечам стар око 2 месеца који је на њиви поред мене - без прскања без ичега само посејано (слике сам направио пре 5 минута). он ће сада да се скине па ће кукуруз да стави. (две жетве БЕЗ ПРСКАЊА, какви инсекти болести, гљиице...какве преваре? - само да ти увале отров по твојој земљи)
IMG_4877res.JPG

IMG_4881res.JPG
 
Poslednja izmena:
vratis li hranu koju pojedes, iz stomaka , kasnije kad ogladnis , da je jos jednom prezivas?
не вратим (уопште нисам толико дубоко улазио у тематику варења).
лично се много много боље осећам када једем само биљну храну, чак могу и физички више да радим... - ослушкивао сам како моје тело реагује на разне инпуте (односно хране)...а оно што причају по школама .. гледам да држим по страни са резервом.
unutrasnji organi coveka su slicniji svastojedima i mesozderima nego biljojedima.
не видим унутра какви су али први огран (уста) је као у биљоједа.. а колико се разумем у бактерије које разлажу храну сличен су ако не и исте у човека, краве, коња, овце...
то што немамо толики стомак као у краве - може да значи да не треба да једемо цео дан него мање...а не да ома треба јести месо?!
 
не вратим (уопште нисам толико дубоко улазио у тематику варења).
лично се много много боље осећам када једем само биљну храну, чак могу и физички више да радим... - ослушкивао сам како моје тело реагује на разне инпуте (односно хране)...а оно што причају по школама .. гледам да држим по страни са резервом.
odrasla osoba ima vecu mogucnost izbora

moze da resi da jede samo biljnu hranu , mada to nije potpuno zdravo , njegova volja

trebao bi bar jedan nedeljni obrok da sadrzi meso

ali deci u razvoju i rastu je meso NEOPHODNO
 
чудну ствар сам приметио када погледам у зубе животиња. биљоједи имају зубе сличне човеку (лево на слици) док месоједи имају тотално другачије зубе (десно на слици). ово ме води да закључим да је човек биљојед. А НЕ КАКО СУ НАС УЧИЛИ У ШКОЛИ ДА СМО "СВАШТОЈЕДИ"!
Pogledajte prilog 689705
анализирајући дубље месо као храну дошао сам до пар проблема:
1) да би одгајили 1кг меса потребно вам је око 5х више земље него да одгајите 1кг биљне хране!
2) да би огдгајили 1кг меса потребно је 10х више воде него 1кг биљке!
3) да би имали месо, морате убити животињу - а једна од 10 Божијих заповести каже "Не уби"!?
4) да би одгајили месо - животиње морате ставити у "затвор", да притом знате шта им треба (што људи углавном не знају па им дају неке концентрате..) - и морате их дадиљати 24 сата, што код биљака није случај!
5) када једете месо оно је углавном женка - што може да проузрокује хормонски дисбаланс код мушкараца.
6) животиње које се гаје на фармама пуне су лекова.. што дође до човека на крају.
7) онај ко се наједе меса мора да одмара после - ко се наједе биљне хране не мора да одмара!
8) када једем биљну храну - много сам смиренији, и мислим паметнији?!

оно што би ја закључио да је месо само једна степеница у поробљавању и обмани људи/човечанства!
да ли сте икада мислили о овоме, да ли вам смета месо?

A kada pogledaš unutrašnje organe na koga vise licimo? Naša creva su izmedju biljojeda i mesojeda ( po dužini), tačnije daleko kraća od creva biljojeda. Ako tako gledaš onda smo izmedju, inače prevashodno bi trebalo da jedemo voće...

1. I kakve to veze ima
2. Opet kakve veze ima? 1kg govedine donosi daleko više proteina od 1kg pšenice
3.kakve veze ima religija sa bilo čime. Inače ubices I biljku al da ona nema oči...
4.susa mi uništi bostan, reci to nekome ko ima veliku zemlju za obradjivanje odmah će reći da si lud.
5.podledaj koje biljke kod muškaraca vrše aromatizaciju testosterona u estrogen ili ubijaju testosteron u pojam.
6. A biljke pune pesticida i hemija za brzi rast.
7. Netačno.
8. Mozgu treba dosta ugljanih hidrata, njih ima više u biljkama zato i imaš taj osećaj koji je nebitan za razvoj mišića i izdrzljivost.
 
1. I kakve to veze ima
2. Opet kakve veze ima? 1kg govedine donosi daleko više proteina od 1kg pšenice
3.kakve veze ima religija sa bilo čime. Inače ubices I biljku al da ona nema oči...
4.susa mi uništi bostan, reci to nekome ko ima veliku zemlju za obradjivanje odmah će reći da si lud.
5.podledaj koje biljke kod muškaraca vrše aromatizaciju testosterona u estrogen ili ubijaju testosteron u pojam.
6. A biljke pune pesticida i hemija za brzi rast.
7. Netačno.
8. Mozgu treba dosta ugljanih hidrata, njih ima više u biljkama zato i imaš taj osećaj koji je nebitan za razvoj mišića i izdrzljivost.
1. па онда ти могу продати причу да површина земље није довољна за све нас - па ти продају разне приче (еугеника, со2...) друго, један хектар је јефтинији од 5. ко има пара може купити оба али за 5 хектара треба више да ради (робује). нисам сигуран да 1кг говедине доноси више од 5кг зрелих кајсија (пошто је тај однос када гледаш површину земље која је потреба за узгој једног и другог)
2. слично као 1.
3. религија (не црква) је у основи свега (друга је тема) - ако сачекаш плодове дрвета - дрво нећеш исећи! (важи и за друге биљке)
4. ако ставиш воће/дрва.. отпорне су на сушу, и нема дадиљања попут пестицида (има и старих сорти), окопавања, орања и других индустријских глупости, па трактора и целог циклуса кредита, одржавања трактора....
онај који држи животиње, не може да оде од куће ни један дан - то се зове робија! ако држиш дрва - можеш да одеш и два-три месеца негде...
5. има ту свега.. говоре свашта. мада већ имам два другара којима су доктори рекли нема више махунарки у исхрани до краја живота..и они прешли на сирову храну и једу махунарке (које као повећавају естроген) ни к. им не фали - што би ми рекло да баш и те доце не знају шта раде...
6. има биљака које се гаје без пестицида (погледај јечам горе сам постовао).. а од животиња само дивље животиње су без хемије.
7. можда
8. вероватно
 
то је реторика екстремно отуђених и неупућених људи који би да раде (или не дај Боже већ раде) земљу.
ево ти па се сам увери у јечам стар око 2 месеца који је на њиви поред мене - без прскања без ичега само посејано (слике сам направио пре 5 минута). он ће сада да се скине па ће кукуруз да стави. (две жетве БЕЗ ПРСКАЊА, какви инсекти болести, гљиице...какве преваре? - само да ти увале отров по твојој земљи)
Pogledajte prilog 689723
Pogledajte prilog 689724

Ovo je toliko prskano protiv korova da čak ni na međi nema trave :hahaha:
Jedino je tvoj kržljavi voćnjak pun korova :namcor:
 
Ovo je toliko prskano protiv korova da čak ni na međi nema trave :hahaha:
Jedino je tvoj kržljavi voćnjak pun korova :namcor:
није прскано - лично сведок, јер буквално је до моје куће и гледам ту њиву сваки дан кроз прозор, од сејања до овога горе што видиш, још мало па жетве!
то што нема корова је од тога да та земља није силована разноразним "агротехничким мерама" и хемијом!
а и јечам брже расте од остатка тако да остатак не може да стигне да нарасте.


то што видиш је трава и воћка од прошле године.
 
Poslednja izmena:

Back
Top