Човек је сваштојед - превара од малих ногу?

једем?

• месо

glasova: 7 8,8%
  • биљке

glasova: 14 17,5%
  • и месом и биљке

glasova: 59 73,8%

• Ukupno glasova
    80
Dodaću još da sam lično pre par meseci otkrio da mi prija ishrana bez ugljenih hidrata.

Ne baš potpuno , ali se trudim da unos držim ispod 50 g dnevno

Jedem između 11 i 19h.

Dnevno uglavnom oko 100 g mesa, ostalo su orašasti plodovi, jaja sirevi, jogurti, salate obavezno oko 500 g preferiram kupus, svž i kiseo

Kažu da je to dobro, a i meni lično prija.

Kako čovek stari treba mu sve manje.
jos da pojacas rakiju i taman ti je krvna slika

Američki pevač, svaštojed Džejson Derulo (30) je objavio video snimak na društvenoj mreži "Tik Tok" na kojoj jede kukuruz zaboden na bušilicu koja se okreće i tom prilikom je polomio prednje zube, a video snimak je postao viral na društvenim mrežama.
A kako znas da je svastojed?I kakve veze ima sta on jede sa tim sto je glup pa pokusa tako nesto?
Pre ce biti da je vegan,da je drugacije nabo bi neku sniclu ili raznjic na busilicu.

Човек је месојед!

Месо служи човеку као главни извор хранљивих материја (food). Све хранљиве материје налазе се у месу, укључујући и енергетска вредност!
Биљке служе човеку као извор лечења (healers). Као сваки лек су токсичне у великим дозама. У биљкама нема витамина Б12, А... да не спомињем да не можемо да сваримо целулозу која чини највећи део хранљивог дела биљке.

1.

2.

Poslednja izmena:
Човек са ГИТ-ом специјализован само за месо. Кратко дебело црево ,дугачко танко као и патрљак од некада цекума звано слепо црево. Велико дебело црево је карактеристично за биљоједе како би се столица лепо оформирила а не да као код човека да као кад једемо неки зелиниш да трчимо у тоалет јер немамо дебело црево толико дуго да може да извуче сву воду и да формира столицу из биљне хране.
mesojedi.jpg

Poslednja izmena:
Biljojedi unose vitamin C putem hrane, dok mesozderi sami prave ovu kiselinu.

Kiselina zeluca kod coveka nije dovoljno jaka da svari meso kao kod mesojeda, meso u covekovom organizmu ostaje danima gde truli stvarajuci toksine. Covek nije dizajniran da jede meso.

Нетачно. Витамина Ц има и у месу.

Месо не вари киселина. Него пепсин - који разлаже беланчевине (пептиде) инстант на АК. Месо се најлакше вари.

Најздравији људи на планети су Ескими који се хране само месом. Толико о томе.

Nabi taj pepsin sebi u bulju. Bog ti je dao sake da uberes jabuku a ne kandze da lovis antilope.

Бог ми сигурно није то дао него ме нешто друго модификовало и осакатило али човек је као интелигетно биће успело да се прилагоди промени!
Човек је биће које је жедно крви, жедно такмичења, жедно тих ствари... јер је месојед. Зато му је култура базирана на крви. ПРЕДАТОР.

1590169575937.png

Бог ми сигурно није то дао него ме нешто друго модификовало и осакатило али човек је као интелигетно биће успело да се прилагоди промени!
Човек је биће које је жедно крви, жедно такмичења, жедно тих ствари... јер је месојед.

To si u pravu. Jedenjem mesa covek postaje agresivan, poluga karme zbog prolivanja krvi nevinih zivotinja deluje i covek pre ili kasnije ulazi u bolest, zapocinje ratove, vodi se konstantno svadja u porodici a cesto bude i nasilja.

Bog je ljudima dao mogucnost izbora.

To si u pravu. Jedenjem mesa covek postaje agresivan, poluga karme zbog prolivanja krvi nevinih zivotinja deluje i covek pre ili kasnije ulazi u bolest, zapocinje ratove, vodi se konstantno svadja u porodici a cesto bude i nasilja.

Није никаква карма. То је наша природа. Ми смо месоједи што наша анатомија то и доказује и не може се против своје природе. Ако немам канџе измислићу фалангу јер душа моја зна шта је ХРАНА и мозак чепа за правом храном а не за индоктринацијом религије, ако сам слаб као појединац, напашћемо плен сви заједно и то ће нам бити трофеј. ТО ЈЕ ЧОВЕЧАНСТО. ИНТЕЛИГЕНЦИЈА.

Није никаква карма. То је наша природа. Ми смо месоједи што наша анатомија то и доказује и не може се против своје природе. Ако немам канџе измислићу фалангу, ако сам слаб као појединац, напашћемо плен сви заједно и то ће нам бити трофеј. ТО ЈЕ ЧОВЕЧАНСТО. ИНТЕЛИГЕНЦИЈА.
Covek je po anatomiji biljojed, pusti trofeje i lovacke price.

Mesojedi mogu najčešće da pomeraju vilicu samo gore-dole, zato što na taj način lakše kidaju i jedu meso, a čovek pomera vilicu gore-dole, levo-desno, napred-nazad, kako bi sažvakao hranu i natopio pljuvačkom, što je karakteristika biljojeda.

Covek je po anatomiji biljojed, pusti trofeje i lovacke price.

Имаш горе слике где сам ти доказао зашто је човек месојед. Биљке нису храна човеку него лек у правилној дози.

Очи човека су усмерене према плену (фиксиране су у једну тачку), нису разроке, велики мозак... итд.

Као мали увек се обрадујеш више мрсној слави него посној слави... нарочито када видиш прасе како се окреће. ДУША СВЕ ГОВОРИ.

Имаш горе слике где сам ти доказао зашто је човек месојед. Биљке нису храна човеку него лек у правилној дози.
Очи човека су усмерене према плену (фиксиране су у једну тачку), нису разроке, велики мозак... итд.
Као мали увек се обрадујеш више мрсној слави него посној слави... нарочито када видиш прасе како се окреће. ДУША СВЕ ГОВОРИ.

Ја се више радујемо ПОСНОЈ слави, него мрсној, јер знам да ће бити мноооооогооооо димљенееее РИБЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!

1, Не квари МЕСО зубе, већ јбне ЖИТАРИЦЕ!
2. Да могу да бирам, био би воћојед, ал не могу, зато једем месо
3. Немесна исхрана није комплетна и није нормална, да је то нормално, наши преци би увелико били биљоједи.
4. Штета што не можемо јести ЖИВО МЕСО, јер би онда јели МАЊЕ а а унели више.
5. Вит Ц постоји и у месу, ал само живом.
Као и глукоза у крви, и ткз. "живи" Б-12, у крви. Који прави врло еуфорично расположење када се попије та крв.
Што и нема везе са темом.

Ја се више радујемо ПОСНОЈ слави, него мрсној, јер знам да ће бити мноооооогооооо димљенееее РИБЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!

1, Не квари МЕСО зубе, већ јбне ЖИТАРИЦЕ!
2. Да могу да бирам, био би воћојед, ал не могу, зато једем месо
3. Немесна исхрана није комплетна и није нормална, да је то нормално, наши преци би увелико били биљоједи.
4. Штета што не можемо јести ЖИВО МЕСО, јер би онда јели МАЊЕ а а унели више.
5. Вит Ц постоји и у месу, ал само живом.
Као и глукоза у крви, и ткз. "живи" Б-12, у крви. Који прави врло еуфорично расположење када се попије та крв.
Што и нема везе са темом.

Па опет се радујеш зарад меса. :cool:

Тачно. Кваре шећери - угљени хидрати.

Ко каже да не можемо да једемо? Eскими, најздравији људи, то једино и једу.
Јапанци једу живу рибу. Живе најдуже од свих.

Poslednja izmena:

Back