Човек је сваштојед - превара од малих ногу?

једем?

• месо

glasova: 7 8,8%
  • биљке

glasova: 14 17,5%
  • и месом и биљке

glasova: 59 73,8%

• Ukupno glasova
    80
1. па онда ти могу продати причу да површина земље није довољна за све нас - па ти продају разне приче (еугеника, со2...) друго, један хектар је јефтинији од 5. ко има пара може купити оба али за 5 хектара треба више да ради (робује). нисам сигуран да 1кг говедине доноси више од 5кг зрелих кајсија (пошто је тај однос када гледаш површину земље која је потреба за узгој једног и другог)
2. слично као 1.
3. религија (не црква) је у основи свега (друга је тема) - ако сачекаш плодове дрвета - дрво нећеш исећи! (важи и за друге биљке)
4. ако ставиш воће/дрва.. отпорне су на сушу, и нема дадиљања попут пестицида (има и старих сорти), окопавања, орања и других индустријских глупости, па трактора и целог циклуса кредита, одржавања трактора....
онај који држи животиње, не може да оде од куће ни један дан - то се зове робија! ако држиш дрва - можеш да одеш и два-три месеца негде...
5. има ту свега.. говоре свашта. мада већ имам два другара којима су доктори рекли нема више махунарки у исхрани до краја живота..и они прешли на сирову храну и једу махунарке (које као повећавају естроген) ни к. им не фали - што би ми рекло да баш и те доце не знају шта раде...
6. има биљака које се гаје без пестицида (погледај јечам горе сам постовао).. а од животиња само дивље животиње су без хемије.
7. можда
8. вероватно
1. I opet to ne menja nista
2. Apsolutno netačno. Pogledaj koliko 1kg govedine ima proteina, minerala i koliko 1kg kajsija.
3. Opet nema veze sa ishranom jer pre nastanka religije postojali su ljudi.
4.moras da orezujes voćke, kalmeis, saxis I beres.. Moraš da čekaš godinama dok ne počne da radja...
5 doktori su jedno, hemija drugi i kako se šta ponaša u organizmu.
6 al sve kreće od gmo semena opet dodje na isto

A ima vampir pa opet samo sisa krv
онда је крвојед а не месојед :) или крвосис ;)
Da bi covek imao energiju da radi da stvarno radi meso je neophodno.
то је стереотип мојих родитеља (можда и већине).. они ми "па мораш месо јести - од чега ћеш живети??" - то им је одговор. мада сам ја експериментисао са куваним јајима (не бих рекао да је то месо) + биљна + воћна храна... скорз могу да радим физичке послове... не знам како други?

"openbox, post: 39945587, member: 90886"

анализирајући дубље месо као храну дошао сам до пар проблема:
1) да би одгајили 1кг меса потребно вам је око 5х више земље него да одгајите 1кг биљне хране!

НЕБИТНО. Земље има доста

2) да би огдгајили 1кг меса потребно је 10х више воде него 1кг биљке!

НЕБИТНО. Воде има доста

3) да би имали месо, морате убити животињу - а једна од 10 Божијих заповести каже "Не уби"!?

Односи се само на људе а и то је дискутабилно јер је Бог наређивао на сто места да се тамо неки побију, укључујући да се трудним женама прободу стомаци да би убили то нерођено дете. Ниси добро прочитао библију.

4) да би одгајили месо - животиње морате ставити у "затвор", да притом знате шта им треба (што људи углавном не знају па им дају неке концентрате..) - и морате их дадиљати 24 сата, што код биљака није случај!

НЕТАЧНО. И биљкама се дају концентрати.

5) када једете месо оно је углавном женка - што може да проузрокује хормонски дисбаланс код мушкараца.

НЕТАЧНО. Једемо све живо.

6) животиње које се гаје на фармама пуне су лекова.. што дође до човека на крају.

Тачно у неким случајевима

7) онај ко се наједе меса мора да одмара после - ко се наједе биљне хране не мора да одмара!

НЕТАЧНО. Могу да се ождерем од меса и да будем оран. Кад поједем кромпир, или било шта од житарица морам одмах да прилегнем.

8) када једем биљну храну - много сам смиренији, и мислим паметнији?!

Ја нисам.

оно што би ја закључио да је месо само једна степеница у поробљавању и обмани људи/човечанства!
да ли сте икада мислили о овоме, да ли вам смета месо?

Не смета нам. Нулта крвна група су исконски ловци и нама месо прија а житарице не.
Другим крвним групама више пријају биљне хране, а има једна (мислим АБ) што баш не подноси месо. Мрзи ме да тражим сад која је која.

Не смета нам. Нулта крвна група су исконски ловци и нама месо прија а житарице не.
Другим крвним групама више пријају биљне хране, а има једна (мислим АБ) што баш не подноси месо. Мрзи ме да тражим сад која је која.

I ja sam 0+ i primetio sam da mi neke zelene stvari smetaju dok recimo imam alergiju na plavi patlidzan i narandz mi jako smeta..

1) НЕБИТНО. Земље има доста
2) НЕБИТНО. Воде има доста
3) Односи се само на људе а и то је дискутабилно јер је Бог наређивао на сто места да се тамо неки побију, укључујући да се трудним женама прободу стомаци да би убили то нерођено дете. Ниси добро прочитао библију.
4) НЕТАЧНО. И биљкама се дају концентрати.
5) када једете месо оно је углавном женка - што може да проузрокује хормонски дисбаланс код мушкараца.
НЕТАЧНО. Једемо све живо.
6) животиње које се гаје на фармама пуне су лекова.. што дође до човека на крају.
Тачно у неким случајевима
7) НЕТАЧНО. Могу да се ождерем од меса и да будем оран. Кад поједем кромпир, или било шта од житарица морам одмах да прилегнем.
a) Не смета нам. Нулта крвна група су исконски ловци и нама месо прија а житарице не.
1/2) јесте да има доста воде и земље али мораш мин. 5х више да радиш за исти оброк!? ако земљу радиш трактором рецимо. мораш 5х више возикати трактор - циљ је оробљавање радом а не количина земље
3) у 10БЗ. пише "Не уби" - не пише на кога се односи - дакле односи се на свако убиство. да су хтели да прецизирају рекли би не "уби другог човека"....
4) ок
5) то што једеш све живо .. већина пилетину купује у супермаркету то су све кокошке (не петлови) рецимо.. у живинарству се углавном гоје женке зато што боље напредују а и корисне су због потомства. на 10 женки иде углавном 1 мушки.. тако да 90%+ вероватноћа да једеш женску животињу (И ЖЕНСКЕ ХОРМОНЕ).
7) ок
а) нетачно - ја сам нулта и све контра штос написо - мислим да крвна група не игра улогу.. ако игра дај линк макар?

I ja sam 0+ i primetio sam da mi neke zelene stvari smetaju dok recimo imam alergiju na plavi patlidzan i narandz mi jako smeta..
Има један што је књигу о томе написао тамо негде '96, Dr. Peter J. D'Adamo : Eat Right For Your Type, илити Једи Исправно За Своју Крвну Групу. Описао је лепо ко, шта, с ким, с чим. Ено читам сад, Харвард Школа за Медицину јавно подржава.

1/2) јесте да има доста воде и земље али мораш мин. 5х више да радиш за исти оброк!? ако земљу радиш трактором рецимо. мораш 5х више возикати трактор - циљ је оробљавање радом а не количина земље
3) у 10БЗ. пише "Не уби" - не пише на кога се односи - дакле односи се на свако убиство. да су хтели да прецизирају рекли би не "уби другог човека"....
4) ок
5) то што једеш све живо .. већина пилетину купује у супермаркету то су све кокошке (не петлови) рецимо.. у живинарству се углавном гоје женке зато што боље напредују а и корисне су због потомства. на 10 женки иде углавном 1 мушки.. тако да 90%+ вероватноћа да једеш женску животињу (И ЖЕНСКЕ ХОРМОНЕ).
7) ок
а) нетачно - ја сам нулта и све контра штос написо - мислим да крвна група не игра улогу.. ако игра дај линк макар?
То под један, јесили ти црногорац кад ти мрско да радиш?

За библију, прочитај све. Запост "не уби" нико није слушао, па ни наши најславнији свеци, Немањићи. У колико су ти крви огрезли, не знам само како су проглашени за свеце.

Мене су као малог истренирали да једем хлеба и млечне производе иако се касније испоставило да сам алергичан и на глутен и на лактозу. Значи, можеш да истренираш организам на одређену храну.
Ти не мораш да волиш месо, али ти принципијално не смета организму. Лако га вариш и тело узима само оно што му треба тако да се од њега не гојиш. То осим ако није затровано које чиме. Свињско се лако квари те можеш од њега да се очас огадиш као и на антибиотску пилетину. То ти исто као да ти кажем да зелена салата не ваља јер је укус одвратан кад иструли.

4) ок
7) ок
1. Nije potrebno. 1kg pšenice ima daleko manje hranljivih materija nego 1kg govedine/svinjetine/konjetine ili bilo kod mesa. Tu govorimo o proteinima a ne o praznim kalorija a koje dobijaš iz secera.
3. Ma nemoj a bog pobio sve žive, tačnije poda io ih. Puna Bibila ubijanja i klanja...
5. I opet daleko manje nego neke biljke. Gomila biljaka može da aromatiziju testosteron u estrogen.

чудну ствар сам приметио када погледам у зубе животиња. биљоједи имају зубе сличне човеку (лево на слици) док месоједи имају тотално другачије зубе (десно на слици). ово ме води да закључим да је човек биљојед. А НЕ КАКО СУ НАС УЧИЛИ У ШКОЛИ ДА СМО "СВАШТОЈЕДИ"!
Pogledajte prilog 689705
анализирајући дубље месо као храну дошао сам до пар проблема:
1) да би одгајили 1кг меса потребно вам је око 5х више земље него да одгајите 1кг биљне хране!
2) да би огдгајили 1кг меса потребно је 10х више воде него 1кг биљке!
3) да би имали месо, морате убити животињу - а једна од 10 Божијих заповести каже "Не уби"!?
4) да би одгајили месо - животиње морате ставити у "затвор", да притом знате шта им треба (што људи углавном не знају па им дају неке концентрате..) - и морате их дадиљати 24 сата, што код биљака није случај!
7) онај ко се наједе меса мора да одмара после - ко се наједе биљне хране не мора да одмара!
8) када једем биљну храну - много сам смиренији, и мислим паметнији?!

оно што би ја закључио да је месо само једна степеница у поробљавању и обмани људи/човечанства!
да ли сте икада мислили о овоме, да ли вам смета месо?
NE SMARAJ JA JEDEM MESO UMAČEM U ŠEĆER PO NEKADA TI JEDI TRAVU PASI TRAVU PASI AHAHAHA PASI TRAVU.

1.Čovek svojom anatomijom jeste svaštojed.
2.Svi smo potomci ljudi koji su preživeli ledeno doba zahvaljujući ishrani baziranoj na mesu i mastima.

3.Ne postoji ni jedna civilizacija vegetarijanaca.
1. не! очи има напред као месоједи, зубе као биљоједи нема очњаке, уши као биљоједи са стране, има прсте а не канџе као ловци! - ето 3:1 о анатомији за биљоједа!

2. добро (мада је појам леденог доба за нову тему)

3. али постоје људи који су биљоједи - којима је много боље него месоједима (мање су агресивни, мање ресурса троше - тиме мање су зависни од система, имуни систем је бољи, дуже живе, душа чистија..)

1. не! очи има напред као месоједи, зубе као биљоједи нема очњаке, уши као биљоједи са стране, има прсте а не канџе као ловци! - ето 3:1 о анатомији за биљоједа!

2. добро (мада је појам леденог доба за нову тему)

3. али постоје људи који су биљоједи - којима је много боље него месоједима (мање су агресивни, мање ресурса троше - тиме мање су зависни од система, имуни систем је бољи, дуже живе, душа чистија..)
1. DA. Ima očnjake , uši i nokte kao svaštojed i najefikasniji je lovac predator na planeti zahvaljujući važnijem predatorskom organu, mozgu.
2. OK
3. Postoje i ljudi koji su alkoholičari , narkomani , koji misle da im je mnogo dobro.
3.a Najmanje resursa troše samoubice, a i čemu resursi sem da se troše?
3.b Od sistema su puno nezavisniji lovci sakupljači nego ratari.
3.c Imuni sisitem nije bolji nego lošiji ako se ne unose raznovrsne namirnice.
3.d Neki najveći svetski zlikovci su bili biljojedi, tako da čistota duše nije u obaveznoj korelaciji sa ishranom.
4.Postojanje civilizacija nije isto što i postojanje pojedinaca.

1. DA. Ima očnjake , uši i nokte kao svaštojed i najefikasniji je lovac predator na planeti zahvaljujući važnijem predatorskom organu, mozgu.
2. OK
3. Postoje i ljudi koji su alkoholičari , narkomani , koji misle da im je mnogo dobro.
3.a Najmanje resursa troše samoubice, a i čemu resursi sem da se troše?
3.b Od sistema su puno nezavisniji lovci sakupljači nego ratari.
3.c Imuni sisitem nije bolji nego lošiji ako se ne unose raznovrsne namirnice.
3.d Neki najveći svetski zlikovci su bili biljojedi, tako da čistota duše nije u obaveznoj korelaciji sa ishranom.
4.Postojanje civilizacija nije isto što i postojanje pojedinaca.
1. нема очњаке као предатор, друго човек нема размак између зуба као предатори. па се ту увек заглави месо када се једе и ту почиње да трули (отуда задах на го**о) - зато предатори имају размак између зуба.
1а. друго кер и мачка могу да сваре кост када је поједу - човек, крава, коњ не могу да сваре кости! (ја сам виђао мачке да поједу целог голуба)
3. причао сам ја са дугогодишњим конзументима траве и хероина - прво далеко су они од доброг изгледа, друго свесни су они да им није добро - али су навучени. (ово би се могло рећи и за пушаче и алкосе)
3а. интригантно размишљање... ресурса има доста проблем је што је неки баја ставио шапу на исте па искоришћава туђе животе (илити модерно "економски систем"), односно, 40година живота да даш некој будали да би себе намирио. а рецимо да једеш биљке то би било само 10 рецимо.
3б. и ово ти је интересантна теза. ћу да размислим...
3ц. не - ово сам доказао на себи.. ја већ 2 године једем само: јаја, кромпир, бели лук, банане, понекад киви и ананас, со, мед и дестиловану воду :) - нисам се закашљо задњих 5! ;)
3д. например?
4. не би ово дубио... :)

1. нема очњаке као предатор, друго човек нема размак између зуба као предатори. па се ту увек заглави месо када се једе и ту почиње да трули (отуда задах на го**о) - зато предатори имају размак између зуба.
1а. друго кер и мачка могу да сваре кост када је поједу - човек, крава, коњ не могу да сваре кости! (ја сам виђао мачке да поједу целог голуба)
3. причао сам ја са дугогодишњим конзументима траве и хероина - прво далеко су они од доброг изгледа, друго свесни су они да им није добро - али су навучени. (ово би се могло рећи и за пушаче и алкосе)
3а. интригантно размишљање... ресурса има доста проблем је што је неки баја ставио шапу на исте па искоришћава туђе животе (илити модерно "економски систем"), односно, 40година живота да даш некој будали да би себе намирио. а рецимо да једеш биљке то би било само 10 рецимо.
3б. и ово ти је интересантна теза. ћу да размислим...
3ц. не - ово сам доказао на себи.. ја већ 2 године једем само: јаја, кромпир, бели лук, банане, понекад киви и ананас, со, мед и дестиловану воду :) - нисам се закашљо задњих 5! ;)
3д. например?
4. не би ово дубио... :)
1. Čovek ima anatomiju svaštojeda sa elementima i biljojedske i mesojedske.
3.a Moj izbor je da je bolje 40 godina kao svaštojed kojeg iskorištava sistem iako smatram da podjednako, ako ne i više iskorištava i biljojeda, nego 100 godina biljojedskog života protivno mojoj prirodi lovca sakupljača poljoprivrednika stočara ratara.
Poštujem tvoj i svačiji izbor da se ponaša u skladu sa svojim uverenjima i jede šta mu prija.
3.c Da si mi živ i zdrav i sve najbolje ti želim i u nastavku .
3.d Hitler recimo, ali i antihrista opisuju kao veganca
4. OK
...............ukratko, čovek jeste svaštojed.
Lovac, sakupljač, poljoprivrednik, stočar, ratar.

Poslednja izmena:
Dodaću još da sam lično pre par meseci otkrio da mi prija ishrana bez ugljenih hidrata.

Ne baš potpuno , ali se trudim da unos držim ispod 50 g dnevno

Jedem između 11 i 19h.

Dnevno uglavnom oko 100 g mesa, ostalo su orašasti plodovi, jaja sirevi, jogurti, salate obavezno oko 500 g preferiram kupus, svž i kiseo

Kažu da je to dobro, a i meni lično prija.

Kako čovek stari treba mu sve manje.

Covek je svastojed iako je njegov probavni trakt slicni traktu biljojeda nego mesojeda (ali nije bas ni identican kao kod biljojeda).

Inace ukoliko covek ima potrebu da jede meso (a gotovo svi ljudi imaju potrebu barem ponekad da pojedu meso) znaci da nije biljojed, covek mora da zivi spontano, prirodno i da prosto jede ono sto mu se jede i sto mu telo i um traze.
Svakako svesno odricanje od nekih namirnica vec nije prirodno i nekako narusava samu prirodu coveka.

Mislim u prirodi zasto je neka zivotinja biljojed a zasto neka mesojed , mislim da li lav ima potrebu da pase travu ili da li moja macka u kuci oce da jede brokoli ili sargarepu ako joj bacim, nece jer nema potrebu za tom vrstom hranom ili da li krava ili zirafa oce da jedu meso ako im bacis , prosto zivotinje prate svoje instikte i jedu ono za cim imaju potrebu i sto im trazi organizam i um, njima niko ne govori " e ti treba da jedes biljnu hranu samo jer je zdravija" ili "e ti treba da jedes meso jer je bogato proteinima" i njima ne trebaju nikakve studije, nutricionisti i razni sarlatani da im kazu sta treba a sta ne treba da jedu, zivotinje same znaju najbolje.
Pa slicno je donekle i sa ljudima, ono treba malo voditi racuna o ishrani ali ne treba u principu nista izbegavati.

Odprilike mediteranski nacin ishrane je onako najvise po meri coveka, najzdraviji i najizbalansiraniji, recimo jedu dosta voca i povrca, jedu dosta ribe koje ja jako zdrava i hranljiva, trose puno maslinovog ulja koje je isto jako zdravo ali jedu i sve vrste mesa i snicle i rostilj i slatko, itd i bas zahvaljujuci tom izbalansiranom nacinu ishrane oni su medju najdugovecnijim ljudima na svetu.

Back