Commitment or Nothing

Pa zapravo meni i nije, većina mojih partnerstava je tekla ovako nekako i mahom je funkcionisalo prilično ok. Neka bitna stavka koju sam zaboravio da pomenem jeste i zajednički život - provoditi vreme zajedno i živeti zajedno mogu biti dva funkcionalno različita iskustva
Ma daj, ti ga pretera. Dođeš kod nje u stanu ili ona kod tebe i ako vam se svidi vaša međusobna higijena onda je to otprilike to. Posle je sve samo usaglašavanje razlika. I to kada dođe pred brak sledi zajednički život, bez ozbiljnih namera sa obe strane je takav korak nepotreban.

Načelno se vidim u tome. ONS, FWB i ostalo nisu mu moj fah, flertanje s 50 njih istovremeno i ostalo.

Problem tih kiddosa je što su reakcionari, okreću se nekom meni nerazumljivom konzervativizmu i religiji.

ove sa kojima sam pričala su ljudi iz hostela najpre, daleko od reakcionara, i to sami putuju. to sam primetila, danas je kul i to mi se sviđa da ljudi sami putuju. ona je došla iz USA da provede 5 dana u Parizu. spava i šetka se i daleko od konzervi. dečko koji je bio sa nama u sobi je iz južnoafričke došao turistički deluje po priči da je homo, a sa njom se složio.

U par prilika gde sam se našla u internacionalnom društvu mlađih osoba, čula sam neke priče o vezama, šemama, što Long distance, što isto mesto, i sažela bih te priče izjavom jedne cure iz USA koja reče baš ovo što piše u naslovu. (commitment = the state or quality of being dedicated to a cause, activity, etc.)

Da li je dobro za njih da tako misle, da izbegavaju razne situeišnšipove i ostale friends with benefits šeme, I da imaju takav stav ili-ili. ili ćemo biti u pravoj vezi, ili ništa.Šta mislite o ovom stavu?

izgleda da je to kao neki protest prema velikom broju nesređenih odnosa koji vladaju (pročitala sam negde, nekada se ljudi poljube pa su zajedno, a danas se jebbu pa još uvek ne znaju šta su jedno drugom)

Ali odmah se postavlja pitanje ne možeš jednog dana reći e sad ulazimo u vezu, a pre toga ništa (ili može?). Koliko je vremena "probe" dovoljno da se vidi jel će biti ništa ili veza , mesec, dva,..manje? Šta biste savetovali nekoga da vas pita?

(Jasno je da oženjeni/udate, oni koji već znaju šta žele, mogu odmah da se dogovore da se radi o švaleraciji, ili samo sexu i slično, pa se drže nekog dogovora, ali ne pišem o tome, već o slobodnima, tj. single).
mozda sam staromodan iako sam siroke kulture a i sloboda za svakog, ali muskarac i zena su samo to i nista vise. svide se jedno drugom, skinu se, postanu ono sto je bilo od pocetka sveta i spoje se. emotivno, duhovno, telesno...pa dokle traje.

ionako svaka nova veza zaboravom jede proslu sve dok ne dodjes u neke moje godine pa shvatis gde si sve ranije gresio.

Zabavno mi je na poslu, zabavno u sopstvenoj kući, zabavno ovde, na YT, uz moju muziku, filmove, serije i knjige.
Čak i da ima takvih ljudi, nemaju prostor ni vreme da me zabavljaju.
Ne vidim ih.
Nadam se da ni oni mene ne vide.
Dakle, za mene zabavljanje otpada u svakom smislu.
Biti sam je skupa povlastica, ali pre vidim da bi me neko pre ili kasnije zadavio, nego što bi imao strpljenja i volje da se sa mnom bakće.
Ko ima sreću da naleti negde i na slobodu, a i na zavet... i spreman je da da to isto nazad, treba da dobro smisli kako to da sačuva, ali je u ovom vremenu to tako teško i retko. Nema pravog i dobrog saveta, ma šta ko pisao.
Sve je u našim rukama.

Ono sto se meni desilo.
Dogovorio sam se sa prijateljicom da odemo u drugi grad da izadjemo. Kako se ne bi vracali istu noc dogovorili smo se da iznajmimo stan da bi prenocili. Vratili smo se iz izlaska i svako je otisao u svoju sobu da bi prespavali.
Ja naravno nisam zaspao nego sam odlucio da se malo "poigram".
Iskeno, bio sam napaljen i zbog te drugarice ali nisam smio nista da pokusam sa njom. Bio sam samo u boksericama, lezao na krevetu i poceo lagano da mastur*biram.
Nisam zurio, htio sam da traje, malo su mi ostala vrata od sobe odskrinuta. Cuo sam drugaricu da izlazi iz sobe, ide prema wc-u. U tom momentu mi je proslo kroz glavu da ce me vidjeti ako pridje vratima jer su malo oskrinuta a svjetlo u sobi sam namjerno ostavio upajen. Iskreno i pozelio sam da vidi pa nisam ustao da zatvorim vrata.
Kroz par momenata primijetio sam je perifernim vidom na vratima ali sam nastavio da drkam. Izvadio sam ga tada skroz iz bokserica, lozilo me to sto me gleda. Nisam zurio da zavrsim a ona je virila dok nisam izdrkao. Kada sam svrsio zazmirio sam nakratko a kad sam ustao nje nije bilo na vratima. Nije skontala da sam je vidio. I dan danas smo prijatelji, druzimo se ali nije nikad nista spomenula oko toga.
Mozda se ona kaje sto je uopste gledala. Ja da imam priliku, ponovio bih to. Mada tad sam i popio u izlasku, trijezan vjerovatno ne bih uradio tako nesto.

ove sa kojima sam pričala su ljudi iz hostela najpre, daleko od reakcionara, i to sami putuju. to sam primetila, danas je kul i to mi se sviđa da ljudi sami putuju. ona je došla iz USA da provede 5 dana u Parizu. spava i šetka se i daleko od konzervi. dečko koji je bio sa nama u sobi je iz južnoafričke došao turistički deluje po priči da je homo, a sa njom se složio.
Oni su meni radikalniji, bilo leva ili desna provenijencija. Sredine skoro da nema.

btw, to skoro bila u Parizu?

Ono sto se meni desilo.
Dogovorio sam se sa prijateljicom da odemo u drugi grad da izadjemo. Kako se ne bi vracali istu noc dogovorili smo se da iznajmimo stan da bi prenocili. Vratili smo se iz izlaska i svako je otisao u svoju sobu da bi prespavali.
Ja naravno nisam zaspao nego sam odlucio da se malo "poigram".
Iskeno, bio sam napaljen i zbog te drugarice ali nisam smio nista da pokusam sa njom. Bio sam samo u boksericama, lezao na krevetu i poceo lagano da mastur*biram.
Nisam zurio, htio sam da traje, malo su mi ostala vrata od sobe odskrinuta. Cuo sam drugaricu da izlazi iz sobe, ide prema wc-u. U tom momentu mi je proslo kroz glavu da ce me vidjeti ako pridje vratima jer su malo oskrinuta a svjetlo u sobi sam namjerno ostavio upajen. Iskreno i pozelio sam da vidi pa nisam ustao da zatvorim vrata.
Kroz par momenata primijetio sam je perifernim vidom na vratima ali sam nastavio da drkam. Izvadio sam ga tada skroz iz bokserica, lozilo me to sto me gleda. Nisam zurio da zavrsim a ona je virila dok nisam izdrkao. Kada sam svrsio zazmirio sam nakratko a kad sam ustao nje nije bilo na vratima. Nije skontala da sam je vidio. I dan danas smo prijatelji, druzimo se ali nije nikad nista spomenula oko toga.
Mozda se ona kaje sto je uopste gledala. Ja da imam priliku, ponovio bih to. Mada tad sam i popio u izlasku, trijezan vjerovatno ne bih uradio tako nesto.
Cure, kakva bi vasa reakcija bila da ste se nasle u toj situacii?

U par prilika gde sam se našla u internacionalnom društvu mlađih osoba, čula sam neke priče o vezama, šemama, što Long distance, što isto mesto, i sažela bih te priče izjavom jedne cure iz USA koja reče baš ovo što piše u naslovu. (commitment = the state or quality of being dedicated to a cause, activity, etc.)

Da li je dobro za njih da tako misle, da izbegavaju razne situeišnšipove i ostale friends with benefits šeme, I da imaju takav stav ili-ili. ili ćemo biti u pravoj vezi, ili ništa.Šta mislite o ovom stavu?

izgleda da je to kao neki protest prema velikom broju nesređenih odnosa koji vladaju (pročitala sam negde, nekada se ljudi poljube pa su zajedno, a danas se jebbu pa još uvek ne znaju šta su jedno drugom)

Ali odmah se postavlja pitanje ne možeš jednog dana reći e sad ulazimo u vezu, a pre toga ništa (ili može?). Koliko je vremena "probe" dovoljno da se vidi jel će biti ništa ili veza , mesec, dva,..manje? Šta biste savetovali nekoga da vas pita?

(Jasno je da oženjeni/udate, oni koji već znaju šta žele, mogu odmah da se dogovore da se radi o švaleraciji, ili samo sexu i slično, pa se drže nekog dogovora, ali ne pišem o tome, već o slobodnima, tj. single).
To moras da osjetis kod neke osobe, mi smo imali u pocetku samo svaleraciju tj nismo zeljeli vezu ali smo se fantasticno provodili da se nismo mogli drzati tog dogovora tj svaki dan smo se vidjali i ostali zajedno iako je trebalo samo vikendom.

Istu stvar sam primetila kod mladih devojaka (samo sa XX hromozomima ćaskam), da insistiraju na posvećenim vezama

Mislim da je to odgovor na traumu hook up kulture.

I Barbie film je sarkastično obradio modernu m-ž situaciju, kad Ken kaže Barbie da želi da bude njegova 'long term, long distance, low commitment, casual girlfriend'

Pa je ljude to ubilo u pojam i sada se, logično, insistira na suprotnom

Slobodu imamo svi, ne zivimo u Severnoj Koreji, ali ganjamo karijeru, novac, sigurnost,zene, istrazujemo ko smo, na kraju kad sve prodjes na prvom mjesto su pozitivni momenti i sale sa prijateljima ili djecom,rodbinom.
sloboda o kojoj govorim nije vezana za teritorijalnu lokaciju a niti za politicki sistem.

nemas je, imaces je tek kad izgubis sve ili vecinu svega sto volis. do tada si rob svega i svakoga, samo toga je retko ko svestan jer svi zive u lazi da je imaju.

sloboda o kojoj govorim nije vezana za teritorijalnu lokaciju a niti za politicki sistem.

nemas je, imaces je tek kad izgubis sve ili vecinu svega sto volis. do tada si rob svega i svakoga, samo toga je retko ko svestan jer svi zive u lazi da je imaju.
Imacu slobodu kad izgubim sve sto volim, neka hvala ti ne treba mi ta sloboda, ja sam svjestan sta hocu i necu u zivotu.

Back